професионално пастиране

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 31 Окт 2008 17:58

b0by написа:
Scott написа:
diver написа:аха... и как точно "вадиш" дерюгите ако не е тайна, без да отнемаш от лака?
Дерюгата се 'запълва' и заглажда, а не околната повърхност да се смъкне за да се 'изравни'. За целта има не-абразивни пасти за гама от цветове.
Забрави да кажеш ,че преди това си играеш с 2000 на водно! Кики ,аз неразбирам каква е разликата между полиране и пастиране , честно и откровенно си признавам! И в двата случая се гони един и същи резултат! Пък може и да греша!
При полирането се отнема наистина част от лака, защото се работи с абразивна паста, разбира се много финна.Едрината на едрата е от порядъка на половин микрон, а на фината още по-малко.Полирането е трайно и ако миеш колата на водоструйка без четки, държи доста време Пастирането не отнема никаква част от лака, а само придава за няколко дена бляскъв вид на колата. Пастирането е като лъскането на обувките с вакса. Намазваш ги и след два-три дена нея вече я няма и отново трябва да ги мажеш с вакса!

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 31 Окт 2008 18:57

Kiki написа:
b0by написа:
Scott написа:Дерюгата се 'запълва' и заглажда, а не околната повърхност да се смъкне за да се 'изравни'. За целта има не-абразивни пасти за гама от цветове.
Забрави да кажеш ,че преди това си играеш с 2000 на водно! Кики ,аз неразбирам каква е разликата между полиране и пастиране , честно и откровенно си признавам! И в двата случая се гони един и същи резултат! Пък може и да греша!
При полирането се отнема наистина част от лака, защото се работи с абразивна паста, разбира се много финна.Едрината на едрата е от порядъка на половин микрон, а на фината още по-малко.Полирането е трайно и ако миеш колата на водоструйка без четки, държи доста време Пастирането не отнема никаква част от лака, а само придава за няколко дена бляскъв вид на колата. Пастирането е като лъскането на обувките с вакса. Намазваш ги и след два-три дена нея вече я няма и отново трябва да ги мажеш с вакса!
Май сега вкара понятието ВАКСИРАНЕ кадето е доста по различно от пастиране .Друг въпрос ,а на каква основа ''само придава за няколко дена бляскъв вид на колата'' на какъв принцип ако не е тайна ??????

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 31 Окт 2008 19:44

belchilov написа:
Kiki написа:
b0by написа:Забрави да кажеш ,че преди това си играеш с 2000 на водно! Кики ,аз неразбирам каква е разликата между полиране и пастиране , честно и откровенно си признавам! И в двата случая се гони един и същи резултат! Пък може и да греша!
При полирането се отнема наистина част от лака, защото се работи с абразивна паста, разбира се много финна.Едрината на едрата е от порядъка на половин микрон, а на фината още по-малко.Полирането е трайно и ако миеш колата на водоструйка без четки, държи доста време Пастирането не отнема никаква част от лака, а само придава за няколко дена бляскъв вид на колата. Пастирането е като лъскането на обувките с вакса. Намазваш ги и след два-три дена нея вече я няма и отново трябва да ги мажеш с вакса!
Май сега вкара понятието ВАКСИРАНЕ кадето е доста по различно от пастиране .Друг въпрос ,а на каква основа ''само придава за няколко дена бляскъв вид на колата'' на какъв принцип ако не е тайна ??????
По това, че като я измиеш два пъти и пастирането изчезва. А за ваксирането, сега се заяждаш.

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 31 Окт 2008 19:47

Kiki написа:
b0by написа:
Scott написа:Дерюгата се 'запълва' и заглажда, а не околната повърхност да се смъкне за да се 'изравни'. За целта има не-абразивни пасти за гама от цветове.
Забрави да кажеш ,че преди това си играеш с 2000 на водно! Кики ,аз неразбирам каква е разликата между полиране и пастиране , честно и откровенно си признавам! И в двата случая се гони един и същи резултат! Пък може и да греша!
При полирането се отнема наистина част от лака, защото се работи с абразивна паста, разбира се много финна.Едрината на едрата е от порядъка на половин микрон, а на фината още по-малко.Полирането е трайно и ако миеш колата на водоструйка без четки, държи доста време Пастирането не отнема никаква част от лака, а само придава за няколко дена бляскъв вид на колата. Пастирането е като лъскането на обувките с вакса. Намазваш ги и след два-три дена нея вече я няма и отново трябва да ги мажеш с вакса!
Кики за мен няма разлика в двете понятия , и в двата случия гониш резултат и постигаш резултат , единия е по лесен , както каза за два три дни , но това е се прави с ваксите , който имат силикони и незнам си кви други глупости! А пастирането или полирането вече се бъркам , се прави с полирпасти , както каза ти с различни микрони на абразивите накрая има една 3-ка която е Финиш , така си се казва и води! В случая едно хубаво пастиране , вади гланца на колата за доста време , колата по малко се цапа след като е пастирана! И не се лепи толкова прахоляк! Това е в общи линий! Даже съм гледал някой , направо матират на 2000 , и след това почват от 1-ца да пастират! Аз имах едни доста яки деруги , който стояха бели на мойта боя , ти я знаеш какъв цвят е! Тръкнах я на 2000 макс. финно и от там с пасти и деругите си излезнаха! Неисках вобще да обеснявам каквото и да било , просто коментирах ,че цена от 30 лева е невъзможна за пастиране което аз правих!

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 31 Окт 2008 19:57

Kiki написа:
belchilov написа:
Kiki написа: При полирането се отнема наистина част от лака, защото се работи с абразивна паста, разбира се много финна.Едрината на едрата е от порядъка на половин микрон, а на фината още по-малко.Полирането е трайно и ако миеш колата на водоструйка без четки, държи доста време Пастирането не отнема никаква част от лака, а само придава за няколко дена бляскъв вид на колата. Пастирането е като лъскането на обувките с вакса. Намазваш ги и след два-три дена нея вече я няма и отново трябва да ги мажеш с вакса!
Май сега вкара понятието ВАКСИРАНЕ кадето е доста по различно от пастиране .Друг въпрос ,а на каква основа ''само придава за няколко дена бляскъв вид на колата'' на какъв принцип ако не е тайна ??????
По това, че като я измиеш два пъти и пастирането изчезва. А за ваксирането, сега се заяждаш.
КИКИ НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ !!! Темата е ПРОФЕСИОНАЛНО ПАСТИРАНЕ ,а не аматойрско ваксиране има разлика .

За да приключи темата ще кажа ,че за мен и за повечето хора които са наясно ПОЛИРАНЕ и ПАСТИРАНЕ са еднакви неща .Професионално ниво те се извършват с специялна машина е гимастиката отнема много време ,Тя ти освежава цялосно цвета за сметка на някакви микрони от лака .А твоето е обикновенно ваксиране с цел по лесно измиване !!!!

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 31 Окт 2008 20:23

Добре де, чакайте че се обърках! Аз снощи изкъпах ли се, или се изплакнах!?!? wacko.gif smile.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 31 Окт 2008 20:35

Тошко, ти явно четеш между редовете това, което пиша.

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 31 Окт 2008 22:34

belchilov написа:........
За да приключи темата ще кажа ,че за мен и за повечето хора които са наясно ПОЛИРАНЕ и ПАСТИРАНЕ са еднакви неща ...........
Кики е правият обаче в тоя спор.Естествено може да има различни тълкувания на думата полиране,ама в повечето случаи се разбира работа с абразив при който се отнема слой .Така че Diver е прав за определено крайните размери на лака.
А пастирането си е мацане на колата с восък Карнуба,смесен с нещо си,разреден както дойде и наврян в шарена опаковка.Мажеш,позасъхва и търкаш докато заравниш повърхноста на восъка та да лъщи.като е топло по-бързо става wink.gif
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 31 Окт 2008 23:18

kristian написа:
belchilov написа:........
За да приключи темата ще кажа ,че за мен и за повечето хора които са наясно ПОЛИРАНЕ и ПАСТИРАНЕ са еднакви неща ...........
Кики е правият обаче в тоя спор.Естествено може да има различни тълкувания на думата полиране,ама в повечето случаи се разбира работа с абразив при който се отнема слой .Така че Diver е прав за определено крайните размери на лака.
А пастирането си е мацане на колата с восък Карнуба,смесен с нещо си,разреден както дойде и наврян в шарена опаковка.Мажеш,позасъхва и търкаш докато заравниш повърхноста на восъка та да лъщи.като е топло по-бързо става wink.gif
wacko.gif wacko.gif wacko.gif wacko.gif

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 31 Окт 2008 23:22

Най добре питайте хора който се занимават с боядисване! Човек който боядисва след това полира/пастира/ преди това матира и незнам си кво! Мисля ,че само така може да се сложи край на спора! Дидо ,а ти не се прави на луд като вчера каза ,че си бил в ваната! Нито си се къпал нито подмивал! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 31 Окт 2008 23:23

Fido Dido написа:Добре де, чакайте че се обърках! Аз снощи изкъпах ли се, или се изплакнах!?!? wacko.gif smile.gif
Предлагам Рудолф председател на комисията с членове аз и аз и да проверим, къпал ли се е Фидко снощи или не biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 31 Окт 2008 23:25

diver написа:
Fido Dido написа:Добре де, чакайте че се обърках! Аз снощи изкъпах ли се, или се изплакнах!?!? wacko.gif smile.gif
Предлагам Рудолф председател на комисията с членове аз и аз и да проверим, къпал ли се е Фидко снощи или не biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Аз залагам че се е оплакнал laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 31 Окт 2008 23:28

belchilov написа:
diver написа:
Fido Dido написа:Добре де, чакайте че се обърках! Аз снощи изкъпах ли се, или се изплакнах!?!? wacko.gif smile.gif
Предлагам Рудолф председател на комисията с членове аз и аз и да проверим, къпал ли се е Фидко снощи или не biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Аз залагам че се е оплакнал laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
пропуснах те за ЧЛЕН :), но бързо мога да се поправя biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 31 Окт 2008 23:33

Междо другото , питайте колко майстори ПОЛИРАТ коли , и колко Пастират! Аз лично познавам 10 тина , досега не са полирали - КОЛА! Може и да бъркам нещо , но поне тук в бг никой от бояджйте не използва думата полирам кола! Както и на автомивките , никаде няма цена полиране , има пастиране! За мен правилната дума е Полиране - обработка на предмет с вид паста , крем ако ще и вазелин! Защото всичко което се продава , като абразиви се казва полир-паста, или полиращитеви силикони за гланц! За мен Полиране е правилната дума , а Пастиране е аналога й , в дадена област , както при колите не полираш ами пастираш! Едно и също! wacko.gif wacko.gif wacko.gif wacko.gif wacko.gif

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 31 Окт 2008 23:42

http://www.avtomivka.com/mpolishing.htm
Ако имате желание тук има доста подробно описано всичко което ви интересува!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot] и 65 госта