Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Hursa » 28 Юни 2022 20:17

Честито! И много безаварийни - и електрически, и бензинови!
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Monster » 28 Юни 2022 20:42

Страхотно изглежда! Кога успя да й сложиш тези напречни греди? :D И още един въпрос - от кога са снимките? Моята в петък беше още в Гърция и трябваше уж уикенда да я докарат, за да влезе за регистрация в КАТ в понеделник. Предполагам, че щом казваш, че 4 дена ти е отнела регистрацията, то още в четвъртък е била в София или бъркам? Не че е супер важно де, близо 6 месеца чаках, ще ги изчакам и тия още няколко дена. smile.gif

Аватар
ico1
Мнения: 280
Регистриран на: 22 Окт 2014 18:09
Местоположение: Асеновград
Автомобил: LEXUS RX 450hl
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от ico1 » 28 Юни 2022 22:04

Честито супер е!Много безаварийни километри!
LEXUS RX450hl

StRaTeGa
Мнения: 40
Регистриран на: 28 Юни 2022 14:20
Местоположение: София
Автомобил: Honda E Advance 17", RAV4 PHEV
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от StRaTeGa » 29 Юни 2022 01:29

Благодаря за пожеланията.

Снимките са от днес след обяд. Прати ми ги търговеца. Аз не съм я виждал.

Гредите си ги поръчах с колата.
Поръчах и платих теглич, но божа работа кога ще го имам. Живея с илюзията, че ще си тегля и пускам лодката с това нещо. Тя е доста голяма. blush.gif

Все пак темата е за срокове.
Обадиха ми се, че е в България миналия понеделник. Пуснах застраховките да важат от четвъртък. Вероятно са подали документите в КАТ четвъртък или петък.

StRaTeGa
Мнения: 40
Регистриран на: 28 Юни 2022 14:20
Местоположение: София
Автомобил: Honda E Advance 17", RAV4 PHEV
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от StRaTeGa » 29 Юни 2022 12:45

Взех си возилото. Има още няколко такива предадени на клиенти.

Ако сега поръчате такава срока е Август 2023!
Някой беше писал същото малко по-горе за Ярис Крос. Над година!

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от eli70o0 » 29 Юни 2022 14:47

Честито и много безаварийни километри!

Те при Ярисите не си дават зор, както спомена колегата, но явно вече и при всички!

Моят Ярис е поръчан точно месец след вашата РАВ, която днес вземахте, а при мен чакам тепърва да влива в производство.

Може и умишлено да дават такъв срок, за да не им звъни всеки през седмица.

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Monster » 29 Юни 2022 17:49

Честито и много безаварийни приключения с лодки и каквото се сетиш! smile.gif За срока съм леко изненадан, тъй като мислех, че проблемът при Yaris Cross е, че се произвежда в Европа. Явно и за Rav4, която се произвежда в Япония, има някакъв проблем. Подозирам, че както ти по-рано предположи, квотата за България е била малка и се е поизчерпила. За Щатите гледах клипчета, в които се твърди, че имат списъци с 2 годишен срок за чакане... ohmy.gif

FLOPY
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Юни 2022 21:01
Местоположение: Plovdiv
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от FLOPY » 29 Юни 2022 21:05

Здравейте на всички!
Нов съм във форума, но си го посещавах често.
Особено когато имах проблеми с РАВ-ката. :D
Аз също си поръчах Ярис Крос. Срокът ми е до април 2023. Поръчах си бензинката, защото до толкова ми стигнаха паричките. Но когато я видях - мнооого ми гражна очите.
Поръчах я май месец. Скоро писах на дилъра и ми каза, че няма новини. Не искам да ги притеснявам хората, но се надявам да дойде по-бързо от очакваното.

Честито на всички с новите колички и безаварийно!

FLOPY
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Юни 2022 21:01
Местоположение: Plovdiv
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от FLOPY » 30 Юни 2022 08:42

Ще сложа тук една информация относно моделите и времето им за изработка. Не знам колко е достоверно.
Изображение

https://www.downtowntoyota.com.au/our-c ... ait-times/

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от eli70o0 » 30 Юни 2022 10:11

FLOPY, да не отчайвам, но мисля е излишно да питате от сега.
Още на 5.02.2022 беше изчерпана квотата за годината за страната ни.
Всяка поръчка от 4.2022 за модела е вече за 2023, защото и 2 месеца модела беше затворен за поръчки.
Има някакъв шанс някой със същата конфигурация и цвят да се откаже и да вземете неговата, но това трябва да се случи при вашия дилър, защото нямат обща система и всеки си е едноличен.
Интересувах се, защото се чудех крос или чист ярис да поръчам, но затвориха кроса и така на 8.02 поръчах ярис.
Преди час говорих с дилъра и от няколко дни е със статус FACTORY за юли, така че края на август, началото на септември трябва да е тук, защото дори и този статус търпял промяна и за това нашия дилър изчаквал 10тина дни преди да информира за него.
Първоначалната дата за доставка беше 12.07 (5.5м), после стана 18.08(6м и 10 дни), а сега ще видим реално дали няма да станат и 7.
Успех в чакането и дано имате късмет, но се настройте за чакане.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от iovkito » 30 Юни 2022 10:26

StRaTeGa написа: 29 Юни 2022 01:29

Гредите си ги поръчах с колата.
Поръчах и платих теглич, но божа работа кога ще го имам. Живея с илюзията, че ще си тегля и пускам лодката с това нещо. Тя е доста голяма. blush.gif

Не би трябвало да има проблем с лодката. Аз за момента с моята рав4 тегля редовно по 1-1,2т и се справя отлично. Хубаво би било тегличите да се монтират в завода при поръчката на колата, но тойота никога не са имали такава практика, а разглобяването за монтажа е голямо.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

FLOPY
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Юни 2022 21:01
Местоположение: Plovdiv
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от FLOPY » 30 Юни 2022 11:34

eli70o0 написа: 30 Юни 2022 10:11 Преди час говорих с дилъра и от няколко дни е със статус FACTORY за юли, така че края на август, началото на септември трябва да е тук, защото дори и този статус търпял промяна и за това нашия дилър изчаквал 10тина дни преди да информира за него.
Първоначалната дата за доставка беше 12.07 (5.5м), после стана 18.08(6м и 10 дни), а сега ще видим реално дали няма да станат и 7.
Успех в чакането и дано имате късмет, но се настройте за чакане.
Добре де, това е голямо отлагане от дадената първоначално дата. Не трябва ли да те обезщетят с нещо?
Едно безплатно обслужване да е - пак е нещо.

StRaTeGa
Мнения: 40
Регистриран на: 28 Юни 2022 14:20
Местоположение: София
Автомобил: Honda E Advance 17", RAV4 PHEV
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от StRaTeGa » 30 Юни 2022 12:13

iovkito написа: 30 Юни 2022 10:26
StRaTeGa написа: 29 Юни 2022 01:29

Гредите си ги поръчах с колата.
Поръчах и платих теглич, но божа работа кога ще го имам. Живея с илюзията, че ще си тегля и пускам лодката с това нещо. Тя е доста голяма. blush.gif

Не би трябвало да има проблем с лодката. Аз за момента с моята рав4 тегля редовно по 1-1,2т и се справя отлично. Хубаво би било тегличите да се монтират в завода при поръчката на колата, но тойота никога не са имали такава практика, а разглобяването за монтажа е голямо.
Това е малко Offtopic за тази тема и може би е добре да го напиша в темата за модела, но...
Това с лодката е доста специфичен казус и то не заради самото дърпане на 1,5 тона. По-спецификация на модела, всичко е ОК още повече, че ремаркето има спирачки.
Проблема е пускането и ваденето. Когато лодката е тежка, ти не можеш да я избуташ на ръка (с гумена лодка или джет е лесно) и тя трябва да заплува.
За тази цел возилото трябва да влезне доста навътре във водата, защото повечето места са много полегати. Даже специализираните рампи за пускане са такива, какво остава за естествените места.
И това не е съществен проблем, ако си с нормално возило, защото вдигателя работи, излизат изгорели газова и в ауспуха не влиза вода (само не трябва да гасиш).
Но Hybrid-а и особено PHEV-a не може да го накараш да работи. Особено, ако батерията е заредена (иначе има Charge режим).
Явно преди да нагазиш във водата, трябва да ги запушиш с нещо. Варианта с картофи е опасен, защото после ще ги забравиш и ще утрепеш някой.
Варианта с вибратори е същия като този с картоф, защото дето ще ти е още по-трудно да обясниш как се е случила тази нелепица да утрепеш някой с вибратор.
Та като оставим шегата на страна или ще трябва да отпечатам капачки на 3D принтер или при всяко пускане да отиват по 2 презерватива от по-големите. :D

OVI
Мнения: 230
Регистриран на: 24 Яну 2022 22:06
Местоположение: Sofia
Автомобил: RAV4, MY2022, 2.5 HSD Luxury
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от OVI » 30 Юни 2022 13:30

FLOPY написа: 30 Юни 2022 11:34 Не трябва ли да те обезщетят с нещо?
Ако условията бяха 'нормални'- вероятно щяха...

Пак добре, че (за сега) не включват клаузата за повишени цени между момента на поръчка и реалната физическа доставка. Гледай до къде я докарахме- да се кефим, че не ни 'стрижат' допълнително, вместо, както би било редно- да ни бонифицират.

Аз бях хлапе, когато на баща ми му 'излезе реда' за нова ЛАДА-1600. (За по-младите: в онези времена автомобила беше луксозна стока, за която се чакаше с години- 5-10, зависи от модела на соц.возилото. Поръчваш, внасяш едно капаро (не помня колко беше, но не беше малко), и живот и здраве, след години чакане отиваш да си доплатиш и получиш мечтания автомобил). После дойде 'демокрацията', колите станаха ширпотреба, и няколко поколения въобще не могат да си представят, че нещо, някаква стока, не можеш да я получиш !сега! и !веднага! (не е в никакъв случай упрек към когото и да било).

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от eli70o0 » 30 Юни 2022 19:25

FLOPY, компенсация не очаквам и нямам основание да искам. Датата, която дават е ориентировъчна, а не крайна. Пише си го и в поръчката.
Това е, ако искаш поръчвай и чакай, ако не-не .
Има други марки и с налични автомобили, но в Тойота не. Излиза нещо на късмет, но наистина рядко.
Когато аз тъсих Кроса от друго представителство знаеха кога ще имат 2 налични (юни) като едната те си я бяха поръчали, а другата на отказал се клиент, но заради търсенето не са анулирали поръчката към завода, но и двете бяха МТ и не ме устройваха иначе имаше шанс при спрени поръчки на модела, още след 4 месеца да го имам. После тези два автомобила видях в обяви от дилъра.
Проблемите с производствата са все по-големи и търсенето все по-голямо. Нормално да се и чака много.
След поръчка познат ни "отвори очите" защо не сме питали за тестовия автомобил, но едва ли лесно се добираш до него. Вероятно на опашката не са един или двама човека.
А и ние поръчахме автомобила все едно чувал с картофи си купихме, така че нищо не питахме, което сега бихме като точно за тестовия автомобил е едното.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: tss и 59 госта