Софтуер за диагностика на Toyota

Публикувай отговор
Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mapamop » 10 Юли 2021 10:37

За няколко долара вповече се купува тъмно синия кабел, който излиза в резултат на търсенето "jlr sdd". Работи в пъти по-добре. Лично мнение.... пробвал съм ги и двата кабела. И на моята кола 12.2205 и Тойотата на biro.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

sksbg
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2021 09:39
Местоположение: Разград
Автомобил: Toyota Avensis Verso

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от sksbg » 27 Сеп 2021 11:03

Привет,
тъй като японката /Avensis Verso 2.0 D-4D 116 к.с. 2005г./ за последния месец влиза вече за 4-ти път на диагностика по разни сервизи, реших, че е крайно време да си купя кабел и за нея. Изчетох темата/те във форума и това, което разбирам /ако съм разбрал правилно/ като най-лек финасов вариант се оказва MINI VCI (J2534) и Techstream. Ако следвам ръководството за инсталация в в тази тема и всичко мине благополучно по време на инсталацията, мога ли да разчитам да адекватни данни? Изчетох темите и видях, че с ELM 327 няма да стане и варианта с Mini VCI при правилна инсталация на Techstream е работещ. Ще съм благодарен ако някой бутне рамо от кой търговец в България да си заръчам кабелчето . Не за друго а защото предпоследното ELM за италианките не тръгна а с последното ELM 327, което закупих от Бг се наложи да си играя близо 1 ден за да го подкарам. Ако може и директен линк за Techstream-а наистина ще съм Ви задължен.

Благодаря!

SPAM!
Защо питам? Защото само за този месец имам 4 различни "препоръки" от "майстори" и почва да ми идва в повече. То не беше МАФ, то не беше мап, то не бе турбина... цяло чудо! Проблема идва от там, че не седя на главите им при ремонта или поне да видя живите данни а като порядъчен човек, оставям колата и после ходя да я взема и все им се доверявам. Мен лично ме съмнява ЕГР и вече искам да видя на живо данни за да взема някакви мерки. Като собственик на още 5 коли от други марки /два груби немеца от ВАГ група, две красиви, но твърде своенравни италианки, както и една силно асматична французойка/ съм се научил диагностиките да си ги правя там сам. Не от нехайство а от това, че не се е налагало, не съм и купувал кабел за Тойотата. А проблема е, че ми свети чека от близо месец, като грешката е перманентна и никой не може да ме убеди, че няма как да не може да се разбере при правилна диагностика от къде е. Доверявам се на сервизите ама ... нито мап-а, нито дебитомера са дали фира /закачени и пробвани при друг екземпляр от същия вид/.

П.С. Ако прецените, че въпроса е неуместен или не е на място ще помоля да бъде преместен в правилната тема.

Аватар
apeneff
Мнения: 35
Регистриран на: 17 Юли 2017 11:47
Местоположение: София
Автомобил: Avensis ZRT27 1.8i CVT
Благодарил/а: 1 път

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от apeneff » 27 Сеп 2021 12:10

За търговец в България се съмнявам че ще намериш, затова e-bay или алиекспрес.
Обикновено кабелите идват с някакъв диск с инсталационен файл, така че това не е грижа, а крайна сметка може да се свали и от Toyota-tech сайта.
Не че искам да го хваля worthy.gif , но колегата @mapamop worthy.gif
има доста опит в подкарване на най-различни конфигурации от TS + кабел
Corolla ADE150 1AD-FTV 2008г.: служебна...
Avensis ADT271L 2AD-FTV 2009г.: от известно време бивша
Avensis ZRT271 2ZR-FAE CVT 2018: чистак новоте

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mapamop » 27 Сеп 2021 18:33

Писах за част от китайската продукция. Ще има още 3, но по-късно.

viewtopic.php?f=22&t=37856
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

trepacho
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Окт 2021 05:29
Местоположение: Габрово
Автомобил: Corolla Verso 2008 2.2 D4D

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от trepacho » 02 Окт 2021 21:34

Някой колега от Габрово с диагностика да закачим една Corolla Verso 2008 година и да ме светне какъв кабел трябва да си купя! Изчетох цялата тема и съм малко объркан! Идвам от VAG групата! Имах диагностика и всичко ми беше ясно ... сега съм като в небрано лозе! Ако някой помогне ще съм много признателен! От изчетеното Toyota MiniVCI би ми свършило работа. Трябва ли да търся конкретна версия? Някой би ли дал линк от Алито?
gicho, как мога да се свържа с теб?

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mapamop » 02 Окт 2021 23:51

trepacho написа: 02 Окт 2021 21:34 да ме светне какъв кабел трябва да си купя
Линка отгоре погледна ли го? Точно над твоя пост...
Пробвал съм и евтините и скъпите и много скъпите. Ако копираш имената които съм дал ще ги намериш по същия начин, както и аз ги намерих във времето. Аз лично не бих се върнал на мини-то - това на което му е (не)разумна цената е по-зле от другите. Чувствай се свободен да ми метнеш едно частно ако има въпроси. Ако ти се разхожда до Русе, може и да ти я закача в почивните дни.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

trepacho
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Окт 2021 05:29
Местоположение: Габрово
Автомобил: Corolla Verso 2008 2.2 D4D

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от trepacho » 03 Окт 2021 10:45

mapamop написа: 02 Окт 2021 23:51Линка
Да! Изчетох го два пъти! Поздравления за изчерпателната тема, просто перфектно описано! Напълно бих се доверил на препоръката ти за устройство в среден ценови клас. Голямото разнообразие ме обърква тотално! Сега си мисля за JLR Pro SDD V160. А, techstream-а от drive2 ли да го търся?

Още съм новобранец във форума и не ми позволява да пиша ЛС.

Много благодаря за което, но вчера купих колата и утре трябва да я регистрирам! Малко са хората като теб! Поздравления!
 ! Съобщение от: mapamop
Коригирах ви мнението. Избягвайте твърде много последователни цитати - става трудно за четене

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mapamop » 03 Окт 2021 11:41

trepacho написа: 03 Окт 2021 10:45 мисля за JLR Pro SDD V160. А, techstream-а от drive2 ли да го търся?

Още съм новобранец във форума и не ми позволява да пиша ЛС.
За покупката ти си решаваш кое ти харесва, според описанието и цената. Всички решения са работещи до някаква степен, и всички си имат недостатъци. Най-малко цената.
Попълни си правилно профила - бас хващам че тази Corolla Verso не се движи на сирене, яйца и мляко. Отделно има повече от една модификация, които са различни конструктивно.
Ако беше споделил поне един смешен, виц в темата за "Доброто настроение", щеше да скъсиш сериозно дистанцията. Вече не си "новобранец" - може да ми пишеш.
За софтуера няма какво да правиш на drive2.ru (независимо че си струва да го поизровиш поне за обща култура). Има поне 2 или 3 варианта за софтуера, които не искам да коментирам тук, защото е писано вече в темата за софтуера. Ако се поровиш напред в страниците на тази тема, ще намериш един супер идиотски написан пост от мен, в който е даден единият вариант... Другите са ясни - от диска на оризовият гангстер (ако оцелее по време на доставката), и контакт с Аутокент.
Можеш да ми пишеш на лично ...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

boiski
Мнения: 86
Регистриран на: 19 Юни 2015 21:07
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Verso '04 2.0 D4D 116
Получена  благодарност: 1 път

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от boiski » 20 Окт 2021 21:07

Здравейте, днес пробвах да закача Ярис 1.4 д4д 2005г с Techstream 10.10.018. Комуникационните пинове бяха неактивни.
Capture.JPG
Capture.JPG (47.7 KiB) Преглеждано 7420 пъти
Някой знае ли през кой пин се осъществява комуникацията на този автомобил и има ли някакво разместване спрямо стадартната схема? Моя адаптер със сигурност има работеща К-линия, а за can-h и can-l не мога да потвърдя, защото не съм закачал такъв автомобил досега.

bmwww
Мнения: 35
Регистриран на: 17 Дек 2021 15:33
Местоположение: Враца
Автомобил: Т25 2.2 D4D 150к.с.

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от bmwww » 25 Дек 2021 18:43

Купих си Техстрийм и за нещастие 3та дюза дава стойност +3.4 , другите естествено са на -1.1/-1.2 за да я компенсират . Въпроса ми е при стойност + дюзата е запушена или "пикаеща" ? Другото което искам да питам е защо не мога да влизам в модулите на врати , прозорци и т.н. Още като дам на програмата да намери колата ме пита някои неща които изобщо не знам какво значат , прикачвам 2 снимки .
Изображение
google photos uploader
Изображение
google photos uploader
Ето тези 2 неща не знам какво значат .

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mapamop » 25 Дек 2021 22:45

w/ или w/o TVSS означава със/без TVSS - ако е избрано грешното няма да ви извади данни за тази система ако я има, ако я няма ще ви маркира че електронният модул (ECU) е недостъпен. Бих пробвал опцията "със (w/)" първо.
За другото се избира периода кога е произведена колата:
-до 04.2006г.
-между 04.2006г. и 06.2007
- след 06.2007
Периодите са включително (т.е. автомобил произведен 06.2007 е в категория 2). Месеца и годината на производство може да се вземе от japan-parts.eu по VIN.
+3.4 според мен е запушена дюза - подават се команди "да налее още гориво" че не стига. Ако пикаеше щеше да е на отрицателна корекция. Нека колегите с дизелите да кажат.
Имаше вариант да си получите Техстрийма преди 2 дни безплатно. Просто нямаше желание от ваша страна да прочетете 3 мнения, и да помислите "какво е казал поета".
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

bmwww
Мнения: 35
Регистриран на: 17 Дек 2021 15:33
Местоположение: Враца
Автомобил: Т25 2.2 D4D 150к.с.

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от bmwww » 26 Дек 2021 12:47

Мисля да сипя добавка да се опитам да я отпуша . А къде в програмата се вкарват кодовете на дюзите ?

И някаква врътка ли има или имам проблем та не мога да влизам в Боди модула . В смисъл , не мога да си кодирам отключване и т.н. просто не ме допуска . Ще направя клип по-късно .

bmwww
Мнения: 35
Регистриран на: 17 Дек 2021 15:33
Местоположение: Враца
Автомобил: Т25 2.2 D4D 150к.с.

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от bmwww » 26 Дек 2021 20:03

Ето го моят проблем с програмата . Защо нищо не ми се получава ?

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от biro » 26 Дек 2021 20:27

Щото нямаш съответните функции. Софтуерът е универсален за всички тойоти.
Например на моята в Light control мога да настройвам дали като приближа до колата да светка осветлението в купето, осветлението под огледалата, след колко време да спира осветлението след отваряне на врата.
В Т25 няма такива неща.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

bmwww
Мнения: 35
Регистриран на: 17 Дек 2021 15:33
Местоположение: Враца
Автомобил: Т25 2.2 D4D 150к.с.

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от bmwww » 26 Дек 2021 20:32

И аз това си помислих , но се надявах да не е . Значи моята е супер базово изпълнение , чак ме е яд дето купих тая диагностика , то поне бипкането за коланите да можех да изключа , че направо ме депресира :D ... blush.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта