Подръжка на SUBARU Legacy/Legaсy Outback/Forester

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Къртач
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Юли 2008 23:06
Местоположение: Planet Earth

Подръжка на SUBARU Legacy/Legaсy Outback/Forester

Мнение от Къртач » 30 Юли 2008 18:51

Привет на всички.

Имам въпрос към Субару маниаците. От доста време съм фен на Субару, но се въздържам от покупка на изброените горе модели, защото знам, че преди подръжката беше проблемна - откъм финансова и наличност на части гледна точка! Дали все още е така? Че баба Карина трябва да се сменя. Става въпрос за модел 2000 - 2004 година

Благодаря предварително smile.gif

b_d

Мнение от b_d » 30 Юли 2008 22:34

Ти да не си Къртач(а) от форума на БАССЕС?

proscrip
Мнения: 373
Регистриран на: 26 Мар 2006 12:46
Местоположение: Варна

Мнение от proscrip » 30 Юли 2008 23:01

Май по-вероятно е тук http://www.subaru.bg/forum/index.php да ти отговорят :thumbsup:

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 31 Юли 2008 00:09

щом си тойоткаджия - земай си и субару, вече стана мода. субару е чудесна машина. и няма ама никакъв проблем с поддръжката, грешно са те осведомили! единствената ми забележка е като си избереш кола, непременно да ми я докараш за оглед преди да я купиш - това е важно. дори ако трябва я качи на платформа и я докарай да я видим. адреса е София, Шосе Банкя 3, Сервиз Субару. 0888 544 999
status: за БАН

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 31 Юли 2008 00:37

Краси, каква е твоята лична класация на изброените модели? Казвал си ми, че обикновеното Легаси е по-добро от Аутбека, Форестера също заслужава внимание, но от трите кое е по-по-най?

Къртач
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Юли 2008 23:06
Местоположение: Planet Earth

Мнение от Къртач » 31 Юли 2008 11:41

@ bad dog

Аз съм smile.gif

@ maggkrabar

Благодаря за съвета, най-вероятно няма да има как да ти я докарам преди да съм я купил, защото планирам да си я взема от Германия/Австрия на пролет.
smile.gif

И мен ме интересува, кой е най-удачният избор от 3 те варианта
Изображение

b_d

Мнение от b_d » 31 Юли 2008 14:19

Като знам местата, по които ходиш бих заложил на последните две, защото са по-височки. Според мен си прецени колко голямо ти трябва и така решавай.

Асен

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 01 Авг 2008 00:47

легаси на мен ми пълни душата. аутбек-а е по-популярен, но той се намира само с 2.5 двигател - а точно този двигател изобщо не ме кефи. форестър-а е изключително корава машина! полагат ги на какви ли не издевателства, но това държи.

най-хубавият атмосферен двигател е 2.2 - той се слага само на легаси, и на някои импреси, които обикновено са щатски, в европа ги няма. много пъргав мотор, има и сила, а харчи като по-малките. основните му проблеми са течове - в цената на колата включваш едни 1000лв и нямаш грижи. в Бг има няколко легаси роял, 2.2, автоматик, кожа, всички екстри за които се сетиш, въздушно окачване. вкарват ги от щатите. но са по-старите модели, до 1994г. такава кола, добре поддържана - по нищо не отстъпва на новите модели.

на всяка цена избягвай четиривалките. има 2.5 мотор, който обаче е с 4 вала. слага се на легаси лимитед версия с всички екстри. познава се като видиш капака на ангренажът - по-голям е. този мотор е най-дървен. уж е моделиран за повече мощност, ама само е усложнен и затова го слагат на много малко модели.

за предпочитане е да си купиш кола с двулитров двигател. той държи на всичко. с двулитров има само легаси и форестър, аутбек няма. 2.5 моторът е хубав - но само ако не е прегряван. ако дори само един път е прегрят - ще трябва да се прави.

най-добрият мотор е 3 литра, слага се на легаси и аутбек. но колите с такъв мотор са много скъпи. този мотор кърти мивки, невероятен е, дизайнът му е ювелирен.


ако искаш супер комфорт с много пространство и голям клирънс на купето - аутбек. ако искаш супер комфорт - легаси комби. същото е като аутбек, но е по-ниско. лимузините(седан) не са много на почит, не са особено практични. ако искаш кола, с която можеш да правиш каквото си искаш - форестър. неговата поддръжка е като на останалите - по-скъпи са само задните амортисьори, които са с ниво регулиране и струват по 1000лв единият. иначе е много здрав и сигурен автомобил, но возията му е по-дървена от тази на легаси и аутбек. най-предпочитаният модел на субару е легаси комби, модел B12. има лимитед версии - с всички екстри, кожа, въздушно окачване - но често двигателят е 4 валовият 2.5

от германия колите са най-добнре обслужвани - но имат най-много ръжда. от Италия са най-запазени - но поддръжката на двигателя им е лоша, италянците са абсолютни олигофрени.

моята препоръка е двулитрово легаси комби, или двулитров форестър. имаме един клиент, който се занимава само с внос на субару. обикновено колите му са чудесни, много често са като чисто нови - а една сребриста B12 направо ми изкара акъла. като я докара - нямаше абсолютно никакви забележки! мога да ти дам телефонът му да го поразпиташ. той със сигурност ще ти намери чудесно субару - и до до пролетта ще имаш възможност да огледаш много коли. хубавото при него е, че ако колата има някакви забележки - той винаги го казва и или го оправя, или се договаря за цена. има практика да води клиентът с колата при нас - и ние казваме всичко, после те се пазарят. много печен търговец е.

и помни - най-доброто, което можеш да намериш е аутбек B12 с 3.0 двигател. напипаш ли такава, просто се влюбваш в колата. моделът B13 е много скъп, но B12 изпада на добра цена - и просто няма конкуренция в класа си.
status: за БАН

Къртач
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Юли 2008 23:06
Местоположение: Planet Earth

Мнение от Къртач » 01 Авг 2008 16:41

Мараба Асенка!
Къде се губиш? Мине през лодки някой вторник да пием по бира :occasion5:

Момчета благодаря за насоките smile.gif

maggkrabar, благодаря ти човече за изчерпателната информация. Със сигурност ще се насоча към двулитровия мотор най-вече заради предполагаемият по-нисък разход на гориво. А със цената за задните амортисьори на форестъра не вкара в сериозен размисъл biggrin.gif

Всъщност какъв е реалният разход на гориво на тези машинки? И още нещо, как се понасят с газифициране smile.gif
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 01 Авг 2008 17:10

Абе аз точно щех да питам ,ЕКУ-то чете обратна връзка от тез регулируеми задни амортисиори (като на S60R примерно) ,че да не могат да се изкорубят и да се сложат някакви други?
Изображение

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 01 Авг 2008 20:46

maggkrabar, готино ревю. Скоро гледах/карах един форестър с турбо. Нарочно ли си го пропуснал? Кажи каква е драмата? Като вървене за семейно комби много ми допадна! Понавървява бая колицата.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 02 Авг 2008 02:33

diver, фори турбо ако му стъпиш юнашки на газта - върти и 4-те колела дори ако е автоматик

фори е желязна машина. двигателят на фори турбо 2 литра е като на WRX, но е спънат с ЕКУ-то. единственият проблем на фори е, че тва добиче изобщо не го щадят, подлагат го на какви ли не издевателства, яко офроуд. а като е турбо - газ до спукване и по магистралите. защото има вид на някаква джипка, а върви като самолет. и ако се случи такава кола да е поддрържана в Италия дето масла май никога не сменят, а само доливат - може да има сериозни проблеми. другият вариант е фори турбо на газ - обикновено слагат скапана газова и като го опънат с 200 по магистралата - пробива буталата на 2ри и 4ти цилиндър. поддържан ли е добре и ако е баз газова - фори турбо е екстра машина.

Лорде, амортисьорите си имат регулиране вътре в самите тях, нямат външна връзка. просто като се натовари колата задницата не клеква, а остава със същата височина - саморегулират се. такива амортисьори слагат и на аутбеци, но не на всички модели.

на субару може да се сложи газ, но трябва да е газов инжекцион, и то хубав. работи си чудесно. при слагането трябва да се нареди добре инсталацията иначе в коша става малък ад. после свещите трябва да са сменят по-често, а ако се кара с високи скороасти - да се сипва само хубаво синтетично масло. слагат и газова с плочка, дори на турбодвигатели - ама е кошмар. ако се слага газ на турбо двигател - трябва да е с достатъчно силен изпарител. същото важи и за 2.5 моторът. често слагат изпарител до 150кс, който на високи скорости дава яко бедна смес и колата прегрява. слагаме газ дори на трилитрови, но е с един друг изпарител дето става до 320кс. в момента на един чисто нов трилитров аутбек слагаме газова, но не с изпарител, а течна фаза - с дюзи, които пръскат газ в колекторите и там тя се изпарява. в бутилката има помпа, която нагнетява газта към дюзите. тази уредба е поне 4000лв - но е много по-добра от газов инжекцион с изпарител.
status: за БАН

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 02 Авг 2008 08:13

maggkrabar написа:diver, фори турбо ако му стъпиш юнашки на газта - върти и 4-те колела дори ако е автоматик

фори е желязна машина. двигателят на фори турбо 2 литра е като на WRX, но е спънат с ЕКУ-то. е....
Този според продавача бил ремапван на 240 коня, но наличиено на газ+внос от италия+каран 2 години във Враца ме спря от покупката. Инак 99г без никакви видими забележки му искаха 16000лв и наистина вървеше зверски! Прати моля те някакъв телефон на джамбазина дет вкарва субарута ако е удобно. Мерси.

П.П. Това с пробиването на 2-ро или 4-ти бутало каква е логиката? При обедняване на сместа кое ще се пробие според мен е въпрос на чиста случайност!
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

b_d

Мнение от b_d » 02 Авг 2008 08:18

diver написа:
maggkrabar написа:diver, фори турбо ако му стъпиш юнашки на газта - върти и 4-те колела дори ако е автоматик

фори е желязна машина. двигателят на фори турбо 2 литра е като на WRX, но е спънат с ЕКУ-то. е....
Този според продавача бил ремапван на 240 коня, но наличиено на газ+внос от италия+каран 2 години във Враца ме спря от покупката. Инак 99г без никакви видими забележки му искаха 16000лв и наистина вървеше зверски! Прати моля те някакъв телефон на джамбазина дет вкарва субарута ако е удобно. Мерси.

П.П. Това с пробиването на 2-ро или 4-ти бутало каква е логиката? При обедняване на сместа кое ще се пробие според мен е въпрос на чиста случайност!
Обикновено дават фира "по-топлите" цилиндри.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 02 Авг 2008 08:30

bad_dog написа:...
Обикновено дават фира "по-топлите" цилиндри.
Да или цилиндъра с пикаеща дюза....

На боксера не знам кои са по-толите цилиндри?
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта