Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Публикувай отговор
em4000
Мнения: 25
Регистриран на: 26 Ное 2014 19:47
Благодарил/а: 1 път

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от em4000 » 06 Мар 2022 11:21

Тъй като не намерих информация има ли начин това СД да чете дискове с МП3. На панела има надпис MP3/WMA

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от gimara » 06 Мар 2022 13:24

em4000 написа: 06 Мар 2022 11:21 Тъй като не намерих информация има ли начин това СД да чете дискове с МП3.
Щом на панела пише, че може, значи може!
em4000 написа: 01 Мар 2022 20:47 Има лого за mp3/wma. Panasonic w58831
А информация трябва да има достатъчно в книжката на колата. Например в книжката на Корола Версо след фейслифта, пише следното:
• Възможно е просвирване и на мултисесийни компактдискове, записани по съвместима система.
• Файловете са съвместими с форматите ID3 Tag Ver.1.0, Ver.1.1, Ver.2.2 и Ver.2.3.
• Устройството не може да показва заглавието на диска, заглавието на пиесата и името на изпълнителя на пиесата в други формати.
• Плейърите MP3/WMA не могат да просвирват файлове MP3/WMA от записващи устройства, използващи пакетен запис на данните върху диска (формата UDF [универсален формат за данни]). Дисковете трябва да са записани с използване на програма за предварителен мастеринг, а не с програма за пакетен запис.
• Компактдисковете CD-R/ CD-RW, които не са били подложени на “финализационен процес” (процес, който позволява дисковете да се просвирват на обикновен компактдиск плейър), не могат да се възпроизвеждат от този плейър.
• Може да се окаже невъзможно просвирването на компактдискове CD-R и CD-RW, които са записани на музикален CD рекордер или на персонален компютър заради характеристиките на диска, надрасквания или зацапване на диска, или заради замърсяване, кондензация и т.н. на лещата на устройствотo.
• Може да се окаже невъзможно просвирването на компактдискове, които са записани на персонален компютър – в зависимост от настройките на приложната програма и от изчислителната среда. Винаги правете записи в правилния формат.
Пише и други работи, но не ми се цитира всичко свързано със записите.
mapamop написа: 01 Мар 2022 01:36 Мисля че въпросът е излишен, коментиран достатъчно много и добре описан в ръководството за радиото.
Не разбирам защо не ги четете тези книжки, вместо да се тюхкате, че нещо не става!
em4000 написа: 28 Фев 2022 21:49 Идеята ми е да имам един презаписваем диск с цялата музика и само да трия/добавям.
Струва ми се, че проблемът е "само да трия/добавям"

em4000
Мнения: 25
Регистриран на: 26 Ное 2014 19:47
Благодарил/а: 1 път

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от em4000 » 06 Мар 2022 15:25

Благодаря за изчерпателния оттовор. Книжките ги четем, но там не пише това, което ме вълнува, а откакто съм взел колата чета не само в този, но и в чужди форуми, но към момента отговор не намирам за въпросното възпроизвеждане на МП3 затова и питам тук, все пак е форум да си помагаме.
Затова и търся човек с такова радио да сподели опит, защото изпвърлям вече четвърти диск, при първия намери папките, при втория изписва NO MUSIC или нещо подобно, което в книжката пише, че не разпознава файловете. Снощи преименувах всички песни с цифри и пак не стана. Записвах ги на ниска скорост 8кб/сек, дадох финализиране на диска, но пак не тръгват.
А да заяждането мисля, че е леко излишно и не виждам лошо в това ако CD-то има функции, които ще са ми полезни да ги ползвам. За момента не се оправям, но се надявам с Ваша помощ да станат нещата.

PS - благодаря на колегата, който ме насочи към темата, но за Корола. Оказа се, че за правилно записване на диск с мп3 стъпките са следните
1-от опциите на програмата се избира запис на диск с файлове, НЕ аудио или mp3/wma както правех аз.
2. Избира се No multisession disk
3. Финализиране на диска след запис
4. Записва се на възвожно най-ниската скорост.
И воала, диска с 40 песни тръгна без проблем на стоково СД. Записах директно песните без да ги разделям в папки.

Утре ще опитам да направя ново СД, но ще разделя песните в 5 - 6 папки.

Venyyy
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Дек 2022 23:19
Местоположение: Montana
Автомобил: Toyota avensis t25 2.2d4d

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от Venyyy » 20 Дек 2022 23:33

Здравейте група днес сложих yatour на авенсиса но много слабо свири причина и настройка

losh
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Юни 2011 21:00

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от losh » 21 Яну 2023 08:40

Здрасти, някой знае ли за RAV4 2004 yatour с каква букса да поръчам (5+7или 6+6). Това на 58812. И ще имам ли нужда от Y кабел.

dpp
Мнения: 49
Регистриран на: 02 Фев 2023 14:21
Местоположение: Бургас
Автомобил: Corolla D4D, 2.0, 2007
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от dpp » 09 Мар 2023 17:45

em4000 написа: 06 Мар 2022 15:25 Благодаря за изчерпателния оттовор. Книжките ги четем, но там не пише това, което ме вълнува, а откакто съм взел колата чета не само в този, но и в чужди форуми, но към момента отговор не намирам за въпросното възпроизвеждане на МП3 затова и питам тук, все пак е форум да си помагаме.
Затова и търся човек с такова радио да сподели опит, защото изпвърлям вече четвърти диск, при първия намери папките, при втория изписва NO MUSIC или нещо подобно, което в книжката пише, че не разпознава файловете. Снощи преименувах всички песни с цифри и пак не стана. Записвах ги на ниска скорост 8кб/сек, дадох финализиране на диска, но пак не тръгват.
А да заяждането мисля, че е леко излишно и не виждам лошо в това ако CD-то има функции, които ще са ми полезни да ги ползвам. За момента не се оправям, но се надявам с Ваша помощ да станат нещата.

PS - благодаря на колегата, който ме насочи към темата, но за Корола. Оказа се, че за правилно записване на диск с мп3 стъпките са следните
1-от опциите на програмата се избира запис на диск с файлове, НЕ аудио или mp3/wma както правех аз.
2. Избира се No multisession disk
3. Финализиране на диска след запис
4. Записва се на възвожно най-ниската скорост.
И воала, диска с 40 песни тръгна без проблем на стоково СД. Записах директно песните без да ги разделям в папки.

Утре ще опитам да направя ново СД, но ще разделя песните в 5 - 6 папки.
Да уточня, на КОрола 2007г, тоя метод не върви - не разпознава диска!
Прочетох тук там и да кажа къде е тънкостта:
Записва се в CD-ROM/ISO формат , като се посочва във ISO настройката да е на ISO9660 + joliet. Дава се да се затвори и диска!
Така диска става във формат CDFS и MP3 -те се прочитат нормално от плеера !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта