Yaris Cross - има ли вече собственици?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Другоселец
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Яну 2020 19:28
Местоположение: София
Автомобил: Rav 4

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Другоселец » 10 Яну 2023 22:20

Здравейте,
На 01.02.2022 год. поръчах Toyota Yaris Cross, чист бензин с ръчни скорости - Light. Вчера Милен Даутов от ТМ Ауто ми предаде новата придобивка, като цената беше непроменена. Промяната е при Otp лизинг, като вече погасителния план е в евро и вноската се превалутира всеки път. Също така и лихвения процент вече е по-висок отпреди 12 месеца. Първоначално с Тойота имах уговорката да задържат автомобила при тях, докато си получа винетката за паркиране в зелена зона но вчера ме помолиха да си го взема веднага, защото са доставили доста нови автомобили и мястото на паркинка е запълнено на макс. Предполагам, че това е добра новина за тези които очакват доставка януари. Останах с впечатление, че заводите на Toyota започват да работят на пълен капацитет.

Аватар
itzoa
Мнения: 310
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 34 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 11 Яну 2023 08:30

Чудесна новина, със здраве да си я ползвате и да доживеем и ние за нашите автомобили :) Между другото с изненада установих, че доста от микропроцесорите, които липсваха последните години ненадейно са се появили на склад в САЩ (и то в големи количества) и то преди датата, за която бяха запланувани. Същите процесори мисля, че се поставят и на някои автомобили, така че може би поне тази криза отминава.

Tedoledo
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Яну 2022 18:26
Местоположение: София, България
Автомобил: Скоро Ярис Крос
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Tedoledo » 11 Яну 2023 22:07

Най-накрая дойде и при мен ! На 09.01.23 взех автомобила от Тойота при поръчка 31.01.2022 . Останах разочарован от обслужването , при положение че предварителния договор и капарото са за срок от 6 месеца , мисля че не е нормално никой да не ми се обади , че автомобила закъснява и всеки път аз да ги търся за да разбера още колко ще чакам .
Относно автомобила , 1.5 чист бензин с ръчни скорости и базово ниво , единствено си платих за цвета ( сив металик ) . Колата много ми харесва , кара се приятно и се усеща много стегната и стабилна на пътя, бих казал че волана е директен . От гледна точка на мощност бих казал , че е достатъчна за спокойно шофиране , със сигурност не е кола за гонки .
Вътре колата е приятна има доста пластмаса но не се усеща като Дачия . Неприятно впечатление ми направи това , че задните врати са с ръчки за прозорците не са ел. , което за чисто нов модел ми се струва малко странно , другия минус е , че няма пръскалка за задната чистачка или аз не мога да открия как се пуска . Много ми харесва инфотеймънт системата , абсолютно съвременна , много лесна за управление и като цяло колата свири доста прилично като се има предвид, че е базова . Другото много приятно нещо е мулти волана , като от него може регулираш почти всичко без да се пресягаш към таблета ( радио , музика , телефон и тн). Самия волан е пластмасов но не е неприятен , мисля че изработката на волана е на добро ниво .
Като цяло съм много доволен от автомобила , бих го оценил 7 от 10 ( с уговорката , че все пак е базов автомобил и идва с доволно много екстри и системи за безопасност ) !
За жалост цената му в момента е 4 бона нагоре от както аз го поръчах , но мисля че всички автомобили се качиха ценово . :cheers:

Mcl
Мнения: 659
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Mcl » 12 Яну 2023 06:10

При мен на королата е, като бутна лоста напред посока предното стъкло и пуска вода за задната чистачка. Би трябвало и при теб да е така.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от slowtraveler » 12 Яну 2023 08:57

Tedoledo написа: 11 Яну 2023 22:07 Неприятно впечатление ми направи това , че задните врати са с ръчки за прозорците не са ел.
Това сте го знаели при избора на автомобила и сте избрали такава базова комплектация... Не виждам защо трябва да имате 'неприятно впечатление' от Вашият си избор?!
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Tedoledo
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Яну 2022 18:26
Местоположение: София, България
Автомобил: Скоро Ярис Крос
Получена  благодарност: 1 път

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Tedoledo » 12 Яну 2023 10:43

Благодаря на колегата за жокера за пръскалките , само това не бях пробвал :cheers:
А за ръчките за прозорци на задните врати не знаех , сега като чета спецификациите на автомобила наистина пише ел стъкла на предните врати или нещо подобно . Дори и да го бях разбрал преди да поръчам колата нямаше да ме откаже това , но ми направи впечатление … просто не го очаквах .
Базовия автомобил спрямо цената смятам , че дава доста на клиента . Това което бих променил след време е да сложа едни хубави джанти , но зимата със сигурност ще си карам с железните .

Аватар
itzoa
Мнения: 310
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 34 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 12 Яну 2023 12:59

Light спрямо следващите наистина беше много орязан, не за сметка на сигурността поне, но за сметка на елементарни екстри, като споменатата. Даже помня, че май нямаше дръжки над прозорците за пасажерите на задните 2 места, което ми се стори малко прекалено, но за сметка на това всички варианти имат отопляеми ел. огледала :)

Бико
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Мар 2022 05:24
Местоположение: Madrid
Автомобил: Yaris Cross

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Бико » 14 Яну 2023 17:02

Бико написа: 09 Яну 2023 01:53 Здравейте колеги и за много години. Споделям едно видео от YouTube за батериите на Yaris Cross. Мисля че ще бъде интересно за настоящи и бъдещи собственици на модела, а и не само за тях. Здраве и късмет на всички през новата година. :cheers:
Здравейте колеги. Искам да отбележа ,че в минута 16,35 на видеото се вижда конвертор (в кухината за резервната гума).В моята toyota няма такова нещо(на това място). Не знам дали в този случай е за 4x4 или е версия за не европейски модел? Поздрави.

Аватар
itzoa
Мнения: 310
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 34 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 16 Яну 2023 10:32

Бико написа: 14 Яну 2023 17:02 Здравейте колеги. Искам да отбележа ,че в минута 16,35 на видеото се вижда конвертор (в кухината за резервната гума).В моята toyota няма такова нещо(на това място). Не знам дали в този случай е за 4x4 или е версия за не европейски модел? Поздрави.
Благодаря за включването, и аз се бях зачудил за тази кутийка там, защото мислех да си слагам резервна гума и реших, че хибридите точно заради нея не са оборудвани фабрично с такава, но наистина не е ясно дали е AWD модела или FWD.
Малко офтопик, но чух, че сензорите за налягане на гумите се прецаквали от бозата в комплекта за залепване на гуми. Вярно ли е това и дали на Ярис Кроса този сензор е на вентила или някъде вътре по джантата?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от slowtraveler » 16 Яну 2023 12:04

itzoa написа: 16 Яну 2023 10:32 Малко офтопик, но чух, че сензорите за налягане на гумите се прецаквали от бозата в комплекта за залепване на гуми.
Възможно е, защото все пак сензорът има достъп и до 'вътрешния въздух', и ако бъде 'херметично облепен' с течността за залепване на гуми може да дава грешни показания...
Не съм виждал вариант със сензори, които не са на вентила...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
itzoa
Мнения: 310
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 34 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 16 Яну 2023 13:27

slowtraveler написа: 16 Яну 2023 12:04 Не съм виждал вариант със сензори, които не са на вентила...
offtopic.gif
Имам роднина с испанско-немска марка автомобил, модел 2017 - датчика е някъде вън, може би при АБС и измерва ротациите, при смяна на джантите няма никакви драми, това с вентилните датчици имам чувството, че е измислено за да ходиш при дилъра при всяка смяна на гуми ;)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от slowtraveler » 16 Яну 2023 13:42

► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Бико
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Мар 2022 05:24
Местоположение: Madrid
Автомобил: Yaris Cross

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Бико » 16 Яну 2023 20:12

itzoa написа: 16 Яну 2023 10:32
Бико написа: 14 Яну 2023 17:02 Здравейте колеги. Искам да отбележа ,че в минута 16,35 на видеото се вижда конвертор (в кухината за резервната гума).В моята toyota няма такова нещо(на това място). Не знам дали в този случай е за 4x4 или е версия за не европейски модел? Поздрави.
Благодаря за включването, и аз се бях зачудил за тази кутийка там, защото мислех да си слагам резервна гума и реших, че хибридите точно заради нея не са оборудвани фабрично с такава, но наистина не е ясно дали е AWD модела или FWD.
Малко офтопик, но чух, че сензорите за налягане на гумите се прецаквали от бозата в комплекта за залепване на гуми. Вярно ли е това и дали на Ярис Кроса този сензор е на вентила или някъде вътре по джантата?
Поръчваш резервна гума и не го мислиш, а "бозата" във боклука. Също така трябва да си набавиш крик, ключ(номер 21) за гумите и болта(с пластмасовата глава,който затяга гумата в багажника да не подскача при неравности по пътя), че колата идва без тях. Аз поръчах гумата (с размер (T145/90D16 106M) от toyota и когато взех колата, тя беше в багажника.

Zapadvt
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Авг 2022 22:25
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Ярис

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Zapadvt » 27 Яну 2023 20:18

Здравейте колеги,

Искам да споделя с Вас мойте терзания с поръчка на Тойота Ярис с ниво на оборудване Chic 4/4.
Поръчката ми е от м.август 22, със срок на доставка м.май 23. Но след всички притеснения относно доставките (забавяне на сроковете и изменение на договорените цени) ,ми изпадна един автомобил със същите характеристики , който е на 1 година и на 11000км. Та след не дълаг размисъл въпросният автомобил е моя собственост.
Та сега на въпроса: дали мога да се откажа от поръчката и дали ще ми върнат депозита в размер на 2 к лв.
И още дали ако тук има желаещ колега , мога да му прехвърля поръчката????. blush.gif boxed.gif ermm.gif

Ако има желаещи моля пишете на лично.
Благодаря Ви и пожелавам лека вечер

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от eli70o0 » 29 Яну 2023 22:38

Може би в темата за доставки е по-добре на пишете с цена, модел, ниво, цвят и в кое представителство е пусната поръмката. Там следят повечето хора чакащи поръчки и темата е доста активна.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 119 госта