Каско при лизинг

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Каско при лизинг

Мнение от BOz » 14 Юни 2022 13:40

slowtraveler написа: 14 Юни 2022 12:33 (КТБ си бе кражба на политическо ниво - никога не можеш да предвидиш или да се сбориш с такава)...
Което не променя фактите и следствията.
А ако беше останала само една вноска? Ходи си търси "правата" и да казваш - ама аз тази кола съм я платил вече, дайте си ми я. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Каско при лизинг

Мнение от slowtraveler » 14 Юни 2022 13:47

BOz написа: 14 Юни 2022 13:40 А ако беше останала само една вноска?
Както се казва 'ако цапа гащи и мирише'...
Тръгвате с някакви хипотетични или умишлено предизвикани сценарии..
Което не променя фактите и следствията ако например след една месечна вноска скриеш автомобила и го разпродадеш на части или нелегално го изнесеш от страната, обявявайки го за откраднат...
Как мислиш - релевантно ли е към разговора?!
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Каско при лизинг

Мнение от BOz » 14 Юни 2022 13:58

slowtraveler написа: 14 Юни 2022 13:47 Което не променя фактите и следствията ако например след една месечна вноска скриеш автомобила и го разпродадеш на части или нелегално го изнесеш от страната, обявявайки го за откраднат...
Как мислиш - релевантно ли е към разговора?!
Релевантно е.
Ако нелегално го изнецеш от страната какъв е проблемът? Нали си имаш условия и ти трябва да си плащаш докато не погасиш плана. Ако не си плащаш, а финансовата институция не може да си събере парите от теб => лош кредит. Това се случва всекидневно.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Каско при лизинг

Мнение от slowtraveler » 14 Юни 2022 14:01

BOz написа: 14 Юни 2022 13:58 Ако нелегално го изнецеш от страната какъв е проблемът? Нали си имаш условия и ти трябва да си плащаш докато не погасиш плана.
Е да, ама си го обявил за откраднат, а и искаш на теб да ти платят застраховката, вместо на този на когото е собственост изделието...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Каско при лизинг

Мнение от BOz » 14 Юни 2022 17:09

slowtraveler написа: 14 Юни 2022 14:01 а и искаш на теб да ти платят застраховката
Не виждам проблем. Нали аз ще си го платя така или иначе. Дреме му на кредитора аз от къде си намирам парите и какви мизерии върша или не върша. Той ме е проучил, изглеждам платежоспособен спрямо неговите схеми, програми, съветници и таблици и ми е отпуснал финансирането. Ако съм избрал да не е застрахован и той изчезне, аз нося риска да не карам автомобил и да плащам за него, не той.
Друг казус - открадват автомобила на 1-вия месец. Аз продължавам да го плащам. Застрахователя изплаща някакви пари на кредитора. Той не е доволен от сумата, защото смята, че трябва да вземе повече. Аз продължавам да плащам. Водят се дела. Години. Аз продължавам да плащам. Аз мога да искам да взема парите, които застрахователя е определил и всичко да приключва и да си поръчам друг автомобил. Ако се откажа губя 30% първоначална вноска. Кой покрива моя интерес?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Каско при лизинг

Мнение от slowtraveler » 14 Юни 2022 17:25

BOz написа: 14 Юни 2022 17:09 Не виждам проблем. Нали аз ще си го платя така или иначе.
А защо виждаш проблем - нали по договора лизингодателя ще ти плати така или иначе при събитие?!
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Каско при лизинг

Мнение от BOz » 14 Юни 2022 18:49

Кога?
След 2, 5, 10 години?
Аз какво ще карам през това време?
Или предлагаш да плащам 2 автомобила, надявайки се някога във времето да чакам лизингодателят да ми даде пари, след 10 годишна обезценка, примерно.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Каско при лизинг

Мнение от Krachunov » 16 Юни 2022 10:59

BOz написа: 14 Юни 2022 17:09 Друг казус - открадват автомобила на 1-вия месец. Аз продължавам да го плащам. Застрахователя изплаща някакви пари на кредитора. Той не е доволен от сумата, защото смята, че трябва да вземе повече. Аз продължавам да плащам. Водят се дела. Години. Аз продължавам да плащам. Аз мога да искам да взема парите, които застрахователя е определил и всичко да приключва и да си поръчам друг автомобил. Ако се откажа губя 30% първоначална вноска. Кой покрива моя интерес?
Застрахователя плаща НЯКАКВИ пари?
Кредитора НЕ Е ДОВОЛЕН?!
СМЯТА ДА ВЗЕМЕ ПОВЕЧЕ?!?!

Тук да не е милион и едно желания.
Това да ти тафнат колата в 1вия месец е "ИДЕАЛНИЯ" вариант пред това да я тафнат в края на периода, който и да е той. Защото колата според застрахователя ще се е обезценила съвсем малко. Относно плащането с години. Това може да се случи ако случайно имаш нещастието да има някакви доказателства, като видео записи или свидетели на кражбата. Тогава измислената прокуратура уж разследва. Ако не, минималния срок е 2 месеца в който да закрие разследването или както там се казва. Дава ти документ с който отиваш при застрахователя и той (застрахователя) след като има всички документи има 15 дневен срок (работни дни) да ти прати писмо колко ще ти плати. Слевд което още 10 дена нещо такова...Абе месец го сложи цялата работа. Та оптималния вариант 3 месеца ще си плащаш вноските. Простотии от рода те застрахователите ми отказаха или не ми платиха това или онова идва само от тоталното неразбиране какво кой как работи. Имам познат който много настървено ме увещаваше как се съдили със застрахователя... Да де ама се оказа че 1 от ключовете ги няма, документите били в колата и куп други нередности.

Кредитора ти е дал Х пари, крадат ти колата и застрахователя плаща Х пари минус овехтяването. Тази сума може да не съвпадне с дължимата сума към кредитора. ТИ си взел сумата от кредитора съответно той си иска разликата от ТЕБ. За какво се съдите и с кой не е ясно. Застрахователя има схема по която една кола се овехтява и само това че никой не чете условията после има гневни клиенти, разбрали-недоразбрали.
В този случай имаш друга застраховка GAP която ти покрива именно тази разлика. Много грубо казано, разликата между това което кредитора чака и което каското му е платило, именно да не плащаш ти за кола която я няма.

Ти може да искаш да си вземеш парите, но това няма никакво значение защото просто никой няма да ти даде лизинг при това ти желание. Предполагам изхождат от принципа, че ако ти тотализираш колата или я тафнат, стимула ти да си плащаш лизинговите вноски клони към 0. А от там да почнат да те съдят е далеч по - тегаво и скъпо, от колкото застраховката да е в тяхна полза.
BOz написа: 14 Юни 2022 13:58 Ако нелегално го изнецеш от страната какъв е проблемът? Нали си имаш условия и ти трябва да си плащаш докато не погасиш плана. Ако не си плащаш, а финансовата институция не може да си събере парите от теб => лош кредит. Това се случва всекидневно.
Ами защо кредитора да не си върже гащите?! Само защото ти не си имал кво да караш. Ето ти още един стимул да си пазиш колата и да се грижиш за нея. Иначе кво става. Потребителски кредит лихва 4-5, лизинг 2
Взимам колата, тотализирам я или както горе казахте крада я сам. Ако приемем че не съм престъпник, директно си прибирам няколко хиляди от затсраховатлея и съм си изтегхлил кредит на 2%

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Каско при лизинг

Мнение от BOz » 16 Юни 2022 19:57

Krachunov написа: 16 Юни 2022 10:59 Застрахователя плаща НЯКАКВИ пари?
Кредитора НЕ Е ДОВОЛЕН?!
СМЯТА ДА ВЗЕМЕ ПОВЕЧЕ?!?!

Тук да не е милион и едно желания.
Да. Милион и две желания е даже.
Сестра ми лично води 7 години дело точно по този казус. Затова го дадох и за пример, защото съм го гледал от първо лице.
Останалото е тропане на клавиатурата. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Каско при лизинг

Мнение от Krachunov » 17 Юни 2022 00:58

BOz написа: 16 Юни 2022 19:57
Krachunov написа: 16 Юни 2022 10:59 Застрахователя плаща НЯКАКВИ пари?
Кредитора НЕ Е ДОВОЛЕН?!
СМЯТА ДА ВЗЕМЕ ПОВЕЧЕ?!?!

Тук да не е милион и едно желания.
Да. Милион и две желания е даже.
Сестра ми лично води 7 години дело точно по този казус. Затова го дадох и за пример, защото съм го гледал от първо лице.
Останалото е тропане на клавиатурата. :thumbsup:
Да и мои близки също ми обясняваха как нямало да сиполуча парите, пък после АУУУ ама наистина ли си ги получи. А пък защото и да те водели дело срещу застраховател, само че се оказ,а че не са изпълнили всички изисквания на застрахователя. И разбира се то той няма да чака втора покана. Използва всеки пропуск във всяка буквичка на общите условия които НИКОЙ не чете.

Та ОК вашия случай може да не е този и да сте били 100% изрядни а застрахователя зъл и гаден...но за над 10 години в тази сфера съм видял много, които са осъдили застрахователя и много които са били осъдени от същия. Така че и вашето не е по - малко тропане по клавиатурата.
Специално застрахователите ги следят доста от КФН и всеки пропуск бива наказан.
Ако сте си били в правото (не според субективното усещане какво трябва или не трябва, а според тоа под което сте се подписали на застраховката), се надявам да сте осъдили

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Каско при лизинг

Мнение от slowtraveler » 17 Юни 2022 01:42

Съгласен съм с Krachunov, че при внимателно прочитане на договора, с който се съгласяваш, рядко има проблеми...
Не че няма де - и аз съм имал еднократно проблеми с Армеец, та се наложи да им изпращам възражение на тяхно решение, но си платиха и не се стигна до съд...
Единият път - над 1000лв за закъснял полет (там нямаше мърморене), а вторият път - за това, че бях изгорял на слънце :) Сигурно съм единственият, който е взел пари от застраховател заради това, че съм изгорял на плажа tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Каско при лизинг

Мнение от ufer » 17 Юни 2022 08:53

Я кажи как става този номер, че и аз миналата неделя изгорях на плажа... :sunny: :sunny: :sunny:

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Каско при лизинг

Мнение от BOz » 17 Юни 2022 10:33

Krachunov написа: 17 Юни 2022 00:58 Да и мои близки също ми обясняваха как нямало да сиполуча парите, пък после АУУУ ама наистина ли си ги получи.
Значи сам се оборваш, че може да си получиш парите, въпреки намерението на застрахователя да не ти ги даде.
Значи има вече милион и три желания. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Каско при лизинг

Мнение от Hursa » 17 Юни 2022 10:46

А когато трябва тези пари да ги получи лизингодателя, който е собственик на автомобила и застраховката е само в негова полза, и да ги сподели с платеца, като "споделянето" е много слабо регламентирано - схемата става на порядък по-сложна и с възможности за некоректност. И плащащия ще има късмет, ако получи чаша студена вода smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Каско при лизинг

Мнение от slowtraveler » 17 Юни 2022 13:03

Hursa написа: 17 Юни 2022 10:46 като "споделянето" е много слабо регламентирано
Съвсем не е така - всичко е описано в Законите и в Договора.. Просто на доста хора не им се чете и затова почват твърденията 'че са ги измамили'... Имам такъв роднина - т.н. 'набуто-куцузи' :) Редовно е 'прекаран'... Например като го глобят, когато не е внесъл някаква дължима сума навреме...
Това, че ще ти платят съвсем не значи, че ти би бил доволен от това плащане... Защото например е напълно логично и законно при лизинг да ти платят остатъчната стойност към момента на събитието - вероятно това е точната законна стойност, която трябва да ти преведат според счетоводните стандарти за да не са уязвими...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 65 госта