Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
IvGor
Мнения: 26
Регистриран на: 16 Окт 2018 12:35
Местоположение: София

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от IvGor » 28 Юни 2021 15:16

LEXUS написа: 28 Юни 2021 15:10
Krachunov написа: 28 Юни 2021 14:42 Разликата е, че първо се ръчкат след което бият спирачки...
Именно, първо си харчат бензина, после накладките повече. Забелязал съм масово така се кара, шофъорите се влияят несъзнателно един от друг за темпото.
Така е, трафика те увлича. Гледам да се движа с колоната, че ако изостана веднага се намират меркалии да се бутат и често това води до допълнително хващане и чакане повече на светофар. Ще пробвам другата седмица като пътувам пак към офиса да внимавам повече с газта smile.gif

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Krachunov » 28 Юни 2021 15:40

LEXUS написа: 28 Юни 2021 15:04 Мижави имам предвид не,че не светят хубаво,а че са сиромашки изглеждащи, а колите не са евтини.
До скоро тойота като цяло, дизайна им бе покъртителен. С последните модели имат много голяма промяна в тази насока, но явно пак и някакви странни приумици. Както споменах, корола executive седан НЯМА лед, докато същото ниво TS (комби) е с ЛЕД, (поне ако съпоставяш хибриди).
Въпреки това, бих преживял някакви "зле" изглеждащи детайли, предвид много други неща които получаваш. Споменатия дъстър:
https://www.euroncap.com/en/results/dacia/duster/29898 , кел файда после че мигача му е фешън ако не си жив да го гледаш
Последно промяна от Krachunov на 28 Юни 2021 15:50, променено общо 1 път.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от LEXUS » 28 Юни 2021 15:50

Krachunov написа: 28 Юни 2021 15:40 До скоро тойота като цяло, дизайна им бе покъртителен
Въпрос на естетически предпочитания. Аз примерно харесвам Приус като дизайн, модерна,съвременна кола със съвременно задвижване. Харесвах Авенсисите всичките,както и Карина! Старите Короли лифтбек според мен са много хубави коли, хем голям багажник,хем леко управление и стегната ходова част, даже любимата ми Корола е тази с кръглите фарове 5 врати лифтбек, супер кола. Или тази от 1989-та, чиста линия на дизайна! Затова може би сега харесвам Голф8,защото и той е с много изчистен и стилен дизайн, за някои скучен. Също новата Шкода Октавия много ми харесва. Така че е въпрос на естетически предпочитания. Новата линия на Тойота на мен не ми харесва особено, много груб дизайн и тумбести форми,каквито не харесвам особено. Виж Корола седан седи ниска предницата, тънки фарове, това е дизайн,който мирише на Япония, харесва ми. :D
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Krachunov » 28 Юни 2021 15:57

Тубата ми подкара тестове... дори 2021 модели на дачия получават по 2 звезди w00t.gif w00t.gif no.gif no.gif no.gif
https://www.youtube.com/watch?v=pPZ002-7QX4

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от LEXUS » 28 Юни 2021 16:10

Получават по 2 звезди, защото имат по-бедно оборудване за сигурност.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Krachunov » 28 Юни 2021 16:44

Не баш само:

https://youtu.be/NmDaXYf_9ic?t=144

https://youtu.be/vmfjM4lMX50?t=76

Да не говорим, че за разлика от повечето, в тойота сейфти системите не са ЕКСТРИ и присъстват от базово ниво... От там нагоре само глезотийки получаваш.

Ето и дъстър с c-hr
https://youtu.be/vmfjM4lMX50?t=76

Mcl
Мнения: 658
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Mcl » 28 Юни 2021 22:13

И само да вметнем ,че в голфа да имаш тия мигачи трябва да доплатиш няколко хилядарки. И цената от 50000 лева се увеличава доста ,защото с този пакет на фаровете върви и друг и т.н.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

trib
Мнения: 43
Регистриран на: 26 Фев 2021 22:24
Местоположение: България
Получена  благодарност: 1 път

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от trib » 28 Юни 2021 23:47

LEXUS написа: 26 Юни 2021 00:20
trib написа: 10 Юни 2021 18:20 От рентакара ми казаха, че очакват в Пловдив другия месец да има Голф 8. Тогава ще взема и него и може би ще направя окончателния избор.
Това ще е интересно сравнение. Защо тестваш лимузина и хечбек, не е ли по-логично да тестваш хечбек Корола 1.2 turbo и Голф 8 1.0 TSI или 1.5 TSI
Ако взимам Голф 8, ще е комби 1.5TSI 150 к.с. - по-дълга е базата с 6-7 см - съответно пространството за пътниците отзад и багажника. На Королата седанът ми стига като багажник, нямам нужда от комби (докато на Голф хечбека е 380л. и ми идва малък, а пък и пространството отзад е по-малко). Комби обаче не се предлага като кола под наем...

Голям плюс на Голфа за мен са опциите за светъл салон - просто изглежда като друг клас автомобил по този начин, може да се добави аудио Harman Kardon и не на последно място адаптивно окачване, което тествах на Пасат на мой познат и мисля, че си струва. Иначе съм съгласен, че светлините са готини, но за почти 4000 лв за мен не си струва. Не знам дали ми се събират 20-30 ч. на година междуградско вечер...

И все... като чета немския форум (motor-talk.de) за Голф 8 и 7 - направо се плаша. Голф 8 има много софтуерни проблеми и колите са постоянни с грешки и в сервиза - дори някои са писали, че не могат да си пуснат климатика wacko.gif . Голф 7 имат и немалко хардуерни проблеми с вибрации. шумове и много други... Със сигурност няма да ми е приятно да посещавам често сервиза дори и гаранционно с неяснота дали някои проблеми могат да се отстранят въобще...В същото време познавам хора с Голф 7, които са много доволни и нямат проблеми. А и все пак от десетки хиляди автомобили във форумите се оплакват тези с проблемите. Доволните обикновено не оставят мнение.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от LEXUS » 29 Юни 2021 01:23

Mcl написа: 28 Юни 2021 22:13 И само да вметнем ,че в голфа да имаш тия мигачи трябва да доплатиш няколко хилядарки. И цената от 50000 лева се увеличава доста ,защото с този пакет на фаровете върви и друг и т.н.
Във второ ниво са стандарт тия мигачи при Голф много под 50 000лв. ( В полза на справедливостта говоря за мотор 1.0 TSI или 1.5 TSI,а не за хибридна версия, каквато Фолксваген не предлагат подобна на Корола хибрид. При фолксваген е бездна между 48 волтов мек хибрид, който харчи повече от версията само с бензинов мотор :D или много много скъпия Plug in hybrid).Доплащат се IQ LED Lights, които са матрични свтлини с динамично следване на завоя ала бала и динамични мигачи. Корола не предлага динамични LED в никое ниво оборудване,а за дизайн на мигача не са й чували. Правят си го като Корола 93-та.

Също нещо много по-модерно при Голф 8 е ,че фаровете за мъгла са интегрирани в основния фар, не се добавят долу на бронята, така дизайнът е още по-изчистен и модерен.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Krachunov » 29 Юни 2021 07:41

За две неща не съм много съгласе, почти... drunk.gif
Фаровете на корола с ЛЕД светят на 180 градуса, следователно защо са ти някакви по - сложни да следят завоя. Все пак е техника и колкото по сложна, толкова потенциално може да се счупи.

Относно фаровете за мъгла.. Дизайна ок, ама не е ли идеята на фаровете за мъгла да са ниско до пътя?? То ясно че може... ама както вица...и аз мога и татко може, ама козата си сака пръч

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Volkata » 29 Юни 2021 10:16

trib написа: 28 Юни 2021 23:47 Голям плюс на Голфа за мен са опциите за светъл салон
Корола също се предлага със светъл салон, но трябва да се уточни и да се пита понеже аз като поръчвах моята и забравих за салона на следващия ден се обадих да попитам може ли да уточним че искам светъл салон, казаха че била поръчана и неможело, аз и без това много се чудех дали е удачно да е светъл и го приех че ще е с тъмен и отивам да си взема колата гледам отпред червена Корола каквато съм поръчал но със светъл салон, викам си няма да е моята и се оказа моята съответно си направих устата, въпреки че много ми харесваше и си изпросих компенсация едно безплатно обслужване, но ми казаха че червената винаги била в комбинация с бял салон което незнам колко е вярно, като цяло трябва за всичко да се пита по 10 пъти, защото не са наясно и самите продавачи въпреки че създават впечатление че са много наясно и това мисля че не важи само за Тойота, също нямах AUX изход който така или иначе не ми е нужен но като попитах защо отговора беше ами явно вече не се монтира, но това бяха предположения, също нямам екстрата за поддържане на автомобила в средата на пътното платно, а в брошурата я има описана за което все още не съм ходил да се разправям, защото мисля че така или иначе няма как да ми я добавят, а при поръчването не бях много запознат подробно с тези екстри, та всичко описано го казвам за да имате предвид да питатае по няколко пъти за всичко и да си искате всичко, че те като трябва да прибират парите са първи ама после все едно 5 яйца си си купил от тях, моята Корола е седан екзекутив 1.6 и като цяло съм много доволен от автомобила, който е така не модерен и "много съжелявам че не си взех Голф или Октавия много"
Toyota Corolla 1.6 e210

IvGor
Мнения: 26
Регистриран на: 16 Окт 2018 12:35
Местоположение: София

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от IvGor » 29 Юни 2021 11:04

Volkata написа: 29 Юни 2021 10:16
trib написа: 28 Юни 2021 23:47 Голям плюс на Голфа за мен са опциите за светъл салон
Това, което са ти казали за цвета на салона са глупости, моята също е червена и е с тъмен салон, аз държах да е тъмен. Системата за поддържане на колата в средата на пътното платно я има само в най-високите нива. При мен ниво Comfort и при теб само сигнализира ако прекрачиш маркировката и завърта леко еднократно волана обратно към лентата но не се регулира сама да седи в лентата.

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Krachunov » 29 Юни 2021 11:42

IvGor написа: 29 Юни 2021 11:04
Volkata написа: 29 Юни 2021 10:16
trib написа: 28 Юни 2021 23:47 Голям плюс на Голфа за мен са опциите за светъл салон
Това, което са ти казали за цвета на салона са глупости, моята също е червена и е с тъмен салон, аз държах да е тъмен. Системата за поддържане на колата в средата на пътното платно я има само в най-високите нива. При мен ниво Comfort и при теб само сигнализира ако прекрачиш маркировката и завърта леко еднократно волана обратно към лентата но не се регулира сама да седи в лентата.
И при мен червена е с тъмен салон. Каквато съм свиня не бих си причинил нещо светло.
Относно асистента за ленти. Не е вярно че на най - високото. Аз съм с executive и го имам. По скоро зависи с коя версия си на Toyota safety sense си от версия 2. В този ред на мисли ако си със 2ра версия дори комфорт ще го има

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Volkata » 29 Юни 2021 11:54

До колкото сръвнявах брошури и т.н., за поддържането в средата на платното за седан е при високите нива, а за хеч и комби или за всички или от екзекутив, питах и хора от форума и до такъв извод стигнах просто има малки разлики в оборудванията между седан и хеч/комби, примерно друго което съм забелязал че при екзекутив 2-ро ниво на седан е дигитален скоростомера, а на хеч/комби мисля че е аналогов и в екзекутив + става дигитален, като тези промени по оборудването от скоро мисля пак са променени и мисля че вече нивата идват още малко по богато оборудвани от по - ниско ниво, а моите съображения за салона бяха същите за цапането, но чесно казано няма разлика за момента каквото се е цапало до момента и на светъл и на тъмен щеше да е нацапано, и двата салона изглеждат супер според мен с ромбчетата, светлия просто има по голям контраст и на мен доста ми допада, а за това какво говорят като ти продават колата какво може и какво не за това писах да се пита по няколко пъти и да се уточнява
Toyota Corolla 1.6 e210

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Krachunov » 29 Юни 2021 12:20

Volkata написа: 29 Юни 2021 11:54...
Факт е че едни и същи нива на оборудване идват с различни неща. Както споменах вече по - горе. Хибрид екзекютив комби е с ЛЕД светлини, докато седан не. Но за разлика от нивото на оборудване toyota safety sense е стандарт и се вкарва във всички нива от най - базовото. Сега момента е е годината и месеца на производство, защото абсолютно аналогични на моята с няколко месеца по стари, нямаха андроид ауто и чакаха някакъв заветен ъпдейт. Та по тази логика може .
Volkata написа: 29 Юни 2021 11:54 , примерно друго което съм забелязал че при екзекутив 2-ро ниво на седан е дигитален скоростомера, а на хеч/комби мисля че е аналогов и в екзекутив + става дигитален,
екзекютив е 2рото ниво на оборудване. Имаше някакви разлики дали е хибрид или не но не помня.
Volkata написа: 29 Юни 2021 11:54 като тези промени по оборудването от скоро мисля пак са променени и мисля че вече нивата идват още малко по богато оборудвани от по - ниско ниво,
Да преди комбито комфорта нямаше задна камера и я слагаха от екзекютив нагоре, докато сега тя присъства от комфор. Също така сензор за дъжд в екзекютив не присъстваще, докато сега го има. Освен да е от тези разлики между комби и седан, не съм сигурен?
Volkata написа: 29 Юни 2021 11:54 а за това какво говорят като ти продават колата какво може и какво не за това писах да се пита по няколко пъти и да се уточнява
Според мен и те (дилърите) не винаги са на ясно какво аджеба ще дойде и какво ще са променили по поточната линия. За разлика от повечето където си сглобяваш колата както в SUBWAY. При тойота ти идват с определено дефинирани параметри за всяко ниво и не може да кажеш искам на комфорта да ми сложите лайсни на покрива... примерно.... (конкретния пример може вече да е неточен но схванахте идеята), което пък от своя страна спомага за по - малко проблеми след поточната линия. Едно е всяка кола да ти е с различно оборудване и непрекъснато да сменяш части които да се монтират. Друго е всичките ХХХ коли днес ще са с това оборудване... От производствена гледна точка е по - ефективно. Са има си и минуси, но пък за това има и други производители и който не държи на дълголетие избира тях.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG и 67 госта