Toyota Techstream - програма за диагностика на Toyota

Публикувай отговор
Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от Vesko » 16 Окт 2013 20:01

steich написа:Аз имам такъв кабел но съм го взел преди повече от година от същото место. За повече подробности се обадете и ги питайте, тъй като аз съм го ползвал само на ХР. Знам също че са коректни търговци т.е. ако нещо не работи го подменят ... стига да не е опция която по принцип не работи с този софтуер и хардуер.
Може ли да ми пратиш инсталацията на драйверите?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от todor87 » 16 Окт 2013 21:24

Vesko написа:
steich написа:Аз имам такъв кабел но съм го взел преди повече от година от същото место. За повече подробности се обадете и ги питайте, тъй като аз съм го ползвал само на ХР. Знам също че са коректни търговци т.е. ако нещо не работи го подменят ... стига да не е опция която по принцип не работи с този софтуер и хардуер.
Може ли да ми пратиш инсталацията на драйверите?
Сигурно са тези. http://tranzit.dir.bg/load.php?id=U9raZ ... oRH1722834
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от Vesko » 17 Окт 2013 06:16

todor87 написа:
Vesko написа:
steich написа:Аз имам такъв кабел но съм го взел преди повече от година от същото место. За повече подробности се обадете и ги питайте, тъй като аз съм го ползвал само на ХР. Знам също че са коректни търговци т.е. ако нещо не работи го подменят ... стига да не е опция която по принцип не работи с този софтуер и хардуер.
Може ли да ми пратиш инсталацията на драйверите?
Сигурно са тези. http://tranzit.dir.bg/load.php?id=U9raZ ... oRH1722834
Изглейда вътре да има 64бит драйвер на FTDI. Никой ли не е пробвал на 64 битов вин?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от todor87 » 17 Окт 2013 15:20

Пробвах и не става.
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от nikolov22 » 17 Окт 2013 22:19

steich написа:Един кабел с програмата Techstream е 75 лв.

http://sklad66.com/cms/Mini-J2534-Toyota-Honda-BMW.html

Не е оригинална естествено, но върши работа.
да ама не работи без обд демек преди 96 година
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от nikolov22 » 17 Окт 2013 22:21

slavi7 написа:За кое нещо точно става въпрос и на каква кола? И на мен ми се иска да имам някакъв софтуер, макар да не съм много в час с преправянията на кабели и т.н. Ако може нещо готово да взема ще е най-добре
кабела сложих ми един драивер от газовия инжекцион и си тръгна колата е селика 2.0 95г
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от nikolov22 » 17 Окт 2013 22:33

JapCar написа:
Vesko написа: Има ли драйвер за ВИН7 64 бит?
Това май само с проба може да се каже.Сега видях, че имало и български кабел за Techstreama. Ширеше се мнението, че китайските кабели работят само на WinXP, моя работи и на Win7 32bit...може да има различни.
В друга тема бях питал може ли да се прави лог файл на Techstreama,защото аз не откривам начин, но няма отговор, май феновете на диагностиката още не са много...
А nikolov22 е вдигнал тази 3 годишна тема за да съобщи, че е подкарал нещо, но не казва какво...все пак за 3 години усилия си струва да сподели. happy.gif
http://primavistalab.com/myengine/ аз ползвам тaзи програма че е много готина като фейс и подържа вид на борд комп и почти точно показва даже но не показва грешки ама и това върви безупречно http://www.carina-e.ru/viewtopic.php?f= ... start=1400 а това е драйвъра на преходника усб към ком порт http://www.tamona.lt/index_en.php?param ... gorija=lpg а пък това е кабела които замества почти всички оригинални кабели за газов инжекцион чакам го да доиде мисля че ще сработи и с тойтите преди 96 година
http://www.aliexpress.com/item/USB-To-R ... 75412.html
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от lederman » 03 Ное 2013 22:45

todor87 написа:
Vesko написа:
steich написа:Един кабел с програмата Techstream е 75 лв.

http://sklad66.com/cms/Mini-J2534-Toyota-Honda-BMW.html

Не е оригинална естествено, но върши работа.
Има ли драйвер за ВИН7 64 бит?
Няма.
Има:
http://www.toyota-4runner.org/general-d ... 4-bit.html

преди малко ми пристигна кабела от ebay и процедурата от по-горе го инсталирах успешно на вин7х64.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от JapCar » 03 Ное 2013 23:03

lederman написа: преди малко ми пристигна кабела от ebay и процедурата от по-горе го инсталирах успешно на вин7х64.
Хайде пусни един скриин шот на живите данни за инжекторите, на загрята кола, пр. ход, да видим как изглеждат данните на изправна кола.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от lederman » 03 Ное 2013 23:15

JapCar написа:
lederman написа: преди малко ми пристигна кабела от ebay и процедурата от по-горе го инсталирах успешно на вин7х64.
Хайде пусни един скриин шот на живите данни за инжекторите, на загрята кола, пр. ход, да видим как изглеждат данните на изправна кола.
Ще приема написаното като пожелание biggrin.gif .
Уви имам съмнения в работата на дюзите и точно затова купих кабела. Това което ме притеснява е изпушването при натоварване и обороти около 3000. Утре като се закача на колата ще докладвам.
но вероятно е добре да отворя нова тема за да не изместваме целта на тази.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от JapCar » 03 Ное 2013 23:51

lederman написа:Утре като се закача на колата ще докладвам.
но вероятно е добре да отворя нова тема за да не изместваме целта на тази.
Аз мислех, че колата ти е наред, да я вземем за еталон... biggrin.gif
Тук във форума май сме 2-3ма със съмнение в дюзите, но симптомите ни са малко различни...Има още 1-2 теми където сме коментирали тия съмнения/неща, но може и нова да пуснеш, ще е интересна за доста хора.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от lederman » 05 Ное 2013 00:03

JapCar написа:
lederman написа:Утре като се закача на колата ще докладвам.
но вероятно е добре да отворя нова тема за да не изместваме целта на тази.
Аз мислех, че колата ти е наред, да я вземем за еталон... biggrin.gif
Тук във форума май сме 2-3ма със съмнение в дюзите, но симптомите ни са малко различни...Има още 1-2 теми където сме коментирали тия съмнения/неща, но може и нова да пуснеш, ще е интересна за доста хора.
По темата - Направих теста, кабела и програмата се държаха прилично, с изключение на няколко прекъсвания, но нищо фатално. Очевидно няма проблем с Windows 7 x64.
И малко извън темата, прегледа на колата не показа нищо смущаващо (прилагам снимка на екрана с живите данни) и затова няма да отварям нова тема (за сега).
живи данни авенсис 2.2д4д
живи данни авенсис 2.2д4д
New Bitmap Image (2).jpg (279.35 KiB) Преглеждано 5369 пъти
И дюзите изглеждат добре (ако наистина допуска на компенсацията е +-3).
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от JapCar » 05 Ное 2013 01:13

Прекъсвания наричаш сигурно когато загуби връзка и трябва отначало да правиш Connect. И при мен се случва, на Win7 32 бита.
Това за +/-3 за дюзите, навсякаде така го дават, но не му вярвам много, вероятно тогава е задължителна смяна...
Всеки път като меря, стойностите са различни, имал съм и като твоите, имал съм и всички 0, само 4-та -0.3. Те се променят и в рамките на една сесия, гледам, че при теб опресняването е около 7000ms, при мен е 5000, за това напоследък за да следя само дюзите, слагам в списъка (където е Primary) само тях и тогава опресняването става за 400ms. Правя и запис (30сек) с натискане на червения бутон в дясно и след тoва в къщи можеш да го пускаш от Open Scan Data File.
Там го пускам и виждам за 30 сек как се променят. Пускам го и в графичен вид и виждам максималните отклонения...
Тези неща научих от Helpa на програмата.
Другите ти данни са силно подобни на моите, разлики има само:
-при теб After Injection Timing e 35,2 deg, при мен е 0, не знам защо...винаги е било така.
-притеб при зададено налягане в рейла 32000 kPa, e 32400, при мен е 30800.
При други измервания ги наблюдавай винаги ли са така тези двете разлики.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от JapCar » 08 Ное 2013 02:42

Четох в един чужд RAV4 форум за Techstreama и кабелите и срещнах следното:
If your cable is firmawere 1.4.6 (most cheap ones), K-line will not work, but the cable will function OK in RAV4.
You need newer, better, and more expensive firmware 2.0.4 cable for K-line to work.

Това ме замисли, че не знам моя кабел какъв фърмуер е. На кабела ми пише само MINI VCI J2534 Standard OBDII
Има ли начин да разбера какъв ми е фърмуера?
На диска с кабела версията на Techstreama беше някаква 7.31 версия, сега съм ъпгрейдвал до последната 8.20.019, а версията на драйвера беше 2.0.1
В Setup/VIM Select, Interface Setup ми е XHorse MVCI. ( с другото не работи)
Според мен версията на Techstreama има значение единствено колко нови коли могат да се гледат,а от версията на драйвера зависи какви неща могат да се гледат (а вероятно и от фърмуера).
И така има ли по-нов драйвер от споменатия 2.0.1 ? Нека тези които ползват тази програма/кабел, да споделят за фърмуера и драйвера които ползват.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Jetro
Мнения: 23
Регистриран на: 05 Фев 2012 20:16
Местоположение: София

Re: Програма за диагностика на автомобили TOYOTA

Мнение от Jetro » 16 Ное 2013 19:46

Здравейте и от мен. Най-после се зарадвах, че мога да си гледам дюзите с нещо, защото имам елм327 и го ползвам с телефона, но не става с него. Така...купих кабела от ибей за около 45лв, трябваше да има и драйвери за 64-битова система. Днес цял ден съм го мъчил, ако може някой да ми помогне ще съм мн благодарен. Проблема не знам къде е, но пробвах няколко варианта.
1. С драйверите от диска.. качвам Techstream 7.20...после mvci driver-a, после tiskey-a...На windows 8 (виртуална машина, защото съм с мак) тръгва всичко, но явно драйвера на кабела прави проблем и не мога да се свържа)....ок няма проблем, качвам windows xp 32bit..пак същото качвам..всичко тръгва, но когато пусна програмата да е европа...когато избера двигател, защото не ми го намира автоматично, ми пише" a communication error with engine ecu occured..Please confirm that engine ecu is properly installed..(искам европа, защото има авенсис 2.2 д4д 2адфтв...когато пусна програмата за северна америка всичко е ок, но няма авенсис, но мога да пусна друга кола и да се свържа, но не ми върши работа.
2. Пробвах с 8.3 кракната версия друг mvci драйвер, но пак ми излиза, че нямам връзка (червени въпросителни)
3. Пробвах и с на Ледерман линковете на windows 8 64 i na xp 32bit-a, но явно нещо не го правя както трябва, или виртуалката ми прави проблем..
Имам едно mvci firmware update tool, според него версията на кабела ми е 1.4.1...
Колата е авенсис 2.2 д4д
Ледерман, ако можеш да качиш някъде твойта версия и да се мъча с нея, поне ще знам, че някой я е пуснал и работи.
Мерси

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта