Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
btralev
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юли 2021 17:12
Местоположение: Sofia

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от btralev » 28 Юли 2021 16:29

Благодаря на всички за мненията! :thumbsup:
В момента Тойота предлата 2.0 хибрид ниво екзекютив за 48к, което според мен е добра е оферта. Прочетох мнения за Мерцедес А клас, но там най-базовата започва от 63к лева, което определено надхвърля бюджета.
За голфа/шкодата това, което срещам най-много като негативни коментари са 1,5 тси мотора, който нагарял масло и проблемен софтуер + дефектирали монитори на дигиталния кокпит и мултимедията.
Не знам как е при ВАГ групата, но от личен опит на моята алфа наскоро и изгоря блу енд ме модула, който е отговорен за блутуда, войсовите команди + усб слотовете както и датчика на климатика, който не чете правилната температува в купето и следователно климатика работи, когато си поиска. За да се отстрани проблема се изисква да се свали цялото табло и да се подмени...което можете да си представите колко сервизи в София се съгласяват с подобно нещо. Оторизираният сервиз директно ме отсвириха. Искам да довабая , че преди 6 месеца пак ми се наложи сваляне на таблото, за да се смени запушен радиатор на парното bash.gif ...Смея да твърдя, че конкретно моята кола е прокълната и не съм направил добър избор и не трябва да се прави масовото заключение за италианските автомобили.
За това за по-сигурно за слдеваща кола май ще заложа на японско, пък да видим :D

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от chukich » 28 Юли 2021 16:47

Колата 1.8 хибрид е 46к по оферта( автомобили на склад). Пробвай да смъкнеш още поне 1000-1500лв, за да се получи близо 10% намаление от редовната цен. Ако се навият - вземай без да се замислиш. После чакаме ревю :D
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

trib
Мнения: 43
Регистриран на: 26 Фев 2021 22:24
Местоположение: България
Получена  благодарност: 1 път

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от trib » 28 Юли 2021 21:24

Извинявам се, ако е коментирано: Доколкото разбирам единствено Комби 2.0 е с акустични странични стъкла. Някой има ли преки впечатления дали се усеща разлика в шума на магистрала с нормални и с акустични стъкла? Ако да, надявам се да има възможност на 1.8 впоследствие да ми сложат акустични срещу заплащане...

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от Krachunov » 29 Юли 2021 07:22

trib написа: 28 Юли 2021 21:24 Извинявам се, ако е коментирано: Доколкото разбирам единствено Комби 2.0 е с акустични странични стъкла. Някой има ли преки впечатления дали се усеща разлика в шума на магистрала с нормални и с акустични стъкла? Ако да, надявам се да има възможност на 1.8 впоследствие да ми сложат акустични срещу заплащане...
Мноого силно се съмнявам да могат да ти сложат. В смисъл, ако дойде и им кажеш сменете ми ги, цената ще ти дойде колкото 2ката ако не и от горе.
Когато взимах моята, както всеки екзекютив си идва с 16ки алуминиеви джанти. Питах какво ми струва да сменя с 15ки железни....цената беше брало си лайката. Сега джанти лесно може да вземеш и след това. Но за стъклата..не е нещо което може да смениш пред блока.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от slowtraveler » 29 Юли 2021 08:37

Джипа ми бе с ламинирани предни странични стъкла - в сервиза ме бяха уведомили, че едното струва 1800лв, щото стъклата не били 'както на стандартните автомобили' tooth.gif
Така, че и аз смятам, че смяната им 'в последствие' може да доближи стойността на автомобила :)
Иначе - смяната на стъклата съвсем не е космическа техника - с базова техническа грамотност лесно може да се справиш пред блока. Разбира се - трябва да мислиш и добре да ги центроваш..
Преди време бях решил да почистя машинките и леглата на стъклата на Кашкая - пред блока демонтирах и двете предни стъкла за около 10 минути (без демонтаж на стъклото нямаше как да се демонтира машинката).
След откачане от машинката стъклото излиза по определена треактория (не се води по каналите разбира се) - не се напъва никъде, защото малък напън в ръбче може да го строши лесно.
Но ме учуди колко лесно и безпроблемно излиза...
Така, че самата смяна на странично стъкло не я смятам за сериозно техническо изпитание :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

baligo
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Авг 2021 17:39
Местоположение: София

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от baligo » 01 Сеп 2021 18:46

В подобен филм съм и аз в момента - Octavia 1.5 tsi, 150 hp, 6mt или corolla TS 1.8 HV, 122 коня. Карам горе надолу 50/50 градско/извънградско, 8-9к км годишно. Това, че ще чакам Октавията 5 месеца не ме притеснява. Приоритети са ми надеждността и да не ме удря толкова в портфейла в дългосрочен план, планирам колата да я карам поне 10-ина години, ако съм доволен от нея. Моля за мнения и съвети.
Благодаря

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от Hursa » 01 Сеп 2021 19:57

Подобен въпрос зададохте ли и във форумите на шкода? smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от urb » 05 Сеп 2021 10:50

А погледнал ли си Ceed с 1.4 турбо?
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

baligo
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Авг 2021 17:39
Местоположение: София

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от baligo » 05 Сеп 2021 15:49

urb написа: 05 Сеп 2021 10:50 А погледнал ли си Ceed с 1.4 турбо?
Гледах ceed sw с 1.5t, 160hp, 6mt. Хареса ми, но на фона на Октавията ми се стори малко дървена, а цената е подобна. Единствено, че гаранцията е 7 години

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от urb » 05 Сеп 2021 17:38

Това не е малко. При Октавия е 2+2 или 2+3. Второто е кулация. Да не ти се налага да я ползваш. Поразпитай какво значи. После се върни за дървения ceed. Там гаранцията е изцяло от производителя. Немските номера ги пренесоха и при шкода.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от ТТодоров » 05 Сеп 2021 18:01

Внимавай със сервиза на Кия колега. Някакви мутри са и хората ходеха в Хюндай като имай него време i30.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил въпрос - Corolla Touring Sports

Мнение от urb » 05 Сеп 2021 18:58

Има два сервиза в Стара Загора. Знам за кой ми говориш. Не съм ходил там. А и в Казанлък има и съм ходил там - добър е също.:thumbsup:
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: batececo и 26 госта