Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Публикувай отговор
Richar1
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Яну 2019 18:34
Местоположение: Russia
Автомобил: Toyota Prius Plus

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от Richar1 » 03 Фев 2019 16:56

На моя Prius направих специален конектор.
Активира видео входа и свързва модула Miraсast.
Сега имам копие на екрана от телефона направо на монитора.
Всичко работи в движение: Навигация, видео, YouTube .....

Аватар
Румен Райков
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Ное 2018 18:03
Местоположение: Варна
Автомобил: Auris Hibrid 2018

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от Румен Райков » 03 Фев 2019 17:09

Аз нямам Навигация и затова може би не става. И аз ползвам Кабел-Конектор за активиране на A/V входа, имам копие на екрана от мобилния телефон и толкова. Четох в руски форуми кой кабел е за Скороста: отрязах го, Пин 15 който е за Ръчната спирачка се дава на Корпус - Получи се. Само че сега пищи и си мисли че карам на ръчна.
Вече не знам какво да правя.
ИзображениеИзображение

Richar1
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Яну 2019 18:34
Местоположение: Russia
Автомобил: Toyota Prius Plus

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от Richar1 » 03 Фев 2019 17:29

Не разбирам напълно.
Съжалявам.
Но аз не нарязах нищо.
Направих нови контакти в тези съществуващи конектори.
На руски форуми те често пишат много глупости. sad.gif
Имам монитор на Toyota Touch Pro

Аватар
Румен Райков
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Ное 2018 18:03
Местоположение: Варна
Автомобил: Auris Hibrid 2018

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от Румен Райков » 03 Фев 2019 17:33

Моят е Toyota Touch 2, може би затова не се получава така лесно.
Благодаря все пак.
ИзображениеИзображение

Hristiyan88
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Мар 2019 10:15
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2003, 1.8 vvti

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от Hristiyan88 » 03 Мар 2019 13:03

Здравейте, колеги! От скоро съм собственик на Тойота Авенсис 2003, 1.8 vvti и искам да въведа колата в 21 век с китайска мултимедия. Исках да попитам, дали някой от вас има опит с такива устройства. Гледах в Али експрес, където цените варират, но са около 550 лева (има доставка и от склад в Германия и ЮК). Същите китайчета се предлагат и в България, като цената е със 150-200 лева по-скъпи, но с гаранция 2 години! За инсталацията нямам познания и ще трябва да намеря място където да ми я сложат. Видях, че продават преходници - пластмаси, т.е. явно става инсталация и на други мултимедии, а не само специално произведените за този модел, включително и таблети. Въпросите са ми:
1. От къде да закупя мултимедия - от Китай или от търговците в България.
2. Къде да поставя мултимедията? Ще се инсталира и задна камера, така че майсторите трябва да са читави. Интересувам се за София, въпреки, че хвалят сервизи и в Пловдив.
3. Имат ли афинитет крадците към подобни мултимедии?
4. Препоръчайте марка.
5. Имате ли вчеталеня от вградени таблети с преходна пластмасова приставка? Коя е най-подходящата комбинация - моля за конкретика.
Благодаря за мненията предварително!

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от stefando » 04 Мар 2019 23:20

Вероятно няма да съм много полезен,но все пак:

1.Понеже ще слагат мултимедията "майстори" по-добре е да е от закупена от БГ
Обикновено БГ-доставчикът признава гаранция от определен сервиз за монтиране.
На времето (преди 2- 3 години някъде) попаднах в интернет на доставчик-сервиз от Благоевград и с тях контактувах и от тях се зарибих да слагам андроидче за кола.
Те ми обЯсниха изключително компетентно и любезно как стоят нещата...
След известен период на размишления реших да си поръчам и сложа сам навигацията за модела кола от подписа.Всичко мина гладко,по-късно си добавих сам и камера...
2.Това е сайтът на пичовете от Благоевград:
https://navigacia.bg
От общуването ми по интернет тогава с тях впечатленията ми бяха повече от добри!
Предлагаха и оторизирани сервизи за монтаж в различни градове с гаранция
Имат и фейсбук-страницата:
https://m.facebook.com/navigaciabg/?tsi ... rce=result
Гледам обачИ,че последният им пост е от ноември 2017,може вече и да не са актуални...
3.Във Варна,в комплекс Младост и Възраждане в последно време разбиват и крадат обикновени музики за коли,така че не си застрахован от нищо...
4.Много са китайчетата,трудно може да се каже-туй е най-добро...
5.Не съм наясно с твоя модел кола,но ако има бутони на волана,ако си вземеш мултимедия за модела(не универсален таблет за кола с преходна рамка),вероятно ще можеш да ги интегрираш с андроидчето,така е на повечето...
Но пък таблетчето с рамка със сигурност ще е по-евтино...
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

mitaka_1
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Окт 2018 09:17
Местоположение: Хасково

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от mitaka_1 » 07 Мар 2019 09:34

След закупуването на corolla verso бях много разочарован от качеството на оригинална музика която е монтирана в колата. В тази връзка реших да подменя оригинални плеър с друг, който да свири добре. След доста четене из нета стигнах до извода да си поръчам мултимедия от Алиекспрес на Kanor. Имах колебания за Ерисън но накрая се отказах от нея. Предимствата пред Ерисън бях доста и за това рискувах и взех тази. Визуално нямаха никаква разлика Kanora и Ерисан. Android 8.0 Operate System, *Rockchip PX5 Octa Core CPU, *4G RAM and 32G ROM Панел IPS , DSP процесор, радио модул NXP 6686 и крайно стъпало TDA 7851. След монтирането на китайчето не можах да позная, че тези колони / оригиналните / могат да свирят толкова добре/. За сега мога да кажа че е супер от към качество на екран и звук благодарение на IPS панела и DSP процесора, радиото хваща добре, волана се свърза без проблем. Всичко ми излезе 430лв. с доставката и ДДС с DHL. Взех и камера за задно виждане SONY с матрица MCCD за 30лв., която също работи много добре монтирана в единия плафон за номера. При монтажа единствено имах малко проблем със монтирането на декоративната лайсна около медията и оригиналните планки които държат медията за таблото. При монтирането към оригиналните дупки си пасва абсолютно всичко но като се сложи сивата рамка отгоре стърчеше около 1см. което ме дразнеше/ доколкото съм виждал и оригиналните навигации леко стърчат отгоре / и направих нови дупки по планките за да влезе по навътре за да се получи добре. Лайсната я изрязах отгоре и отдолу с около 3мм и пасна доста добре, като въобще не личи че е рязана и мога да кажа че пасна дори по добре от заводската навигация на този модел.
Изображение
Изображение

yuzi_e
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Дек 2016 15:50
Местоположение: Варна

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от yuzi_e » 17 Мар 2019 09:01

Колега дай линк на камерата ако си доволен от нея. Аз мисля да купувам същия вариянт за вграждане на мястото за осветление за Авенсис.
Използваш ли DVR към мултимедията?
Avensis 2.2 T25

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от stefando » 17 Мар 2019 09:16

yuzi_e написа: 17 Мар 2019 09:01...Използваш ли DVR към мултимедията?...
Понеже и аз имам андроидче за модела кола от подписа,отказах се от DVR-те,които са направени за подвързване директно към андроидчетата.
Прерових "цЕлото" Али и не открих такъв DVR с добро изображение-мижави резолюции и ужасни снимки на тъмно.
Затова си взех отделно видеорегистратор Xiaomi 70mai,връзва се с Wi-Fi със смарт-устройства...
Но...винаги има едно "но" !
Андроидчето ми за кола се връзва с регистратора,но не дава достъп към записаните видеа и настройки и се налага да ползвам единствено телефона.
Не е болка за умиране съответно...

Цена и качество за този модел-без конкуренция!

€ 31,40 30%OFF | In Stock! XiaoMi 70Mai 70Minutes Smart Car DVR RU/EU/US Version 1080P Wireless Dash Cam 130Degree Wide Angle IMX323 VoiceControl
https://s.click.aliexpress.com/e/bkrPlcDE
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

yuzi_e
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Дек 2016 15:50
Местоположение: Варна

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от yuzi_e » 18 Мар 2019 12:44

Благодаря ти за отговора, аз се оглеждам за dual cam dvr с предна и задна, но отзивите не са много добри относно качесвото на картината.
DVR cam
Avensis 2.2 T25

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от stefando » 18 Мар 2019 16:17

Аз държах задната камера да е интегрирана с ламБата за номера,по-изпипано е като изпълнение.
Не пробиваш,стои като фабрична...
Затова dual-опцията не съм я гледал.
Отзивите за ADAS-системата също са много противоречиви
Доста от "рашъните" (руско-говорящите) казват,че напълно излишна и ненужно оскъпява DVR-изделието...

Но камера в ламБата за задния номер има един сериозен недостатък!
Закрепена е неподвижно и не подлежи на регулиране в повечето случаи.
Наложи се да вкарам малко въображение и умели "кунки".
Иначе гледаше доста нагоре...

Това което си сложил като линк е хубаво,но няма поръчки и няма отзиви и рейтинг съответно.
Аз обикновено се мятам на проверени неща с много поръчки и много отзиви със снимки...
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

yuzi_e
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Дек 2016 15:50
Местоположение: Варна

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от yuzi_e » 18 Мар 2019 21:00

Напълно си прав за проверените неща, също така и за визията на камерата аз съм решил също такава за вграждане идеята ми е да разкарам едната и да я свържа към такава за вграждане с предната. В момента съм с такава стърчаща над номера с планка която супер ме дразни. Има ли фрапантна разлика в осветлението на номера с вградената камера с лампата и фабричния плафон? Не се ли различават двете светлини?
Avensis 2.2 T25

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от stefando » 18 Мар 2019 23:24

Нямам снимка,но камерата малко закрива (1/3-1/4 от целия обхват на осветяване) и отдалеч се вижда по-слабо осветено...
Но е приемливо,led-диодчетата малко компенсират това с по-ярка светлина...
Ето това е моята камера,за модела кола от подписа,фейслифт:
€ 13,75 46%OFF | CCD Car camera For Toyota Corolla 2014-2016 Levin YARiS L Vios Verso Camry Highlander 2015-16 parking camera HD night vision
https://s.click.aliexpress.com/e/X6nLxtn
Пасва като родна на мястото...
Доколкото знам преди фейслифта е друг модел ламБата и е само една май,при мен са две...
На някой колега може да му е полезен линка,щото голямо чудене падна при избора.
Китайците пишат едно,размерите и формата други с моята ламБа...
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от stefando » 19 Мар 2019 15:16

Малко съм извън темата,
ама понеже споменах тук DVR-чето,дето си взех...
Направих сефтето днес,ето клипче:
https://cloud.mail.ru/public/JSmR/W7Nj1sajr
Това е нормален запис,при инцидент или гласова команда снима с по-добро качество.
За 30-тина еврака сякаш е добре...
Какво мислите?
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

mitaka_1
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Окт 2018 09:17
Местоположение: Хасково

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Мнение от mitaka_1 » 20 Мар 2019 15:54

Това е моята камера. Много добре я нагласих на мястото на плафона и работи прилично
https://www.aliexpress.com/item/Sinairy ... 4c4dHgEhS5 DVR нямам към медията и не мисля да си взимам за сега.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта