Антена за Corolla E12 2004 - антени,основи и още...

Blue Power
Мнения: 21
Регистриран на: 08 Сеп 2012 16:50

Антена за Corolla E12 2004 - антени,основи и още...

Мнение от Blue Power » 04 Окт 2012 12:32

Здравейте Колеги,

имам проблем с намирането на пръчка за антената за Королата.
При мен пръчката е счупена......самата пръчка е с "женско гнездо", т.е. мъжката/резбата/ остава на основата.
Какво ще ме посъветвате, къде мога да намеря само пръчка. Обиколих 1-2 морги, при техните антени има разлика...при тях пръчката е "мъжка" и се завива за основата, а при мен е обратното....да не говорим, че са изгорели от слънцето и са напукани :(

Обиколих и магазините за автоаксесоари, но никъде не намерих пръчка, която да отговаря на моята резба mellow.gif

Благодаря предварително
Последно промяна от Akima на 18 Фев 2015 13:41, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

nikolas3
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Ное 2011 19:05
Местоположение: София

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от nikolas3 » 04 Окт 2012 18:03

На някои антени това мъжкото е преходник .Т.е. и от двете страни резба.Пробвай внимателно да развиеш /с 2 гайки/ .Или виж друга Корола с каква антена е.
Avensis 2.0 бензин 2004 Т25
Corolla 1.4 бензин 2006 лето.
Лосчето е малкото на лоса (Alces alces).Не включва мигачите, не му изпускат шлиците и НЕ СМЕНЯ СКОРОСТИ!
ЛосТче!АкУмулатор!СемеринГ!АУспУх!КлапАн!РезервОар!ГаЗ!ЛебеДка!ФорУм!ОбрЪч!КУпувам!ВрЪЗка!

Blue Power
Мнения: 21
Регистриран на: 08 Сеп 2012 16:50

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от Blue Power » 04 Окт 2012 19:50

nikolas3 написа:На някои антени това мъжкото е преходник .Т.е. и от двете страни резба.Пробвай внимателно да развиеш /с 2 гайки/ .Или виж друга Корола с каква антена е.

Благодаря за мнението,

знам, че при някои модели е преходник, но при мен явно не е така, защото не може да се развие от основата.
Гледах днес 2 Короли и при двете беше варианта с "мъжката" час на пръчката sad.gif sad.gif
Взъннах да питам в ТМ ауто...от там ми казаха, че антените са няколко варианта...моя вариант го нямат наличен....само с доставка срещу "скромна" сума mellow.gif

Къде да търся такава антена вече не знам.... hmm.gif

Аватар
extel
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Окт 2007 10:44
Местоположение: София

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от extel » 04 Окт 2012 21:15

Колко мм е диаметъра на резбата на основата?
AVENSIS 2.0 D4D 2001 SOL 110 HP

http://vbox7.com/play:00dda1ee76 - смеех...

Blue Power
Мнения: 21
Регистриран на: 08 Сеп 2012 16:50

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от Blue Power » 05 Окт 2012 09:21

extel написа:Колко мм е диаметъра на резбата на основата?
Колега,
нямам шублер, за да го измеря......ще намеря от някъде и ще напиша резултата. Проблема обаче не е само в диаметъра, а в резбара....много е едра sad.gif

Прилагам снимка, за да добиете по-ясна представа за основата на антената. Не се вижда много добре за съжаление...снимката е с малка резолюзия :(

Изображение

Поздрави

Аватар
armeeco
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Ное 2010 17:20
Местоположение: София

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от armeeco » 07 Окт 2012 14:31

Снимай го по-отблизо, да се види хубаво. Така като го гледам това е нещо е допълнително поставено във стойката на антената и би трябвало да се развие и да остане резба тип гайка в основата. На моята кола е така, а разликата им не мисля че е голяма.
TOYOTA Corolla 2006 1.4D-4D/MMT

Blue Power
Мнения: 21
Регистриран на: 08 Сеп 2012 16:50

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от Blue Power » 07 Окт 2012 15:11

armeeco написа:Снимай го по-отблизо, да се види хубаво. Така като го гледам това е нещо е допълнително поставено във стойката на антената и би трябвало да се развие и да остане резба тип гайка в основата. На моята кола е така, а разликата им не мисля че е голяма.
Благодаря за мнението,

наистина изглежда все едно е навито допълнително но като се опитам да го развия се върти до безкрайност sad.gif и се притеснявам докато го въртя да не скъсам кабела отдолу в купето mellow.gif

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от Владислав » 08 Окт 2012 12:06

Според мен някой ти е навил тази шпилка, а оригинално си е с отвор (жнеско) към колата.И сега се е прецакала резбата на накрайника за антената.И онзи кабел (от антената до аудиото) не можеш да го скъсаш, въртейки тази шпилка.Може и да бъркам ,ама така си мисля...Помисли как да извадиш без поражения този преходник, и си ти!
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Blue Power
Мнения: 21
Регистриран на: 08 Сеп 2012 16:50

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от Blue Power » 08 Окт 2012 13:25

Владислав написа:Според мен някой ти е навил тази шпилка, а оригинално си е с отвор (жнеско) към колата.И сега се е прецакала резбата на накрайника за антената.И онзи кабел (от антената до аудиото) не можеш да го скъсаш, въртейки тази шпилка.Може и да бъркам ,ама така си мисля...Помисли как да извадиш без поражения този преходник, и си ти!

Колеги,

прилагам 2 снимки в по-едър план, за да видите къде се крие проблема ми mellow.gif Приемам всякакви съвети какво да направя, за да се сдобия с антена!

Изображение
Изображение

MC
Мнения: 43
Регистриран на: 03 Окт 2010 16:44

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от MC » 08 Окт 2012 16:50

в случай, че махнеш кръглото уплътнение в основата (внимателно да не го скъсаш) няма ли да се открие основната шпилка, на която да хванеш контра и съответно да развиеш накрайника отгоре

Blue Power
Мнения: 21
Регистриран на: 08 Сеп 2012 16:50

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от Blue Power » 08 Окт 2012 17:27

MC написа:в случай, че махнеш кръглото уплътнение в основата (внимателно да не го скъсаш) няма ли да се открие основната шпилка, на която да хванеш контра и съответно да развиеш накрайника отгоре
Мисля, че ще си отворя по-голяма беля, ако тръгна да махам уплътнението/притеснявам се след това да не започне да тече вода в купето/......ако тръгна да го свалям си мисля, че има голяма вероятност да се скъса, а тогава вече отивам на варианта да свалям тапицерията на тавана, за да сваля цялата антена. Което ме навежда на мисълта, защо японците не са оставили сервизен отвор с тапа в тапицерията на тавана, за да не се налага да се разглобява "половината" кола, за да се демонтира основата на антената sad.gif sad.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от zi_zi_top » 08 Окт 2012 17:50

Японците не са допускали, че някой може да прибегне до подобни технически рационализации. wink.gif
Не е чак толкова труден достъпът през тапицерията, само трябва да си внимателен.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от LEXUS » 11 Окт 2012 00:57

Антената я продават в ТМ Ауто за около 70-80 лева чисто нова. Купувал съм преди време,защото моята я откраднаха. Ако не ти харесва цената, трябва да мислиш за друг вариант.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Blue Power
Мнения: 21
Регистриран на: 08 Сеп 2012 16:50

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от Blue Power » 11 Окт 2012 09:25

LEXUS написа:Антената я продават в ТМ Ауто за около 70-80 лева чисто нова. Купувал съм преди време,защото моята я откраднаха. Ако не ти харесва цената, трябва да мислиш за друг вариант.

Цената в ТМ Ауто е 88лв проверил съм wacko.gif .......не знам, на мен си се струва доста висока цена само за "пръчката" дори е без основата. Да не говорим, че утре може да я откраднат и така да стана абонат на ТМ. Поне като се дадат по-малко пари за това после няма да съжалявам толкова. А я нямат и налична....само с доставка, което не е болка за умиране. Общо взето ТМ е последния ми вариант, ако не успея да намеря алтернатива!

Поздрави

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Антена Corolla 2004год.

Мнение от zi_zi_top » 12 Окт 2012 22:46

В Метро на щендера за автоаксесоари продават антена заедно с основата и кабела, която поразително прилича на оригиналната. Ако не държиш да е оригинална за 5 лв. можеш да смениш и основата. Като гледам на снимката твоята е сцепена и е "тръгнала".
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта