Анкета - мит или факт е надеждността на Toyota ?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Анкета - мит или факт е надеждността на Тойота?

мит
20
15%
факт
111
85%

Общо гласове: 131

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44
Автомобил: Джип Гранд Чероки 2014/3.0CRD

Мнение от slowtraveler » 15 дек 2018 17:18

nitsodar написа:
15 дек 2018 17:00
Истината е,че всеки с безпроблемна кола е много доволен от марката. Всеки, попаднал на проблемен автомобил (макар купен чисто нов), съжалява за избора, макар че навярно той не е свързан с конкретната марка
:thumbsup:
Неслучайно имаме поговорката 'парен каша духа' :) Попаднеш ли на дефектен автомобил - почваш да заобикаляш марката, макар и това да е било единичен случай...
Както казва колегата - 'то може да уволняват 10% от хората, ама ако ме уволнят мен - това си е 100% за мен ' :)
П.С. отново в план на статистиките и тълкуванията - за мен чисто статистически 100% от тойотите са дефектни, щото моята Тойота си бе такава... tooth.gif
За офиса - 'само' 25% от тойотите са дефектни, щото РАВ-ката, Королата и Версото (изключвайки известен проблем с качеството на детайл, който бе подменен гаранционно) си бяха безпроблемни :)
Същата статистика за Опелите в офиса би била доста по-оптимистична - от 7 опела, по механични причини са се чупили само два (и то тези, които бяха втора ръка - включително проблеми заради предходни удари) :)
Да, Тойотата не ме е оставяла на пътя - дефектите бяха сериозни, но позволяваха продължаване на пътуването.. С единия опел не бе така :) Така, че нещата са доста комплексни :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

газаджията
Регистриран: 17 дек 2018 01:30
Автомобил: RAV4
Контакти:

Мнение от газаджията » 17 дек 2018 19:05

От 99-та насам, всички автомобили се произвеждат със проблеми или определени проблеми с цел да си плащаш на тях за оригинални части, да им плащаш за сервиза или да си купиш по-нова кола, защото частите за старата са на цената на тея за нова кола. Всичко е с цел маркетингов план за печалба. И това не е факт само при автомобилите, а в почти всичко, телефони, лаптопи и т.н. Може би във системи които пряко коствено могат да те убият единствено има контрол на качеството, но докато при тях все още има какво да се развива, при автомобилите аз не виждам такова, единствено компютърните и самоходните им умения, демек да стават мислещи коли ( което за мен си е много опасна идея, предпочитам да шофирам, отколкото да остава машината да върши това и в непредвидена ситуация да стане лошото, защото те не могат да мислят за непредвидени ситуации, а за предвидени такива. ) И т.н. Аз съм попадал на качествени тойоти и при мен проблеми не е имало, освен в дребни дразнещи неща, които като цяло във всяка една кола си има такива дребни дразнители. Лично аз съм на мнение също обаче, че в по-новите коли все по-рядко се попада на читав автомобил, а може би при някои си е чист късмет. Например имах едно скутерче преди много години, горкото като го разглобиха съединителя му беше станал на прах, БУКВАЛНО и майстора ме пита ''Бе ти до сега карал ли си го тоя мотор ?!''. Аз му отговорих, че в последните 5 години не съм го спирал * колата седеше в гаража като паметник ) :D :D :D Аз също се учудих на това което видях, всичко беше дроб вътре, верно е доста експерименти си правих с него и не съм очаквал да е по-добре, но как е работило до преди да го заведа да му направят профилактика, понеже исках да го продавам, идея нямам.... Много е относително всичко. П.П. Доволен съм от новия РАВ, но не става за всъдеход иначе за асфалт е рай, но не си отговаря на ранг джип в никакъв случай :D Стария рав 4 от 97-ма който имах беше кучи марка :D
Карам си :iroc: еко с газов инжекцион punk.gif Мразим глобалното. Next, Prius на газово :D

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Мнение от WoLF » 18 дек 2018 10:36

Те и да ги правят с проблеми, трябва поне гаранцията да си издържат и там идва разковничето...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
gimara
Регистриран: 27 фев 2014 18:56
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1.8, 2008

Мнение от gimara » 09 юни 2019 09:56

Най-здравите автомобили, според рейтинга „TUV 2019”, във възрастовата граница 10-11 години.

1 Porsche 911
2 Mazda 2
3 Audi TT
4 Mercedes SLK
5 VW Golf Plus
6 Toyota Auris
7 Toyota Corolla Verso
8 Opel Agila
9 VW Tiguan
10 Mercedes A-Klasse
11 Ford Fusion
12 Toyota Yaris
13 VW Eos
14 Toyota Avensis
15 Toyota RAV4
16 Mitsubishi Colt
17 Suzuki SX4
18 Smart Fortwo
19 Honda Jazz
20 Mercedes B-Klasse
Toyota Corolla Verso 1.8, 2008

Потребителски аватар
skydiver
Регистриран: 05 май 2015 23:55
Автомобил: Rav4.2

Мнение от skydiver » 09 юни 2019 13:14

Толкова много класации на автомобилите, че човек вече отдавна не знае кое е обективно и кое не... boxed.gif

Потребителски аватар
scooby doo
Регистриран: 20 сеп 2010 03:33

Мнение от scooby doo » 09 юни 2019 13:23

Яриса на дванадесета не е маркиран заради френския произход ли?
wink.gif
bow.gif
Не се унасяй, живееш в една от най-цървулските държави на света ...

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнение от nowyaris » 10 юни 2019 10:46

Хм.... Нищо не пише за Рено Лагуна....... Може би понеже моята е вече на 16 години......
Туй немскоговорящите толкова много мразят френскоговорящите,че вече дори са склонни
да станат японскоговорящи.....
Пък и никой по никакъв начин не може да ме убеди че А-класа,Фузион и Агила са по-здрави
от Ярис.Няма начин,около мен е пълно с немски малолитражки.И по сервизите също....
Отделно дето с изключение на Версото,Авенсиса и Равката,всичко друго е женска кола......
Да ми напрравят класация на мъжките,дето на година въртят по 40-50 хиляди с по 140-180/час.
Ако искаш да разбереш какво мисли ГОСПОД за парите,виж първо на кого ги дава.....

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24
Автомобил: РАВ 4

Мнение от Kiki » 10 юни 2019 11:26

nowyaris написа:
10 юни 2019 10:46
Пък и никой по никакъв начин не може да ме убеди че А-класа,Фузион и Агила са по-здрави
от Ярис.Няма начин.
Браво Дидо, абсолютно съгласен с това.
Колкото да Лагуна-та, ако класацията беше за 16 годишни автомобили, сигурно щеше да е на erste Platz
. tooth.gif

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Мнение от WoLF » 10 юни 2019 17:08

Това не е ли за минавали преглед коли и от там съдят за "здравината" им... Става при повече навъртени километри и потвърждаващи се данни за дадена генерация wink.gif
ИзображениеИзображение

nowyaris

Мнение от nowyaris » 10 юни 2019 18:37

Kiki написа:
10 юни 2019 11:26
Колкото да Лагуна-та, ако класацията беше за 16 годишни автомобили, сигурно щеше да е на erste Platz
Am zweite Platz,Kire.Am erste ist immer Avensis.....
Апропо,ти се смееш,ама наистина Лагуната се представя много над очакванията.
Аз от коли не разбирам,ама от аритметика разбирам.След почти всичко сменено по нея
все още ми е по-евтина от дизеловия Авенсис,който исках/2003,250 000/.Ако не броим и 560 евро във
фирмения на Рено в Линц за сменена дясна и лява полуоска щеше да ми е направо без пари
за последните 30 хиляди километра.Ама нямаше мърдане - Uberaschung..... w00t.gif
Сега лятото съм решил да сменя и съединителя заедно с двата предни амортесьора и пружините.
В Русе,естествено.Да ме хване максимум още 400 евро с работата.И пак съм все още далеч от
петте хиляди евро,които бях решил да дам за Тойотата..... :thumbsup:
Ако искаш да разбереш какво мисли ГОСПОД за парите,виж първо на кого ги дава.....

nowyaris

Мнение от nowyaris » 10 юни 2019 18:51

WoLF написа:
10 юни 2019 17:08
Това не е ли за минавали преглед коли и от там съдят за "здравината" им... Става при повече навъртени километри и потвърждаващи се данни за дадена генерация wink.gif
Нормалната немска практика е следната-месец преди датата на прегледа ходиш на предварителен преглед и ти казват какво трябва
да се ремонтира и колко евентуално ще струва.И ти си преценяваш в сервиза ли или в Горубляне да отиде автомобила.
Статистиката от прегледите не може да покаже никаква вярна информация.Просто няма как да вземеш немски или австрийски преглед на десет
годишна кола ако преди прегледа не си я вкарал в бокса за съответните ремонти.
По мое скромно мнение дали една кола е здрава и надеждна може да се разбере само от едно - Купуваш я нова от магазина,караш я 10 години
и смяташ какви пари си давал по нея за съответния пробег.Всичко друго е стъкмистика,не статистика.
Отделно не знам защо 911 и ТТ изобщо ги включват - това са летни коли за Wochenende.Никой не ходи с тях ежедневно на работа по 120 километра.
Пък за SLK да не говорим.Единствено съм склонен да се съглася за Mazda2 и Golf Plus.Наистина много здрави и надеждни модели - Плуса няма
нищо общо като качество с нормалния Голф.Лошото е че вече не ги правят....

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24
Автомобил: РАВ 4

Мнение от Kiki » 10 юни 2019 19:54

nowyaris написа:
10 юни 2019 18:37
ти се смееш,ама
Всичко е майтап Дидо. Надявам се разбираш.
И аз разбирам, че и аритметиката има голям дял при тези неща. Какво да се прави? На кой не му се кара престижна и здрава кола, ама....

Потребителски аватар
urb
Регистриран: 12 май 2016 15:03

Мнение от urb » 11 юни 2019 20:49

Тойотата ми е здрава на чук. За 55 000 км - разходи за части 300 лева. Супер резултат. Ще си мълча за Аудито или Опела дето го имах преди. Там разходите на 1000 км са съвсем различни и се умножават по 5 -6 -7- 8. Така че ДА - Тойотата е надежден автомобил. Отделно си се държи като нов автомобил , а е на 17 години.
Toyota Corolla E12 1.4 4ZZ-FE VVTi 97HP 2002
KIA Sportage 1,6T 4WD DCT 2019

dracunculus
Регистриран: 06 мар 2011 23:14

Мнение от dracunculus » 12 юни 2019 11:55

Ами подобно наблюдение мога да споделя и аз- Королата е на над 186 000 км и за тези километри съм дал САМО 350 Euro като доплащане за смяна на 1 спирачен апарат. Това е единственият ми допълнителен разход по дефект на колата. Всичко останало са консумативи. И както колегата казва, все още колата изглежда и се държи като нова. И в момента не я сравнявам с никакви други марки, просто споделям конкретно наблюдение worthy.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT

Отговори