Избори 2021

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема
Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD

Избори 2021

Мнение от slowtraveler » 23 юни 2021 23:19

dracunculus написа:
23 юни 2021 21:12
подобие на АМ Хемус, както я познавах преди Варна преди да замина, как е сега- не знам
Aaaa, ремонтираха онзи участък около Шел... Сега асфалта е добре. Само при всеки по-сериозен дъжд стои патрулка с включени ламБи, че нещо при ремонта объркаха нивАта и става една дълбока локва, в която редовно се омятат коли. Преди седмица и половина като минавах от там - 'аквапланирах' с около 110км/ч със зимни гуми с голям грайфер - добре, че очаквах такъв ефект (патрулката е дошла по-късно споделиха приятели) tooth.gif
Т.е. - супер е tooth.gif
Да, в Германия и на мен ми направи впечатление, че се ремонтира доста - обикновено стеснение на платното, а не прехвърляне в другото платно и 'орязване' на двете платна...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Регистриран: 06 мар 2011 23:14

Избори 2021

Мнение от dracunculus » 24 юни 2021 07:47

Airfan, знам....но на черното не мога да кажа бяло. Това е. Кофти магистрали има достатъчно и тука- преди 3 години ме изуми броят на ремонтите по един 250км участък от А45 южно от Дортмунд- бяха точно 34 на брой!!! А че животът на Запад е много по-уравновесен от в България, го знам, факт е :cheers:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Потребителски аватар
slowtraveler

Избори 2021

Мнение от slowtraveler » 24 юни 2021 09:30

dracunculus, и на мен ми бе направило впечатление големият обем ремонти по магистралите от Хамбург-Берлин-Дрезден до чешката граница... По времето на ГДР нямаше такива ремонти, ама и магистралите бяха бетонни - онзи с мустака е строил сериозно :)
Лошо няма да се ремонтира - всяка инфраструктура има нужда от поддръжка. Въпросът е с каква скорост се ремонтира, какъв е резултата след това и колко време издържа ремонта.
Малко след споменатия по-горе участък по магистралата ремонтираха частично участък около километър. Преди година-две... Още няма маркировка :)
За друсането от кръпките да не говорим... Иначе сега са почнали правене на кръпки в другото платно - за 2-3 седмици само кръпки тук-таме бяха напреднали километър (поне тежката техника бе преместена с толкова, иначе знаците си стоят)... С това темпо никога няма да свършат...

optimo
Регистриран: 12 ное 2019 22:10
Автомобил: Rav4

Избори 2021

Мнение от optimo » 24 юни 2021 15:26

Знам че е модерно плюенето, ама тук все пак не е 7/8тв.
До 2010 бъркаха България с Ботсуана, въпреки че там бяха много по развити.
Няма как, ако няма път, няма живот. Само сравни северна с южна България, колко фабрики има около магистрала марица и пловдив.
Какъв бизнес, като още нямаме магистрала която да ни свързва с Европа, започнаха я, ама с тея "новите" няма да я довършат.
Цената в бг е много по евтина от Германия, ама там строят качествено, а тук бързат да има нещо. Не е зле, Струма е добре, с някой изключения, хемус новите участъци, са както в Европа. Що една критика няма към предишните ( те тия на Христо и Мирчев са от тях, Там е Атанасов, Мая Манолова също е била на власт, Половината в министерството в момента са от старата номенклатура) що някой не критикува какво са строили. Щото след тях няма нищо.
София -Благоевград, беше 3ч, а до Солун цял ден. Сега без проблем мога да отида на плаж на халкидики за уикенда, а пуснат ли железница и Кресна ще е супер. Само че никога няма да го пуснат, Христо ще измисли тунел под пирина сами и само овцете да пълнят слънчака на Маджо.

Проблема на ББ, че след строенето няма никакъв контрол. ДАИ не работи- камионите карат много претоварени рушат всичко, (няма път който да издържа камиони по 60-70т , особено лятото на 40градуса) Отделно тая година е някакъв супер рекорд по катастрофи на ТИРове , що не тук за тях няма никакъв контрол. КАТ не работи, само събира пари от коли и нищо работа не върши, но пък са комбина със застрахователите.
Големия ни проблем е че нямаме истински застрахователи, само имитация.
Тука съм съгласен със Слави, няма такава държава, тук е някаква имитация, за пред чужденците и да лъжат овцете. Дано Рашков след полицията да стане главен прокурор.
И понеже е за избори, с стари кобри, нов бардак няма да стане

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00
Автомобил: E38

Избори 2021

Мнение от mfandakov » 24 юни 2021 16:34

Знам кои са в този вестник,но все пак написаното мисля че е резонно.

https://m.24chasa.bg/mnenia/article/9915084
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребителски аватар
slowtraveler

Избори 2021

Мнение от slowtraveler » 24 юни 2021 17:27

optimo написа:
24 юни 2021 15:26
Проблема на ББ, че след строенето няма никакъв контрол. ДАИ не работи- камионите карат много претоварени рушат всичко, (няма път който да издържа камиони по 60-70т , особено лятото на 40градуса) Отделно тая година е някакъв супер рекорд по катастрофи на ТИРове , що не тук за тях няма никакъв контрол. КАТ не работи, само събира пари от коли и нищо работа не върши, но пък са комбина със застрахователите.
Напълно съм съгласен... С уточнението, че контрол няма и преди строенето... А няма, защото се избира не способният, а този, който ще даде по-голяма комисионна - той става 'победителя за обществената поръчка'...
Затова и резултата е такъв...
И да - съгласен съм, че трябва да се строи. Ама като чуваш 'мрънканията' на фирмите и неземните цени - нещата почват да излизат извън контрол...
Сума ти години се говори за тунел под Петрохан - това би отпушило сериозно трафика София-Монтана, би съкратило пътя към Дунав мост 2 с поне едни 40-50км и т.н. и т.н...
Разправят сказки за милиони-милиарди... В Норвегия само за да я прекося преминах над 200км тунели. И като сравниш цената на километър - май излиза по-евтино от тук... Да, там нещата са по-прости - някои от тунелите минават под вода и т.н.... Къде ще се мерят с нас...

optimo

Избори 2021

Мнение от optimo » 24 юни 2021 19:51

Минавал съм пътя Игуменица-Солун преди да построят магистралата, по време на войната в Сърбия, 36ч . Ако искаш вярвай 36ч идиотско каране. Кой ме би та не слязох Игуменица-Патра-Атина- Солун видя ми се много и скъпо (минава се за ден). Е гърците направиха магистралата (над 70 тунела) и фалираха за много години.

Поне 2-3 годишно минавам маршрута през петрохан, няма да е един тунел и един мост. България трябва бая пари да изкара че да направи читав път от там. А защо след като имаме Витиня, Хубаво е ама има къде къде по належащи пътиаща
Тъпо много тъпо, пари на вятъра.

Потребителски аватар
slowtraveler

Избори 2021

Мнение от slowtraveler » 24 юни 2021 22:39

optimo написа:
24 юни 2021 19:51
Е гърците направиха магистралата (над 70 тунела) и фалираха за много години.
Заглеждал ли си се по едни синички табели покрай гръцките магистрали - 'финансирано от ЕС - 99%, от Гърция - 1%' :) Гърците не ги мисли - гръцки номера....
Най-добре ми го бе обяснил един полу-грък полу-българин близо до българската граница - 'аааа, те онези в южната част свикнаха да скубят англичаните и се оядоха - ние сме си свикнали тук и при нас няма криза'...
За Петрохан - 40-50-60км по-къс път е нещо сериозно и от екологична, и от икономическа гледна точка... Особено по международен маршрут... Кое е по-важното? Ботевград-Монтана? Бил натоварен - да, натоварен е, защото Петрохан е забранен за камиони, а и доста леки автомобили го избягват - нормално е трафика да търси следващата алтернатива...
Иначе през Петрохан за минути си прескочил Стара Планина и си в Монтана, без да минаваш Витиня (и да се буташ със трафика за Варна, Плевен, Дунав мост 1 и т.н.), Ботевград, Враца....

optimo

Избори 2021

Мнение от optimo » 24 юни 2021 23:15

От много години ходя в Гърция и много приятели имам.
Кризата си е истинска и яко и още ще ги тресе. Магистралата е строена със заеми за олимпиадата.

Сами си противоречиш.
40-50км не могат да намалят, не и с един тунел, цената на прохода ще е астрономическа,.
Наслушал съм се и на политици, уж екология, строим магистрала, за колко коли дневно. В нормалните страни строят там където има смисъл, а в умните, там където ще се изплати и ще има печалба и ще носи ползи.

Това е разликата, аз смятам ресурса, ти го смяташ като политик.
Хубаво е хората от Михайловград да пътуват за минути, що направо влак не прокараме под планината. Аз съм по скоро либерал, кмета на Михайловград прави един референдум и почва да събира от всеки местен пари за тунела.

Живял съм и ходя до Канада, УСА.
Особеностите на българската национална култура и политика са, Имам човек/имаш ли човек. Дай да уредим нещо, какво можем да направим, а бакшиша е признак на социален статус. Най жалкото е че никой не прави разлика между подкупи далавера. Единствената разлика е от коя страна е нашите/вашите.

Чувал ли си някога думата конкурентоспособност

Отатък голямата вода, когато става въпрос за харчене ( използват думата инвестиция) на много пари, наемат умнихора, и учили хора, който смятат точно какво колко и колко ще изкара всеки инвестиран долар.
Тук ако си по гръмогласен (еле и с различна сексуалност) , ако викаш повече, и си човек на някой, като нищо ще получиш пари.Ако има и чакълък (много добра дума) е супер

Ще ти дам пример. В Германия Мъск строи фабрика за батерии. Португалците ще ползват ЕС финансиране и ще строят европейска фабрика за батерии за да се конкурират. Тук льотчика Радев ще купува 6 -Шест хеликоптера, да спасява тъпанари в планината
Последна промяна от optimo на 24 юни 2021 23:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
slowtraveler

Избори 2021

Мнение от slowtraveler » 24 юни 2021 23:25

optimo написа:
24 юни 2021 23:15
Сами си противоречиш.
40-50км не могат да намалят, не и с един тунел, цената на прохода ще е астрономическа,.
В момента - от колелото на Ломско шосе с Околовръстното до Монтана Гугъл дава 98км... През АМ Хемус - 156км.... Без каквито и да е тунели... С тунел и оптимизирано трасе ще се съкратят още поне 5-10км.. Къде си противореча? Това са фактите - не използваш значително по-удобен и кратък маршрут за сметка на 'обиколен' просто защото не искаш да оправиш късото трасе.

Конкурентоспособност? Ами ето това е ясен пример - вливаш много милиони за да направиш да е 'конкурентоспособен' път, доста по-дълъг от алтернативния.
Ако пътят през Петрохан бе хубав и удобен, би ли обикалял още 50-70км. Това е точно маршрута на международен път Е79 - от Словакия до Гърция през Видин, София...
За оттатък 'барата' (както се вика на професионален език в една сфера :) ) няма нужда да ми говориш - не една година работя с тях :) Намирането на удобен повод за дадено икономическо 'убеждаване' за хвърляне на огромни пари на вятъра е техен патент :)

optimo

Избори 2021

Мнение от optimo » 24 юни 2021 23:36

slowtraveler написа:
24 юни 2021 23:25
Конкурентоспособност? Ами ето това е ясен пример - вливаш много милиони за да направиш да е 'конкурентоспособен' път, доста по-дълъг от алтернативния.
Пътя е от Амстердам, Франкфурт, Инстамбул. Останалото е политика. София - Михайловград е добро пожелание, но дори не е алтернатива.
Ако е хубав нека местните съберат сами пари или намерят инвеститор,

mirott
Регистриран: 08 юни 2010 09:33

Избори 2021

Мнение от mirott » 24 юни 2021 23:40

optimo написа:
24 юни 2021 23:15
Кризата
Кажи колко им е заплатата на твоите приятели в гръчко и колко са пенсиите на родителите им. И после говори за криза. Да, пообедняха от преди години ама все още са в пъти по-добре от нас. Много пъти. Нищо, че ББ казва, че фалирали били. Трънки!
За Петрохан грешиш. Тунела е по проект един, 11 км, скъсява около 50 км от трасето Бучин проход-Бързия. Няма мостове, няма виадукти. Но важното, което го няма е интереса. Затова и е на проект. Малоумните управляващи досега толкова можаха. Можаха да го ремонтират цялостно и основно с цяла настилка и всички екстри, и след 3 години е пак за ремонт. Преди ремонта имаше остатъци от цели участъци здрави от преди 40 години. Сега не могат 1 мантинела права и равна да наковат...

mirott

Избори 2021

Мнение от mirott » 24 юни 2021 23:46

Ехааа, местните да намерят инвеститор?! Пич, София не е България! Промити мозъци...! Знаеш ли дневно колко камиона минават Видин-София-Кулата? И ако минават Петрохан знаеш ли колко ще спестят? Един блед пример. Ама важното е, че има в София метро до моя квартал вече. Значи всичко е наред. Що не си намерихте инвеститор за метрото бе? Няма да пиша, че ще псувам, а не е прилично...
Последна промяна от mirott на 24 юни 2021 23:50, променено общо 1 път.

optimo

Избори 2021

Мнение от optimo » 24 юни 2021 23:47

11км тунел ( и пак през селата ще караш с 50) колко струва. за колко години ще се изплати.
Тук баце въпроса е важен, Може ли от тая земя да има държава, или баце много е яко да можеш да се дигнеш вечерта от Берковица на дискотека в студентски град

Миро, какъв е конфликта , ако искаш нещо ще платиш.
Или стигаме до българската действителност, лети Боко с джипката и раздава пари. Това ли е целта....

А може би точно това е целта, само че да не е Боко а друг и да даде на нас...

mirott

Избори 2021

Мнение от mirott » 24 юни 2021 23:52

През кои села? Ти минавал ли си и знаеш ли за какво ти говоря?! Магистралата дето по нея ходиш бързичко на плажче кога ще се изплати? И на кой трябва да се изплаща? Колко плати ти за метрото в София и магистралите от София? Хич не си в час приятел. Трай си по-добре.

Отговори