Новият Кунгфлу вирус.

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема
Потребителски аватар
centil
Регистриран: 20 авг 2016 11:13

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 15 окт 2020 18:43

mfandakov написа:
15 окт 2020 18:04
tooth.gif
Противоречива кампания на стойност 1 000 000€, която предизвиква от два дни големи дебати в немското общество. Ако нормален човек покаже на улицата среден пръст на някой друг (както на плаката), то той ще бъде наказан съгласно § 185 със затвор до една година или парична глоба от 1000€.
Wenn Otto Normal-Berliner auf der Straße wie auf dem Plakat jemandem den Stinkefinger zeigen würde, gilt das nach dem Strafgesetzbuch (§ 185) als Beleidigung, wird mit „Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr oder mit Geldstrafe“ geahndet – im Normalfall mit 1000 Euro oder mehr.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE

Потребителски аватар
krasengn
Регистриран: 19 мар 2016 00:11
Контакти:

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от krasengn » 15 окт 2020 23:16

centil написа:
14 окт 2020 16:03
Сбора от 2) + 3) + 4) е
(13+42+10) + 33 + 34 = 132 легла
(18+30+1) + 10 + 19 = 78 пациента
Съпоставено с въвеждащата информация от 1) се забелязва голямо несъответствие.
Каква е причината - стряскащо заглавие, за да привлече четене и рекламодатели (кликове в сайта)? Некадърна журналистика? Fake news? Всяване на паника?
Вероятно всички тези причини заедно. Прави сте, че има несъответствия. Нови данни: https://news.bg/health/mbal-targovishte ... lenie.html
Лекарите в интензивното напуакат. Защо? Вероятно използват ситуацията да се преместят да работят и живеят в по-голям град. Търсена специалност са в момента.
Но самия факт, че инфекционистите се търсят сега много, какво трябва ни говори? Предполагам епидемията от коронавируса съществува и даже натоварва инфекционистите.
Ако епидемията е искуствено надута, то имаме шанас естествено да се намали. Понеже и преди нея имаме недостиг на такива лекари. Сестрите също не са ОК да работят при такива влошени условия на работа като в ковид отделенията.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от BOz » 16 окт 2020 00:11

Офтопик
centil написа:
08 окт 2020 14:24
Реалността е точно такава, каквато аз си я мисля, а не както ти се напъваш да я изкараш.
Само за напъна. Пробвай още малко, защото ти липсва допълнителна информация, която няма да ти я дам веднага готова на тепсия.

Дай ми точна причина моята кола без ДПФ да не мине теста на димност спрямо БГ наредбата. Нека вземем и конкретиката:
Измерване на димността в отработените газове в режим на свободно ускоряване (ненатоварен двигател от обороти на празен ход до обороти
.....
за превозни средства с автоматична предавателна кутия до оборотите, определени от производителя, или когато тези данни не са известни, две трети от оборотите, при които се прекратява подаването на гориво преди отпускането на газта.

Проверката на емисиите от изходната тръба на последния шумозаглушител е основният метод за оценка на емисиите в отработените газове.
4. Превозните средства се обявяват за неизправни само когато средноаритметичната от измерените стойности най-малко за последните три цикъла на свободно ускоряване надвишава граничната стойност.
Граничната стойност е:
димността превишава равнището, записано на табелата на производителя, поставена на превозното средство
Още малко конкретика:
Изображение

Измерената димност след премахване на ДПФ-а при тази табела се върти около 0.1 м-1.

Чакам да кажеш според текста, който поставих защо в БГ някой ще има основание този автомобил да не допусне да мине теста за димност.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
centil

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 16 окт 2020 10:06

Офтопик
BOz написа:
16 окт 2020 00:11
Чакам да кажеш според текста, който поставих защо в БГ някой ще има основание този автомобил да не допусне да мине теста за димност.
Много интересен начин на диспут имаш. Опитваш да вкараш темата в някаква от теб определена посока, която е една съвсем малка част от общото. И то с един такъв властен, повелителен тон.
Та защо да казвам аз нещо, според текст поставен от теб? Автмобила ти е с изменена конструкция, съгласно НАРЕДБА No Н-3 от 18.02.2013 г. Тези автомобили не могат да минат ГТП редовно, ако пунктовете за ГПТ си вършат работата съвестно. В Германия твоя автомобил въобще няма да бъде допуснат до измерване на димност, защото още при първоначалната проверка ще бъде деклариран като дефектен/негоден за движение по пътищата.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE

optimo
Регистриран: 12 ное 2019 22:10
Автомобил: Rav4

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от optimo » 16 окт 2020 11:13

mapamop написа:
15 окт 2020 18:32
Това за пушещ комин като мен как се отнася?
Рецепторите ми са отдавна убити от цигарите и почти ги няма.
Въпросът е напълно сериозен, колкото и глупаво да изглежда.
Ракията има доста силен мирис и вкус Тестваш по медицински причини . Ако не усетиш нищо , ще стоиш вкъщи карантинизиран :) докато не откажеш цигарите :)

Загубата на обоняние и вкус в момента е водещ признак за заразяване с ковид, а при много хора остава единственото проявление.
Метода не е сертифициран (щото е безплатен) , но добра практика е за всеки сутрин вкъщи да провери - с каквото е свикнал - кафе, захар , солено , бира, ракия - как му е вкуса и обонянието.
Да обърна внимание- статистиката достоверна в 70% от заразените, но все пак е по добре и действа срещу паник атаки и внушения.

Потребителски аватар
peterhr
Регистриран: 31 яну 2007 12:24
Контакти:

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от peterhr » 16 окт 2020 12:14

optimo написа:
16 окт 2020 11:13
Метода не е сертифициран (щото е безплатен)
Много ТОЧНО казано :):):)
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

optimo
Регистриран: 12 ное 2019 22:10
Автомобил: Rav4

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от optimo » 16 окт 2020 13:51

Пишете ме пророк, но този вирус изкара най-лошото в обществото - използват го за политика, бизнес, печалбарство, израстване в кариера- Но най-малко грижа към хората.
Явно (не само в бг) загубили сме човешкото. Всеки се интересува за собственото добро пред грижата за слабите и най уязвими.

Пророк съм но до две години ще измислят нов вирус апокалипсис.
Последна промяна от optimo на 16 окт 2020 14:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
veso_hds
Регистриран: 13 май 2012 12:06

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от veso_hds » 16 окт 2020 14:03

optimo написа:
16 окт 2020 13:51
Пишете ме пророк, но този вирус изкара най-лошото в обшеството - използват го за политика, бизнес, печалбарство, израстване в кариера- Но най-малко грижа към хората.
Явно (не само в бг) загубили сме човешкото. Всеки се интересува за собственото добро пред грижата за слабите и най уязвими.

Пророк съм но до две години ще измислят нов вирус апокалипсис.
Нагоре
Тук вече съм на 100% съгласен с теб и без да си пророк.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Потребителски аватар
BOz

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от BOz » 16 окт 2020 15:03

Офтопик
centil написа:
16 окт 2020 10:06
Тези автомобили не могат да минат ГТП редовно, ако пунктовете за ГПТ си вършат работата съвестно.
Пак да те питам директно. Ти си служителя на този пункт. Имаш нормативна уредба по която трябва да решиш дали моя автомобил може или не може да мине проверката, по обективни критерии.
Покажи ми текста, с който моя автомобил няма да може да мине проверките спрямо уредите, с които разполагаш и с тестовете/проверките, които правиш.

Потребителски аватар
centil

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 16 окт 2020 17:20

Офтопик
BOz написа:
16 окт 2020 15:03
Пак да те питам директно.
Не си ме питал преди, но ще дам информацията веднага готова на тепсия.

Както вече трябва да е ясно ГТП в България би трябвало (а дано, ама надали) да се изпълнява съгласно НАРЕДБА No Н-32.
В тази наредба в Приложение № 5 "МЕТОДИКА ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА ПЕРИОДИЧЕН ПРЕГЛЕД ЗА ПРОВЕРКА НА ТЕХНИЧЕСКАТА ИЗПРАВНОСТ НА ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА"
Част I Минимални изисквания относно съдържанието и препоръчителните методи на проверка
в таблицата е описано
8.2.2. Емисии от двигатели със запалване чрез сгъстяване
8.2.2.1. Оборудване за контрол на емисиите в отработените газове -> Визуална проверка ->
а) Липсващо или очевидно дефектно оборудване за контрол на емисиите, монтирано от производителя

Поставената "Оценка на неизправностите" от законодателя е значителни и опасни.

Ако проверяващия ти е шурей, баджанак, друг роднина, приятел или познат, то може да минеш тънко по графата "значителни неизправности", за която в чл.37 ал.3 гласи
Значителни са неизправностите, които оказват отрицателно въздействие върху безопасността на превозното средство или оказват въздействие върху околната среда, или пораждат риск за участниците в движението, както и по-значителните несъответствия с експлоатационните характеристики и конструкцията на превозното средство. При констатиране на такива неизправности и/или несъответствия превозното средство не може да се движи по пътищата, отворени за обществено ползване, освен за да се придвижи до място за тяхното отстраняване, като водачът трябва да вземе необходимите мерки за безопасността на движението. Значителни неизправности са и несъответствия между данните за регистрационния номер и/или идентификационния номер на превозното средство от свидетелството за регистрация и представеното за преглед ППС. Превозното средство се подлага на повторен преглед след отстраняване на установените неизправности и/или несъответствия.
Ако обаче на проверяващия нещо не му окажеш симпатичен, то директно може да те пусне по пързалката "опасни неизправности", за която чл.37 ал.4 гласи:
Опасни са неизправностите, които представляват пряк и непосредствен риск за безопасността на движението или оказват въздействие върху околната среда. При установяване на такива неизправности временно се отнема регистрацията на неизправното превозно средство и не се допуска движението му по пътищата, отворени за обществено ползване. Превозното средство се подлага на повторен преглед след отстраняване на установените неизправности и/или несъответствия.
Повторната проверка също е регламентирана. Чл.40:
Периодичният преглед, който се извършва в срок до 14 дни от прегледа, при който са установени неизправности по чл. 37, ал. 3 и 4, се извършва в контролно-техническия пункт, в който са установени неизправностите и може да се състои само в проверка относно отстраняването на неизправностите и/или несъответствията.
Сигурно поради подобни причини ГТП в Германия е разделен на две части - HU (HauptUntersuchung, тук се правят всички визуални проверки от Приложение № 5 и някои свързани с окачване, спирачки и т.н.), което е с цена около 60€ и само ако всичко е било наред или са налични до 4 незначителни неизправности, то се преминава към част втора - АU(AbgasUntersuchung, проверка на изгорелите газове) с цена около 50-60€. Всичко това се прави така, за да не се вземат на клиентите 110-120€, а само около 60€, и после да се окаже, че дадено МПС не може да получи лепенката за минат преглед.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE

Потребителски аватар
BOz

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от BOz » 16 окт 2020 19:26

Офтопик
centil написа:
16 окт 2020 17:20
а) Липсващо или очевидно дефектно оборудване за контрол на емисиите, монтирано от производителя
Пак да те питам ти как ще установиш това нещо? Кажи ми директно какво ще направиш по време на прегледа, за да кажеш, че колата е с "Липсващо ... оборудване за контрол на емисиите, монтирано от производителя".
Готов съм да ти предоставя и снимки от която страна искаш на предполагаемото липсващо нещо.

Потребителски аватар
centil

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 17 окт 2020 08:50

Офтопик
Тогава може би с бинарния код прочетен съгласно 8.2.1.2. г) или 8.2.2.2 "прочитане на данните от СБД". Зная, че в Германия всички, които извършват TÜV ги оборудваха 2018-2019г с нови устройства, които имат няколко възможности да открият намеса/промяна на софтуера на ECU. Дали в България всеки пункт за ГТП разполага с нужната модерна техника за това, на мен не ми е дадено да зная.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE

Потребителски аватар
BOz

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от BOz » 19 окт 2020 10:24

Офтопик
centil написа:
17 окт 2020 08:50
Дали в България всеки пункт за ГТП разполага с нужната модерна техника за това, на мен не ми е дадено да зная.
А така. Да си дойдем на думата. Още преди няколко писания ти дадох размисъл, че проверките в различните държави не се извършват по един и същ начин, въпреки, че има общоприети правила за това. Но има и допълнителни разпоредби и локални закони, които променят нещата. Ама ти се хвърли да се, да цитирам "напъваш", без да взимаш детайлите и конкретиката.
И отново леко изблик в отчаяние - "разполага с нужната модерна техника". Всеки пункт разполага с всичката техника, която се изисква от закона, за да извършва въпросната дейност.
Поради тази причина отново ти загатнах:
BOz написа:
08 окт 2020 11:05
Ако нормите не са коректни по една или друга причина, обвинявай този, който ги е създал, а не този, който ги спазва.
centil написа:
08 окт 2020 11:13
Това че в България ГТП е в ръцете на овълчени частници и няма никакъв контрол, не означава че автомобилите са изправни.
Поради тази причина бъди по-отбран в обвиненията си срещу "овълчените", "шуреите", "баджанаците", и другите роднини, защото освен в изблика ти на неоснователни обвинения, другото е просто шум.

Оги
Регистриран: 09 юли 2012 14:32

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от Оги » 19 окт 2020 10:56

Момчета, слезте на земята. Нашите пунктове с каквато и апаратура да са оборудвани ще и намерят цаката. С идеята да вземат таксата за преглед и клиента да остане доволен за да дойде в пункта и на следващия преглед. А това в 80-90 % от случаите е резултат когато колата е минала прегледа с всякакви липси на катализатори, фап-филтри, прецакани сонди и какво ли още не. Дори с неадекватни спирачки. Казвам го от опит.
Имах проблеми с дишането аз и на един ГТП забелязах, че пъхнаха някаква сонда с кабел в ауспуха. След излизане на колата от пункта запитах техника в какво състояне е катализатора. Той направи една ехидна усмивка и ме пита "А ти да си видял колата дали е работила ?"
Та сложили им камери да ги гледат какво правят... кой ше ги гледа и какво ще види...
Докато не възложат на КАТ и да ги снабдят с подвижно оборудване да мерят газовете насред пътя и тестват спирачките както ДАИ тегли осите на камионите, а санкциите- дебели глоби и спиране от движение- оправия няма, няма и да има.
-Май сме извън темата...
Toyota Corolla E11 98г 1,3-86 кс; Yaris SCP90 2008 1,3-87 кс; Auris E15 2012г 1,33-99 кс + 1 Peugeot за спорта.

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от WoLF » 19 окт 2020 11:50

Оги написа:
19 окт 2020 10:56
-Май сме извън темата...
ermm.gif
ИзображениеИзображение

Отговори