професионално пастиране

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
niki60
Мнения: 147
Регистриран на: 14 Фев 2007 12:27
Местоположение: VARNA 1999-toyota corolla AE 111 2007-honda accord sport
Обратна връзка:

професионално пастиране

Мнение от niki60 » 26 Окт 2008 10:04

Колеги..който има интерес да прочете това:темата е много интересна и аз лично смятам да си пастирам хондата тези дни там-http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=86861

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 29 Окт 2008 19:14

пиши после отзиви и цени:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 29 Окт 2008 19:58

Абе не знам - до Габрово за едно пастиране..... wacko.gif
Аз си пастирах колата във Варна за около 30лв и съм много доволен....
Следващото пастиране ще бъде пак на същото място...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 29 Окт 2008 23:29

slowtraveler написа:Абе не знам - до Габрово за едно пастиране..... wacko.gif
Аз си пастирах колата във Варна за около 30лв и съм много доволен....
Следващото пастиране ще бъде пак на същото място...
хм, читаво пастиране под 120-130лв не съм чувал да има...
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 30 Окт 2008 00:01

Ами не знам какво имаш впредвид под читаво...
При мен действаха така - много добро измиване и подсушаване, намазване/размазване и т.н., минаване с полир-машинка сантиметър по сантиметър, пак измиване с подсушаване...
И мен ме учуди ниската цена, при условие, че доброто измиване там е около 12лв..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

jingo

Мнение от jingo » 30 Окт 2008 09:57

slowtraveler написа:Ами не знам какво имаш впредвид под читаво...
При мен действаха така - много добро измиване и подсушаване, намазване/размазване и т.н., минаване с полир-машинка сантиметър по сантиметър, пак измиване с подсушаване...
И мен ме учуди ниската цена, при условие, че доброто измиване там е около 12лв..
Ако е така на мен ми е по ефтино да дойда до Варна.......под 100-120лв в Бургас няма !

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 30 Окт 2008 10:12

В събота лично аз си пастирах колата с 3М паста , първо с единица и след това 1+2! Само за пасти дадох 10 кинта , отделно ходих на мивка! 5 кинта! Времето което ми отне беше 4 часа! А принципно хубаво пастиране отнема поне 7 часа! Та мисълта ми беше , че ми се .... майката на ръцете независимо от машината! А относно тия полир машини в практикер за по 30 лева за нищо не стават! Та цената от 30 лева е много ниска , на повечето места искат от 20-30 лева на детайл!

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 30 Окт 2008 11:44

jingo написа:
slowtraveler написа:Ами не знам какво имаш впредвид под читаво...
При мен действаха така - много добро измиване и подсушаване, намазване/размазване и т.н., минаване с полир-машинка сантиметър по сантиметър, пак измиване с подсушаване...
И мен ме учуди ниската цена, при условие, че доброто измиване там е около 12лв..
Ако е така на мен ми е по ефтино да дойда до Варна.......под 100-120лв в Бургас няма !
Само дет съм скептично настроен по въпроса на качеството....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
antoniona30
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Авг 2008 23:16
Местоположение: SOF

Мнение от antoniona30 » 30 Окт 2008 12:51

slowtraveler написа:Абе не знам - до Габрово за едно пастиране..... wacko.gif
Аз си пастирах колата във Варна за около 30лв и съм много доволен....
Следващото пастиране ще бъде пак на същото място...
Не е за вярване ниската цена ,да не са ти пастирали 1 детаил.
цялостно пастиране с добри материали за тази цена е съмнително.

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 30 Окт 2008 12:57

antoniona30 написа:
slowtraveler написа:Абе не знам - до Габрово за едно пастиране..... wacko.gif
Аз си пастирах колата във Варна за около 30лв и съм много доволен....
Следващото пастиране ще бъде пак на същото място...
Не е за вярване ниската цена ,да не са ти пастирали 1 детаил.
цялостно пастиране с добри материали за тази цена е съмнително.
Нека го сметрем релно едно пастиране е около 5/6h =30lv => 5лв на час само за труд ,а материали(а ток и други консумативи не говорим).Не знам каде ще им излезне келепира wacko.gif wacko.gif wacko.gif

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 30 Окт 2008 13:15

belchilov написа:
antoniona30 написа:
slowtraveler написа:Абе не знам - до Габрово за едно пастиране..... wacko.gif
Аз си пастирах колата във Варна за около 30лв и съм много доволен....
Следващото пастиране ще бъде пак на същото място...
Не е за вярване ниската цена ,да не са ти пастирали 1 детаил.
цялостно пастиране с добри материали за тази цена е съмнително.
Нека го сметрем релно едно пастиране е около 5/6h =30lv => 5лв на час само за труд ,а материали(а ток и други консумативи не говорим).Не знам каде ще им излезне келепира wacko.gif wacko.gif wacko.gif
И аз това казах , паста 3М 100гр са ти 5 кинта! На мен 100 гр. ми стигат за цялата кола , но за седан и комби няма да стигнат! От там да не ги изреждам пак! Отделно че се скапваш! Не става , тази цена е нереално ниска , явно хората нещо са се умотали и така! Човека сам каза ,че едно миене там е 12 кинта!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Мнение от Kiki » 30 Окт 2008 13:50

Аз не мога да разбера следното: За пастиране ли става въпрос, или за полиране? Това са две много различни неща.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 30 Окт 2008 16:58

Аз говоря за пастиране...
В моя случай аз си взех паста, защото автомобила бе съвсем нов и не исках абразивна паста. Но цената която казах бе за пастиране с тяхна паста (леко-абразивна) преди около месец...
Като време - около 2.5ч (и не знам какво могат да ти правят на колата за 7ч освен да ти трупат часова ставка)...
Две момчета работиха усърдно през това време без почивка и действаха по целия автомобил, а не само върху задния номер tongue.gif
Както казах - цялата кола бе равномерно пастирана без забележки.
Колкото и добре да ти пастират колата, след 10 миене пастата (каквато и да е тя) ще е позаминала и ще трябва да се пастира пак...
Освен това на същата мивка ползвам услугата за 'восъков спрей' след измиване, като ефекта е почти като на пастирането.
При подсушаване с меките гюдерии момчетата го разнасят равномерно и не оставя бели следи. Само дето датчика за дъжд след това май почва да се лъже малко, защото капките по стъклото започват да се стичат по-бързо от обичайното....

Нямам нищо против момчето от Габрово - евала, че се е хванал насериозно с такъв бизнес :thumbsup:
Но не смятам, че е рационално да се хвърлят луди пари и време за такава работа - да пътуваш до някъде, за да дадеш 120лв и един ден за едно пастиране, ако ще и златно да е.
Автомобила ми е за да ми служи, а не за да му слугувам.
Ако мога без много пари и време да го предпазя - го правя, но не и ако нещата излизат извън нормални рамки... (ако направя днес снимка ще спечеля наградата 'най-мръсен автомобил', въпреки, че преди 2 дни бях на автомивка, така-че съм претръпнал...). biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 30 Окт 2008 17:17

slowtraveler написа:Аз говоря за пастиране...
В моя случай аз си взех паста, защото автомобила бе съвсем нов и не исках абразивна паста. Но цената която казах бе за пастиране с тяхна паста (леко-абразивна) преди около месец...
Като време - около 2.5ч (и не знам какво могат да ти правят на колата за 7ч освен да ти трупат часова ставка)...
Две момчета работиха усърдно през това време без почивка и действаха по целия автомобил, а не само върху задния номер tongue.gif
Както казах - цялата кола бе равномерно пастирана без забележки.
Колкото и добре да ти пастират колата, след 10 миене пастата (каквато и да е тя) ще е позаминала и ще трябва да се пастира пак...
Освен това на същата мивка ползвам услугата за 'восъков спрей' след измиване, като ефекта е почти като на пастирането.
При подсушаване с меките гюдерии момчетата го разнасят равномерно и не оставя бели следи. Само дето датчика за дъжд след това май почва да се лъже малко, защото капките по стъклото започват да се стичат по-бързо от обичайното....

Нямам нищо против момчето от Габрово - евала, че се е хванал насериозно с такъв бизнес :thumbsup:
Но не смятам, че е рационално да се хвърлят луди пари и време за такава работа - да пътуваш до някъде, за да дадеш 120лв и един ден за едно пастиране, ако ще и златно да е.
Автомобила ми е за да ми служи, а не за да му слугувам.
Ако мога без много пари и време да го предпазя - го правя, но не и ако нещата излизат извън нормални рамки... (ако направя днес снимка ще спечеля наградата 'най-мръсен автомобил', въпреки, че преди 2 дни бях на автомивка, така-че съм претръпнал...). biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Попринцип говорим за едно хубаво пастиране , а не пастиране за продан! Отнема 6-8 часа! Само предния капак го делиш на 3-4 зони , и взимаш машината и почваш една зоничка ти е грубо 5-10 минути! Така на части целия капак , и таванчето , после панели и врати са по лесни! но мисълта ми е че това после го повтаряш с втора паста , и след това и трета паста , ако имаш желание wacko.gif Ако колата не е добре пастирана и цвета е светъл след първата слана става на петна! (матира) това е все от опит!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 30 Окт 2008 18:22

боби, навярно все пак имаш впредвид полиране с различни по 'зърнестост' пасти (за да полират драскотините), а не обикновено пастиране.
При мен ползваха неабразивна паста (едно нанасяне), която само защитава лака/боята, като това и бе целта ми...
Не знам колко време би им отнело ако полираха с различни по зърнестост пасти, но предполагам, че в общия случай биха използвали ситно-зърнеста (финишна) паста отново на един слой, с което биха полирали плитките драскотини, и автомобила пак би изглеждал много по-добре (защото по-дълбоките драскотини са по-нарядко) и по-защитен.... :thumbsup:
Освен това абразивното полиране не се препоръчва да се прави с едрозърнеста паста без нужда, защото на практика при полирането смъкваш част от лака на автомобила... :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 136 госта