Новият Кунгфлу вирус.

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема
Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от Hursa » 22 май 2020 08:57

Май, ако се махне политиката и финансовите машинации от многобройните теми около "кунгфлу" вируса - остава нещо "по-безобидно от грип тип Б" за което не си заслужава да се пише.
Auris Е15 Hybrid

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от BOz » 22 май 2020 09:27

centil написа:
21 май 2020 20:14
Без да съм проследявал всички новини в българското медийно пространство
Няма да ти дам и цитирам никаква новина, защото животът на човек не се оценява с новини и кой какво казал.
Докато не го схванеш това, продължавай да цитираш този какво казал, онзи какво казал и да не ти дреме за бабата на Пешо.
Аз съм социално принадлежен човек и от мен ако зависи един живот, то ще гледам да направя каквото мога. Пари се изкарват. Живота продължава... за някои.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
centil
Регистриран: 20 авг 2016 11:13

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 22 май 2020 10:34

BOz написа:
22 май 2020 09:27
Аз съм социално принадлежен човек и от мен ако зависи един живот, то ще гледам да направя каквото мога.
И затова си махна ДПФ-а на дизеловия автоматик..

Но да се върнем към вируса и мерките взети за неговото неразпространение - с какво помогнаха КПП-тата? Мярка, която на мен не ми е известно да е прилагана в друга страна. Освен разпечатани хиляди листи ненужна хартия, губене на време по самите КПП, излагане на риск на държавни служители, изнервяне на водачи, преоткриване на стари и забравени земни пътища за заобикаляне на КПП и т.н.

И аз никъде не намесвам икономическата страна на взетите мерки. Това е съвсем отделен въпрос, защото финансовата криза си беше започнала още 2019, без никакъв вирус и пандемия. Така че е трудно да се направят анализи на тези щети.

Какво става с рисковоболните пациенти (напр. онкоболни, диабетици и т.н.), които не са получили адекватно и навременно лечение по време на извънредното положение? Нима техния живот е по-нищожен от този на бабата на Пешо. Защо никой не попита колко живота са били спасени благодарение на мерките и колко живота са били "отнети" заради мерките? Зная, че е трудно да се направи такава съпоставка, но днес всеки мисли за бабата на Пешо, а не за жената на Иван. И изведнъж 70 годишната баба на Пешо бива поставена пред 40 годишната жена на Иван.
Защо при 21 потвърдени нови случая на 11.04 се взема решение за носене на маски, а при над 30 потвърдени нови случая за ден в средата на май се намаляват взетите мерки?

Аз съм против вземането на каквито и да е мерки с цел популизъм. И ако видя логически действия в някой политик или щаб, то бих ги приветствал. Докато обаче се издават и отменят заповеди с неясна цел, то няма как някой да ме убеди, че всяването на паника е полезно за народа. Особено, когато жената на дядо Гошо е починала при предишна грипна епидемия и самия дядо Гошо не може да спи нормално от създадената паника, че едва ли не утре ще умре. Измерва си температурата и кръвното налягане, звъни на личния си доктор и там му казват - оправяй се сам, в тази пандемия не приемаме пациенти и не посещаваме пациенти. Но тези съдби на такива хора няма да ги видите по телевизора. Там един пожарникар ще се тупа в гърдите, че е спасил българския народ. А едни други ще ви обяснят колко страшен е този вирус (защото нищо не знаели за него) и колко безобидни са грипните епидемии. Нщо, че от грипни епидемии, въпреки наличието на медикаменти и лечение, умират повече хора отколкото от актуалния вирус.
Но вие може да продължавате да бъдете социално отговорни и да сочите с пръст "виновните" за смъртта на бабата на Пешо, но да си затваряте очите при смъртта на жената на Иван и/или жената на дядо Гошо.
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

Revenger
Регистриран: 27 яну 2020 21:25
Автомобил: Toyota Aygo (in near future)

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от Revenger » 22 май 2020 22:25

centil написа:
22 май 2020 10:34
Там един пожарникар ще се тупа в гърдите, че е спасил българския народ.
Всеки народ заслужава управниците си, просто пожарникарят се е родил на правилното място.

Потребителски аватар
krasengn
Регистриран: 19 мар 2016 00:11
Контакти:

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от krasengn » 23 май 2020 00:55

Пожарникарят тиква и тъпа мутра трябва да ни освободи от себе си. Преди това да влезе в затвора осъден.
Може да направим анкета за това. Но не съм оптимист като гледам резултатите от изборите.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Revenger

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от Revenger » 23 май 2020 06:26

Проблемът при нас далеч не е само в пожарникаря. Струва ми се, че от т.нар. политици няма нито един, който да не е за затвора. Да не говорим за организираната, а и неорганизираната криминална престъпност. Но това няма как да стане, докато в България не се появи поне един прокурор, за когото истината и законите значат нещо.
Както например в Румъния се появи Лаура Кьовеши.
Колкото до споменатата анкета, по скромното ми мнение тя е абсолютно безсмислена.
Ето защо - добре, правим анкета и всички гласуваме, че престъпниците трябва да са в затвора.
И какво от това?

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00
Автомобил: търси Е38 3.0d

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от mfandakov » 23 май 2020 07:26

Ами как какво....Намираме Батман и му редим ситуацията,и той се оправя. tooth.gif .Нали той не може да ги диша такива като ...Жокера,Пожарникаря....
И ние си продължаваме си пишем. :thumbsup:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Revenger

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от Revenger » 23 май 2020 07:31

:D :D :D

optimo
Регистриран: 12 ное 2019 22:10
Автомобил: Rav4

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от optimo » 23 май 2020 08:42

Hursa написа:
22 май 2020 08:57
Май, ако се махне политиката и финансовите машинации от многобройните теми около "кунгфлу" вируса - остава нещо "по-безобидно от грип тип Б" за което не си заслужава да се пише.
Сетих се за вица къде Нане обяснява на Вуте какво видял в зоопарка....Та след всичко стига до жираф, Та жирафа, нема такова животно.
И тук така Хурса слуша центи за корона вируса
Последна промяна от optimo на 23 май 2020 09:16, променено общо 1 път.

optimo

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от optimo » 23 май 2020 09:15

centil написа:
Но да се върнем към вируса и мерките взети за неговото неразпространение - с какво помогнаха КПП-тата? Мярка, която на мен не ми е известно да е прилагана в друга страна.
В много страни (Гърция) наложиха тотална карантина. Точно тези КПП са компромис между епидемолози и бизнес. Успешен модел, намали Р0, и същевременно не спря работата на фирмите. Тази мярка изисква голям ресурс и МВР се справи,изкара (за първи път) така наречените чантаджии и имаше положителен ефект.
Франция въвежда подобна мярка, няма да има КПП, но с декларации и високи глоби ако нарушиш.
centil написа:
И аз никъде не намесвам икономическата страна на взетите мерки. Това е съвсем отделен въпрос, защото финансовата криза си беше започнала още 2019, без никакъв вирус и пандемия. Така че е трудно да се направят анализи на тези щети.
Да вече не , спря с пропагандата.
centil написа:
Какво става с рисковоболните пациенти (напр. онкоболни, диабетици и т.н.),
но днес всеки мисли за бабата на Пешо, а не за жената на Иван. И изведнъж 70 годишната баба на Пешо бива поставена пред 40 годишната жена на Иван.
Никой никога няма да пренебрегне нито един болен, Дори ранните мерки бяха основно за това. В Италия изпуснаха нещата и лекарите им се наложи да правят точно този избор, а това е най-тежкото.
centil написа:
Аз съм против вземането на каквито и да е мерки с цел популизъм. И ако видя логически действия в някой политик или щаб, то бих ги приветствал.
Но не ти пречи да си проводник на популиски тези и глупостите на Мадърков. А за да видиш логика е необходимо капацитет, учене, много знания и критично мислене. Това не става с преписване на ОТ.

Revenger Няма да те убеждавам в нищо. Но ще спомена само един факт, от шест години ЕС съвета отдели прокуратурата от съда и всички доклади се споменава само съда. Интересно е , че дори и след коврите и белото в ВСС, имаш проблем с прокурорите.

Revenger

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от Revenger » 23 май 2020 09:26

А защо тогава няма нито едно повдигнато от прокурор обвинение срещу едър престъпник в България, което да издържи в съда?
Защо дори не бе повдигнато обвинение въпреки многобройните факти и доказателства срещу може би най-голямото престъпление в новата ни история - оставянето на българския народ без хляб през 1996-97 г., т.е. за нещо, което дори и по време на войните, които сме водили, не е ставало?
Съгласен съм, че и съдът ни е под всякаква критика, но ако един прокурорр повдигне перфектно обвинението си, дори и най-корумпираният и везволев съд е принуден да вземе правилното и законообразно решение. Точно така, както Лаура Кьовеши.
Тъжно е, разбира се, че вече два пъти давам една жена като пример за мъжество, но това се сещам в момента... :D
Последна промяна от Revenger на 23 май 2020 10:06, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
martod
Регистриран: 15 ное 2008 17:49

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от martod » 23 май 2020 09:40

optimo написа:
21 май 2020 21:58
С тоя вирус настана веселба.
Германия намалява ДДС 0т 19 на 7% за баровете. И какво Меркел следи какво прави България и повтаря ????

Имайте в предвид, че България е страната с най много работещи бедни и най нисък данък печалба. и най много бентлита
:thumbsup: И като се замислиш, най много Бентлита се карат от хотелиери и ресторантьори, а и голяма част от дУпЕтатите са пряко или косвено в този бизнес, та прави сметка дали няма да го приемат още на първо четене това извращение спрямо всички останали данъкоплатци.
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Потребителски аватар
centil
Регистриран: 20 авг 2016 11:13

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 23 май 2020 10:06

optimo написа:
23 май 2020 09:15
Но не ти пречи да си проводник на популиски тези и глупостите на Мадърков. А за да видиш логика е необходимо капацитет, учене, много знания и критично мислене.
Ти си рядко срещан човек..
Повтаряш едно и също нещо 100 пъти и си мислиш, че когато нещо е казано толкова често, то става истина.

Пак ти казвам, аз моето мнение съм го изградил без да се интересувам от българските "капацитети". Преди да зная какво се е коментирало в България съм черпил информация от "извора". Все пак първите масови изследвания бяха направени в Германия и публикувани на немски. След това всичко публикувано от немските доктори и лаборанти се потвърждава/повтаря и от русенския лаборант и патолога, който съм линкнал по-рано. Но това ти никога няма да искаш да го разбереш, докато се въртиш като "кон с капаци" в твоята си теза. То и тезата не е твоя.. Липсва ти не само капацитет и знания, но и много други неща. А критично мислене при теб направо няма, защото ти ръкопляскаш на чужди решения и си като една копирна машина - ти собствено мнение нямаш, а само подкрепяш сляпо чуждото такова.
optimo написа:
23 май 2020 09:15
Това не става с преписване на ОТ.
Е сигурно става с четене на сериозна литература и информация, публикувана в pik.bg
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

optimo

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от optimo » 23 май 2020 10:36

centil написа:
23 май 2020 10:06
Пак ти казвам, аз моето мнение съм го изградил без да се интересувам от българските "капацитети". Преди да зная какво се е коментирало в България съм черпил информация от "извора". Все пак първите масови изследвания бяха направени в Германия и публикувани на немски.
tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif :help:
Чел.. сигурно ще те изненадам, не става само с четене необходимо е разбиране, а за това са нужни специфични знания в областта.
Чисто от любопитство, в Германия, що не следват шведския модел или си нямат Мадърков в Роберт Кох института

Дали си попадал на последния доклад на Роберт Кох института за разпространението на вируса в Европа и къде ни класират
Последна промяна от optimo на 23 май 2020 10:50, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
biro
Регистриран: 31 мар 2013 11:21

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от biro » 23 май 2020 10:41

Revenger написа:
23 май 2020 09:26
най-голямото престъпление в новата ни история - оставянето на българския народ без хляб през 1996-97 г
Кой те остави без хляб?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Отговори