Проблем с дисплей на радио - Avensis T25

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Проблем с дисплей на радио - Avensis T25

Мнение от Akima » 15 Юли 2015 14:02

dealer написа:От София съм...
Авител или Пансервиз по избор.
Сайтове и адреси има в Гугъл - провери и в двата сервиза.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

dealer
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Мар 2014 22:23
Местоположение: София

Re: Проблем с дисплей на радио - Avensis T25

Мнение от dealer » 20 Авг 2015 16:02

Само да добавя малко актуална информация - вчера паркирам и си прибирам поставката за бутилка/чаша, която е разположена точно над самото радио, но го направих мн рязко, дори силно.

За мое огромно учудване дисплеят проработи като нов и си показваше цялата информация. laugh.gif След рестарт отново стана черен, но след повтаряне на горното упражнение, се оправи отново. Та според мен значи дисплейчето си е напълно в ред и мисля тези дни да седна и да разглобя таблото да проверя кабели.

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Проблем с дисплей на радио - Avensis T25

Мнение от iovkito » 20 Авг 2015 16:06

Не си прави труда , не е от кабели. Зад поставката за чаши не минават кабелни снопове . Може би е някаква студена спойка , която прави проблемите. Моят дисплей е ставал черен след продължително оставяне на колата на слънце , но това беше само веднъж .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

boys_san
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юни 2020 06:00
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2007

Проблем с дисплей на радио - Avensis T25

Мнение от boys_san » 10 Фев 2021 21:09

Знам че не е редно да повтарям постове ,но ще го драсна и тук с идеята просто да помогна наякой макар и след известно време :
Здравейте ,имам и аз Тойота Т25 2,2 150коня 2007ма . Закупихме я с черно петно на дисплея ,много дълго време търсих майстори ,пробвах на няколко места докато не открих един пичага в Младост ,много добър електроник ,който разкости дисплея и .....го оправи . Просто човека си разбира страшно много и единствен той успя да ми го оправи . Проблема се оказа в самата електроника ,като след известно време просто започва да дава този дефект .Ако желаете ще ви дам контакт на лично , просто не желая да публикувам публично телефона на човека . Проблема доколкото разбрах с времето е доста наболял точно за тази кола и дисплей и се надявам да ви помогна .
Успех Маняци

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Проблем с дисплей на радио - Avensis T25

Мнение от Sandocan » 10 Фев 2021 22:19

За мен лично е полезна информацията ,макар и да не притежавам такъв автомобил и проблем.Ако е възможно да предоставите и снимков материал преди и след мисля ще е по-полезно за колегите.

boys_san
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юни 2020 06:00
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2007

Проблем с дисплей на радио - Avensis T25

Мнение от boys_san » 15 Фев 2021 18:43

Заповядайте ,това беше проблема при мен и съъптветно след корекцията :)
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта