Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
black_devil
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Яну 2022 17:46
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 2022/1.5/CVT

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от black_devil » 03 Авг 2022 15:00

enjoythesilence написа: 03 Авг 2022 13:20 Явно проблемите с производството са сериозни
Явно да. Нямаме друг избор, освен да чакаме smile.gif
Anton_86 написа: 03 Авг 2022 14:08 Здравейте
Имали ли някои който да превил поръчка за Corolla sedan hibrid GR SPORT .
Аз направих поръчка за такава на 30,04,2022. но до момента не е влезнала за производство.
Евентуалната дата която ми е дадена за доставка е 10ти месец но може и 12ти месец.
Аз като поръчвах (09.02.2022), ми дадоха срок около 4 месеца (не е GR Sport, но все пак), като имало възможност и по-бързо да дойде. Поне такъв беше срокът преди войната и всички други неща да се случат. sad.gif
Toyota Corolla 2022/1.5/CVT

OVI
Мнения: 230
Регистриран на: 24 Яну 2022 22:06
Местоположение: Sofia
Автомобил: RAV4, MY2022, 2.5 HSD Luxury
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от OVI » 03 Авг 2022 17:04

enjoythesilence написа: 03 Авг 2022 13:20 срока за доствка беше 3 месеца. Явно проблемите с производството са сериозни
Вярно, за съжаление... sad.gif

Поръчана RAV4 2022 Luxury в м. февруари т.г., днес ми казаха, че (слава богу!) е планирана за производство през м. септември, и доставка октомври-ноември. Пак е нещо по-конкретно, защото до днес (аз звъня в началото на всеки месец) бях в пълна неизвестност. Абе за коледа/нова година може и да дойде... Иначе в първоначалната офера беше май-юни доставка.

Както имаше един тъп лаф в казармата: "на мен може и да ми е гадно, ама като гледам как и на още 100 човека им се такова таквата, чак кеф ми става". Имам предвид, че и при другите производители е същия батак, и там се чака.

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от dracunculus » 03 Авг 2022 20:43

Сроковете при ВСИЧКИ производители са страшно дълги в момента. В Германия за БМВ се чака актуално до над 2 пълни години за някои модели. Къде заради производството, къде заради дупки в доставките....Имайте предвид, че само заради дупки в доставките се гласяха моя Лексус да го доставят ок. 6 месеца след поръчката, а беше кола в наличност! Не знам къде заради последствията от КОВИД, къде заради други причини
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

blstoyan
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Апр 2022 13:27
Местоположение: София
Автомобил: RAV 4 2022

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от blstoyan » 03 Авг 2022 22:59

Здравейте, и аз вече мога да се похваля, че съм собственик на Toyota Rav 4 2022 4x4 Hybrid Executive. Днес взех автомобила ТМ Ауто Изток.

Бих искал да споделя с вас премеждията през които преминах докато си взех автомобила.

1. Колата е поръчана на 15ти Януари, като Дилър 1 , каза че ще дойде Април-Май (реално я взех на 3ти Август).
2. Никаква информация до Април месец от Дилър 1 относно колата, при което се наложи аз да звъня и да разпитвам - при което ми се каза, че нямат информация и получават такава чак когато тръгне кораба от Япония за Гърция.
3. Юни месец получавам мейл, че колата се очаква да пристигне средата на Юли.
4. Звъня в началото на юли на Дилър 1, оказва се че Дилър 1 е напуснал и никой не ми е споменал, че съм пренасочен към Дилър 2 . Намирам номера на дилър 2 и ми казва, че до 20 Юли ще си взема колата(пак да припомня взимам я на 3ти Август).
5. Звъня средата на Юли на Дилър 2 и не ми вдига телефона, от там звъня на call centera на тойота изток и ми казват, че колата е в България, чувам се в крайна сметка с дилър 2 и той потвърждава- колата е в България.
6. Звъня следващата седмица на Дилър 2 и не ми вдига телефона защото е отпуска и тръгвам към представителството на Тойота. От там проверяват колата и се оказва, че е още в Гърция защото кораба е закъснял с 1 седмица.
7. Плащам на лизинга за да може колата като дойде в България, по-бързо да се предвижи до София(по препоръка на Дилър 3)
8. Дилър 2 и 3 са отпуска и ме пренасочват към дилър 4 с който се свързвам след 2-3 дни - и той ми казва, че колата още е в Гърция.
9. След още 2-3 дни пак се чувма с Дилър 4 и каза че колата е в Пазарджик за обслужване(датата е към 27 юли)
10. Накрая Дилър 4 ме пренасочва към Дилър 2 отново за да уточним датата за вземане на колата.

И накратко, никаква информация къде е колата , дилърите по никакъв начин не ме информираха, какво се случва с колата , все аз трябваше да им звъня и да ги тормозя.

Може да изглежда малко припряно от моя страна да ги тормозя и мрънкам, че не си вършат работата , но като ти кажат първо Април-Май и след това 20ти юли, а ти си планувал почивки на база на дадените ти дати за получаване на колата, мисля че съм си в правото.

Както и да е драмата приключи, колата е супер!!!
Прикачени файлове
received_1248869615863843.jpeg
received_1248869615863843.jpeg (167.81 KiB) Преглеждано 1141 пъти

Аватар
memorex
Мнения: 814
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от memorex » 03 Авг 2022 23:24

Честит да ти е и да му се наслаждавате без край.Тръпката е голяма особено в сезона на отпуските,но всичко се забравя и адреналина надделява над лошите спомени.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

The_Ancient
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Юни 2022 21:15
Местоположение: Благоевград
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от The_Ancient » 03 Авг 2022 23:45

Питах относно срока за доставка на Корола Крос и ми казаха март 2023-та.

Anton_86
Мнения: 41
Регистриран на: 03 Авг 2022 10:38
Местоположение: София
Автомобил: Corolla sedan hibrid GR sport

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Anton_86 » 04 Авг 2022 08:43

Здравейте
А оказва ли влияние цената на автомобила в момента на цената на подписаният договор.
При мен разликата от подписване на договора до момента е около 12 000лв.

blstoyan
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Апр 2022 13:27
Местоположение: София
Автомобил: RAV 4 2022

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от blstoyan » 04 Авг 2022 09:12

Anton_86 написа: 04 Авг 2022 08:43 Здравейте
А оказва ли влияние цената на автомобила в момента на цената на подписаният договор.
При мен разликата от подписване на договора до момента е около 12 000лв.
Не влияе моментната цена, след като си подписал договор на дадена цена то това е, което ще изплащаш.

Аватар
VDK
Мнения: 355
Регистриран на: 16 Юли 2021 19:51
Местоположение: Стара Загора

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от VDK » 04 Авг 2022 10:27

При мен, дори само депозит без договор запази цената.
Yaris Hybrid XP210

Аватар
Monster
Мнения: 336
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 81 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от Monster » 05 Авг 2022 08:36

blstoyan написа: 03 Авг 2022 22:59 Здравейте, и аз вече мога да се похваля, че съм собственик на Toyota Rav 4 2022 4x4 Hybrid Executive. Днес взех автомобила ТМ Ауто Изток.
Здравей и честито за страхотния автомобил! Трудната част с чакането е миналата, така че опитай бързо да я забравиш и да се радваш на колата оттук нататък. Далечни, приятни и естествено безаварийни пътувания като пожелания от мен!

Във връзка с описаните премеждия имам една молба към теб, ако разбира се прецениш, че е релевантна. Онзи ден ми звъннаха от ТМ Ауто с въпроси за обратна връзка относно целия процес от поръчката, през цената, до получаването на автомобила. Аз им споделих, че единственият проблемен момент в целия процес от моя опит е фактът, че имаше един период от повече от седмица, в който не ми се вдигаше телефона и не можех да достигна до информацията дали колата ми е все още в Гърция или вече е пристигнала в България. Тогава тази информация ми беше важна, понеже исках да задвижа продажбата на старата си кола, отлагана на няколко пъти, и бях ОК да остана едни 10 дена без кола, но само при условие, че съм сигурен, че Тойотата вече е в България и остава само регистрацията в КАТ. От една страна разбирам дилърите, които вероятно биват хокани по телефона от десетки (може би стотици) клиенти при ситуацията на масово забавяне на колите, но от друга страна методът на невдигане и дори затваряне на телефона е меко казано непрофесионално отношение към клиент, при това купуващ една доста скъпа стока. За мен решението, което пропуснах да го кажа по телефона за обратна връзка, е в България да си интегрират информацията за доставките в MyT приложението, както е направено в други страни. Така всички ще са доволни - клиентите ще имат информация за текущата локация на автомобила им, а телефоните на дилърите няма да прегряват и разговорите им ще се ограничат до нови поръчки, а не до непрекъснати и със сигурност неприятни за тях оправдания пред нервни клиенти.

Та молбата ми към теб е - като ти звъннат за обратна връзка за поръчката, сподели им че невдигането на телефона е неприятно изживяване и че най-доброто решение за всички (и за клиенти и за дилъри) е клиентите да могат сами да си проверяват статуса на поръчката и локацията на колата. Дали това ще става през MyT приложението, както е в други държави, или през някаква проста уеб страничка - няма никакво значение. Може би ако повече клиенти им дадат тази обратна връзка и предложение, в крайна сметка ще намерят ресурси да инвестират в тази система за проследяване на информацията от клиентите. Аз между другото още същия ден пробвах няколко пъти да звънна обратно на номера, от който ми се обадиха за обратната връзка, за да добавя този градивен коментар към моята анкета и познай - не ми вдигнаха телефона. :)

За сравнение на целия процес ще дам пример с един видеорегистратор, който си поръчах за колата от Китай наскоро. Освен че пристигна в рамките на 4 дни, имаше супер подробна разбивка на линк от DHL, показваща ми кой ден в колко часа в кой град кой е приел и обработил пратката. Страхотно организирана куриерска услуга за нещо, което е десетки пъти по-евтино от един нов автомобил.

sasho_naidenov01
Мнения: 14
Регистриран на: 07 Май 2022 11:30
Местоположение: София
Автомобил: Камри хибрид

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от sasho_naidenov01 » 05 Авг 2022 08:59

Monster написа: 05 Авг 2022 08:36 сами да си проверяват статуса на поръчката и локацията на колата
Подкрепям с две ръце идеята. Аз още чакам (декември 2021 поръчах) да ми дойде колата, като "моят" бъдещ автомобил даже веднъж си смени статуса "назад" (от произведен и пътуващ рязко се отложи с 2 месеца :( ) ... та сега го чакам последно да дойде септември ... Та смяната на статуса го разбрах 1 седмица преди поредната дата за доставка ... Повече от месец чакам официално причината за смяната на статуса от произведена и пътуваща на "след 2 месеца" :) Та стискам палци да дойде септември.
Поздрави и успех на всички!

blstoyan
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Апр 2022 13:27
Местоположение: София
Автомобил: RAV 4 2022

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от blstoyan » 05 Авг 2022 09:47

Monster написа: 05 Авг 2022 08:36 Та молбата ми към теб е - като ти звъннат за обратна връзка за поръчката, сподели им че невдигането на телефона е неприятно изживяване и че най-доброто решение за всички (и за клиенти и за дилъри) е клиентите да могат сами да си проверяват статуса на поръчката и локацията на колата.
Със сигурност ако ми се обадят ще им кажа.
Иначе, да прав си с летни гуми дойде колата.
Поздрави

Аватар
VDK
Мнения: 355
Регистриран на: 16 Юли 2021 19:51
Местоположение: Стара Загора

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от VDK » 05 Авг 2022 13:27

► Виж съдържание
Последно промяна от VDK на 05 Авг 2022 16:26, променено общо 1 път.
Yaris Hybrid XP210

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от slowtraveler » 05 Авг 2022 13:33

Офтопик
► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
itzoa
Мнения: 310
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 34 пъти

Доставка на НОВИ автомобили 2022 - срокове и процедури ?

Мнение от itzoa » 05 Авг 2022 15:15

blstoyan написа: 04 Авг 2022 09:12
Anton_86 написа: 04 Авг 2022 08:43 Здравейте
А оказва ли влияние цената на автомобила в момента на цената на подписаният договор.
При мен разликата от подписване на договора до момента е около 12 000лв.
Не влияе моментната цена, след като си подписал договор на дадена цена то това е, което ще изплащаш.
Тук има едно "НО". Когато сте поръчвали колата може би е имало договор, но аз като питах точно за това, ми казаха, че договор вече от известно време не се подписва, а се прави поръчка само. Поръчката има нещо като договорна част в нея, но в нея пише, че продавачът има право да променя цената, а купувачът може да се откаже без да губи депозита, ако покупната цена е над 10% над тази, на която е поръчан автомобила.
И при това нямане на нови автомобили, няма да се учудя да започнат да вдигат цените, защото дори и да се откажеш, веднага ще я дадат на следващия чакащ...
Та вие наистина ли подписвахте договор или само поръчка?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 158 госта