Търся решение за неудобни седалки на CHR

Публикувай отговор
Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 29 Сеп 2021 20:18

ТТодоров написа: 29 Сеп 2021 16:27 Имат ли регулиране на подглавниците
Утре ще погледна - въпросът е дали се местят подглавниците напред и назад хоризнонтално спрямо главата, нали така?
Нагоре и надолу вертикално със сигурност се местят.
Седалката е Ерго Актив -
Аз казах, че си търся удобна седалка и че няма да взема колата, ако не ми е удобна седалката и ако не може да се регулира в 3 равнини (напред-назад, нагоре-надолу, което е стандартното + мястото за сядане под ъгъл спрямо облегалката), така че не знам дали е допълнителна опция или така върви цялата серия.
Преди с Астрата, гърбът и кръстът не са ме боляли, но при по-дълго пътуване имах умора във врата. С тази седалка, няма такова нещо.
Всичко ми е много удобно: седалката (има удължаваща се платформа на мястото за сядане)+ подлакътникът(регулира се във височина и на дължина) + воланът може много по-навътре към шофьора да се изтегли.

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 01 Окт 2021 21:41

няма хоризонтално регулиране на подглавниците има само в посока нагоре-надолу

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от ТТодоров » 02 Окт 2021 16:09

Madlen, благодаря.
Много безаварийни км желая с новата кола

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 03 Окт 2021 10:36

Благодаря! :D

ДимитърВМимчев
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юни 2023 21:53
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Chr

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от ДимитърВМимчев » 06 Юни 2023 21:58

Здравейте ,Добър вечер!От скоро съм собственик на Тойота chr (2022)И имам доста некомфортна болка в врата ,която не изчезва …. Сядам за 10мин в колата и съм готов с болките.Жена ми няма такъв проблем …търсих всякакви решения с гласене на седалката ,но уви…..Моля ако някой се е сблъсквал с такъв проблем?
 ! Съобщение от: slowtraveler
Добре дошли. Моля ползвайте търсачката - има такава тема.. Мнението Ви е преместено там.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Hursa » 08 Юни 2023 13:16

Явно проблема с неудобните седалки на тойота е много сериозен, след като има толкова оплаквания в многостранична тема. Добре ще е евентуалните купувачи на тойоти да се насочват към нея. А не да е натикана в офтопа, който е недостъпен за не регистрирани. Какво по-важно има в интериора от седалките - а има такъв раздел. Недопустимо е такава тема да се омаловажава.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от vfr800 » 10 Юни 2023 08:55

Е чак пък много. Плюс това в един форум хората се регистрират , за да се оплачат и да търсят решение на проблем. Никой не се регистрира, за да каже колко е доволен от колата си. Тойота е най-големия производител в света, а в този форум има регистрирани 24 хиляди човека от тях са писали всичко на всичко хиляда човека и то основно собстеници на дизел. Изхождайки от предните изречения и факта , че във форума на VW например има регистрирани 200 хиляди души, дали тойота е надежден автомобил всеки сам може да си направи изводите. Колкото до седалките няма универсални седалки , които да са удобни на всеки човек .Проблема идва от там, че повечето хора харесват марка и модел и казват това ще е колата , без да се замислят, че има и други аспекти освен цената, външния вид, колко върви и какви екстри има........

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Hursa » 10 Юни 2023 18:49

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от max-2 » 10 Юни 2023 23:21

Хората се оплакват публично във фб, че като влизат във CHR виждат 45000 км., а като запалят двигателя километрите не са реални. Примерно 1100. Трип а или б например. bash.gif
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от slowtraveler » 11 Юни 2023 15:32

В интерес на истината като започвах шофьорския си стаж преди 35-36 години имах проблем със седалките - усещах разликата във всеки един автомобил и ми бе трудно да си намеря същото положение в друг автомобил. А понякога - и в моя автомобил ако някой друг го е шофирал и е разместил седалката...
Не знам дали с времето съм станал по-некапризен, или пък съм се научил да си намествам правилно седалката, но вероятно от около 25 години нямам никакъв проблем с наместването на правилното и удобно за мен положение на седалката (да, паметта за седалки е много удобно особено след автомивка, ама сега Кашкая няма такава екстра :) )...
Така, че за мен отдавна няма неудобни седалки. Съмнявам се и конструкторът на CH-R умишлено е решил да мъчи клиентите. По-вероятно е да има нужда от по-специфични настройки, които повечето шофьори не знаят как да настроят...
И да - всеки автомобил си има особености - например когато ми се налагаше да вземам Зафирата на колегата ми бе тегаво първите 100-200км защото воланът бе под друг ъгъл (по-хоризонтален - малко като на старите рейсове , а не фронтално срещу седалката :) ). И педалите бяха някъде по-надолу от стандартното положение, с което бях свикнал.. Обаче адаптацията минава бързо и отново се чувстваш комфортно..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от dracunculus » 11 Юни 2023 16:15

Аз лично смятам и че е възможно да се касае за някаква, ако щете, и чисто анатомична особеност на самия човек. Например по-голяма лордоза на лумбалния гръбнак, или т.н. паравертебрални миогелози и тригър пойнтс (повишен тонус на мускулатурата- усеща се особено, ако седалката е по-твърда, но и без да има конструктивен дефект). Поне аз съм пътувал многократно дестинацията Германия - България и обратно с Корса Ц, Аурис (от първите), Корола Е15, Авенсиса ми, с Лексуса ми....ами не ме е болял гърба в която и да е кола. Пътувам и като цяло често и на дълги разстояния с много малко спирки . Да- усещам осезаема разлика в комфорта между Лексуса ми и другите изброени, но от никоя кола не ме е болял гръб. Даже и от Корсата, на която седалката спокойно може да се сравни с пейка с малко шибнат дунапрен отгоре ohmy.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от travelboy1965 » 11 Юни 2023 21:16

Аз както писах в друга тема имам постоянно болки в кръста при карането на Корола хибрид.При каране на рено,Дачия и Опел се чувствам комфортно.Постоянно пробвам различни настройки,но явно не става нищо.Пробвах и с различни допълнителни неща за седалка и облегалка но болките си стоят.Не мога да разбера с каква цел конструкторите са направили една издатина в долната част на седалката,която ужасно притиска колана на панталона ми в кръста.Ако надуя лумбалната опора малко се оправя положението,но пък при тази твърда облегалка самата лумбална опора започва да ми убива.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от iovkito » 11 Юни 2023 21:35

Без тест драйв, винаги има риск. Аз кола вече не бих си купил без да я покарам 100км извънградако.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 23 госта