Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от max-2 » 28 Юли 2021 22:09

Да, така е. Моята е от 15 при мен, а е на 29.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от boyanmt » 29 Юли 2021 03:45

Не оправда очакванията ми за качествен и модерен Японски автомобил от 21 век в България.
Да, за USA, нещата са доста по-различни-както в по-високото качество на автомобила, така и в по-ниската цена!!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от slowtraveler » 29 Юли 2021 08:30

Добре е да се замислим какво да разбираме под това...
Кога човек продава автомобила си когато:
1. иска да покаже 'новия модел' и има постоянно пари да го направи
2. има постоянни проблеми с автомобила и му излиза икономически неизгодно да го поддържа (или му писва да се занимава с тези проблеми)...
Голяма част от избралите Тойота са практични хора - едва ли се борят да т.1, а по т.2 Тойота се справят що годе добре (нищо изключително, но не и с някакви типични гафове)...
Затова и това е що годе предвидим резултат...

Според мен подходът на boyanmt още в началото не бе правилен, и затова стигна до този извод.
Приятел преди половин година взе на щерка си най-натоварената нова хибридна РАВ-4 и до момента около 20х.км - никакъв проблем. Доволно е момичето (предходната и първа-'учебна' кола и бе RX400h)...
За цената - държат 'златната среда' (да, колегата купи доста лексъси и ползва голяма остъпка в Тойота - при него РАВ-ката излезе на доста поносима цена)..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mirott » 29 Юли 2021 09:19

Златната среда по цена на старо я държи друга японска марка. Тойота съвсем не са това, което бяха. Но, във всяка марка има какво да се желае. Съвсем оправдано има собственици, които не им се разделя с тойотките.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от iovkito » 29 Юли 2021 09:29

То е нормално да си караш колата, ако не създава проблеми и не ти носи финансови тежести. Моята вече струва не повече от 5-6 000лв, а толкова са само 2 застраховки на една чисто нова, за какво ми е да я продавам.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от BOz » 29 Юли 2021 09:35

iovkito написа: 29 Юли 2021 09:29 за какво ми е да я продавам.
Ами по точка 1 на слоу - просто искаш по-нова кола/модел.
Аз лично никога не съм продавал автомобил, защото ми е бил във финансова тежест и да съм гледал да се отърва от него по тази причина.
Просто като тегля финансовата черта, винаги е било по-евтино да си поддържам по-стария автомобил, вместо да давам значително по-висока сума, за да купя и обслужвам в последствие по-новия.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от iovkito » 29 Юли 2021 09:48

В момента на пазара има много малко коли за под 100 000лв, които могат да предложат нещо повече от един авенсис като моя.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от BOz » 29 Юли 2021 09:53

iovkito написа: 29 Юли 2021 09:48 В момента на пазара има много малко коли за под 100 000лв, които могат да предложат нещо повече от един авенсис като моя.
Сигурно. Щом казваш. Но колкото и да са малко все пак ги има, нали. За това човек си купува обикновено точен модел автомобил, защото да кажем му се изпълняват най-много от критериите в дадения момент.
Но твоя Авенсис не може да предложи година на производство 2019-та, примерно. tooth.gif
Както се вижда, просто на един критериите са едни, на друг - други.
Примерно аз лично никога не мога да си представя да дам 50к лв. за Ярис. Ама явно има хора, които през тяхната си призма успяват да си го представят, та и го правят. :D
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от boyanmt » 29 Юли 2021 09:57

slowtraveler написа: 29 Юли 2021 08:30
Според мен подходът на boyanmt още в началото не бе правилен, и затова стигна до този извод.
На чужд г.з,и 100 тояги са малко....
Защо мислиш че не пиша на високи инстанции?
Ефект= 0
Какво ли не сменяха....започвам да си мисля че не са ми я продали за нова кола....не може да е толкова дефектна..
Проблема е,че подмяна изцяло не се приема от Тойота България.
Всички пърдят в едно гърне(сори за думата...)

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от BOz » 29 Юли 2021 10:02

Ами то каръци винаги трябва да има. Просто нали такава бройка не трябва да попада в ръцете на късметлиите. w00t.gif
Майтап, нали. Че през буквите понякога не може да се хване посланието. :cheers:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от boyanmt » 29 Юли 2021 13:43

Споко, Boz! tooth.gif
Явно късмета е такъв, ама наистина се замислям вече, дали не са ми продали върната Тойота?? Може ли да се проследи? По номер на рама не става.

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от ufer » 29 Юли 2021 14:34

Не знам дали Боян има предвид българските високи инстанции, защото те всички са като парламента - хем го има, хем го няма. За мен истинската инстанция е заводът-производител (евентуално централата в Япония) и ако случайно не си писал там, може би е време да се пробваш... :thumbsup:

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Lwerewolf » 29 Юли 2021 17:11

Все се спотайва като питаш за по-конкретни неща, съответно ми е изключително съмнителна тезата му. Може много лесно да се проследи историята на колата ти, просто не си се занимавал.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от boyanmt » 30 Юли 2021 07:38

Lwerewolf написа: 29 Юли 2021 17:11 Все се спотайва като питаш за по-конкретни неща, съответно ми е изключително съмнителна тезата му...
Колега,дай рецептата на ЛС. Писал съм доста, относно премеждията, последно сменяха борд компютър за баснословна гаранционна цена, електроамортисьор на багажника-отново гаранционно. Камерата на ляво огледало работи от време на време, имам запис, същия предоставен на сервиза(не се приема защото пред тях работи).... ляво предно колело издава стържещ звук при пълно ляво или дясно. Не се приема, защото при затворени прозорци не се чувало?????Подмяна на "кожена" тапицерия на предни седалки-обели се на първата година..! Да продължавам ли????? Имаше преди един господин със зелен юзър нейм... започна тогава да се дразни и заяжда.. та за това спрях... инак, колата не се е спряла да дава дефекти! Добре че е в гаранция, и за сега се подменят нещата... тромаво... но се получават, стига нерви да има.През последната ми отпуска, ходих до сервиза на дилъра 5 пъти.. ебаси Тойотата... И пак казвам че на чуждо д. пе... и 100 тояги са малко. Дано колегата над моя пост не се сблъска с моите премеждия, че ще види за какво иде реч. Айде със здраве!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта