Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
MC
Мнения: 43
Регистриран на: 03 Окт 2010 16:44

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от MC » 20 Юли 2012 15:27

Предполагам, че ще бъде интересно да съберем мнения от тези които са намерили добри технически решения за улеснение (DRL или автоматино включване на къси светлини и т.н.), предвид гласуваната промяна, целогодишно моторните превозни средства да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

Досега изискването беше за кратък период от годината, но вече шансовете да пропуснеш да включиш фаровете и съответно да отнесеш глоба се увеличават.
Последно промяна от Akima на 16 Окт 2015 15:26, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
kaloian311
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:23
Местоположение: Пловдив

Re: Дневни светлини

Мнение от kaloian311 » 20 Юли 2012 19:23

Аз съм ЗА ДРЛ модулите,от две години го ползвам и мога да кажа че е много удобно.Сами се включват фаровете,сами се изключват.Единственият проблем е монтажа към фабричната инсталация на Тойота,но не и невъзможен.
Изображение

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от neznaiko » 21 Юли 2012 00:34

+1 :thumbsup: за DRL
Аз ползвам от година и повече (може и да са повече от 2) и съм много доволен, много е удобно. При мен са включени дългите с понижена мощност.

Плюсове на DRL по тази схема:
+ не забравяш да включиш дневните --> няма глоби и спирания;
+ не забравяш да ги изключиш --> не ти пада акумулатора (това го виждам много често на коли без сигнализация за забравени фарове);
+ понижена консумация на ток (25%, регулира се през 5%), виждаш се отдалеч без да заслепяваш. Присветвали са ми насрещни, че им пречат, само в много тъмни, въобще неосветени тунели;
+ понижената мощност, значително под проектната, заедно с плавното включване и изключване удължава живота на крушките;
+ дори и да изгорят дългите, защото са ползвани като дневни, можеш да се прибереш отвсякъде на къси, ако нямаш възможност за смяна на крушки.

Аз съм за да се ползват дневни и през лятото, защото:
+ те виждат много по-добре тези, на които слънцето им свети в очите, било шофьори, било пешеходци;
+ надвечер, когато някои са включили фаровете, а други - още не, тези вторите се забелязват по-трудно, отколкото ако всички са с изключени фарове. Този проблем отпада, ако всички са включили фаровете, дори и някои да са на къси, а други на "дневни";
+ чисто психологически, шофьорите по-рядко се решават на безумни изпреварвания, ако насреща им идва автомобил с включени фарове (ех, ако можеше DRL-а и да проектира образа на ТИР пред автомобила tooth.gif).

Минуси на DRL:
- не можеш да оставиш колата с включен двигател и само на габарити отпред (напр. ако спреш за малко в тъмното), включват се и дневните.

Минуси на дневните въобще, не на DRL:
- повишена консумация на ток, респ. гориво.
Не съм си играл да смятам с к.п.д., калоричност и т.н., но като се има предвид, че се включват допълнително консуматори с обща мощност 42.5W (0.25 х 110W фарове, 5W предни габарити, 5W задни габарити и 5W крушки на номера) т.е. 0.058 к.с. или в най-лошия случай 125W (0.170 к.с.), това повишение би трябвало да е смешно малко. Е, няма да е толкова смешна ситуацията, ако алтернатора спре да зарежда акумулатора и дневните го разредят.

П.С. За монтажа нищо не мога да кажа, направиха го в сервиз на Toyota.
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневни светлини

Мнение от Vesko » 21 Юли 2012 01:27

И аз съм за DRL. И го ползвам повече от 2г. И няма минуса с оставянето на колата с включен двигатели загасени светлини biggrin.gif tongue.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от neznaiko » 21 Юли 2012 08:44

Vesko написа:И аз съм за DRL. И го ползвам повече от 2г. И няма минуса с оставянето на колата с включен двигатели загасени светлини biggrin.gif tongue.gif
Абе може и аз нещо да не съм догледал в ръководството. Иначе ми е ясно, че може да се пренастрои и да се изключи, ама не ми се занимава с пренастройване на всяко спиране и на тръгване обратно, пък и то рядко имам такива кратки спирания в тъмното.
Кажи, колега, как става, ако не е с пренастройване всеки път. Или пък зависи от модела на DRL-to?
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Аватар
stevebg
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Юли 2012 10:27
Местоположение: Казанлък

Re: Дневни светлини

Мнение от stevebg » 21 Юли 2012 18:21

а аз ги свързах директно към чистачките...като е на контакт винаги светят
Прикачени файлове
photo 2 (2).JPG
photo 2 (2).JPG (77.34 KiB) Преглеждано 36896 пъти
Последно промяна от stevebg на 22 Юли 2012 18:51, променено общо 1 път.

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Дневни светлини

Мнение от desSs » 21 Юли 2012 21:16

бихте ли обяснили като на малоумен какво е ДРЛ, колко струва, и дали ще наруша гаранцията ако сложа на равчето?

бтв от карком предлагаха да сложат нещо подобно /може и да е същото, ще питам/ за автоматично вкл/изкл на светлините, и ми искаха 150-160 лв.

п.п. незнайко, сега прочетох, че са ти го монтирали в тойота. колко ти струваше?

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от zi_zi_top » 21 Юли 2012 21:41

Деси, за твоя РАВ можеш да си купиш от Веско модул за автоматично включване на светлините, който е на конкурентна цена! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Дневни светлини

Мнение от desSs » 21 Юли 2012 22:03

притеснява ме гаранцията...

а и няма кой да го монтира, ще трябва Веско да идва на море хахах biggrin.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от zi_zi_top » 21 Юли 2012 22:19

Големият ти син може да ти го монтира, защото този модул се включва в ОБД буксата и... работи. rolleyes.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от neznaiko » 22 Юли 2012 00:00

desSs написа:бихте ли обяснили като на малоумен какво е ДРЛ, колко струва, и дали ще наруша гаранцията ако сложа на равчето?

бтв от карком предлагаха да сложат нещо подобно /може и да е същото, ще питам/ за автоматично вкл/изкл на светлините, и ми искаха 150-160 лв.

п.п. незнайко, сега прочетох, че са ти го монтирали в тойота. колко ти струваше?

Извинявай, нямам никакъв спомен за цената на точно това, защото тогава смениха и куп консумативи и направиха някои дребни ремонти, та помня горе-долу само общата цена.
Ако питаш в сервиз на Toyota, там имат норматив за всяко нещо колко часа труд се таксуват и могат да ти кажат цена предварително. Дори и работата да отнеме повече време в действителност, цената не се увеличава.

DRL-a купих от Веско и съм много доволен - не ми е създавал никакви грижи и работи безотказно. Но специално той не се монтира в OBD, иначе щях да го поставя сам.
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от Nedkow » 22 Юли 2012 00:36

desSs написа:бихте ли обяснили като на малоумен какво е ДРЛ, колко струва, и дали ще наруша гаранцията ако сложа на равчето?

бтв от карком предлагаха да сложат нещо подобно /може и да е същото, ще питам/ за автоматично вкл/изкл на светлините, и ми искаха 150-160 лв.

п.п. незнайко, сега прочетох, че са ти го монтирали в тойота. колко ти струваше?
Попитай дали немогат да ти ги програмират да си светват след запалване. Повечето съвременни автомобили са така невярвам тойота да нямат конфорт модул :thumbsup:

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от Kiki » 22 Юли 2012 18:04

Такива допълнително монтирани LED светлини ще се признават ли от катаджиите като дневни светлини или ще трябва да се узаконяват в технотест?

Изображение
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от zi_zi_top » 23 Юли 2012 17:01

Кики, какви са тези лампи и от къде ги купи?
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от Kiki » 23 Юли 2012 20:46

Това са едни тела от 5 светотиода. Много силно светят, а са само 2,5W wink.gif
Взех ги миналата година от една бензиностанция в Турция.
Свързани са така, че като запалиш фаровете те загасват.
Последно промяна от Kiki на 07 Окт 2012 10:03, променено общо 1 път.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта