Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
grumpy
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Фев 2013 13:51
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от grumpy » 12 Фев 2023 13:05

Здравейте колеги,
тъй като повдигнах въпроса в друга тема и се оказа, че ще е полезно да опиша преживяното, за да могат други да са по-внимателни, а и наясно с цялата хамалогия, бюрократщина и безхаберие в подобна ситуация.
Ще се постарая да бъда кратък, но предварително се извинявам, ако се "разлея" в обяснения.

Колата беше закупена 2020 година, модел Тойота RAV4, чист бензин, CVT, ниво Екзекютив. Споменавам това по няколко причини: колата не е хибрид, няма keyless и не на последно място не е луксозно ниво на оборудване.
В края на лятото миналата година пътувахме с децата за Варна с идеята да останем за два-три дни и след това за рождения ден на голямата ми дъщеря да отидем на аквапарк (това беше желанието за подарък на детето).
Предходният ден бяхме на плаж и след като оставих децата при майка им се върнах в кв. Траката, защото аз оставам при кръстника на децата (думата "бивша" мисля, че ще обясни защо).
Колата я паркирам пред оградата на затворения комплекс, където живеят. Пред мен и зад мен паркирани Q7, Мерцедес S-класа. Имаше и BMW и други, като не говорим за стари автомобили...
Винаги паркирам там, защото има осветление, камери от комплексa, камери от съседни къщи, други скъпи автомобили, които също паркират там. На пръв поглед няма притеснения. Заключвам колата и си влизам в комплекса. По-късно поглеждам приложението (имам навик да си се радвам на рахода, изминатите километри, а и индиректно да си проверя аз дали всичко с колата е наред) и си изписва колата е заключена в 7 и половина.
По-навик ставам с първи петли и отивам към колата, за да се придвижа до децата. Е, хубаво, но колата я няма и тук започва интересното!
Звъня на паркинги и гаражи Варна, въпреки че няма знак забранено спирането, а и както казах години паркирам там. Откриваме, че колата не е вдигана и съответно звъня на 112. След рутинните въпроси ми казват, че ще изпратят екип, който дойде за 20 мин. Хората веднага се обадиха на дежурния, който дойде след още 20 мин и обявиха колата за общодържавно. Оказва се, че кварталът е към РПУ - Златни Пясъци, което впоследствие създаде проблеми с придвижването.
Полицаите се разходиха в районна, единият с патрулката другите провериха съседните къщи и успяха да вземат видеозапис от къщата на, как да го опиша, човек, който имаше жива охрана на къщата си с черни дрехи, дебели ланци и прилежащи артикули за безопасност, чийто камери се оказаха последен модел с обхват до 1 км с висока резолюция.
На записа се вижда как двама души, буквално, за 3 мин. отключват колата и тръгват. В последствие рабирам следното нещо. Кардците са гастрольори от Габровско. Схемата е следната(по описание на разследващите). Съгледвачи чакат на входа на Варна за конкретен автомобил и го следват из града, за да видят къде ще паркира. След това автомобилът се следи и в удобен момент се похищава. В моя случай са използвали заглушител на GPS-а, който полицаите нарекоха "тапа". След това са отворили подкалника на лява предна страна, разкачили са куплунга на фаровете и са го включили към компютър/апарат (не съм наясно точно), с който софтуерно ми отключват колата и тръгват като "пичове" в рамките на 3 мин.
Колата имаше видиорегистратор, който не намерихме.
Пак казвам колата няма keyless. Споменавам го, защото имаше колеги, които започнаха дискусията "за" и "против" функцията от гледна точка на сигурността и кражбата на автомобил. То е както и с апартаментите. Ако някой реши да влиза, ще влезе. Единствено може да се забави крадеца. За съжаление това е реалността.
Оказва се, обаче, че в рамките на две седмици във Варна са били "поръчани" същите няколко автомобила.
Бях помолен да не напускам град Варна докато не ми бъде позволено. След свалянето на показания от мен няколко пъти (единият път по искане на лизинга, поради съмнение в съучастие) трима различни следователя/дознателя, един прокурор (по телефона) сума ти и телефонни разговори и ходене всеки ден до Златни Пясъци - всичко това в рамките на 4 дни - в четвъртък вечеряме с децата и получавам съобщение от приложението, че колата ми е отключена!!! Веднага звъня на 112 с искане да ме свържат с РПУ-Златни Пясъци поради обявяна кражба на автомобил и разследване в ход. Е, тук вече ме застреляха от 112 –"...Ама, вие се намирате в другия край на Варна!...". След като попитах какво значение има къде се намирам ме прихвърлиха към дежурния, който ме попита за улицата, на която виждам автомобила. Обяснявам, че приложението показва, че е в местност близо до града, но не мога да посоча улица. Отговорът: "...Вие тогава какво искате да направя? Организирайте се и идвайте тук..." Ще ви спестя мъките, но след полунощ все още съм в полицията, още веднъж са ми свалени показания от нов дознател, който между другото тушира напрежението в мен доста умело и ми каза да се прибирам във Варна, но да съм на линия във всеки един момент. Прибирам се аз в 1:30 във Варна и в 2:20 получвам съобщение "...Лягайте си, ще ви се обадим на сутринта!..." Естествено не съм мигнал!
Оказва се, че РПУ-Златни разполага с два патрулиращи автомобила за район, който честно казано хич не е малък, започва от бризовете във Варна, всички вилни зони и стига до преди Албена, която е към Добрич.
Искам да направя отклонение, още първият ден на кражбата показах на полицаите приложението и им казах, че мога да им дам достъп, за да проверят или следят колата. Не пожелаха. Същото предложение беше отправено и към един от следващите разпитващи ме. Отново негативен отговор.
Както и да е, на следващия ден разбирам, че колата е намерена в района на база на енергото между Евксиноград и Златни Пясъци над Слънчев ден и ме уведомяват да отида да си разпозная колата и да си я прибера.
Какво е станало - първият патрул не е могъл да намери колата, но след час се включва вторият и локализират автомобила с фенери от разстояние. Остават в засада и заедно с криминална полиция залавят крадците(аз поне видях единия от двамата с белезници, когато отидох).
Както казах полицията ме информира да си прибера колата. Всичко хубаво, но...в предходните дни включващи разправията с лизинга и застрахователите се случи следното.
Веднага след кражбата и свалянето на показания се обадих в Алианц и ОТП. Тук искам да отворя една скоба - представителите на Алианц в София се държаха изключително професионално и разбиращо и освен с вече изпратеното към тях писмо искам да им благодаря и от форума. Както и на госпожа Мишева от Алианц Русе. Представителите от Варна се държаха отвратително. Не ми се говори за тях. Ако някой иска на лично. От ОТП лизинг или по-скоро госпожата (забравих ѝ името), която "отговаряла" за кражбите постоянно ми повишаваше тон, беше изключително арогантна и въобще не се държа професионално, по мое скромно мнение. Тази същата госпожа ми нареди да изпратя веднага клюовете от автомобила, заедно с талоните в София. Хубаво де, ама едните при мен във Варна, другите в Русе, а аз "не мога" да напускам Варна. С помощта на семейството ми и хора от централния офис на Алианц в Русе изпращаме нещата в София в рамките на 24 часа.
Което ни връща до искането на полицията да си взема колата от местопрестъплението веднага. След като им съобщих, че нямам ключове ми казаха, че трябва да се организирам по някакъв начин и да прибера автомобила. Отивайки на място, все още сваляха отпечатъци и започнах да въртя едни телефони... Алианц София ми съдействаха и организираха репатрак до Алианц Варна. Хубаво, но колата забита в дъното на плац, зад една стена до едно дърво със завит на ляво волан и е с автоматична кутия. Бедна ви е фантазията колко ме боля сърцето докато я суркаха и стъргаха в дървото, за да я качат на камиончето. Между другото хорат ми се извиниха предварително и ме попитаха дали искам да го направят. Така че и те се държаха коректно.
Как и защо съм получил съобщението за отворени врати? - по-горе споменах за така наречената "тапа". Оказва се, че и тя иска захранване. Беше ми обяснено, че вместо да дублират сигнала и разменят устройствата, крадците наивно подменят и в секундите на подмяна GPS-a сработва и изпраща сигнала към приложението.
Спестих доста от преживяванията, за да не се разливам, но с две думи бих казл това, което кръстникът на децата ми каза впоследствие: "...Ти се изнерви повече от всичката гадост след това, отколкото от факта, че са ти откраднали колата!..."
Истината е, че в България действащата полиция е под 1% (лично мнение) по една или друга причина, банките/лизинговите къщи са бездушно, необходимо зло, застрахователите са необходимост пряко обвързана с предходните две части на уравнението.
В крайна сметка и след още два дни ходене по мъките включващи разправия с Алианц Варна (дори колегите им от София ми се извиниха, че тези от Варна изглежда нямали голямо желание да ми съдействат), пълен абсурд от страна на сервиза на Карком (изразил съм мнение нееднократно за тях) се наложи експедитивно с разрешението на полицията да си закарам колата до Тойота Русе (там пък обратното, суперлативи за сервиза, лоша търговска част) да се прикача на друг автомобил и да се върна в рамките на деня, защото искаха да отида до РПУ-то, което в последствие промениха за следващия ден и ме пратиха да си ходя към Русе.
В заключение да цитирам колегата slowtraveler :”… колата е да ми служи, а не аз да правя челни стойки и да и слугувам...”, но животът понякога ни опровергава.
Носете си новите дрехи, карайте си колите, !@$№@ си жените (или кой каквото има) и да не ви пука, че живеем в България! Не че гадости се случват само тук. Просто тук в България нещата са по-ярко видими и фактът, че множеството от хората свикват или започват да свикват с това им дава шанса да се множат и да се хранят от нашето бездушие.
Hope is the worst of evils for it prolongs the torments of man!

victorg
Мнения: 101
Регистриран на: 11 Юни 2014 22:25
Благодарил/а: 5 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от victorg » 12 Фев 2023 20:10

Да, и в UK форума имаше оплакване за същото нещо. Ето я статията
https://www.rav4world.com/threads/can-i ... od.324413/
Някой има ли представа Тойота представителствата предлагат ли инсталиране на допълнител имобилайзер и ако не, има ли други технически средства за защита на автомобила? На времете си спомням се слагаха т.нар бастуни на волана, но дали са ефективни?
В зората на демокрацията баща ми беше сложил на Жигулата скрито ключе в купето, което прекъсва запалзването и кранче след резорвоара, като с остатъка от бензина по маркучите можеше да се минат 200-300м по спомен :)
2009 Toyota Avensis 2.2 D4D 150 hp

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Monster » 12 Фев 2023 20:29

И аз гледах последния месец във фейсбук групите за Rav4 доста клипчета за кражби точно по тази схема с отваряне на подкалника от шофьорската страна. Не съм сигурен дали допълнителен имобилайзер решава проблема или и неговата защита се заобикаля, позволявайки на крадците да запалят колата. Ще ми е интересно ако някой намери информация по темата, как може да се предотврати такова нежелано стартиране на колата.

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от mapamop » 12 Фев 2023 21:54

Monster написа: 12 Фев 2023 20:29 Ще ми е интересно ако някой намери информация по темата, как може да се предотврати такова нежелано стартиране на колата.
Може би това?
https://www.aliexpress.com/item/32915767995.html
Преди някое жизненоважно реле. Сещам се за това което "зацепва" горивната система:
85910A 90080-87019 01 01.2003 RELAY ASSY, CIRCUIT OPENING (FOR E.F.I.)
Без да е захранено това реле, "никой никъде не отива". Но това няма да работи (евентуално) на хибрид и/или електричка. Отделно че ако се сговни легендарното китайско качество - оставате на пътя.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Hursa » 12 Фев 2023 22:07

Това, което "включва" хибридната система.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

grumpy
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Фев 2013 13:51
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от grumpy » 12 Фев 2023 23:57

Здравейте,
Не съм сигурен доколко подобни модификации са приемливи при лизинговите автомобили. Иначе познат работещ в сервиз ми предложи вариант с ключ-маса, но само защото моя не беше хибриден вариант. По негово мнение при хибридите и електрическите могат да се усложнят доста нещата.
В моя случай също можеше да има проблеми, но от по-малко естество. Говоря в минало време, защото автомобилът е продаден и както може да сте прочели в друга тема съм се въоръжил с едногодишно търпение за същия подобен.
Лошото, когато "изключиш тока" на автомобила е че изцяло приключваш с всички функции на GPS-а, на приложението зимата може да има проблеми със стартирането и други подобни. Това ме връща 30 години назад, когато в зората на демокрацията баща ми ме караше да свалям акумулатора на ладата вечер, за да не я откраднат, но тогаеа се крадеше всичко - гориво, гуми с джантите, та дори и предно стъкло на колата посред бял ден на обяд.
Да, факт е че крадците доста ще се затруднят и в крайна сметка може да се откажат. Все пак при тях е важна бързината и няма да стоят 10 минути да търсят скрития бутон или да размишляват над темата "защо не ще да пали?".
Не съм сигурен дали има техническа възможност за втори имобилайзер, който само ти да си го знаеш, дори и лизинговата институция да не е наясно, защото не мисля, че ще са съгласни. Не съм сигурен!
Въпросът е къде е държавата в цялата схема. Все още карам ладата на баща ми, отскоро старо Рено Клио, Корола на 14 години и всеки говори дали по телевизията, дали от позицията на политик, че трябвало да изхвърлим старите автомобили и да си купим нови. Сега и новата мода с електрически. Не ме разбирайте погрешно времената се менят и човекът е адаптивно животно, НО в България, колкото по-нова кола караш, толкова повече плащаш - данъци, застраховки и т.н.
Аз съм средностатистически българин. Нямам дядо владика, роднина комунист от едно време, не съм по далаверите и нямах шанс с националната лотария. Живея с кредити, гледам деца, ходя на работа. Как държавата ме мотивира да следвам политиката, питам? Като ни кара да развиваме мисловна дейност по форумите чудейки се как да се защитим! Ето как.

Редактирано:
Сега се замислям след като явно този проблем е доста добре описан, а и колегата прилага линкове от чуждестранни форуми на обичната нам марка, дали от Тойота няма да се "жегнат" и да измислят нещо - я двоен подкалник, заключване на буксата, специални рапидки за подкалниците....ех, много ми дойде мисловната дейност вече. Спокойна нощ!
Hope is the worst of evils for it prolongs the torments of man!

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Krachunov » 13 Фев 2023 08:49

victorg написа: 12 Фев 2023 20:10 На времете си спомням се слагаха т.нар бастуни на волана, но дали са ефективни?
Има много клипове как тия бастуни не вършат НИКАКВА работа. Режат не бастуна а самия волан, който не е някакъв твърд метал и всичко е за 10-20 сек с ножовка. Има едни подобни които захапват целия волан и го скриват все едно под огромен капак. Тях малко по - бавно ги махаха.
Monster написа: 12 Фев 2023 20:29 Не съм сигурен дали допълнителен имобилайзер решава проблема или и неговата защита се заобикаля, позволявайки на крадците да запалят колата.
Допълнителните средства за защита ще спрат някой лаик в сферата, но профитата ще ги забавиш с някоя друга секунда - минута, което разбира се не е довод да не сложиш. В противен случай се качват и я палят по - бързо от колкото ти с ключ.
grumpy написа: 12 Фев 2023 13:05 Истината е, че в България действащата полиция е под 1%
Ти да видиш прокуратурата тогава. Те там никой не може да им плати толкова малко колкото работят.
grumpy написа: 12 Фев 2023 13:05 Както и да е, на следващия ден разбирам, че колата е намерена
Понеже преди 2 години минах по същия филм само, че не намериха при нас колата. Застрахователите не те ли караха да подпишеш нещо, че ако се намери колата те стават собственици? Може и да се бъркам и това да е след като вече изплатят колата или пък да има разлика дали е лизинг или не.
По самата кола имаше ли липси - касетофони и прочее?
Иначе си имал късмет и то най - вече заради лизинга. Защото с всички тея камери дето викаш, че имало наоколо ако не я бяха намерили, измислената прокуратура щеше да разследва Бог знае колко време. Време през което няма пари от застрахователите и време през което ти плащаш лизингови вноски.
mapamop написа: 12 Фев 2023 21:54 Може би това?
https://www.aliexpress.com/item/32915767995.html
Тия кар тракинг нам си кво.. нали се сещаш, че те заглушават всички сигнали.. Така че малко вероятно. През годините ми се е случвало да губя обхват на телефон или радиото, когато покрай мен мине некой черен джип - добре облечените бизнесмени ползват заглушители за да не вземе да ги взривят. boo.gif

Вместо кар тракинг си мисля, дали тия AIR Tag или аналогичното на Самсунг тагче, не би могло да помогне. Скрито някъде под тапицерията, самото то е пасивно, но ако някой с упоменатите марка телефони е на близо и прихване сигнала, ти ще получиш известие.

djofra
Мнения: 93
Регистриран на: 17 Мар 2018 10:32
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Т271L
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от djofra » 13 Фев 2023 09:22

Лчен опит:
Преди години, когато се крадяха голф 4-ки съм в София. Сутринта тръгвам за бачкане, отварям колата и оооо километража на дясната седалка, патрона на контактния ключ на пода в краката ми. Патрона на вратата и той разбит но на място.
При покупката застрахователя ме задължи да монтирам втори имобилайзер. Не знам защо, но бях скрил мигащите диоди от втория имобилайзер и от алармата да не се виждат през стъклото.
Като дойдоха полицаите извода им беше, точно втория имобилайзер ме е спасил. Казаха, че не я ли запалят до минута две, я заебават и изчезват.
Та се разминах само с два разбити патрона /добре че не ми бяха задигнали километража/.
За мен втори имобилайзер върши работа, но да не му се вижда диодчето.
Toyota Avensis T271L - 2WW

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от dracunculus » 13 Фев 2023 09:45

Според мен има едно смислено нещо, което прави краденето на колата по стандартите схеми почти невъзможно- заключване на скоростния лост в позиция Р. Наричат се Bear-Lock: https://www.bear-lock.de/?gclid=CjwKCAi ... AUQAvD_BwE . За монтажа се разкоства централната конзола и самата система се завинтва за самото шаси на колата с винтове, на които главите им се откъсват. По този начин общо взето няма как на улицата за 5 минути да разбиеш системата и да тръгнеш с колата. Има само една ключалка, която обаче е много трудна за разбиване- казва го баща ми, който се занимава в сферата на ключарските услуги от ок. 30г. :thumbsup: На Королата бях сложил такова нещо, когато живеех в Лайпциг - крадяха се тогава масово Ауриси и ме достраша бая. Баща ми наследи колата и я заключва сега из София (колкото и смислено или безмислено да е). В интерес на истината е много популярно в източна Германия, близо до Полша, където коли се крадат страшно много. Общо взето има добри отзиви, чел съм и за коли, намерени отключени и с насилвана ключалка.....но намерени неоткраднати! Недостатък е, че при всяко влизане трябва да врътнеш едно допълнително ключе- дразни, но се и свиква. Плюс е, за мен, че не слагаш допълнителни елелтронни устройства, които могат да дефектират и да останеш на пътя. Друга възможност е: гледах един в района слага тунинг-боксове на педала на газта- за изглаждане на лаг-а на газта, характерен и без това за Тойота-хибридите. Е, има го и във вариант, в който излизайки от колата си взимаш една малка кутийка със себе си (колкото ключодържател), без която самият бокс не може да работи. И педалът просто не работи
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Monster » 13 Фев 2023 11:28

grumpy написа: 12 Фев 2023 23:57 Въпросът е къде е държавата в цялата схема.
Без да оневинявам бездействието на различни държавни органи, но във фейсбук групите за Rav4, които вече споменях, че следя, пишат преобладаващо хора от западни държави (предимно САЩ и Канада, но и някои от Европа) и оставам с впечатлението, че и при тях кражбите не са хич рядкост и при повечето случаи колата не се открива изобщо. Иначе като решение и там бях чел за въпросния bear-lock, който блокира скоростната кутия и е доста времеемък за преодоляване, което съответно отказва крадците. Остава да преодолея притеснението ми някой да ми бърника по заводското изпълнение на колата, за да ми инсталира тази допълнителна "екстра". Отключването на още едно ключе не ме притеснява, най-малкото защото тези кражби стават предимно в малките часове през нощта и съответно бих прилагал тази допълнителна мярка предимно вечер, когато ми се е наложило да паркирам колата някъде навън, а не е в гаража ми.

Аватар
itzoa
Мнения: 303
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 46 пъти
Получена  благодарност: 32 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от itzoa » 13 Фев 2023 12:21

A как стои въпроса с гаранцията при допълнителното бърникане и монтиране на имобилайзери или тази ключалка за скоростите? Примерно за нелизингова. Доколко позволяват бърникане, без по този начин да ми кажат, че гаранцията ми вече не важи?

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Corolla_E12_hs » 13 Фев 2023 12:38

GPS (2ри, не този от застрахователя) и 2ри имобилайзер звучат приемливи решения, особено за по-скъпи коли.
Взимате си airtag (apple) или smarttag (samsung). Имат живот на батерията 6-12 месеца.
Голямо е колкото 2 лева , търси други телефони от съответната марка в радиус от 200 метра и праща сигнал чрез тях. Тоест, ако потенциално дошлите да задигнат имат Самсунг, през тях ще можеш да проследиш къде ти е колата или чрез колите в близост.
Сега Лексус пускат ново поколение защита от копиране на ключовете, може би до година-две ще влезе и при скъпите Тойоти.
Всичко си е до късмет. Преди 25 години ни бяха взели така Москвича "на заем" едни войници да отидат от селото до поделението на 1км. Е, намерихме го веднага.

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от dracunculus » 13 Фев 2023 12:55

Monster, точно и аз го виждам така...На кола за над 100 000лв да ми разглобяват конзолата, и аз го намирам за кофти. На Королата го направиха в официалния сервиз и въпреки това остана една кофти скърцаща фуга около скоростния лост. Просто всяка една "приставка" сложена допълнително си е намеса в изработката и интериора на колата. Гаранцията не се влияе от това, така ми казаха тогава за Королата- беше гаранционна още. Най-малкото аз го направих лично в сервиза на Тойота- те го поръчаха и монтираха. Но говорих с тях тогава принципно за гаранцията и екстрите разни, допълнителни- казаха, че който и каквото да монтира НЕ влияе гаранцията, стига последващият гаранционен дефект да няма общо с тази намеса.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Krachunov » 13 Фев 2023 15:57

Monster написа: 13 Фев 2023 11:28 най-малкото защото тези кражби стават предимно в малките часове през нощта и съответно бих прилагал тази допълнителна мярка предимно вечер, когато ми се е наложило да паркирам колата някъде навън, а не е в гаража ми.
Явно не си следил групите за откраднати автомобили. По малките часове е факт, но ИЗОБЩО не са единици случаите които колите изчезват по светло.

DrDevil
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Дек 2017 03:03
Местоположение: София

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от DrDevil » 13 Фев 2023 18:48

Corolla_E12_hs написа: 13 Фев 2023 12:38 Сега Лексус пускат ново поколение защита от копиране на ключовете, може би до година-две ще влезе и при скъпите Тойоти.
Откъде такава информация и за какви модели? Може ли линк ако имаш?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта