Avensis Verso M20 2004 - Светва лампа/индикатор за приплъзване - неизвестна грешка/DTC ?

horhe78
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Мар 2015 16:16
Местоположение: Стара Загора

Avensis Verso M20 2004 - Светва лампа/индикатор за приплъзване - неизвестна грешка/DTC ?

Мнение от horhe78 » 14 Окт 2019 16:40

Здравейте, да допиша и аз малко темата за проблеми с VENCHLE STABILITY CONTROL на Тойота Авенсис Версо Д4Д 2.0, 2004-2005г. 116 к.с.

Специални благодарности за решението на проблема изразявам на мехаННика, и на jorj03, . Те ме насочиха към кормилната рейка или по точно към тези тампони на кормилната рейка. Поръчах ги оригинални от координатите които има във форума на Люцкан от Варна - части за японски автомобили на изгодни цени(по горе колегата Akima, е дал координати на Люцкан). Има и пловдивска фирма които прави тези тампони, но предпочетох оригинала.

1. Основен проблем – при завой на дясно колата започва да ѝ се отнема от мощността. Ако скоростта е по голяма от 50-60 км/ч се включва VSC(на таблото започва да мига иконата за поднасяне) и подава звуков сигнал от поднасяне а когато си реши започва да ме коригира и с ABS докато реши, че скоростта е съобразена или не се завърти волана в обратна посока да е направо или да започне завиване на ляво( корекциите с ABS са на предно ляво колело, защото по него има повече феродов прах отколкото на другите колела) . В момента в който волана премине в ляв завой всички автоматични корекции приключват.

2. При скорости над 100 км/ч се наблюдава обратния ефект – при много лек завой на ляво, когато примерно си на магистрала с вираж и трябва да си обрал малко волана на ляво за да държиш колата да върви направо, тогава започва да пищи VSC(на таблото започва да мига иконата за поднасяне) и започва да ти отнема от мощността на двигателя а когато реши включва и ABS и започва да ми блокира колелата докато не ми свали скоростта или не променя позицията на волана в обратната посока.

3. Първоначално се наблюдаваше този проблем много рядко. Изразяваше се в частично моментна отнемане от мощността на колата на десен завой. Това се засилваше във времето и беше много трудно да се кара.

4. Диагностициране на проблема - като се повдигне колата на подемника за да увисне предния мост, при размърдване на волана цялата рейка танцуваше. След подмяната на тези тампони(изисква се преса за набиване на новите тампони), всички горепосочени проблеми изчезнаха и автомобила стана като нов. При колегата jorj03, проблема му е бил същия като моя но в обратна посока. Дано материала да е в помощ на колегите да не се лутат като мен.

Ето и клип от братушките как се сменят въпросните тампони:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 44 госта