Yaris Cross - има ли вече собственици?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
trib
Мнения: 43
Регистриран на: 26 Фев 2021 22:24
Местоположение: България
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от trib » 13 Ное 2021 18:09

Здравейте колеги,

Има ли вече собственици на Yaris Cross? Има ли някой с преки впечатления от каране/возене. Има вероятност след няколко месеца да търсим малко джипче с малък разход, тъй като ще се кара по 60-70 км на ден повечето от които градско.

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от biro » 13 Ное 2021 19:42

Преди 1 седмица записах тест драйв на новия рав хибрид и на тоя ярис крос. На снимки изглеждаше грозник, на живо още повече. Само рав-а тествах, дори не се качих в яриса.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от travelboy1965 » 13 Ное 2021 21:51

biro написа: 13 Ное 2021 19:42 Преди 1 седмица записах тест драйв на новия рав хибрид и на тоя ярис крос. На снимки изглеждаше грозник, на живо още повече. Само рав-а тествах, дори не се качих в яриса.
И аз го бях загледал ама верно е голямо дърво на живо.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от tora » 14 Ное 2021 09:33

Изглежда много добре на живо, нямах идея че има такъв модел. Обикаляйки безцелно около коли в сервиза, видях надпис Ярис, после крос по вратата, като мислех, че това е рав някакъв. Изглежда огромен до C-HR.

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от biro » 14 Ное 2021 10:34

Всъщност изглежда по-малък до C-HR и спецификацията го потвърждава.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от veso_hds » 14 Ное 2021 16:35

Баджанакът го е тествал в Стара Загора, останал е доста доволен и го е заявил, но му казали, че ще трябва да чака поне 4 месеца.Изглежда ще го видим по нашите пътища догодина.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от LEXUS » 20 Ное 2021 17:08

biro написа: 13 Ное 2021 19:42 На снимки изглеждаше грозник, на живо още повече.
travelboy1965 написа: 13 Ное 2021 21:51 И аз го бях загледал ама верно е голямо дърво на живо.
Съгласен съм, според мен на пазара няма по-грозен сув избщо,камо ли в тоя клас. Този дизайн няма и намек за аеродинамика, спорт, финес.
Груб дизайн.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от GringoBG » 29 Ное 2021 23:15

Днес сменях гумите та реших да се метна в тоз нов член на семейството. На предните седалки усещането си е като в обикновен Ярис, само дето този е малко по-квадратен и леко висок в тавана и имаш чувството за повече пространство. Дизайнът на таблото не ме грабна и този на нормалния Ярис е по-хубав за мен. Задните седалки са за китайци или бивши пирати. Багажникът е малко по-обемен от този на нормалния Ярис. На последния не съм правил опит да вдигна пода на багажника да видя какво се крие долу, но на Кроса подът на багажника все едно е пресован картон и се огъва като на умрел кон някои работи. Както и да е, викам, хайде да видим какво има долу все пак. Вижда се структурата на купето и върху нея ей така един залепен леген ни в клин, ни в ръкав, за гумата, който изглежда все едно е от стереопор или нещо подобно, точно 0% опит за естетика да скрием ламарините.

Нормалният Ярис с високо ниво е в пъти по-красив вътре и вън и си заслужава парите, ако сте готови да се примирите с псувните на аверите от задните седалки и липсата на багажник. :whistle:
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2021 18:19

Таблата и на двата Яриса са в стил 90-те, толкова ретро и безидейни. При положение,че първият и вторият Ярис имаха страхотни табла като дизайн, изглеждаха модерни и новаторски, третият Ярис въпреки,че не бяха с електронни табла вече, пак много ми харесва таблото. Но тези два Яриса са дизайнерска безидейност, дори Шкода Фабия е с по-свежо табло според мен.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от BOz » 01 Дек 2021 10:23

Гледам пуснали Айго крос. Светът се изврати.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от travelboy1965 » 01 Дек 2021 18:56

BOz написа: 01 Дек 2021 10:23 Гледам пуснали Айго крос. Светът се изврати.
Тези кросове все повече заприличват на азиатските тук-тук.

Tedoledo
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Яну 2022 18:26
Местоположение: София, България
Автомобил: Скоро Ярис Крос
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Tedoledo » 31 Яну 2022 18:53

Здравейте ,
Нов съм във форума , но от 2009 г в семейството ми караме Рав 4 (2.0 бензин 150 коня) . Колата купихме нова от магазина и за вече 12-13 години и 170 к километра има сменен съединител и два акумулатора . Днес дойде време да допълним автопарка с още един японец и се спрях на Ярис Крос . Една седмица преди това прерових интернет и се бях насочил към корола , като е важно да кажа , че гледам само базовите с двигател 1.5 125 к.с. . Бях хвърлил едно око и на кроса но в мен имаше усещане , че това ще е много малък повдигнат автомобил … да ама не, днес в шоу рума го видях и ми останаха очите . На мен лично много ми харесва на външен вид за разлика от на повечето колеги тук . На предните седалки има място колкото искаш ( аз съм 1.82 висок и съм 90 кг) , на мен ми беше удобно . Другото което ме изненада положително е сравнително нормалния багажник , отново имах очакване да е за една раница . И най - вече ме спечели заради сериозния клиърънс , колата е перфектна за града за бордюрите , легналите полицай и всякави неравности. Разбира се тук я сравнявам с королата. Но както се казва много хубаво не е на хубаво и и след платено капаро от мен срокът за доставка на автомобила е до 6 месеца . Жената беше много любезна но ме предопреди в началото на разговора , каза че шанса да дойде по рано е голям но се застраховат с този срок . Другата голяма изненада за мен е 10 - годишната гаранция на колата или 200 000 километра ! Надявам се времето да отлети бързо и да имам възможност да напиша първи впечатления за автомобила . :cheers: :cheers: :cheers:

travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от travelboy1965 » 31 Яну 2022 22:56

Спечели ме с това"колата е перфектна за града за бордюрите". Сигурно си мислиш ,че до безкрай ще можеш да паркираш по тротоарите и градинките.Точно такава кола е безмислена.Гори повече щото е с аеродинамика на гардероб.Пък за офроуд също не става.Чудя се кога ще им мине модата на тия паркетни сувчета.

Tedoledo
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Яну 2022 18:26
Местоположение: София, България
Автомобил: Скоро Ярис Крос
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Tedoledo » 31 Яну 2022 23:33

За да паркирам на паркинга пред блока ми от улицата към паркинга има бордюр , както и на много други паркинги пред блоковете има бордюри . Иначе през годините ми минаха различни коли през ръцете от аудита (от А3 до А6), Нисан 350Z, чисто нова Шкода ( служебна) няколко клиота и различни джипки от УАЗ до G55 , смея да твърдя , че за София е ОК колата да бъде по висока , аз предпочитам да купя чисто нова Тойота а не 10 годишна премиум барака . Но всеки си избира това което му харесва на него и това което му върши работа .

travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от travelboy1965 » 01 Фев 2022 00:07

Да не стават недоразумения аз също предпочитам нова и затова съм от 2 месеца с нова Корола.Предната Рено също беше нова.Засега нямам оплаквания.Нищо не може да се сравни с новата кола.Тия с премиумите втора ръка са щото гроздето е кисело.И после маат джапанки докато колата е в сервиза.Американците имат един лаф:Ти би ли купил втора ръка кола от себе си?
Като дойде да си я карате със здраве и да споделите мнение.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 60 госта