сдвояване на телефон с bluetooth в corolla verso

fan
Мнения: 24
Регистриран на: 26 Сеп 2004 15:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

сдвояване на телефон с bluetooth в corolla verso

Мнение от fan » 17 Авг 2010 23:45

Купихме Версо-то с блутут, монтиран в официалния сервиз на тойота. Аз не успях, но там са сдвоили Нокиа-та на баща ми с вграденото аудио в колата. Въпроса ми е - възможно ли е, и ако да - как, в не сервизни условия да се сдвоява произволен телефон с вграденото аудио на Версо-то?

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 17 Авг 2010 23:48

А упътване нещо не ти ли дадоха ?

shoker
Мнения: 67
Регистриран на: 15 Май 2008 16:06
Местоположение: Пазарджик

Мнение от shoker » 18 Авг 2010 10:03

Натискаш и задържаш едното от копчетата на аудиото (мисля, че TUNE беше) и влизаш в менюто на блутута. Всички настройки стават с гласови команди. Успех...

314
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Юни 2009 16:40
Местоположение: София

Мнение от 314 » 27 Авг 2010 17:21

Не е ли необходима само парола за връзването?
На моя Ярис ВТ-та си беше с фабричната парола 1234, връзката става като между два телефона. Вярно, че е по-стар модел, 2005, но не знам нещо при ВТ-устройствата да се е променило от тогава.

fan
Мнения: 24
Регистриран на: 26 Сеп 2004 15:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от fan » 26 Сеп 2010 14:39

благодаря за напътствията!
при следващ достъп до королата ще опитам.

fan
Мнения: 24
Регистриран на: 26 Сеп 2004 15:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

басии

Мнение от fan » 28 Сеп 2010 08:47

нещо липсва в инструкциите...
като задържа натиснат tune - писка веднъж и дотам. нито се променя нещо на дисплея, нито следват команди. баща ми си споми, че в сервиза техника е започнал сдвояването на нокиата му със задържане на натиснато копче и след това е следвал гласови инструкции. но толко. идеи?

shoker
Мнения: 67
Регистриран на: 15 Май 2008 16:06
Местоположение: Пазарджик

Мнение от shoker » 28 Сеп 2010 10:12

Като изписука пробвай да кажеш "help".
Само веднъж съм го правил това и не помня точно как се започваше rolleyes.gif

tribalistas
Мнения: 190
Регистриран на: 19 Апр 2008 11:26
Местоположение: софия

Мнение от tribalistas » 05 Окт 2010 20:33

ако е "ПАРОТ" паролата е 1234
от телефона му дай да не те пита всеки път дали да се здвоява, а аз имах проблем с изписването на имената с нокиа н95 само с него ми мизерства и нямам обяснение но вече реших проблема..... :thumbsup:
FJ Cruiser limited edition

Аватар
valentin_1510
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2019 16:25
Местоположение: Бургас
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Получена  благодарност: 2 пъти

сдвояване на телефон с bluetooth в corolla verso

Мнение от valentin_1510 » 24 Май 2020 20:51

Ето описанието, което при мен свърши работа:
Toyota (Corolla Verso) iPhone Bluetooth connection

Connect your iPhone to your Toyota's Bluetooth systemMy sisters in law bought a beautiful 2006 Toyota Corolla Verso. They could not get the iPhone to pair with the car’s Bluetooth system. The dealer told them that this was an iPhone problem, but after some fiddling, it turns out there is a simple workaround. If you want to pair an iPhone to your car, and the car says “pairing failed” as soon as you tap on your iPhone, this simple trick might help for you. This article contains detailed steps for the Toyota Corolla Verso, but on other cars this might work too.

Start the car (don’t start driving), and take out your iPhone.
On the iPhone, tap “Settings”, “General” and “Bluetooth”. Make sure Bluetooth is switched on. Leave the iPhone on this screen.
Press and hold “mode” on the steering wheel of the car.
When the car says “Setup Menu”, say “Pair Phone”
On the iPhone, tap the “TOYOTA” network.
The car will almost immediately say “Pairing failed”. On your phone, the password prompt will show. Do not do anything, let the phone stay on this screen.

Toyota Corolla Verso DashboardThis is because the iPhone probably tries to connect with a default password like “0000”, the car immediately aborts, and doesn’t allow a second try. The phone detects the connection failure and will popup a “password” screen for you to enter a number that does work, but the car has already given up. Not to worry, read on:



Press and hold “mode” on the steering wheel again.
When the system says “Setup Menu”, say “Pair Phone”

The car enters pairing mode for the second time. Because the phone is still in the “Password prompt” screen, it is already past the detection phase, and will not try to send the default password. Now you can enter your password and the connection will succeed on the “first” try as seen from your car.

With the iPhone still in the password screen, enter “1234” (or whatever password the car tells you) press “Connect”.

Congratulations, your phone is now paired

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

сдвояване на телефон с bluetooth в corolla verso

Мнение от tora » 28 Май 2020 08:58

Познат купи версо с монтирано това блутут устройство на снимките, пробвахме на няколко телефона- не иска да се сдвои. Намерих упътване, въвеждахме 1234, както е по упътването, но не стана. При въвеждане на 0000 казва, че е грешен кода - и това пробвах.
1.jpeg
1.jpeg (87.59 KiB) Преглеждано 8068 пъти
2.jpeg
2.jpeg (154.21 KiB) Преглеждано 8068 пъти

szia
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2011 10:54

Проблем с Блутут

Мнение от szia » 03 Яну 2021 18:40

Здравейте, появи се проблем с блутута. Става дума за Версо 2007 с мултимедия В9002. Когато се опитвам да свържа телефона след кода 1234 ми казва, че сдвояването е усрешно, но след това дълго време се опитва да се свърже и накрая казва - конекшан феилд ? И така всеки път ! Ако на някого му се е случвало, моля да сподели. Благодаря.

ribarcheto
Мнения: 15
Регистриран на: 15 Май 2023 06:54
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Тойота корола версо 1.8vvti129
Получена  благодарност: 2 пъти

сдвояване на телефон с bluetooth в corolla verso

Мнение от ribarcheto » 22 Окт 2023 14:32

Имам същия проблем.Дали намерихте решение?

ribarcheto
Мнения: 15
Регистриран на: 15 Май 2023 06:54
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Тойота корола версо 1.8vvti129
Получена  благодарност: 2 пъти

сдвояване на телефон с bluetooth в corolla verso

Мнение от ribarcheto » 22 Окт 2023 22:35

szia написа: 03 Яну 2021 18:40 Здравейте, появи се проблем с блутута. Става дума за Версо 2007 с мултимедия В9002. Когато се опитвам да свържа телефона след кода 1234 ми казва, че сдвояването е усрешно, но след това дълго време се опитва да се свърже и накрая казва - конекшан феилд ? И така всеки път ! Ако на някого му се е случвало, моля да сподели. Благодаря.
Имам същия проблем.Намерихте ли решение?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта