Celica T23 1.8 VVTi - проблем с табло - не свети ?

Аватар
hellboy89
Мнения: 34
Регистриран на: 09 Май 2011 08:12
Местоположение: Sofia

Celica T23 1.8 VVTi - проблем с табло - не свети ?

Мнение от hellboy89 » 21 Юли 2015 09:03

Здравейте колеги,

Имам следния проблем с Тойота Селика 1.8 VVT-i, 2000 г.:

Колата беше паркирана пред нас и не беше карана в продължение на 1 седмица.

Когато вкарах ключа и запалих и потеглих ми направих впечатление, че оборотомера, скоростомера и индикацията на горивото не светят на таблото.

Конзолата за климатика свети, но не охлажда. Колата има фреон, по-скоро проблемът е свързан с таблото. Радиото също работи.

Колата се движи нормално, като изключим, че не се вижда с колко караш и дали имаш гориво, както и липсата на климатик.

Закарах я на майстор по електричеството, който ми каза, че всичко с бушоните е наред.

Моля за вашето съдействие да локализирам проблема и да го отстраня, че в това състояние колата не може да се кара.

За информация, колата се намира в гр. Шумен.

Благодаря предварително за Вашите насоки и мнения.
Последно промяна от Akima на 21 Юли 2015 12:08, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.
Celica 2000 1.8VVT-i

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Celica T23 1.8 VVTi - проблем с табло - не свети ?

Мнение от Akima » 21 Юли 2015 12:13

Здравей,колега.

Щом сте проверили прекъсвачите и сте сигурни в тях/всички - даже и този на запалката/ остава да е инсталацията. :whistle:
Провери ги отново все пак - разменяй на кръст даже.
Няма да те питам дали провери димера на таблото. laugh.gif

Подобен на твоя проблем и решение/със снимки/ - https://www.celicahobby.com/forums/ubbt ... 56652.html.
It is the 7.5 amp fuse that is like 4 fuses in one. What goes out are the RPM and MPH needle gauges, and the gas and odometer that are digital. Also, if I pull the other 7.5 amp fuse next to the instrument panel fuse that controls the door locks, dome light, and clock, the instrument panel will work.
Успех и чакаме да пишеш как си се справил. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
hellboy89
Мнения: 34
Регистриран на: 09 Май 2011 08:12
Местоположение: Sofia

Re: Celica T23 1.8 VVTi - проблем с табло - не свети ?

Мнение от hellboy89 » 24 Юли 2015 14:43

Здравей колега,

Благодаря за отзивчивостта и помощта.

За съжаление в момента не мога да се занимавам с колата, понеже се наложи да се разделя с нея, т.е. намира се в гр. Шумен и се кара от брат ми.

Брат ми е отишъл в друг сервиз в гр. Шумен за второ мнение за предпазителите. От сервиза са проверили предпазителите и са му обяснили, че проблемът не е в тях.

Разглобили са таблото и са установили, че "имало нещо изгоряло по таблото" и компютъра автоматично трупа някаква грешка и затова не работи. В момента е направена някаква "схема" - при палене на колата оборотите се вдигат до 5000 rpm и километрите до 120 км/ч в рамките на секунда на място, след което колата работи нормално.

Доколкото аз разбирам при всяко палене компютърът се ресетва, за да не трупа въпросната грешка. От сервиза са обяснили, че това е варианта за момента, като в случай, че това ни дразни трябвало да се сменят инсталации по таблото и са обявили цена от около 400 лв.

Разбира се, на мен това не ми изглежда като решение на проблема.

За момента съм казал на брат ми да не кара много колата, като ще търсим решение в друг сервиз, като ще го накарам да разпечата и предостави на механиците темата, към която ми прати линк.

Ще пиша допълнително ако успеем да оправим проблема.
Celica 2000 1.8VVT-i

Аватар
hellboy89
Мнения: 34
Регистриран на: 09 Май 2011 08:12
Местоположение: Sofia

Celica T23 1.8 VVTi - проблем с табло - не свети ?

Мнение от hellboy89 » 17 Май 2016 21:50

Здравейте, колеги,

Все още не може да се установи проблема с колата. Пробвахме да свалим таблото и да го сложим на друга селика като нашето табло си работи перфектно на другата кола. В такъв случай проблемът остава да е в инсталацията.

В момента е направено така, че таблото свети и работи, но при стартиране стрелките се вдигат до 120 км/ч и 5 хил.оборота.

Моля да ме насочите към подходящия майстор в гр. София, който би могъл да реши проблема.

Поздрави,
Пламен
Celica 2000 1.8VVT-i

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Celica T23 1.8 VVTi - проблем с табло - не свети ?

Мнение от Akima » 18 Май 2016 00:12

hellboy89 написа: В такъв случай проблемът остава да е в инсталацията.
Сноповете трябва да се проверят.
hellboy89 написа: подходящия майстор в гр. София, който би могъл да реши проблема.
Чакаме колегите да споделят...

:thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
hellboy89
Мнения: 34
Регистриран на: 09 Май 2011 08:12
Местоположение: Sofia

Celica T23 1.8 VVTi - проблем с табло - не свети ?

Мнение от hellboy89 » 12 Авг 2018 16:22

Здравейте, колеги,

Обръщам се към вас отново с проблем с таблото: всичко по таблото работи без индикатора за горивото. Стрелката изобщо я няма. Въпреки, че колата е заредена с гориво при движение свети лампата за гориво. В допълнение, не работят и фаровете за мъгла. Прилагам снимка на таблото.

Някой може ли да ми препоръча добър майстор по електричеството в гр. София?

Поздрави,
Пламен
38997054_1031518267025739_7120559879844003840_n.jpg
38997054_1031518267025739_7120559879844003840_n.jpg (71.8 KiB) Преглеждано 1159 пъти
Celica 2000 1.8VVT-i

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта