Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Публикувай отговор
geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от geniya » 01 Юли 2020 08:31

Според мен между Yatour-a и Wefa има разлика доста, защото с Yatour има огромна разлика в силата в полза на CD, FM срещу Yatour. При Wefa не намирам разлика, даже леко е по силно.Просто давам информация.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
Теодор RAV 4
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Дек 2019 20:34
Местоположение: София
Автомобил: Toyota RAV 4

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от Теодор RAV 4 » 18 Юли 2020 11:17

Здравейте,

Аз имам Toyota Rav 4, 2006 г. с оригинална навигация B9004 и искам да питам, някой знае ли, какво устройство мога да си сложа, за да слушам музика?

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от geniya » 19 Юли 2020 07:10

Няколко мнения по-назад съм писал, че съм инсталирал плейър WEFA на навигация В9004.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
beefeater
Мнения: 45
Регистриран на: 15 Дек 2010 14:49
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Toyota Auris Hybrid 2018
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от beefeater » 20 Авг 2020 22:12

Темата е много полезна, благодаря на всички допринесли за това.

Днес закупих и монтирах следното устройство WEFA с Bluetooth за 159 лв, което според различни мнения в български и чуждестранни форуми се води най-доброто в ценовия клас 100-200 лв.
Монтажът на първа генерация Auris със стандартния CD/MP3 player е елементарен (plug&play) - изгледайте видеото от поста на batececo от 9 февруари 2019. Буксата е 6+6.

Плюсове:
- Лесна инсталация и всичко работи безпроблемно
- Bluetooth интеграцията е на ниво - свързва се веднага. Устройството се открива като "Car Kit".
- Реагира бързо при сменяне/превъртане на песни. Бързо превключва и между Bluetooth и USB възпроизвеждане.
- Интеграция с бутоните на волана
- Възпроизвежда FLAC до 24 бита, както и други не толкова популярни формати като ACC, MP4, M4A, WAF. Четенето на FLAC за мен не е голям плюс (виж минусите долу)
- Има 2 x USB изхода - един за зареждане (5V, 2A) на друго устройство и един за USB флашка. При USB няма ограничения във файловата структура както при Yatour например (можеш да нахвърляш хаотично файлове/директории на флашката)


Минуси:
- Независимо от източника (AUX, USB, Bluetooth) нивото на звука е една идея по-слабо отколкото от радио/CD.
По-големият проблем е, че самият усилвател на емулатора изкривява звука - липсва му динамика, при средните и по-високите честоти определени звуци се губят/звучат плоско. Пробвах различни стилове музика, както и едни и същи песни на оригиналното CD, FLAC и 320 kbps. Разликата между FLAC и 320 kbps не се усеща, но с оригинално CD е голяма. Най-вероятно ще го преживея, но очаквам много повече от устройство за 160 лв.

В защита на WEFA-та трябва да кажа, че явно не всеки слушател долавя тези разлики. Повечето потребители в БГ и чуждестранни форуми не откриват разлика в качеството между WEFA-та и оригиналния плеър.
Според друг колега в по-стар пост всички емулатори (дори по-скъпите) страдат от такъв проблем.

За мен лично емулаторът е компромисен вариант за хора като мен, които искат да слушат музика през bluetooth/AUX и не искат да сменят фабричното радио поради различни причини (естетически, страх от кражба и т.н.)
Качеството като цяло е добро и несравнимо с бюджетните извращения наречени ФМ трансмитери, но недостатъчно за по-претенциозни уши.
Toyota Auris 2007 1.6 VVT-i 124 Hp ---> Toyota Auris Hybrid 2018 1.8 136CV

makaveli_1
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Ное 2020 21:44
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Auris 1.4, 2007

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от makaveli_1 » 05 Дек 2020 09:09

Здравейте! Първо искам да благодаря за полезната тема!
Кой вариант е по-добър, когато става дума за качеството на музиката: ново CD с USB или дигитален чейнджър?
Ако се монтира друго CD запазва ли се възможността за управление от волана?
Благодаря на отзовалите се!

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от mapamop » 05 Дек 2020 14:10

makaveli_1 написа: 05 Дек 2020 09:09 ново CD с USB или дигитален чейнджър
Дигиталният чейнджър ти запазва 100% цялата функционалност на оригиналното радио. Недостатъците са описани по-горе - условности с имената на папките, по-тих и по-лош звук спрямо радио/CD.
Ново радио - от това което четох по разни статии в общи линии ще ти трябва:
- самият апарат
- Преходна рамка която да затовори разликата във формата на новото и на оригиналното радио.
- Преходник/декодер за управлението на радиото от волана
- евентуално или преходни кабели, или ще се реже инсталацията за да се премине на ISO конектор от оригиналните Тойотски букси. Което е още пари за кабели или труд.
Аз лично като погледнах цените за преходната рамка, декодера за волана и преходните кабели ми излезе със стотина лева по-евтино от по-скъпия китаец с Андроид.
И си купих китаец с Андроид - извадих оригиналното радио, закачих Андроида с приложените в кутията кабели и одисеята приключи. Не си купих най-евтиното радио, което сравнено с неумен плеър, рамката и другите части излиза с около 100на лева надолу. И всичко си работи прилично. Звука е една идея "по-пластмасов" спрямо оригиналното радио, но и това е лечимо със смяната на интегралната схема за крайният усилвател.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

makaveli_1
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Ное 2020 21:44
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Auris 1.4, 2007

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от makaveli_1 » 05 Дек 2020 20:27

Много благодаря за информацията!

SvetozarD
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Ное 2020 17:26
Местоположение: Hissarya
Автомобил: Toyota Avensis 2

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от SvetozarD » 23 Дек 2020 00:40

Здравейте ! Искам да попитам дали мога да сложа някакво устройство на моята тойота авенсис 2007 фейслифтс навигация. Навигацията работи перфектно но СД-то не чете дисковете,явно има някакъв проблем. Ще съм благодарен за малко информация дали мога да сложа нещо със флашка :)

SvetozarD
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Ное 2020 17:26
Местоположение: Hissarya
Автомобил: Toyota Avensis 2

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от SvetozarD » 23 Дек 2020 00:44

Capt_Flint написа: 11 Мар 2020 11:53 Здравейте,

Въпрос към колегите с навигация B9010 на Авенсис 2003-2008 г.
Имате ли монтиран "дигитален чейнджър" с USB/AUX/Bluetooth, който не прави проблеми и каква марка/модел е?

Изчетох цялата тема, изгледах видеотата в тубата, бях се насочил към Wefa с блутут, но ме убедиха, че не е съвместим, също и за Yatour.
Човека, с който говорих се занимава с авто-аудио, продава няколко модела и не пожела да ми изпрати каквото и да е устройство за B9010.

Благодаря предварително!
здравей ! Дали намери някакво решение ?

Capt_Flint
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Фев 2019 11:32
Местоположение: Бургас
Автомобил: Toyota Avensis 2.0 D4 VVT-i

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от Capt_Flint » 19 Фев 2021 08:35

Отказах се, взех FM трансмитер с блутут приемник от Алиекспрес.

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от IvoKrastev » 19 Фев 2021 10:16

Колеги, за моя изненада днес разбрах, че не съм споделил впечатления от XCarLink устройството, което използвам над 3 години. Първо искам да уточня, че устройството съм го вързал на едно Пежо с фабрично аудио от Кларион. Определено не го използвам на Тойотата, но имам опит с тази марка устройство. Причината все още нищо да не съм сложил на тойотата е, че изобщо не съм доволен от XCarLinka в пежото. Започвам с качестовто на звука, ами имам ясно, силно и отчетливо пукане/пръщене, когато възпороизвежда мп3. Това се получава не на всяка отделна песен, но тези мп3ки, които звучат добре са изключения. Играл съм си същите файлове да ги пускам на какви ли не други утройсва и звука е ОК като за мп3. Пуканията винаги са на едни и същи места, ясни и отчетливи. Имам чувството, че хардуерното декодиране не е изкусурено. Когато пусна аудио CD, със същата и дори повече сила на звука, звука е отличен и няма пукане/пръщене. Така, до тук за звука, но има и още. Устройството изобщо не работи стабилно. Ако тръгнете на дълъг път, над 2 часа и използвате XcarLinka, задължително ще забие и ресивъра спира да го разпознава. Спираш ресивъра, пускаш го пак и тръгва. Ако не от първия, то от 2рия или 3тия път тръгва. Изобщо, мъка. Ако знаех, че нещата ще са така нямаше да го купя това, че и парите не му бяха малко. Дано опита, който споделям да помогне на колеги, които са се насочили към подобен тип устройства. Незнам как са нещата при другите вариянти, но аз повече никога не бих пробвал с Xcarlink.
ИзображениеИзображение

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от kostadinnm » 25 Окт 2021 20:49

Здравейте.
Случайно да знаете от къде мога да се снабдя с подобно нещо - fm модулатор?! Ето две видеа, от които се насочих:
► Виж съдържание
Искам да си подобря малко ползването на аудиото в колата, а plug-in адаптерите не предлагат кой знае какъв звук, че да си заслужава. Отделно, дин- вариантите са много скъпи за моята. И като добавим факта, че трудно се намират и са от незнайни китайски производители ме отказват съвсем. Пробвах с fm трансмитер, но прави смущения на звука както при вързан телефон за зареждане, така и при вързан видеорегистратор.
Това е комплекта, който се използва във видеата: https://isimple.com/products/install...221b4cbb&_ss=r. Ако ме насочите от къде мога да си поръчам такова относително качествено, което да не ми изгори инсталацията, ще съм благодарен?! Не съм търсил по китайските сайтове още, просто защото не съм ги ползвал досега, но съм отворен за всякакви предложения.

Досега си бях наумил, че не трябва да пипам фабричните бушони, но с такова устройство ще се наложи. Разбира се ще гледам да го направя по най-кадърния възможен начин. С отделен кръг и бушон над фабричния за радиото мисля че беше най-културно. Но трябва да успея да поръчам отнякъде устройството, че да дойде навреме докато не ми е минал мерака :D
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

em4000
Мнения: 25
Регистриран на: 26 Ное 2014 19:47
Благодарил/а: 1 път

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от em4000 » 28 Фев 2022 21:49

Здравейте, за момента не искам да купувам устройство тип Ятур или друго. Въпросът ми е мога ли да запиша диск с мп3 като разделя на папки жанровете и как е правилно да стане. При последния ми опит СД намира папките, но песните не тръгват. Като цяло какви са стъпките? Идеята ми е да имам един презаписваем диск с цялата музика и само да трия/добавям.
Колата е авенсис т25 без навигация.

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от mapamop » 01 Мар 2022 01:36

em4000 написа: 28 Фев 2022 21:49навигация
W53904, W53901 и подобните поддържат само аудио дискове и аудио касетки, доколкото знам...
Ако няма лого за MP3, WMA на панела (както предполагам), няма вариант за просвирване на аудио файлове, без външно устройство. Мисля че въпросът е излишен, коментиран достатъчно много и добре описан в ръководството за радиото.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

em4000
Мнения: 25
Регистриран на: 26 Ное 2014 19:47
Благодарил/а: 1 път

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от em4000 » 01 Мар 2022 20:47

Има лого за mp3/wma. Panasonic w58831

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 34 госта