Търся решение за неудобни седалки на CHR

Публикувай отговор
Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от venciru » 06 Май 2021 12:51

Печелиш! Както винаги.
А моите лични впечатления от десет дневната командировка в Япония да си ги навра където слънцето не огрява. И когато видиш как всички се покланят на теб(мен -198см.) който си никой, и не обръщат внимание на директора на операта, който беше около 175см. ще разбереш някои неща от личен опит. Вярно, че беше преди 20 г., ама да са израснали толкова. Не исках да пиша за това изобщо,но....
Декларирам, че се съгласявам с написаното от теб по горе и с всичко, което ще напишеш от сега нататък тук и във всички теми. Много рядко пропускаш някоя. Без коментари от моя страна! То и без това няма смисъл. А и нямам никакъв натрупан опит с нищо.
Няма да е зле да ми се чете подписа отвреме навреме.
Всичко най-добро!
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от slowtraveler » 07 Май 2021 11:47

venciru написа: 06 Май 2021 12:51 И когато видиш как всички се покланят на теб(мен -198см.)
Колега, и тук това не е 'стандартен ръст'... Преди 30г за приятел с подобен на твоя ръст (201см) нямаше нито дрехи, нито обувки в казармата. Дрехи му шиха по поръчка в Бургас (командироваха го от казармата, щото иначе не можеше да се яви на клетвата)... Обувки така и не му намериха и си шляпаше с някакви маратонки (докато майка му не се появи в поделението и му донесе кубинки - бе много разочарован от 'загрижеността' на майка си tooth.gif )...
Да, има такива хора. И приятеля го гледаха като 'извънземен' навсякъде, където влезеше - и в казармата, и по ресторантите...
И съм убеден, че и тук 'има респект' към високите хора, ама това не значи, че българите са със среден ръст 2м.... Да, японците са мааалко по-ниски както се вижда статистиката (навярно разбра, че твърдението за 20см разлика в средния ръст между българи и японци си е ... доста невярно), но дори и тази разлика от 2-5см не биха били никакъв проблем, при условие, че регулировките на седалките допускат десетки сантиметри регулировка (точно, заради такива като вас - 'нестандартни' :) ), а и хората в една и съща държава имат МНОГО по-голяма разлика в ръстовете между отделните индивиди (дори само да вземеш разликата между мъже и жени).

П.С. честно казано не разбирам за какво са тези декларации, и т.н. - едва ли интересуват някого... Тук сме се събрали да обсъждаме конкретни проблеми и толкова.
А дали те дразнят моите постове - както вероятно се досещаш - ВСЕКИ тук изразява лично мнение, дори и без демонстративно да го декларира в подписа си... И мен ме дразнят някои постове, но това е демокрацията - стига да отговарят на правилата на форума - трябва да го приемеш..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от venciru » 07 Май 2021 15:06

slowtraveler написа: 07 Май 2021 11:47 Да, японците са мааалко по-ниски
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Ей я де е Япония. Прескочи до там за маааалко и пак напиши горния пост.
Извинявам се, но това "маааалко" е страшно смешно. Въпреки декларираното не мога да се съглася. По горе съм се позовал на прочетено (и цитирано от мен -20 санта разлика в средния ръст) и видяно лично. Който е бил там, видял например много японци (и японки естествено :D ), японски стаи (не в хотел за европейци!) в нормална японска къща, видял нормално японско легло и т.н. повярвай ми ще се смее до сълзи от това "маааалко"!
Много ще се радвам, ако някой колега е бил там и сподели лични мнения за всичко. Че явно "Москва не вярва на сълзи".
Между другото преди 35 г. имаше и дрехи и обувки за мен в казармата. Вярно почаках седмица докато ги осигурят и си ходих с "парадните". Служих в София.
Жив и здрав!
Дано поне колежката е близо до решение на проблема си. Стискам палци! Ако стане със замяна с Лексъс да натискам и аз дилърите. Иначе - на уроци по седене на стари години. Пак казвам - не се уморявам, не изпитвам болки (да чукна на дърво) - просто не са ми удобни. А съм на възраст, когато човек все повече го цени (удобството).
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от slowtraveler » 07 Май 2021 21:39

Учудва ме, че на тези години не си си направил труда да прочетеш нормалният източник на информация (Блиц в случая ги изключвам, защото не дават никакъв източник - изсмукана от пръсти и подвеждаща информация)...
Прочети внимателно информацията в СОБСТВЕНИЯ си линк (другият - с източник на изследването) и тогава е интересно дали би твърдял такъв абсурд за разлика в среден ръст 20см...
Когато се чете някаква информация, е добре да се осмисли какво точно изразява, в какъв аспект и т.н...
Навярно СЪВСЕМ ТИ Е УБЯГНАЛО съдържанието...
Цитирам информацията ОТ ТВОЯ ЛИНК - ръста на 'японците'(мъже - 19 годишни) е 172см, а за за България - 174см.... РАЗЛИКА според ТВОЯ ЛИНК - 2см...
При жените разликата е малко по-голяма - около 5-6см...КЪДЕ ВИЖДАШ РАЗЛИКА 20см?!!!! Това се опитвам да разбера....
Благодаря за предложението да прескоча до Япония - може и да се възползвам от предложението - не съм ходил там, но по принцип не ми е приоритет - доста приятели, които са живяли там (няколкогодишни командировки) не са впечатлени - прекалено големи психологически разлики, и разчитам на мнението им...
Предпочитам едни други острови, дето са с 1000км по-близо tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от dracunculus » 08 Май 2021 07:34

@venciru- Колега по повод "смяната с Лексус"- не очаквай чудеса от седалките. Сега, наистина са ми адски удобни даже и при над 6 часа непрестанно шофиране (176см съм), имат 100000 настройки- стандартните+ лумбална опора+ наклон на седалката спрямо пода на колата, НО липсва удължаването на опората на бедрата, например, което за по-високи хора би било неудобно, вероятно. Липсва и повдигането на страничните кантове. Има ги тези работи от GS/ES нагоре. Моят, както и СТ и NX го нямат това, дори и в Luxury Line- напълно необяснимо за мен е, че Астра 2016г с средните нива има удължаване на подпората на бедрата, а IS от 2020г. с всичко възможно в него НЕ. :censored:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Kiki » 08 Май 2021 07:50

venciru написа: 07 Май 2021 15:06 Много ще се радвам, ако някой колега е бил там и сподели лични мнения за всичко.
Аз не съм бил в Япония, но ми се е налагало на два пъти да общувам в Германия с две японски делегации, които бяха от по 20 - тина човека.
Вярно е, че и аз съм си почти два метра, но всички японци бяха като от калъп и ми стигаха до малко по-нагоре от лакътя. tooth.gif
За дисциплината и възпитанието им, съм впечатлен. worthy.gif Ако ние бяхме дори на 50% от тяхното, щяхме да сме по-добре от германците. :)
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от slowtraveler » 08 Май 2021 10:30

Кики, такива локални извадки едва ли се вземат под внимание при конструиране на автомобил... При автомобилът се търси универсалност с минимални възможни изменения (например ляв/десен волан, и въпреки това - опити за унификация на всичко )..
Приятел - японец стана шеф на европейския офис на голям известен японски концерн и е в Лондон от 15-на години. Та идването на няколко пъти с японска делегация в БГ - не установих някаква сериозна разлика в ръста (аз съм 'стандартен' - 174-176см).. Да, имаше и нисички, но и с напълно нормален ръст. Иначе за възпитанието - да... Приятеля го бях помолил да ми преведе едно ръководство на японски климатик - личи си, че го е направил лично - поради ограничено време бе преведено само това, което го бях помолил и то само в частта, в която да стане ясна функцията... Практично...
За писаното от dracunulus - да, по-ниският клас модели на Лексъс не се отличават сериозно от Тойота моделите..

Обаче да се върнем на фактите - наистина ли смятате, че разлика в средностатистическият размер в такива граници (2-6см, а не 20см) би подтикнали японците да правят седалки 'само за тях', при условие, че големите им продажби са извън Япония.. А и част от конструкциите се конструират в развойни бюра точно в чужбина (Авенсисът е ясен пример)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от dracunculus » 08 Май 2021 11:42

Слоу, за сравнението Лексус-Тойота си прав, но само донякъде. Значи в един IS300h има еди си какви мега високо потентни ЛЕД-фарове, Mark Levinson премиум аудио със 17 колони (звукът е уникален), ръчно шит кожен салон от премиум кожа (естествена е и много хубава), памет на настройките на шофьорска седалка, меки подплънки на всевъзможни места по подлакътници, адаптивно окачване с различни настройки (F-Sport версията) и т.н.... Кое съпоставимо Камри ги има тези неща? И сега без да мерим кое по-по-най.. При изброените екстри да няма една елементарна подпора за бедрата, го намирам за странно. На мен не ми пречи, при моя ръст си ми е ок...но коли като IS300h Luxury Line и Камри в най-високата линия (както се казва там) ТРЯБВА да предлагат такова нещо. Пак казвам, Астра имат това от 2016 насам. И не ме разбирайте грешно, не мрънкам като някъв снобар колко ми е недостатъчна колата, просто споделям изненадата си
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от slowtraveler » 08 Май 2021 13:48

dracunculus, прав си, но в ниските нива нещата не са толкова различни, защото Лексъс например излиза малко по-напред в годините, а следващият Тойота модел съвсем не е много по-зле от 'предходният' Лексъс в ниските класове...
Например IS300h си беше с нормалният ксенон като излезе (тогава избирах следващ автомобил и го бях взел тест-драйв - не ми хареса, че е 2х4 и багажничето му бе колкото за голф-чанта)... Да, фейслифтовете дърпат напред с такива екстри, ама това си е...
Приятел взе за щерка си хибриден RAV-4 и при пряко сравнение с NX на майка му (но до-фейслифтовия модел) РАВ-ката превъзхожда, просто защото NX няколко години не бе пипан..
Разбира се - Лексъс има мааалко по-друго усещане :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от dracunculus » 08 Май 2021 14:13

Пак да подчертая- съгласен, Лексус е истински луксозен в сегмента LS и RX може би (за последния просто го твърдя ей така, нямам много поглед, LS съм карал, също така и S-Klasse- откровено са на едно ниво като чувство, как е RX-ът- не знам). Че IS, NX, CT, UX са си коли за масата, с една идея повече лукс от Тойота само, ми е напълно ясно. Но продължавам да се чудя защо в такива коли, както и в Камри, има какви ли не глезотии, но някои основни неща липсват - цитираната подбедрена подпора, а и сега се сещам- джобове на задните врати- това последното пък ми е против всякаква логика. Но ..маркетинговите решения не винаги са логични.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от slowtraveler » 08 Май 2021 14:46

dracunculus написа: 08 Май 2021 14:13 Но ..маркетинговите решения не винаги са логични.
Или пък логични - ако Тойота представи всичко в основният си бранд - защо да си купуваш луксозният им tooth.gif :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 28 Сеп 2021 22:29

Здравейте Колеги!
С малко закънсение, но с изпълнено обещание, пиша за новата ми кола :D - Голф 8-ма серия с прякор Лимонката, защотото цветът е yellow lime :D .
Получих я накрая на юни, вече съм изминала с нея над 7 000 км. и много мога да напиша, но едно е важно - има уникална седалка. След 12 часа път, слизам от нея без никаква умора в гърба или където и да е. Включвам си функцията масаж само за глезотия ако изобщо се сетя. Седалката е одобрена от Германската Асоциация за здрав гръб - тези хора наистина знаят какво правят.
Основен проблем в нея е, че климатикът се управлява през таблета, а той е бавен и понякога забива. Ако някой си избере тази кола, по-добре е да вземе 7-ма версия или да изчака 9-ката.
Въпреки това, аз си я обичам :D
Ще кача няколко снимки и Благодаря на всички за подкрепата!
Прикачени файлове
Lime3.JPEG
Lime3.JPEG (140.26 KiB) Преглеждано 1919 пъти
Lime2.jpg
Lime2.jpg (248.19 KiB) Преглеждано 1919 пъти
Lime1.jpg
Lime1.jpg (211.62 KiB) Преглеждано 1919 пъти

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от TATI » 28 Сеп 2021 22:55

Честито и успех!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от nicktodorov » 29 Сеп 2021 10:35

Честито.
Аз също не харесвам седалката на Королата ми и се чувствам много по-удобно в най-простата бусова седалка на кемпера ми.

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от ТТодоров » 29 Сеп 2021 16:27

Madlen, това е доп. опция нали? Т.нар. Ergo Comfort seats.

Имат ли регулиране на подглавниците към и от седящия?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта