Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
victorg
Мнения: 101
Регистриран на: 11 Юни 2014 22:25
Благодарил/а: 5 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от victorg » 17 Яну 2023 21:05

Мирослав Петков написа: 17 Яну 2023 18:54 Поръчан август 2022г RAV 4 плъгин,с прогнозна дата 27.02.2023г ,днес се обадих и разбрах,че има нов прогнозен месец 07.2023г. Чудесно.
Да чакаш една година и ако ми преактуализират цената към моментната на покупката,да се откажа и отново да увисна на опашката за друг автомобил
Поне сте имали прогнозна дата. Ние също поръчахме края на юли, но обикновен хибрид и до ден днешен като питам ТМ Ауто Изток - отговорът е "Нищо не се знае".
2009 Toyota Avensis 2.2 D4D 150 hp

iKaramanchev
Мнения: 68
Регистриран на: 05 Апр 2022 09:01
Местоположение: София
Автомобил: 2023 RAV4 HSD
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от iKaramanchev » 17 Яну 2023 21:19

Кел файда като има прогноза дата като я сменят 4 пъти и дори като ти потвърдят производство следващият месец, като се обадиш за ъпдейт, когато трябва да е била произведена ти казват, че вече е отложено производството за след 2 месеца и то пак подлежало на допълнително отлагане! И не дават никакво обяснение, няма как да ескалираш нагоре, защото те го връщат пак към Тойота Балканс... Аз съм крайно разочарован

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Corolla_E12_hs » 17 Яну 2023 21:23

Hursa написа: 17 Яну 2023 18:59 С тази програма си гарантират доход от обслужване, което не е от евтините. При киа се отказват от гаранциата и обслужванията преди да изтече 7 годишната им гаранция - за да си спестят тези разходи. Но продължавам да обслужвам ауриса, наближава 11 година - в "официалните" сервизи всяка година - въпреки, че не е го касае "релакса", и гаранцията отдавна изтече. Надявам се ако има проблем - да бъде забелязан, все пак имат повече опит с марката и вероятно много повече документация за предлаганите модели.
Колко друсат ТМ за смяна масло и филтри на двигател за Е15/Е21 хибрид?

Аватар
itzoa
Мнения: 303
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 46 пъти
Получена  благодарност: 32 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от itzoa » 17 Яну 2023 21:51

Не бих казал, че обслужването в Тойота е кой знае колко скъпо, даже поне по това, което виждам от колега с хибриден CHR на 2 години от там е доста евтино. 200-300 лв май нещо от тоя род. Т.е. да речем 2 пъти по-скъпо отколкото ако сам си я обслужваш, но поне не е в пъти по-скъпо. Точно Киите и Хюндаите са им супер надути цените на обслужванията, което всъщност ме и отказа от тях (и не само де).

DrDevil
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Дек 2017 03:03
Местоположение: София

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от DrDevil » 17 Яну 2023 23:47

Поръчан NX февруари 2022 с ориентировъчен срок за доставка 8 месеца. Взет днес след няколко месеца на несигурност, но общо взето след като ви потвърдят, че автомобила е със статус За Производство, тогава можете да започвате обратното броене. Общо взето хората в Тойота са преди всичко хора. Не зависи от тях кога ще дойде автомобила ви и когато има някаква надеждна информация - споделят. Иначе и да ескалирате, и да звъните, и да мрънкате - нищо няма да се промени в положителен аспект.

iKaramanchev
Мнения: 68
Регистриран на: 05 Апр 2022 09:01
Местоположение: София
Автомобил: 2023 RAV4 HSD
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от iKaramanchev » 18 Яну 2023 00:36

Именно, след потвърждение на статус За производство става отлагане при мен и това е причината за "мрънкането" ми, защото подозирам, че моята поръчка е дадена на някой друг. Именно заради липсата на обяснение как сигурният статус (по техни думи) се оказва, че въобще не е сигурен исках да пиша нагоре. Ако не е успяла да влезе в потвърдения месец на производство не е ли нормално да отиде в следващия, а не след 2, които съвпадат да мине в следващата фискална година?

victorg
Мнения: 101
Регистриран на: 11 Юни 2014 22:25
Благодарил/а: 5 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от victorg » 18 Яну 2023 10:20

Да, за да бъде всичко прозрачно би трябвало да можеш както в UK да си проследяваш поръчката през приложението. Въпреки, че и от там се оплакваха, че понякога статусите не били съвсем точни. Между другото в UK форума твърдят, че RAV4 MY 23 вече е разпродаден там и то не само плъгина.
2009 Toyota Avensis 2.2 D4D 150 hp

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Hursa » 18 Яну 2023 18:24

За да е коректно производителя трябва да носи материална отговорност при неизпълнение на сроковете. Вместо клиента да се притеснява, че ще му увеличат цената, която трябва да заплати при получаване на автомобила, след поредното увеличение и просрочване на доставката - да получава отстъпка за всеки ден закъснение. Така производителите ще са заинтересовани да дават реални срокове и ще се следи за изпълнението им. А не с цел привличане на повече клиенти да дават нереалистични срокове - това си е вид измама.
Но „евросъюзния“ пазар и правилата му изискват съблюдаване на корпоративните € „ценности“. smile.gif
► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Val-Kris
Мнения: 18
Регистриран на: 10 Юли 2022 14:46
Местоположение: България
Автомобил: Корола 1.8 хибрид
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Val-Kris » 18 Яну 2023 19:37

Здравейте, питането ми е към колегите с поръчки от миналата година MY22 за Корола хибрид, и които са прехвърлени за фейслифта MC23. Поръчките с нов номер ли са ви, или си е останал стария номер?
Днес се свързах с дилъра да го преслушам, и ми даде новия номер!
Поздрави на всички

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от eli70o0 » 18 Яну 2023 22:34

iKaramanchev написа: 18 Яну 2023 00:36 Именно, след потвърждение на статус За производство става отлагане при мен и това е причината за "мрънкането" ми, защото подозирам, че моята поръчка е дадена на някой друг. Именно заради липсата на обяснение как сигурният статус (по техни думи) се оказва, че въобще не е сигурен исках да пиша нагоре. Ако не е успяла да влезе в потвърдения месец на производство не е ли нормално да отиде в следващия, а не след 2, които съвпадат да мине в следващата фискална година?
Напълно възможно е да не е дадена на друг, а наистина отложена.
Когато аз чаках ми казаха, че изчакват седмица след статуса и тогава уведомяват, защото се случва коли с пуснат статус "за производство" да бъдат със свален такъв и чакането продължава отново от ниво поръчка.
Това "за производство" първо е планиране и по ред причини като се намали производствения обем за дадения месец, част от поръчките остават отново чакащи и не влизат автоматично за следващия месец. Може за него, но може и след 2, 3....
Има и друг елемент. Не и махат статуса, но не я произвеждат в планирания месец както беше и при мен( 25.06 статус планирано произвоство за 07.2022;
26.08 произведен) и от там "изпадналите" няма как да влязат в плана и за следващия.
После идва и транспорта... не се знае и там кога ще я натоварят.
Преди казвахме "да влезе в производство", а сега май е "да тръгне".

Аватар
mario1961
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Яну 2023 10:36
Местоположение: Враца
Автомобил: Toyota C-HR

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от mario1961 » 20 Яну 2023 10:48

Ние имаме поръчка от 15.07.2022 г. за Toyota CH-R Hybrid. Последната информация от декември месец беше, че е планирана за производство месец февруари, 2023 г. И или краят на февруари, или началото на март, би трябвало да можем да си я вземем. Сега.....не смеем да се обадим отново, за да не ни разочароват.
П.П. Какво толкова за транспорта?! Ей го къде е завода в Турция. На сигурно около 500 км. от българската граница.

iKaramanchev
Мнения: 68
Регистриран на: 05 Апр 2022 09:01
Местоположение: София
Автомобил: 2023 RAV4 HSD
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от iKaramanchev » 20 Яну 2023 12:06

Транспортът за колите, които идват от Япония е около 1,5 - 2 месеца, докато дойде в шоурума, според информация на дилъра ми. За тези от Турция нямам наблюдения и не съм се интересувал.

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от eli70o0 » 20 Яну 2023 12:27

Турция, Франция.. транспорта е бърз, но то е планиране на автовоза и натоварване точно на тази заветна бройка.
Моята 10 дни след производство я натовариха от завода във Франция.
Отне точно месец от статус произведена до вземането от мен, а 9 дни беше самия транспорт до РЦ България. После 5 дни им отне да я докарат от Пазарджик до Варна.

Ceco0276
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Ное 2022 06:30
Местоположение: София

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Ceco0276 » 20 Яну 2023 15:25

Здравейте,
Някой получавал ли е с новата кола и Инструкция за експлоатация (книжка) ? Попитах, когато си взимах колата миналата седмица и отговора беше "в сайта има Pdf, отваряш и четеш". Да де, ама файла е 740 стр., дори и да не отчитам някои страници с разни сертификати за различни пазари и друга ненужна информация, пак остават едни 650 страници. Или трябва да вися с лаптопа в колата или да разпечатам най-необходимото и да си направя собствена книжка. На телефона не е удобно да се гледа и чете.
За протокола - поръчах на 20.06.2022г. RAV 4, 2.0 бензин, 4x4 Executive ниво, автоматик, версия 2022г., като обещанието беше до 4-4,5 месеца срок на доставка. Дойде в края на декември 2022 в България, на 10 януари 2023 я регистрираха и си я взех след това. Общо почти 7 месеца. Дойде новият модел 2023г., за което ТМ Ауто си поискаха едни допълнителни пари, щото била новия модел...

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Akima » 20 Яну 2023 15:34

Отдавна няма хартиени книжки - няма и да има.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта