Ключове & имобилайзери

Публикувай отговор
mapto
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Май 2008 18:22
Местоположение: София

Ключове & имобилайзери

Мнение от mapto » 14 Ное 2018 13:06

YMR написа: 11 Ное 2018 14:31 Здравейте !
....
Според мен компютъра влиза в режим на програмиране ( след процедурата с 5 врътвания на ключа, 6 отв/затваряне на вратата и мастер ключ на Оn ), защото променя начина на мигане, но след едната минута излиза в стандартна позиция с премигване, като за непознат транспондер ( и за двете електроники ).
Някой има ли личен опит с този модел за тази ситуация и само посредством TechStreаma ли мога да програмирам транспондерите и с какви устройства и техните версии на Firmware и драйвер тази функция е достъпна ?
Има ли процедура за точно този модел за изтриване на запаметените транспондери ( без допълнителни уреди и програми ) и запаметяването на новите, и до колко броя могат да бъдат те ?
Аз лично съм си програмирал ключовете за моят авенсис. В началото имах същият проблем. Стана след като изтрих запаметените трансспондери. Могат да се програмират 2 мастер и един валет ключ (мисля че един, не съм съвсем сигурен). Ето и процедурата по която си ги направих аз:

I Used this to erase the keys :
You can erase all the keys and start over by turning a working master key 6 times and then opening and closing the door 7 times. Then remove the key and reprogram again.
The master key that you use during this procedure obviously doesn't get deleted. (At least it didn't when I did it!).
Then this to add the new key :
"Programming New Keys"

STEPS:
1. Begin by sitting in the driver seat with all the doors shut.
2. Insert your working master (black) key in the ignition.
3. Very Quickly, turn the key from "LOCK" to "ON" 5 times. (You will end with the key in the "LOCK" position) [the 5 on-offs just need to be < 1 second each (you can hear something switching in the engine bay after 1 second switched to on - you've probably just got to beat that).]
4. Immediately, open and close the driver door 6 times very quickly. (End with the door closed)
5. Immediately, remove your working Master Key and insert your new Master Key
6. Turn the key to the "ON" position and leave it there while you wait for 1 minute.
7. After the minute, if you want to program another key, just remove the first one and insert the next one, turning it to "ON" and leaving it in position for 1 minute.
8. When you are through programming keys, just take the last one out, open and then close the driver door to lock in the programming, and your done.
Programming Sub Keys (Grey) is done the same way except you turn the master key 4 times before you open and close the door 5 times. Then insert the sub key, turn to the "ON" position, and wait your minute. Finish by removing the key and opening and closing the door 1 time as before. (лично при мен се получи се по процедурата с 5 завъртания и 6 отваряния но все пак го копирам както са го написали)
Corolla E17 (2014) 1.6 Valvematic LUNA MT
Avensis Wagon T25 2.0 D-4D 1AD-FTV

Underworld
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Дек 2018 12:17
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4

Ключове & имобилайзери

Мнение от Underworld » 01 Дек 2018 12:29

Здравейте,
Надявам се някой да може да ми помогне със следния проблем
Колата е РАВ 4, 2.2 дизел, 2006 с старт/стоп бутон без физически ключ.Ключа е като този - https://www.aliexpress.com/item/2-Butto ... 65067.html.
Проблема е че, след като се кача в колата (отключва се без проблем), натисна седенителя, светва зелената лампа указваща, че може да се запали колата и след като натисна "старт" бутона започват да светят едновременно всички лампи на таблото без дори да се опита да запали колата.
Има имобилайзер Мета МК43 - https://aval-bg.com/product/3273-imobilayzer-meta-m43 , който според предния собственик е сложен в предтсвителството на Тойота.
Този проблем го имах и преди и се разреши като просто взех резервния ключ с другия имобилайзер и работеше до вчера :) но сега и вторя комплект ключ и имобилайзер спряха да работят.
Смених всички батерий, вкарвах имобилайзера в авариен режим, давах ток на акумулатора и никакво решение.
Ключаря казва да му закарам колата за да свали имобилайзера, но ми изглежда доста кардинално решение
Въпроса ми е как може да се оправи този проблем, и ако някой знае къде слагат буксата за деактивиране на имобилайзера от Тойота, тъй като имам флашка и това би репило проблема временно.
Мерси много.
Поздрави
Краси

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Ключове & имобилайзери

Мнение от slowtraveler » 01 Дек 2018 13:58

Относно локацията на буксата - не е добре да бъде обявявана публично... По-добре отиди при ключаря...
За съжаление и аз смятам, че проблемът може да е в допълнителното въздействие върху автомобила - т.е. в имобилайзера...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
onicks
Мнения: 96
Регистриран на: 13 Апр 2010 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Rav 4 2.0 vvt-i 2004

Ключове & имобилайзери

Мнение от onicks » 01 Дек 2018 14:48

Отиди при ключаря,за който съм писал по горе,но първо му се обади по тела,за да разбереш дали в на Красно село или Дианабад в момента.Вземи си всички ключове.

Underworld
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Дек 2018 12:17
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4

Ключове & имобилайзери

Мнение от Underworld » 01 Дек 2018 16:30

Благодаря ви много,
Звъннах на препоръчания ключар и ми каза, че на 100% е имобилайзера, но за съжаление той не може да ми помогне и да я карам в Тойота или на някой алармаджия. Дано да не ме е излъгал предния собственик, че е слаган в Тойота имобилайзера, за да не си губя времето, че и там доста се чака.
Мерси отново за насоките, ще пиша когато (ако) успея да я оправя.

Аватар
onicks
Мнения: 96
Регистриран на: 13 Апр 2010 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Rav 4 2.0 vvt-i 2004

Ключове & имобилайзери

Мнение от onicks » 01 Дек 2018 17:07

Най вероятно ключовете са ти изгубили настройките за имобилайзера. При мен единия от ключовете ги беше загубил.Като смених батерията нищо освен индикатора при натискане на бутоните не се промени.Метода за добавяне на ключ с вратите проработи само за отключване и заключване.После ги изтри и двата и с професионална машинка и през ОБД ги добави и двата ключа. Да не си го мокрил или изпускал че електрониката им е нежна.Той има машинка да провери дали излъчва сигнал въобще.

Underworld
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Дек 2018 12:17
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4

Ключове & имобилайзери

Мнение от Underworld » 01 Дек 2018 17:14

Оправих го punk.gif punk.gif
Нямам научно обяснение, но след като натисках около 100 пъти бутона на чипа на имобилайзера, отваряйки и затваряйки врата през това време, успях да синхронизирам и двата чипа.
Хайде наздраве!!

Аватар
onicks
Мнения: 96
Регистриран на: 13 Апр 2010 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Rav 4 2.0 vvt-i 2004

Ключове & имобилайзери

Мнение от onicks » 01 Дек 2018 17:26

Дано да е завинаги :thumbsup:

apetrov
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Юли 2018 12:59
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota RAV-4 hybrid 2017

Ключове & имобилайзери

Мнение от apetrov » 04 Дек 2018 10:00

Колега,
Чипът на имобилайзера е бил разсинхронизиран.
Решението на проблемът ти е в даденият от теб линк
Underworld написа: 01 Дек 2018 12:29 Има имобилайзер Мета МК43 - https://aval-bg.com/product/3273-imobilayzer-meta-m43
Там най-долу има линк към "Ръководство на потребителя" за този имобилайзер.

Не е било нужно да натискаш
Underworld написа: 01 Дек 2018 17:14 около 100 пъти бутона на чипа на имобилайзера, отваряйки и затваряйки врата през това време
Процедурата да синхронизираш чипа и имобилайзера е следната: "Натиснете бързо бутона на радиокартата 4-5 пъти за 3 секунди, за да я
синхронизирате.". Работи, говоря от собствен опит.

Имах такъв проблем това лято в подземен паркинг на хотел в София, където колата беше седяла 2 седмици без да е палена. Беше интересно и поучително за мен изживяване :)

hansto
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Ное 2016 21:54
Местоположение: София

Ключове & имобилайзери

Мнение от hansto » 17 Дек 2018 13:07

Здравейте, имам и аз проблем при смяна на кутийка на ключ на Корола Версо 2005. Дистанционното работи ,но не отчита че има ключ за да запали. Обучение на ключ?
Втория ключ си работи

bglomax
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Яну 2019 11:08
Местоположение: Home
Автомобил: Rav4 Hybrid 2017

Ключове & имобилайзери

Мнение от bglomax » 18 Яну 2019 11:15

Здравейте Колеги,

Нова тойота Rav4 2017 Hybrid в клуба... с две въпросителни:

1. Предишният собственик е загубил единият ключ дайте съвет какво да се прави ? Колко ли ще струва да се извади резервен ?

2. Каква допълнителна защита да и сложа, че да не я откраднат ?

Благодаря предварително!

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Ключове & имобилайзери

Мнение от biro » 18 Яну 2019 13:03

Бързо в Тойота за изтриване на ключа на предишния собственик. Да не се окаже, че предвидливо си го е запазил.
Там ще ти кажат колко струва нов ключ.
Няма защита, която да предотврати кражба.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

bedo63
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Мар 2018 17:19
Местоположение: пловдив
Автомобил: раф4. корола версо

Ключове & имобилайзери

Мнение от bedo63 » 18 Яну 2019 17:42

Георгиев написа: 30 Окт 2012 11:35 Получи се smile.gif - шофьорската врата трябва да е отворена по време на манипулацията. 5 секунди след натискане на два пъти LOCK се чу два пъти изщракване от централното и готово.Благодаря!
колега обясни ми как става

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Ключове & имобилайзери

Мнение от gimara » 18 Яну 2019 18:52

bedo63 написа: 18 Яну 2019 17:42 колега обясни ми как става
Две мнения над цитираното, mirott е обяснил и Георгиев го е направил. Ама, щом държите точно Георгиев да да обясни...

Dimitar.
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Май 2018 10:56
Местоположение: Шумен
Автомобил: Авенсис, T27

Ключове & имобилайзери

Мнение от Dimitar. » 19 Яну 2019 18:43

Здравейте,
От четири дни съм собственик на Toyota Avensis, T29.
За съжаление, имам само един ключ.
Означениета на ключа са:
---------------------
MOROCCO:
MR3983/2008
TOKAI RIKA
B74EA
---------------------
Нямам табелка с номер.
Имам желание да си направя резервен, питах един ключар. чакам да ми се обади с оферта.
Някой правил такъв ключ, евентуално ориентировъчна крайна цена?
Видях цена на "оригинален" от 550 до 743,43 лв.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта