Corolla Cross - има ли собственици?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Hursa » 28 Фев 2023 16:02

Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Akima » 28 Фев 2023 16:34

Corolla Cross.png
Corolla Cross.png (69.66 KiB) Преглеждано 1207 пъти
Ситуацията изглежда тъжно от към крепежи - детайлът май е декоративен.
От друга страна TMC твърди, че може да се инсталира "официалната" кутия-багажник на покрива


Добре, че е този форум и тази тема - да науча и аз някоя нова дума на български. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от slowtraveler » 28 Фев 2023 17:02

Akima написа: 28 Фев 2023 16:34 Ситуацията изглежда тъжно от към крепежи - детайлът май е декоративен.
Нали това говорим - идеята му е първо да придаде малко по-достоен вид на покрива (няма да е обикновена плоска тенекия като на ладичка я :) ), и второ - да скрие реалните крепежи, към които се прикрепя кутия-багажника на покрива...
Като се замисля - на всички предходни автомобили с подобни лайстни крепежът на багажника ставаше по подобен начин - отваряш капачето и под него виждаш яки метални планки (заварени на гредите на покрива) с резба за болтове, чрез които се закрепят планките на напречните греди... Реално пластмасовите декорации не носят никаква тежест нито оказват каквото и да е влияние върху здравината... Можеш спокойно да ги демонтираш и пак да си караш с багажника...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 72
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 28 Фев 2023 18:43

На релсата отгоре има на две места капачета.Вдигнаха ги пред мен и развиха болтовете.Не мисля,че е декорация.Първото капаче е много напред,второто -почти на средата на тавана.И в края на релсата -двойнолепещо.Момчето я разглоби пред мен.Схемата и аз я открих в интернет.

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 72
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 28 Фев 2023 18:56

Звънях в Тойота Германия.Понеже исках да разбера каква е цената на тези релси.Казаха ми,че само релси няма как да доставят,те вървяли с някаква метална пластина.Не че разбрах за какво ми говорят,но поне проверих.Защото при нас дори гумена стелка за багажника няма.Поръчахна 4/11/2022 и все още я чакат.Цена 220 лева.Но аз си я взех от Тойота Германия за 45 евра и доставка за 24 часа на адреса на един приятел в Германия.Та,интересно ми беше дали имат такива релси.Е имат хората!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от slowtraveler » 28 Фев 2023 19:03

Jorjeta Bogoeva написа: 28 Фев 2023 18:43 Вдигнаха ги пред мен и развиха болтовете.Не мисля,че е декорация.
Нали точно за тези капачета говоря - там се хваща багажника...
Лайстната е декорация... Болтовете и местата за захващане - не, там се захваща 'на здраво' за гредите на покрива самият багажник...
Можеш да махнеш лайстната, но местата на захващане остават и за тях можеш да захванеш багажника така, както би бил и с лайстна. И багажникът ще си е хванат здраво, дори и ластните да ги няма...
Под това имах предвид, че лайстната е само декорация, и дразнещият визуален ефект не влияе на здравина и т.н...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Hursa » 28 Фев 2023 19:41

Но това не е лайсна, а релса. И след като се лепи, явно не е предвидено да се маха/слага от потребителя когато пожелае. Както и да се извърта - това е калпава работа от страна на производителя.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от gimara » 28 Фев 2023 20:05

Hursa написа: 28 Фев 2023 19:41 това е калпава работа от страна на производителя.
Може и така да е. Тази кола не беше ли правена с някакво супер-дупер фолио? Ами при фолирането, ако е са сваляни лайстните и са лепене после? Моля колежката да провери, сваляни ли са при фолиренето тези лайстни. Ако не са, да заклеймим производителя.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Hursa » 28 Фев 2023 20:10

Споделено е, че това става когато е топло. Вижда се, че се отделя основата. Ако детайла е качествен, това не трябва да става - дори и без да е залепена. А това, че са решили да лепят такъв детайл - това само по себе си говори лошо за производителя.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 72
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 01 Мар 2023 05:38

до gimara
Нищо не е сваляно.Нали казах,че присъствах на монтажа.Тойота знаят,че колите са ми с фолио и винаги се кефят като ги видят.Освен това подчертах,че и тестовата им кола ,която видях миналия ден ,е в същото състояние.Монтажника се хвана за главата.Слънцето я беше напекло и релсата беше изскочила по същия начин.

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 72
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 01 Мар 2023 05:54

до gimara
А това,че автомобила е със "супер-дупер фолио" както се изрази,говори ,че си обичам колите и гледам да ги запазя във вида в който са излязли от представителството на Тойота.А и ме кефи много!

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 72
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 01 Мар 2023 06:12

Нищо,че след две години ще й се кефи някой друг.Радвам се когато новия купувач ми каже,че по колата няма никакви забележки и оцени предимството на фолиото!

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Monster » 01 Мар 2023 07:04

slowtraveler написа: 28 Фев 2023 15:04 Според мен проблемът не е толкова в проектирането, колкото в грешка/дефект в изработката... Останало е остатъчно напрежение в пластмасата и тя се деформира при промяна на температурата.
Другото е, че този надлъжен декоративен детайл явно са решили да го захванат само по средата, където са не-декоративните планки за захващане на напречни греди за кутията за багаж. Ако бяха сложили по една макар и по-малка планчица с в крайщата му, за да ги фиксират, нямаше да "зейва" така като се отпусне лепилото, напечено от слънцето.
Jorjeta Bogoeva написа: 28 Фев 2023 18:56 Звънях в Тойота Германия.
Не бих се занимавал да поръчвам нова релса, тъй като конструктивно ще е закрепена по същия начин и пак ще се разлепи краят й. Освен ако не решиш да "побългаряваш" конструкцията й, добавяйки механично закрепяне и на задната част, което би изисквало нова дупка на тавана. Разбирам, че си перфекционистка по отношение на визията, но специално за тази наистина декоративна релса, ако не свисти нещо по магистрала заради въпросното "зейване", не мисля че е нещо, за което си заслужава да му обръщаш особено внимание. Карай си и си се радвай на колата.
Jorjeta Bogoeva написа: 28 Фев 2023 18:56 Защото при нас дори гумена стелка за багажника няма.Поръчахна 4/11/2022 и все още я чакат.
И аз имам подобен казус - уж по поръчка колата трябваше да дойде с два комплекта стелки за краката, но гумените така и не пристигнаха. Нещо пратката се била забавила/загубила в Русия. boxed.gif Питах дали мога да си поръчам нови, но не можело. Гледах някакви в ebay, откъдето си купих гумената стелка за багажника, но ми се стори безумно скъпа цената на комплекта стелки за краката. Дали можеш да споделиш уеб страница и телефон, които си използвала за търсенето на аксесоари от Германия? То зимата мина, но все още ми се иска да проверя различни опции за този втори комплект стелки.

P.S.: Честита Баба Марта на всички!
Прикачени файлове
martenitsi-toyota.jpg
martenitsi-toyota.jpg (62.96 KiB) Преглеждано 1045 пъти

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Hursa » 01 Мар 2023 09:52

В гаранция е. Да я оправят - ако не се справят, да се обаждат на производителя, проблема е негов. Защо да купувате релса - ако е необходимо дилъра да я поръча за гаранционен ремонт (ако е само едната, иначе две).
Последно промяна от Hursa на 01 Мар 2023 10:12, променено общо 1 път.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
itzoa
Мнения: 303
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 46 пъти
Получена  благодарност: 32 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от itzoa » 01 Мар 2023 10:11

Да попитам - този автомобил демонстрационен ли е бил? Защото доколкото знам бая се чака за нов, а вие вече сте го закупили?
Защото и ние сме взимали сравнително висок клас трим, но друга марка и там имаше такива козметични забележки (не пасващи лъскави елементи около прозорците) без да е удряна. Чел бях някъде, че такива с лек дефект се пускат за демонстрационни - т.е. за тест драйвове, защото по-трудно ще могат да го продадат на регулярната цена. После ако някой се излъже да го вземе, след като е каран с газ до дупка преди да се разработи двигателя, на намалена цена, едва ли ще има проблем с нещо дребно :)
Възможно е този дефект в закрепването на лайстните да касае нещо такова. Иначе принципно бих избягвал чисто нов модел на пазара - бих изчакал да му се отстранят детските болести ;)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта