Трафик информация на навигацията

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Трафик информация на навигацията

Мнение от nicktodorov » 11 Ное 2019 22:11

Някой има ли работещ трафик на навигация Touch2 with Go?
ТМ ауто твърдят, че с данни от интернет би трябвало да работи, но при мен не могат да го подкарат и не знаят защо.
Ако сменя начина от интернет на радио също не става, въпреки, че уж намира като източник Z-Rock.
Иска ми се да съм сигурен, че на някой му работи, за да мога да изискам да оправят и моя, а не да се окаже, че просто за България не работи. (Което за източник интернет не ми се вярва, защото дава грешка connection failure, че за тази локация няма данни...)

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Трафик информация на навигацията

Мнение от tora » 12 Ное 2019 08:36

Не знам каква е точно навигацията на тойота, поне за гармин в България, трафика по укв преживя 6-7 месеца преди 7-8 години и го спряха. Ако е жизнено необходимо- безплатно от гугъл мапс или платено със сиджик, примерно.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Трафик информация на навигацията

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2019 10:45

Съгласен съм с tora... И на моя предишен автомобил ОЕМ навигацията уж приемаше трафика, но за България нямаше актуални данни (беше с карти на HERE и базирана на нещо като iGO).
Интересно, че сега и iGO въпреки че ми е онлайн, отново не 'вижда' трафика в България - явно обработката не е 'вързана' с някой по-сериозен доставчик на трафик-данни...
Да, Гугъл мапс ми го дава, но пък едва ли OEM навигацията ще го поддържа..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Трафик информация на навигацията

Мнение от nicktodorov » 12 Ное 2019 11:07

Гугъл Мапс/Waze е решението, но не и преди да пуснат митичния ъпдейт с Apple CarPlay/Android Auto.
Просто отказвам да приема за нормално през 2019, в автомобил за една шапка пари да трябва да закачам телефон по стъклото/парното...

И да доуточня, при мен проблема не е просто липса на данни. Проблема е, че по някаква причина колата не може да се закачи към сървъра за трафика:
IMG_0241.jpeg
IMG_0241.jpeg (286.05 KiB) Преглеждано 3263 пъти

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Трафик информация на навигацията

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2019 11:16

За връзката - трябва да се прочете - дали въобще има интернет свързаност (как става - през негова мобилна карта или трябва да вържеш телефона като точка за достъп), и дали въобще работи сървъра..
Офтопик
Има ли кирилица навигацията?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Трафик информация на навигацията

Мнение от nicktodorov » 12 Ное 2019 12:07

Интернет свързаност имам през Bluetooth и прогноза за времето, StreetView и Google POI search работят. Само тъпия трафик не ще да заработи.
Започвам да се замислям, дали за да заработи не трябва през портала на Тойота да имаш някакъв "апп" за трафик. Защото когато разглеждам магазина им за приложения, има например някакъв на ТомТом. Обаче логна ли се с моя профил (който е асоцииран с моя автомобил и моята конкретна навигация, възможните неща за сваляне се редуцират до само 3 и никакъв трафик...)

Кирилица би трябвало да има, след като има Руски език за менютата и някои улици по картата ги показва на български. Обаче така както си е на английски не видях опция да сменя само клавиатурата на кирилица :(

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Трафик информация на навигацията

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2019 13:02

nicktodorov написа: 12 Ное 2019 12:07 Кирилица би трябвало да има, след като има Руски език за менютата и някои улици по картата ги показва на български. Обаче така както си е на английски не видях опция да сменя само клавиатурата на кирилица :(
Това винаги ме е учудвало, защо дори и рядко продавани автомобили в БГ си имат български глас (и команди) и текст на български (не само на кирилица) по дисплеите, а масов автомобил като Тойота пести от такива дреболии... wacko.gif
А за трафика - на твое място бих писал до представителството на Тойота. Предполагам тук в БГ няма да ти отговорят, но ако не придвижат въпроса по-нагоре, или те пуснат по нанадолнището, бих повдигнал въпроса към регионален център или директно - централата ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Трафик информация на навигацията

Мнение от nicktodorov » 12 Ное 2019 13:31

Да, опитват се в момента да ме отсвирят с различни оправдания като "ама тя твоята навигация е много нова, няма много клиенти с такава и не сме сигурни за нея трябв ли да работи това", "абе то сигурно по-натам като излезе ъпдейт това ще е оправено", "на една от тестовите коли съм го виждал работещ, ама не помня как, виж там нещо из настройките" и т.н.

До колкото разбрах, ТМ Ауто е просто един от дилърите в България, вносителя е Тойота Болканс, а над тях има вече Тойота Европа предполагам...Все още съм нов и не се ориентирам добре в структурата на Тойота.
Ще бъда благодарен ако можеш да споделиш контакти (телефон, мейл), на който мога да се оплача за това за да има най-добър ефект.
Към този проблем ще добавя и липсата на BSM, въпреки, че според рекламите им, какти и според дилъра, който ми продаде колата, такава екстра трябвше да е налична. И после се оказа "ма то такова, ние нещо не сме се разбрали с вносителя какво точно влиза във вашето ниво". Което е уж най-високото възможно...

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Трафик информация на навигацията

Мнение от biro » 12 Ное 2019 15:39

При мен трафик информацията си работи. В настройките избирам да ползва интернет и не ми излиза съобщение за грешка.
Ник, какво очакваш от тоя трафик? Не е като на гугъл картите да оцветява в червено натоварените улици (то като ги оцветява гугъла ми се е случвало да мина от там и да няма нито една кола освен моята).
Само веднъж в София ми предложи detour поради възможно забавяне по избрания маршрут. Иначе ъпдейтва пътища с участък в ремонт (слага триъгълно знакче и като го натисна излиза текст и глас обяснява какво означава знака).
В Румъния тази функция не работи. Пуснал съм си маршрут, гледам на светофара пред мен улицата заградена и се ремонтира а Touch 2 & Go казва карай направо.

Прати си VINa (може и на лично съобщение) да проверя какво е включено в спецификацията на твоята кола и дали има BSM.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Трафик информация на навигацията

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2019 17:29

nicktodorov написа: 12 Ное 2019 13:31 Ще бъда благодарен ако можеш да споделиш контакти (телефон, мейл), на който мога да се оплача за това за да има най-добър ефект.
За съжаление не съм се интересувал скоро за структурата, но навярно бих изпратил с ПИСМЕНО запитване въпросите си до местния дилър.
С молба ако не могат да отговорят - да го изпратят по-нагоре (или пък да изиграеш старият трик - да го адресираш до Тойота - Европа, с копие до ТМ-АУТО/Тойота Болканс, та да се постреснат :) )...
Ако не реагират - захапваш с нещо от рода : https://newsroom.toyota.eu/contact-us/
и се надяваш да те насочат към правилния отдел, или поне да върнат информацията обратно към България, но тогава можеш да бъдеш убеден, че нещата ще са взети присърце tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Трафик информация на навигацията

Мнение от nicktodorov » 12 Ное 2019 20:41

Писмо до дилъра с всички описани проблеми пратих, дори беше нейна идея и тя го е препратила към Тойота Балканс.
Днес дори получих от тях уведомителен мейл:

“ Съжаляваме да научим за Вашия казус, който беше препратен към нас от Вашия търговец.

Нашият отдел ще се запознае със случая и ще направи проверка, след което ще се свържем с Вас за предоставяне на становище.

Междувременно, оставаме на Ваше разположение за допълнителни въпроси и съдействие.

Поздрави,
Отдел Клиентски програми
Тойота Балканс”

Да видим какво ще измислят...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Трафик информация на навигацията

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2019 22:05

Е значи всичко си върви по каналния ред :thumbsup:
Предполагам до две седмици ще реагират и вече ще знаеш какво да правиш...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Трафик информация на навигацията

Мнение от maestro75 » 13 Ное 2019 21:57

nicktodorov написа: 12 Ное 2019 20:41 Писмо до дилъра с всички описани проблеми пратих, дори беше нейна идея и тя го е препратила към Тойота Балканс.
Днес дори получих от тях уведомителен мейл:

“ Съжаляваме да научим за Вашия казус, който беше препратен към нас от Вашия търговец.

Нашият отдел ще се запознае със случая и ще направи проверка, след което ще се свържем с Вас за предоставяне на становище.

Междувременно, оставаме на Ваше разположение за допълнителни въпроси и съдействие.

Поздрави,
Отдел Клиентски програми
Тойота Балканс”

Да видим какво ще измислят...
Корола 1.6, 2017г фейслифт с навигация. Миналата година с жената направихме една 20-дневна обиколка на Италия - основно Тоскана. През Игуменица с ферибот, Римини, Флоренция, Модена/Болоня и после през Венеция, ходихме в Словения и Хърватска и през Белград обратно в БГ /общо 4500 км/. Та мисълта ми е, никъде не попаднах в задръстване, с изключение на магисталата от Флоренция към Болоня. Там около 20км преди самото задръстване, ми изписа с червен надпис за ситуацията/пишеше, че тапата е 11км/, 7-8км преди задръстването ме изкара от магистралата. Минах през един град и после по един скоростен път. След 30км отново се качих на аутобана. така, че проверено работи в Италия. В другите държави основно ползвах пак магистралите, но като в северна Италия не съм видял толкова натоварен трафик. :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта