Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от BOz » 03 Авг 2021 17:12

venciru написа: 03 Авг 2021 15:47 А пък аз се чудех дали да не се оплача на първото обслужване точно от това поведение. Това съвсем сериозно. Мислех си , че нещо е бъгясала. Моята се държи точно по този, описан от теб начин. Не че ми е неприятно, но мислех, че не трябва да се държи така. Смятах, че трябва оборотите да падат плавно, без "скокове". Все пак за първи път карам CVT за постоянно.............Може пък да съм попаднал на Королка с мания за величие и се смята за Лексъс
Реално ЦВТ-то сменя съотношението не безкрайно, а си има зададен стъпаловиден цикъл, към който се стреми. Идеята е не да държи оборотите и с "веригата" да движи постоянно по механиката, а все пак да се задържа на дадена позиция по-дълго време, за да пази кутията от износване. Да кажем има 20 предефинирани основни съотношения, като сменя между тях.
По същия начин се държи дори и хибрида ако го покараш по-дълго и го усещаш как се отнася към оборотите, въпреки безпроблемната механична възможност за безкрайност съотношения без последици.
mirott написа: 03 Авг 2021 14:23 Ти си типичния дървен философ
Не аз продължавам да твърдя несъществуващите 20 позиции разлика в ТЮВ репорта, за да дървестно-филосовствам. И преди ти го предложих, и сега пак - като нещо си цитирал, което е грешно, може поне да кажеш, че си се заблудил. Колко пъти ти дадох шанс да се извиниш с грешния ти спомен. Пробвай поне един път и ще видиш, че не боли. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mirott » 03 Авг 2021 17:44

Приятел, нещо си се объркал. Ти няма как на мен да ми даваш шанс, за кой се помисли изобщо-дай на себе си и се успокой. Кое съществува и кое не, остави на другите. Вярвай си в Дядо Коледа и си свиркай. Не си и няма да бъдеш критерий, че да ми даваш наклон насам или натам. Аз нищо не съм цитирал, ако виждаш. Нито съм те обидил с нещо. Нито съм те обвинил в манипулация, както твърдеше. Извини ли се? Няма и да го направиш, не ме интересува мнението ти, камоли извинението. Нахакан и с високо самочувствие без нужното покритие си. Четеш ли изобщо? Или само чатиш и търсиш повод за заяждане? Знам от други теми поведението ти! Свободното си време не го уплътнявай с мен, моля. Не скачай остро, че да не се порежеш. Споделих лично преживяване. Спомена ми изобщо не е грешен, с това се занимавах тогава и сме го коментирали дори с колеги, глупавите им писания. Да ти дам бившите колеги ли да ти потвърдят? Я сиктир! И не си ти този, който да ми каже какво помня и какво не. Ако обичаш не ме цитирай повече, не спори с мен. Явно има да учиш още много от живота. Имаш поводи да се извиняваш много, но нито един път не видях в никой форум да го направиш. Повтарям казаното от мен-ТЮВ лъжат и пишат за каквото им е платено. Поне от 20 години. Спрях да ги чета, след сравнение за акорд 7 и пасат 5.5 с голяма разлика в позициите в полза на пасата, което никога не е било вярно, и сега не е. И явно от цитатите от теб, и манипулират статистиката с годините. Който иска-инфо в нета бол, и не е един случая с ТЮВ. Стига да знаеш къде и какво да четеш, не да вярваш сляпо на всичко. Трай си и не се закачай повече!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от BOz » 03 Авг 2021 19:48

Съжалявам, че показах истината, която не то хареса, очевидно.
И 300 човека да извадиш, няма да кажат нещо различно от това, което някой е написал черно на бяло и може да се провери от всеки. Само не и от спомените ти. stupid.gif
Та така. Като говориш нещо прави го с факти, защото споменът ти не е факт, очевидно. spell.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mirott » 03 Авг 2021 22:46

Ти от дума не се ли разбираш? Или все да си капак? Не си познал. Помолих нещо. Никаква истина не си показал. Манипулирани тестове и факти черно на бяло не ме интересуват. Съжалявам, че не пазя списанието от онези години, не знаех, че ще те срещна, извинявай tooth.gif ! Не ме интересува също моят спомен какво означава за теб. Трай си.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от BOz » 03 Авг 2021 23:28

mirott написа: 03 Авг 2021 22:46 Съжалявам, че не пазя списанието от онези години, не знаех, че ще те срещна, извинявай
И аз се извинявам за неудобството, което ти създадох.
Хайде със здраве. drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mirott » 03 Авг 2021 23:31

Много си се объркал за пореден път. Няма как да ми създадеш неудобство, не си критерий, как да го кажа вече не знам. И няма да си капак винаги, избий си го от главата. Явно не разбираш от дума. Нищо. Все някъде ще получиш каквото търсиш. ТЮВ са некоректни и платени. От много години. Единственото, което разбрах днес е, че си манипулират статистиките с годините, нагаждат се. Едва ли очакват, че ще има хора със спомени от толкова отдавна. Ама на! Има. Когато го проумееш сигурно може да излезеш от неудобното наистина положение. Но с поведението и начина ти на мислене, с глава в пясъка трудно се проумява tooth.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от BOz » 03 Авг 2021 23:43

mirott написа: 03 Авг 2021 23:31 ТЮВ са некоректни и платени.
Аз подозирам това от много време. И това не ме притеснява ни най-малко. Просто споделих, че информацията, която ти твърдиш никога не е излизала от тях. Нали правиш малката разлика? ppp.gif
mirott написа: 03 Авг 2021 11:00 Пасата бе на 15, акорда на 35-та позиция.
п.п. Най-ниската позиция, на която е излизал Пасат от тази генерация е 21-ва. Просто да ти опресня спомените, нищо друго. И само веднъж Акорда е бил на 35-та позиция - в репорта от 2007-ма за 8-9 годишните автомобили, което не съвпада с генерацията Акорд, за която говориш. В този репорт Пасата е на 57-ма позиция. Та и това не съвпада. А бе здраве да е. drunk.gif

А сега се замислих нещо. Приуса ми стана на 15 години. Демек съм собственик на 15 годишна Тойота. Това влиза ли в статистиката от заглавието на темата така, както е написано? tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mirott » 04 Авг 2021 00:05

BOz написа: 03 Авг 2021 23:43 Просто споделих, че информацията, която ти твърдиш никога не е излизала от тях
Ти адвокат ли си им, или си вътре в нещата? Нито едно от двете не си. Затова трай. Каквото ти напишат вярваш. Вярвай! Напротив, излизала е и съм го видял. Малката разлика е, че аз си вярвам на очите. Схващам. Схващам, че с манипулацията на данните се уливат и затова вероятно нищо не съвпада. Нищо. Дерзай. Ти обаче продължаваш да правиш опити за нещо. Безмислени спорове. Много обичаш. Казах ти-няма да си капак! Знам, няма да ти се получи, ама опитвай, не боляло казват. ppp.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от BOz » 04 Авг 2021 09:43

mirott написа: 04 Авг 2021 00:05 Напротив, излизала е и съм го видял. Малката разлика е, че аз си вярвам на очите.
Значи вече директно ще го кажа - лъжеш. И понеже знаеш, че лъжеш и няма как да се оправдаеш, вкараш измислени спомени в тезата ти. А данните, които са публикували през годините са в нета и може всеки да ги провери.
Наистина с хора, които лъжат публично, а най-смешното в лъжата е, че данните са налични и всеки може да ги провери и нямат доблест да си го признаят, не мисля, че има смисъл да се комуникира. Поне да беше излъгал с това примерно колко тежиш, за да не намесваме жените или рибите, ако си рибар. Ама да лъжеш с данни, които са публични е малко смешно и още повече - тъпо. worthy.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Volkata » 04 Авг 2021 11:33

Евентуално в списанието може да имало разминаваща се информация и да няма лъжа примерно 2 старници безмислен спор.......
Toyota Corolla 1.6 e210

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mirott » 04 Авг 2021 18:09

BOz написа: 04 Авг 2021 09:43 Значи вече директно ще го кажа - лъжеш
Все ми е тая какво ще кажеш, не го ли разбра tooth.gif ? Аз знам какво съм видял и точка. Спри да дращиш като е безмислено. Приемаш си твоята истина и край. Със се публичните си напаснати както на когото харесват данни. И който плаща за тях. Теб нали не мога да те излъжа? Какво мрънкаш постоянно не разбирам tooth.gif . Да, най-добре е да не комуникираш с мен, помолих отдавна worthy.gif . Обаче ти не се спираш...

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от LEXUS » 04 Авг 2021 18:29

Hursa написа: 03 Авг 2021 07:57 Вярно, че в статията се говори за 12 и повече години. Но се отклонихме. smile.gif
LEXUS написа: 02 Авг 2021 23:24 Значи първо Тойота не е евтина,а е евтин Фолксваген, но не се купува,а има местно производство и в САЩ, и в Мексико.
...
По отношение на евтините Тойоти в САЩ, това не е вярно. Струва си да отвориш сайта на Тойота в САЩ
Всъщност виждам голф седмица и то с отдавна устарелия за европейския пазар 1.4 двигател - на цената на хибридната корола седан (2022 година). Аз си го обяснявам с това, че по-високите технологии заложени дори в този вече стар двигател си имат своята висока цена.
Аргументи приемам всякакви, но в пълноводния поток многобройни реплики - не видях и един. Само свободни съчинения, без картинка. smile.gif
Споменаваш само това,което устройва тезата ти. Най-продаваният клас кола в САЩ е Камри класа, там продава безличния Пасат, който е на по-евтина цена от Камри. Никой не го купува. Така е и с Джета. Питай колко Атласа продават, а го продават по-евтино от Тойота и дали купуват Атлас или СУВ Тойота.

Кое е мое свободно съчинение - това,че те поправям,когато лъжеш,че Тойота продава по-евтино в САщ и затова я купуват. Това е първата ти лъжа.
Втората ти неистина,която заяваваш , при това най-нахално продължаваш да спориш, е ,че на американския пазар хибридите на Тойота изпъкват,защото са в конкуренция с други модели на други марки, които предлагат моделите си с големи неефективни двигатели. Ами и това не е вярно - масово се продават малки 4 цилиндрови двигатели. След като правиш съчинения по картинка или без, поне имай уважението и възпитанието да не продължаваш да наливаш бензин в спора.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от boyanmt » 04 Авг 2021 18:42

Когато купих моята бангия,платих ХХХ лева. След 5 дни кацнах в Сан Франциско,и посетих тамошния Тойота център. Същата Равка,но с навигация,JBL sound,18' джанти,хубав кожен салон струваше с 18К лева по-малко. guns.gif
Та,от първа ръка давам инфо,пък който иска да разправя че в САЩ не продават по-евтино.

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Hursa » 04 Авг 2021 18:51

Пасата е в класа на авенсиса - затова е и малко по-евтин от камри. (А и колко се купува авенсиса в щатите? smile.gif) Джета - произвежда се единствено в Мексико, нормално е да струва малко по-евтино. Подобно на румънското рено в Европа. Както се видя хибридите на тойота струват, колкото стар модел фолксваген с още по-стар двигател, като дори е слабо търсен на тамошния пазар хечбек - които по-принцип е по-евтин от седана.
Последно промяна от Hursa на 04 Авг 2021 19:20, променено общо 1 път.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от LEXUS » 04 Авг 2021 19:16

А Атлас къде се произвежда?
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта