Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
victorg
Мнения: 101
Регистриран на: 11 Юни 2014 22:25
Благодарил/а: 5 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от victorg » 13 Фев 2023 22:53

В UK форума един човек беше препоръчал това
https://scorpiontrack.com/x-series-vehi ... ForumLinks,
но не съм го разглеждал в детайли.
2009 Toyota Avensis 2.2 D4D 150 hp

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Corolla_E12_hs » 14 Фев 2023 00:15

DrDevil написа: 13 Фев 2023 18:48
Corolla_E12_hs написа: 13 Фев 2023 12:38 Сега Лексус пускат ново поколение защита от копиране на ключовете, може би до година-две ще влезе и при скъпите Тойоти.
Откъде такава информация и за какви модели? Може ли линк ако имаш?
Да, ето инфо. Става дума за новия NX.
https://www.lexus.eu/discover-lexus/lex ... gle.com%2F

Конкретно за ъпдейта на ключовете.

Reinforced theft protection comes as standard with Ultra-Wideband (UWB) keyless technology across the NX range.
Drivers also benefit from unprecedented peace of mind with the latest NX via Ultra-Wideband (UWB) keyless theft prevention technology, introduced as standard across the range*. The risk of theft is reduced because the UWB technology detects not only the approximate distance between key and car, as in traditional keyless entry systems; it identifies the exact location. Precise, real-time and tamper-proof positioning of the key ensures the NX operates only for its rightful users.

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от biro » 14 Фев 2023 07:58

Corolla_E12_hs написа: 14 Фев 2023 00:15 Precise, real-time and tamper-proof positioning of the key ensures the NX operates only for its rightful users
Лесно се заобикаля такава защита.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от mfandakov » 14 Фев 2023 08:22

Направено от мен..за автомобил който бе много апетитен за кражба преди 15г. :D
Влизаш в колата даваш контакт ,светва таблото натискаш бутон на климатика реле затваря веригата колата пали.Ако не натиснеш бутона веригата със сигнала на коляновият вал взет от ECU остава отворена,обаче е затворена към клаксона.Завърташ за палене без бутона от климатика свири клаксона,натискаш бутона пали колата.Направено за 2 часа.
Досадно е натискането на бутони,но е ефикасно.
Разбира се трудно постижимо за гаранционни автомобили,макар че едва ли някой може да се усъмни в такава манипулация.
worthy.gif

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Krachunov » 14 Фев 2023 08:37

Както сам каза преди 15 години. Освен това подобен род изпълнения ти гарантират проблеми с всичкото тоци де се сетиш при сегашните, в които всичко е компютри. Връзват се към буксата палят правят си ключове и прочее. Има едни джуджавки, които се слагат някъде по трасето на буксата и за да работи коректно самата букса ти трябва преходник.
НО както каза и човека в сервиза с алармите. Това няма да ги спре. МОЖЕ Би ще ги забави.

Към grumpy, ако все още няма, бих му предложил да си направи застраховка GAP една застрахователна я предлагаше преди 2 години, сега може да са повече. На кратко идеята е, че е възможно да има разлика между застрахователната сума (тоест това което би получил при тотал или кражба) и действителната (което остава да платиш на лизинга или това което би струвала колата ако я продаваш). Та тази застраховка покрива РАЗЛИКАТА. Когато я сключваш оценяват колата да речем 50 000 лв... след 3 години застрахователната сума ПО КАСКО ти е 38 000 а да речем лизинг имаш да изплатиш 45 000 и се случва най - неприятното. Ти без кола, каското плаща на лизинга 38 и ти плащаш 7000 лева без да имаш кола.... цифрите са илюстративни.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от mfandakov » 14 Фев 2023 09:07

Krachunov написа: 14 Фев 2023 08:37 Както сам каза преди 15 години
Това е правено на BMW E60 което си е сравнително " модерен автомобил" дори и обучението на ключ не може да подкара кола която има механичен прекъсвач,и тази кола е бъкана с модули единственото изисквание е да не се пипа клема 30 защото колата неможе да " заспи".


Проблем е ако не натиснеш бутона и се опиташ да запалиш ,защото записва грешка ..колянов вал .
worthy.gif

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Corolla_E12_hs » 14 Фев 2023 09:27

biro написа: 14 Фев 2023 07:58
Corolla_E12_hs написа: 14 Фев 2023 00:15 Precise, real-time and tamper-proof positioning of the key ensures the NX operates only for its rightful users
Лесно се заобикаля такава защита.
И как точно се заобикаля лесно, като колата тепърва ще се реши точно кога през 2023г. да се произвежда?

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от biro » 14 Фев 2023 09:41

С подмяна на компа, който винаги се намира зад жабката. Изважда се буксата и се включва в комп на крадеца, а вътре в него има добавен ключ, който разбира се е в джоба на крадеца.
Отдавна е измислен хак без значение кога ще се произвежда колата.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

grumpy
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Фев 2013 13:51
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от grumpy » 14 Фев 2023 10:41

Krachunov написа: 13 Фев 2023 08:49 Понеже преди 2 години минах по същия филм само, че не намериха при нас колата. Застрахователите не те ли караха да подпишеш нещо, че ако се намери колата те стават собственици? Може и да се бъркам и това да е след като вече изплатят колата или пък да има разлика дали е лизинг или не.
По самата кола имаше ли липси - касетофони и прочее?...
Здравей колега,
конзолата около скоростния лост беше счупена, бяха счупили и пластмасата около таблото, голяма част от бутоните по таблото не работеха, както и част от функциите управлявани от волана, радиото също.
От сервиза ми казаха, че крадците не са знаели как и къде е сложено GPS устройството и са действали "хамалската" при кражбата. Когато са дърпали да извадят GPS-а са извадили букси на други неща по окабеляването, откъдето са били и проблемите с останалите неща.
Иначе както казах по-рано историята с Алианц Варна беше пълна пародия за разлика от колегите им в София. Не, не са мекарали да разписвам подобни неща, но може би защото колата беше лизингова.

Относно GAP, благодаря за предложението. Запознат съм със застраховката. Тогава отказах, макар, че не беше нещо фрапиращо, но сега силно ще се замисля.
dracunculus написа: 13 Фев 2023 09:45 dracunculus
Това изглежда много добър вариант. Дали лизингът би одобрил подобна модификация на автомобила? Колегата dracunculus е написал, че подобни модификации не влияят на гаранцията (може би както е посочено, ако е направена в оторизиран сервиз), но докъде трябва да стига "нормалния" гражданин, за да защити собствеността си. Колата се превръща от инструмент в ценност и по тази логика, както когато бях малък и имахме един касетофон Hitachi, който пускахме само когато имахме гости (добре че едно време "гостито" беше ежедневие), то ще заключваме колите и ще ги изкарваме за Коледа и Великден.
Monster написа: 13 Фев 2023 11:28 Без да оневинявам бездействието на различни държавни органи, но във фейсбук групите за Rav4.... пишат преобладаващо хора от западни държави .... и оставам с впечатлението, че и при тях кражбите не са хич рядкост и при повечето случаи колата не се открива изобщо.....
Да, аз също казах, че съм далече от мисълта, че сме изолиран случай. Просто общото усещане е за мен в България е такова.
Hope is the worst of evils for it prolongs the torments of man!

kiril768
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Дек 2021 17:28
Местоположение: гр. СОФИЯ, общ. СТОЛИЧНА
Автомобил: RAV4

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от kiril768 » 15 Фев 2023 16:38

Здравейте,

Не разбрах за въпросната кола, станала обект на кражба, имала ли е допълнително монтиран втори имобилайзер. Знам че почти всички застрахователни компании изискват такива втори имобилайзери за по-скъпите коли или тези които се крадат повече(без една,която лепеше стикери с орел). Иначе и аз споделям мнението, че някой реши ли да те окраде, трудно може да бъде спрян, но все си мисля че може да бъде силно затруднен, което в някои случаи би отказало слабо подготвени крадци.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от peterhr » 15 Фев 2023 18:10

Всеки един крадец може да бъде забавен, независимо дали е опитен или новак. Ако се сложи нещо НЕ много традиционно и тогава времето за отстраняването му се покачва експоненциално. Аз съм фен на електрическите изключвания. А в една съвременна кола - бол неща за изключване и колата просто не пали. Сеге вече се продават всякакви елементи и даже не е нужно да цъкам копчета в купето, за да разреши запалзването. Достатъчно е да ми разпознае телефона или друго електронно устройство.
Тези епълските AirTag или подобни (има смисъл от тях), но те няма да работят ако има работеща "тапа". Телефона на крадеца също няма да има обхват, ако е пуснал "тапа". Ако услугата е направена да буферира в телефона и като телефона придобие интернет - тогава да праща - може би ще има запис от момента на започване на кражбата. Но винаги има шанс крадеца да спре тапата по някое време и тогава онова малкото да се обади. Така, че има смисъл и това е още една допълнителна защита :)
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от Krachunov » 15 Фев 2023 18:56

kiril768 написа: 15 Фев 2023 16:38 Знам че почти всички застрахователни компании изискват такива втори имобилайзери за по-скъпите коли или тези които се крадат повече(без една,която лепеше стикери с орел)
За нови коли, май вече не изискват освен за една трибуквена понеже са особено апетитни. Иначе освен орелче има и друга, която пък си "дарявал" кръв.

grumpy
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Фев 2013 13:51
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от grumpy » 16 Фев 2023 10:31

kiril768 написа: 15 Фев 2023 16:38 Здравейте,
Не разбрах за въпросната кола, станала обект на кражба, имала ли е допълнително монтиран втори имобилайзер...
Имаше фабричен имобилайзер и аларма по изискване на застрахователя. Не е имала втори.
kiril768 написа: 15 Фев 2023 16:38 ...(без една,която лепеше стикери с орел)
Те стикерите още се лепят. Така "застрахователите" (нарочно в кавички) решиха да заобиколят промените в закона от преди десетина година, за да могат все пак да си маркират териториите.
Иначе за източната част на България дори е повече от препоръчително да си с такова стикерче на гърба на вътрешното огледало. Ама аз не бях...
Имал съм преживявания в миналото и гледам да стоя далече.
Hope is the worst of evils for it prolongs the torments of man!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от slowtraveler » 16 Фев 2023 14:38

biro написа: 14 Фев 2023 09:41 С подмяна на компа, който винаги се намира зад жабката. Изважда се буксата и се включва в комп на крадеца, а вътре в него има добавен ключ, който разбира се е в джоба на крадеца.
Точно това май вече не върви за по-новите, защото новият компютър трябва да бъде приет от останалите компютри в мрежата.. А за обучението също се изисква време..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

Как откраднаха Toyota RAV4 2.0 CVT Executive 2020

Мнение от GringoBG » 18 Фев 2023 22:37

Имам предложение колегата да промени частта от мнението си, където описва къде са се издънили крадците. Същото да се направи и в други мнения намекващи същото. Момчета, не искаме да ги учим как успешно и чисто да задигнат модерно возило с N-найсет компютъра, а да си останат прости и да се дънят.
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта