Кой кой е??????Once Upon A Time Into The West

В този форум ще се обсъждат срещите - национални, регионални и квартални :)
Заключено
Аватар
lz2lps
Мнения: 654
Регистриран на: 12 Дек 2007 10:59
Местоположение: гр. Разград
Обратна връзка:

Мнение от lz2lps » 03 Яну 2008 12:40

alokin написа:Аааа, трудно ще им се удаде ....btw показателно е че ТЕ влизат в Тойота форума, а не ТИ в Хонда форума wink.gif
В което няма нищо лошо wink.gif. Не съм какъвто и да е сектант. Просто има коли които бих карал и коли които не бих. Малко са моделите на Хонда, както и на Тойота които бих карал...

А ето и клипче на TRD Toyotata от първата снимка:
http://www.youtube.com/watch?v=u6I9kUr-iBo

Не мога да си кривя душата и да не кажа че ми хареса возенето в нея,
но и със стоковата Acura Integra ги притисках на всеки завой tongue.gif . Но и двете коли носят удоволствие на пистата, а аз бих си купил само такива коли...

Иначе не мога да кажа нищо за коли, които не съм карал - че влизам само в Toyota, Honda и дрифт форума, не значи че харесвам само Toyota, Honda и то с вратите напред smile.gif .

Всеки си има свои потребности и мнение, аз уважавам мнението на всеки...

Казвам си мнението за нещата които ми харесват, но в никакъв случай не го налагам.... Всеки си има глава на раменете.
"Одни трусят, бросают вёсла, ложатся на дно баркаса, и их разбивает о скалы! А другие крепче берутся за весла, и гребут, гребут, навстречу ветру, наперекор буре гребут, и они побеждают стихию!" (с) "Повесть о настоящем человеке"

Аватар
alokin
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Юли 2007 23:01
Местоположение: София

Мнение от alokin » 03 Яну 2008 19:51

lz2lps написа:В което няма нищо лошо wink.gif. Не съм какъвто и да е сектант. Просто има коли които бих карал и коли които не бих. Малко са моделите на Хонда, както и на Тойота които бих карал...

А ето и клипче на TRD Toyotata от първата снимка:
http://www.youtube.com/watch?v=u6I9kUr-iBo

Не мога да си кривя душата и да не кажа че ми хареса возенето в нея, но и със стоковата Acura Integra ги притисках на всеки завой и двете коли носят удоволствие на пистата, а аз бих си купил само такива коли...
....ако знаеш колко си прав.... В интерес на истината влизам тук просто зашото имам Тойота...с велико удоволствие бих карал някоя култова кола, например като тази на която съм се облегнал. Малко поседях в нея - усещането е все едно седях в скута на Дженифер Ло .... Но се простирам според чергата си biggrin.gif ....а иначе никога не бих отказал да карам каквато и да е кола - просто за обща култура (да имам по-богата база за сравнение).
Да уважаваме чуждия опит - винаги спестява време, пари и нерви.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 04 Яну 2008 10:20

Хехехехе,
но и със стоковата Acura Integra ги притисках на всеки завой
Интегра не е каква-да-е кола, дори и сток.
Особено ИТР-ката ! :thumbsup:

Аватар
lz2lps
Мнения: 654
Регистриран на: 12 Дек 2007 10:59
Местоположение: гр. Разград
Обратна връзка:

Мнение от lz2lps » 04 Яну 2008 12:04

jamie написа:Хехехехе,
Интегра не е каква-да-е кола, дори и сток.
Особено ИТР-ката ! :thumbsup:
За съжаление е Acura Integra GSR (B18C1 - 170hp, 8100 Redline) - но е с една идея по-слаба от ITR :). Но и ITR-a държи някакви цени от около 15000$. Моята я вземах за 6900 в невероятно добро състояние за кола 1996 (само на 80000 мили), в Южна Калифорния (което значи че абсолютно никаква ръжда. Алуминия на релсите на шибидаха бяха като нови, отдолу окачване, щанги -.... всичко беше като ново, heatshield-а на изпускателните колектори няма и грам ръжда)

А за Race Schoola на Streets Of Willow - Toyotа-та дърпаше на правата, но в завоите я настигах. Много се забавлявахме с иструкторката, аха-аха да ги минем (но в завоите не беше позволено) - и на правата дърпаше, и това в продължение на 3 обиколки. Е спирах и 1, 2 пъти в бокса, че нещо ми се пречкаха sleep.gif :whistle:, а пък аз си засичах времената на обиколките.

Но и Тойотите от снимката и клипа са добре подготвени. Доколкото разбрах около 165hp на колелата, с окачване, rollcage, 5точкови колани, изпускателна генерация, .... Колите са подготвени от Toyota, и ги карат разни звезди на Long Beach GP. Нямах възможността да ги покарам, но се повозих при един от инструкторите.

Ето малко видео на Integrata в действие:

Acura Integra GSR acceleration
http://www.youtube.com/watch?v=UtBC3F_7Lds

Autocross - California Speedway, CA
http://www.youtube.com/watch?v=ytoqMTQpjR8
http://www.youtube.com/watch?v=hO_VlfQ8t6k

Autocross - El Toro, CA
http://www.youtube.com/watch?v=9nScIgskbHc

Gymkhana - El Toro, Ca
http://www.youtube.com/watch?v=2L1ZKcvc-2M
http://www.youtube.com/watch?v=G1htlLQ_fF8

Невероятна кола за каране по пистите (там където можеш да видиш
истинския и потенциал. Верно Ferrari, Lamborgini, ... - но предпочитам да дам 7000$ и да се наслаждавам на пълните възможности, отколкото 200 000+ $ и да ме е страх да я одраскам).

А ето как се превзема Toyota отвътре tongue.gif

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Одни трусят, бросают вёсла, ложатся на дно баркаса, и их разбивает о скалы! А другие крепче берутся за весла, и гребут, гребут, навстречу ветру, наперекор буре гребут, и они побеждают стихию!" (с) "Повесть о настоящем человеке"

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 04 Яну 2008 22:32

ohmy.gif Почва се!!! Любо, направи си една темичка и разказвай какво си намислил на АЕ86-цата, като гледам как юнашки разглобяваш, подозирам тенекеджийска работа, преди всичко останало. Успех по пътя и ни дръж в течение! :thumbsup:

Аватар
lz2lps
Мнения: 654
Регистриран на: 12 Дек 2007 10:59
Местоположение: гр. Разград
Обратна връзка:

Мнение от lz2lps » 04 Яну 2008 23:36

Съвсем скоро ще пусна и темичка с проекта. Да прав си - първата и основна работа ще бъде да се опитаме да спасим купето от ръждата. Има на някои места сериозно изгниване (една гред отзад и на още места), но чакам да я разглобим напълно и да добия пълна представа какво е моментното състояние.

Айде да не спамя темата повече unsure.gif , като събера повече материал ще ги пусна в отделна тема. Надявам се да помагате с съвети biggrin.gif
"Одни трусят, бросают вёсла, ложатся на дно баркаса, и их разбивает о скалы! А другие крепче берутся за весла, и гребут, гребут, навстречу ветру, наперекор буре гребут, и они побеждают стихию!" (с) "Повесть о настоящем человеке"

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 05 Яну 2008 00:14

lz2lps написа:Съвсем скоро ще пусна и темичка с проекта. Да прав си - първата и основна работа ще бъде да се опитаме да спасим купето от ръждата. Има на някои места сериозно изгниване (една гред отзад и на още места), но чакам да я разглобим напълно и да добия пълна представа какво е моментното състояние.

Айде да не спамя темата повече unsure.gif , като събера повече материал ще ги пусна в отделна тема. Надявам се да помагате с съвети biggrin.gif
уфф и аз така почнах смело,,,после кой ще ни ги сглабя се чудя:(

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 05 Яну 2008 08:32

rudolf написа:уфф и аз така почнах смело,,,после кой ще ни ги сглабя се чудя:(
Някой майстор сигурно ;) Мога ти препоръчан един :censored: :censored: :censored:
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
toshkins
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Яну 2008 19:28
Местоположение: varna

Мнение от toshkins » 05 Яну 2008 23:18

skoro se registrirah kakto se vijda:)))i to za purvi pat v podoben sait.pri4inata e qsna-Toyotata.ne e koi znae kakvo ama puk mi e purva kola i po princip ne mi haresva6e na vun6en vid mnoo ama za smetka na tui puk nqmam nikvi problemi s neq,4ak vze da mi haresva:))uj nqma6e mnoo takiva vav varna puk to...Imali mnogo hora ot vn tuk
Прикачени файлове
11190300536601566_5.pic.jpg
11190300536601566_5.pic.jpg (63.81 KiB) Преглеждано 11203 пъти
11190300536601566_5.pic.jpg
11190300536601566_5.pic.jpg (63.81 KiB) Преглеждано 11203 пъти
TOYOTA CARINA E 1.6 16v 4AFE 85KW

Аватар
max-2
Мнения: 1770
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Мнение от max-2 » 06 Яну 2008 00:10

Тази карина е 79KW, lean burn, като моята. :thumbsup:
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 06 Яну 2008 12:09

toshkins само да ти предложа - ако искаш си смени аватара, щото има друг колега от варна със същия - за да не те бъркат ;)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 06 Яну 2008 13:19

toshkins написа:...Toyotata.ne e koi znae kakvo ama puk mi e purva kola i po princip ne mi haresva6e na vun6en vid mnoo ama za smetka na tui puk nqmam nikvi problemi s neq,4ak vze da mi haresva:))
най-точното определение за карина ;)
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 06 Яну 2008 19:03

diver написа:
toshkins написа:...Toyotata.ne e koi znae kakvo ama puk mi e purva kola i po princip ne mi haresva6e na vun6en vid mnoo ama za smetka na tui puk nqmam nikvi problemi s neq,4ak vze da mi haresva:))
най-точното определение за карина ;)
Същото определение 100% важи и за моя случай с Королката :) И аз не я харесвах отначало. Не че изглежда зле, даже напротив, просто не ми харесваше че е немощна (125 hp в US си е нищо laugh.gif ). С времето обаче все повече респект имам към нея. Не се чупи, докато в един момент колите на всичките ми приятели тука бяха в сервиза (едновременно!). Има си всички опции които ми трябват, с 4 врати е, а и за малкия си размер вътре е доста широка. Извънградско с правилно каране стига 40 mpg! I love my ShitRolla :thumbsup:
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

b_d

Мнение от b_d » 06 Яну 2008 21:37

lz2lps написа:Съвсем скоро ще пусна и темичка с проекта. Да прав си - първата и основна работа ще бъде да се опитаме да спасим купето от ръждата. Има на някои места сериозно изгниване (една гред отзад и на още места), но чакам да я разглобим напълно и да добия пълна представа какво е моментното състояние.

Айде да не спамя темата повече unsure.gif , като събера повече материал ще ги пусна в отделна тема. Надявам се да помагате с съвети biggrin.gif
Гредите на тези коли са изгнили на това място (винаги) и просто се изрязват и изграждат нови. За късмет мястото е зад носещата част и нещата стават лесно.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 06 Яну 2008 21:38

hyankov написа:
diver написа:
toshkins написа:...Toyotata.ne e koi znae kakvo ama puk mi e purva kola i po princip ne mi haresva6e na vun6en vid mnoo ama za smetka na tui puk nqmam nikvi problemi s neq,4ak vze da mi haresva:))
най-точното определение за карина ;)
Същото определение 100% важи и за моя случай с Королката :) И аз не я харесвах отначало. Не че изглежда зле, даже напротив, просто не ми харесваше че е немощна (125 hp в US си е нищо laugh.gif ). С времето обаче все повече респект имам към нея. Не се чупи, докато в един момент колите на всичките ми приятели тука бяха в сервиза (едновременно!). Има си всички опции които ми трябват, с 4 врати е, а и за малкия си размер вътре е доста широка. Извънградско с правилно каране стига 40 mpg! I love my ShitRolla :thumbsup:
Е така де, навремето един приятел викаше, бе сичко добре, ама нали като жената требе и да я показваш....ама май кат човек мине 40 спира да му пука за визията на колата и почва да отдава значение на други фактори...Ако изключим селиката и в извесна степен аурис, определението за тойота е безлична!Но пък здрава....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта