Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Публикувай отговор
p_zarkov
Мнения: 120
Регистриран на: 31 Май 2008 11:15
Местоположение: Русе

Мнение от p_zarkov » 14 Авг 2009 09:49

Здравейте колеги!
Браво на колегата Rudy всичко така е описал , че на човек да му се доще да си ъпгрейдне колата biggrin.gif .
Преди да поръчам лостчета обаче реших да сваля ербега за да вида за какво иде реч,защото гледам на вашите волани имате управление на радиота,а на моят няма нищо.Та за 5мин ербега долу и вижадм същата букса дето да зяакача лостчето.Същата ама не точно!Моята букса е едноредна с 6 гнезда , а вашата е двуредна с 12 гнезда и в моята влиза само 1 кабелче , а във вашата повечко.След откачане на буксата гледам вътре в гнездото което остава към конзолата на волана има само две крачета unsure.gif .Мисля си дали ако се свалят корите на конзолата отзад зад буксата няма да има някакво снопче с още кабели и само да им изведа крачета в буксата???
Другото което прави впечатление е че нямам такава планка за клаксона дето за нея закачате лостчето ,има само в ляво и дясно на волана две къси такива планки,но да кажем че това не е проблем можем да помислим и да хванем там лостчето за круиза.
Повече ме притеснява това че нямам крачета в буксата.Чудя се дали имам и надписче КРУИЗ на таблото и дали въобще компа ми е достатъчо умен да разпознае круиз контрола?
Най-важното е колата е Авенсис версо Д4Д 116к,произведена е 2003г март месец.Мислех си , че е модел с висок клас на обурудване ма може и да не е ohmy.gif .А забравих да кажа,вчера питах в Тойота в сервиза дали може да се сложи КРУИЗ на моята кола и те казаха НЕ компа нема да го разпозна!!!Колко да им вярвам НЕ ЗНАМ !!!

MilenXX

Мнение от MilenXX » 14 Авг 2009 20:46

Както вече писах аз имам авенсис 2.0д4д 2003.Не съм разглобявал волана, утре мисля да видя какво е положението и ще пиша. Междувременно сутринта си поисках откриване на аукцион от продавач в ибей защото наличният лост вчера някой беше купил. Откри нов и купих лоста за 12.99$ и 12$ доставка сега ще чакам сигурно две седмици защото е от сингапур, там явно има някакъв завод(гараж) за части за тойота но американски модели. Колегата 1.6 VVT-i също е купил от същия продавач има ли инфо какво става с доставката, или ще духаме супата. Аз имам опит с пей пал и са ми връщали пари за несъстояла се доставка, след това обаче тя пристигна с огромно закъснение и парите си ми върнаха и стоката ми остана, щото продавача се беше покрил.

p_zarkov
Мнения: 120
Регистриран на: 31 Май 2008 11:15
Местоположение: Русе

Мнение от p_zarkov » 14 Авг 2009 21:03

Аз още не съм поръчал защото незнам дали изобщо ще ми трябва?!
MilenXX чака с нетърпение да разглобиш и да пишеш ?

MilenXX

Мнение от MilenXX » 14 Авг 2009 21:25

p_zarkov виждам, че и ти си от Русе, така че можем да се виждаме за обмен на инфо, кво пречи и да пием по една бира когато сме свободни.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 14 Авг 2009 22:38

От това което пишете тук и от ЛС оставам с впечатлението, че наддавате един срещу друг. Моя съвет е ако можете взимайте Buy Now, или като видите че някой е открил наддаването със стартова цена, оставете го да спечели и след това пробвайте със следващото. Вчера видях един темпомат, който стигна 33,50 USD, но не знам за колко се продаде накрая.
Изображение

p_zarkov
Мнения: 120
Регистриран на: 31 Май 2008 11:15
Местоположение: Русе

Мнение от p_zarkov » 15 Авг 2009 00:02

MilenXX бирата е от мен колега ! Имаш Л.С. :thumbsup:

MilenXX

Мнение от MilenXX » 15 Авг 2009 09:15

Rudy, аз в никакъв случай не мисля, че наддаваме един срещу друг. Мисля, че идеята на форума е точно обмен на информация и създаване на приятелски връзки. Във времена на финансови кризи осезаемо се забелязва и криза в човешките отношения. Оценявам и благодаря за всичко, което публикуваш благодарение на опитите, които правиш. Аз лично поне в два поста съм споделил неволите, които съм имал и как съм ги решил. Виждам, че само в единият са влизали 214човека на един да е бил полезен все пак е нещо. А що се отнася са темпомата от ибей продавача така или иначе си пуска аукциони(в момента е пуснал 3 за същият продукт), аз го помолих да пусне Buy it Now, защото след две седмици ще пътувам за Гърция и се съмнявам, че ще пристигне. Що се отнася до тарикатските номера при аукционите в ибей имам скромен опит и вече съм си изградил много успешна тактика при наддаването, но тук случая е различен а разликата, която щеще да се получи е около 1 долар и е смешно да манипулираш пък и няма никакъв марж за да го правиш. Между другото ако някой пазари от този аукцион да знаете, че обявената цена за доставка е 17долара, но тя се отнася за щатите. В прозореца за доставки при избор на България се променя на 12долара, незная дали ако не си забелязал това в момента на плащане ще разпознае адреса ти в бг и ще промени цената. Приятелски поздрави към всички които четат форума и още веднъж искрени благодарности на Rudy. :thumbsup: [/b]

MilenXX

Мнение от MilenXX » 15 Авг 2009 09:23

Привет p_zarkov, получих личното съобщение и ще се чуем в удобно време. :occasion5:

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 15 Авг 2009 11:31

Колега MilenXX, нямам новини, въпреки, че му пратихме и-мейл на тоя жълт калъф. Мен точно тази цена за доставката $12 ме притеснява малко, тъй като пише Worldwide shipping $17 и ме притеснява да не се дръпне тоя сега и да не прати лостчето, а да чака плащане за още $5. Не че са проблем, но не е и пратил фактура да ги изиска, а аз няма как да ги платя, без да ми пусне фактура. Руди, не се "цакаме", аукционите са Buy it now, така че цакане няма. Просто както се казва, "който свари, ще натовари" - т.е., ако има налични лостчета, ще си купи, ако са свтршили, това не е надцакване от колега :thumbsup:

Милене, аз също съм русенец, макар и да не живея в Русе вече, но на 5 Септември си идвам за 4-5 дни, така че може да са видим да обнеменим по някоя бира... tooth.gif

MilenXX

Мнение от MilenXX » 15 Авг 2009 14:17

1.6 VVT-i искрено ще се радвам да се видим, но както писах по-горе точно в периода 31.08-7.09 ще бъда на Тасос(Гърция) на палатка. Аз всъщност съм от Силистра, но в Русе съм присаден на "слива", какво да правиш такъв е живота. Аз пътувам често светът е малък, живот е дай боже може и да се видим.

MilenXX

Мнение от MilenXX » 15 Авг 2009 14:27

Междувременно разглобих само до въздушната възглавница, изходите и куплонзите са подобни надявам се компа да разпознае новото устройство. Моята кола е от първите Авенсиси 4.2003г, ако стане и аз ще дам нещо полезно на колегите, ако не ще го пратя на някой мераклия колега с подходяща версия.[/list]
Прикачени файлове
Photo-0017.jpg
Photo-0017.jpg (418.81 KiB) Преглеждано 9455 пъти
Photo-0016.jpg
Photo-0016.jpg (495.17 KiB) Преглеждано 9455 пъти

p_zarkov
Мнения: 120
Регистриран на: 31 Май 2008 11:15
Местоположение: Русе

Мнение от p_zarkov » 15 Авг 2009 20:50

MilenXX да стар ти е Авенсиса , ама моя е по-стар с 2 месеца и въобще нямам толкова много крачета в буксата.Може да е заради това че моят Авенсис е ВЕРСО unsure.gif .Факт е че немога да сложа круиза заради липса на окабеляване mad.gif .

MilenXX

Мнение от MilenXX » 17 Авг 2009 15:49

1.6 VVT-i, междувременно ти от кога чакаш лоста. От скромния опит, който имам съм забелязал, че пратките от Хон-Конг, Китай и Тайланд идват между 15 и 20 дни. Ако не е минал този срок не се притеснявай. Притеснително е след месец. Поздрави!
worthy.gif

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 17 Авг 2009 17:52

Идея нямам кога го чакам... Купих го и го платих на 8 Август, идея нямам кога е шипнат. Уж пристигна писмо от PayPal, че продавача го е шипнал, ама не е ясно кога точно. Като дойде, ще се чуе. wink.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 17 Авг 2009 18:17

Ето сайта от който купих моя темпомат. Но от това PC, на което пиша е Address Not Found
Май филтрират по IP. Все пак на плика, с който пристигна имаше е-мейл и и ми отговориха, че продават основно през ибей. Пратиха ми линк за устройство, което е Buy it Now за 9,99 с 12,00 шипинг за БГ. Безплатния шипинг е само за Азия, аз как се вредих не знам biggrin.gif Сигурно съм хакнал сайта с преводача.

Ebay link:

моя го платих на 21.07, на 24.07 са го пратили (клеймото от там), а на 28 получих известието от пощата да си го взема.

Изпратен е от Phanatnikhom, Chonburi 20140, Thailand.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта