Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

koelera
Мнения: 14
Регистриран на: 16 Мар 2008 17:33

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от koelera » 10 Яну 2010 10:00

Колеги,
изгоря ми крушката за късите на десния фар.

Проблемът ми е, че капачето, което трябва да отворя за да я сменя опира в тръбата на контейнера за течността за чистачки и нямам достъп.
Огледах го, ама ми изглежда като да трябва да свалям цял фар за да сменя крушката.

Някой правил ли го е това и може ли да ме посъветвате нещо?

Също така ако може да ми дадете съвет от къде да си взема крушка бих бил благодарен.
Последно промяна от Akima на 21 Мар 2016 21:03, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 10 Яну 2010 10:46

За съжаление капачката се сваля трудно, но да се постави правилно е почти невъзможно - има едно краче което трябва да влезе в ухото на фара за да стане херметично, а както казваш няма никакво място и видимост.

Когато смених моята крушка, така бях сложил капачката, че след седмица беше пълен с вода и после се наложи да го демонтирам и да престои една нощ обърнат наопаки и на топло за да се изсуши напълно, защото иначе конденза е отвратителен. Но имай предвид, че фара се сваля след като се свали предната броня, което не е толкова трудно, но за сметка на това обратното поставяне е много трудно, особено за щипките с които се хващат корите под двигателя за предната броня.

Затова ако се стигне до сваляне на фара - смени и двете крушки - ляво и дясно - често изгарят почти едновременно.

Колкото до крушките за късите са Н7, и щом не си с ксенон, сложи халогенни с по висока мощност, например тези:
Изображение

http://www.xp-lamp.com/
Последно промяна от Rudy на 10 Яну 2010 11:18, променено общо 1 път.
Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 10 Яну 2010 11:12

+1 за мнението на руди, като ще добавя, че и за да регулираш късите на фара трябва да се маха капачето по същия начин.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 10 Яну 2010 11:18

Вие ме карате да се чувствам като магьосник laugh.gif Верно си е тесничко, криво и не е особено удобно, но става. С малко повечко нерви и желание. Но задължително си се надрал прилично де rolleyes.gif А за реглажа пък защо да се маха ?!? Мен ми ги нагласяха три пъти на Авенсиса, като нищо не сваляха happy.gif

П.П. А хората и пари дават за тесни работи :whistle:

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 10 Яну 2010 12:13

Мечо, не знам как са ти ги регулирали, но при мен не може да се стегне до винтчето за регулиране на късите, без да се махне капачето.
Аз лично доста се мъчих да го махна и стигнах до убеждението, че наистина може да се махне с усилие, но после е невъзможно да се монтира добре за да не се получава конденз във фара.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

koelera
Мнения: 14
Регистриран на: 16 Мар 2008 17:33

Мнение от koelera » 10 Яну 2010 15:53

Ами колеги, аз успях да си го направя. Дори и капачето изглежда се намести добре (ще видим за конденз по-нататък). Имах обаче друг неприятен проблем. Като тръгнах да откачам телчето, което държи крушката ми се счупи цялата основа. Гледах, че и някой друг беше писал за същия проблем. Залепих я и изглежда стабилна засега, но ако някой тръгне да прави същото, нека го има предвид това и много внимателно да я откача. Явно от температурата, пластмасата старее и прави проблеми.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 10 Яну 2010 16:20

koelera написа:..Дори и капачето изглежда се намести добре (ще видим за конденз по-нататък)
Изглежда е точно казано - и аз така си мислех, понеже ми беше счупено езичето на капачката, което влиза в ушето си взех нова капачка (на цена 1/3 от тази в ТМА) и като я сложих мислех че съм уцелил, но уви...

Пък после не конденз, ами аквариум с рибки си имах във фара biggrin.gif
Изображение

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Смяна на крушка за къси, десен фар, Авенсис 2004.

Мнение от extory » 21 Мар 2016 15:58

Днес ми изгоря една крушка на къс фар ....е верно ли се сваля фар и броня guns.gif
Ако наистина е така баси малоумната работа
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

kaloian1_g
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Авг 2012 07:43
Местоположение: Пловдив

Смяна на крушка за къси, десен фар, Авенсис 2004.

Мнение от kaloian1_g » 21 Мар 2016 16:20

Ако става въпрос за Авенсис Т25,аз на левия фар т.е. този до акумулатора я сменям без проблем.Но на десния се налага да отвия отгоре винтовете, които държат фара ,за да може да мръдне една идея напред и да извадиш капачката.Това всичко е възможно ако не си с много големи ръце.Гледам,че си от Пловдив, ако не се справиш мога да помогна - пиши на лични.
Изображение

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Смяна на крушка за къси, десен фар, Авенсис 2004.

Мнение от extory » 21 Мар 2016 20:35

Благодарение на колегата Калоян вече имам сменена. крушка worthy.gif
Пич малко са като теб. :thumbsup:
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

orlinm
Мнения: 14
Регистриран на: 25 Мар 2015 12:09
Местоположение: Spain

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от orlinm » 28 Мар 2016 11:16

Вчера смених дясната крушка и аз, бях отделил час и половина за този "проект" но май имах късмет и за 20 минути бях готов. Ако някой с по-големи длани или по-дебели пръсти се опита да я смени без да разглобява нищо - не мисля че ще стане. При мен стана и си одрах дланта отгоре само на 2 места, наложи се да натисна тръбата на казанчето малко и да я държа, за да мръдне с половин сантиметър докато пипам. Тънки и дълги клещички, тип клюн ми помогнаха доста за да придърпам телчето до там че да мога да го захвана и натисна с пръст за да закопчея новата крушка в гнездото и. Мисля, че успях да сложа и завътря пластмасовата тапа така, че да легне плътно и да се заключи, но трябва да следя нивото на водата във фара за да разбера дали съм успял. Наистина конструкторите са постъпили доста некоректно и май изобщо не им е пукало как ще се обслужва тоя фар за нещо, което трябва да е лесно, като смяна на крушката на късите.
Rav 4, 2011, 2.2 d4d
Avensis T25, 2007, 1.8 vvti

dygy
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Мар 2016 17:31
Местоположение: София

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от dygy » 17 Апр 2016 16:15

Как се сменя крушка на габарит на преден десен фар на Авенсис Т25? По-скоро къде мога да отида го сменят, тъй-като тъкмо трябва и казанчето на чистачките да се свали отзад, защото е спукано.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от TATI » 17 Апр 2016 21:08

Сваляш капачката на дългите и сменяш крушката.
А за да свалиш казанчето се сваля бронята и подкалника.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

ORI0N
Мнения: 44
Регистриран на: 14 Май 2009 13:57
Местоположение: Burgas
Автомобил: Avensis T25, RAV4 Hybrid
Обратна връзка:

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от ORI0N » 27 Апр 2016 12:05

koelera написа: Ами колеги, аз успях да си го направя. Дори и капачето изглежда се намести добре (ще видим за конденз по-нататък). Имах обаче друг неприятен проблем. Като тръгнах да откачам телчето, което държи крушката ми се счупи цялата основа. Гледах, че и някой друг беше писал за същия проблем. Залепих я и изглежда стабилна засега, но ако някой тръгне да прави същото, нека го има предвид това и много внимателно да я откача. Явно от температурата, пластмасата старее и прави проблеми.
Заповядай!
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=27292

Аватар
boko91
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Ное 2016 23:52
Местоположение: Пазарджик

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от boko91 » 09 Ное 2017 00:08

Колеги, а някой сменял ли е крушките на дългите светлини на Авенсис Т25? Трябва ли да се дърпа/сваля фара пак като при късите светлини? Или се сменят много по лесно?особенно за десният фар питам..
Горд собственик на:
2005 Toyota Avensis 2.0 D-4D 116к.с

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта