Покритие на гаранция

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
memorex
Мнения: 811
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Покритие на гаранция

Мнение от memorex » 07 Юни 2022 20:59

Кат си се хванал на "хорото "ще го играеш до край,да не мислиш че някой ще те пита ко ти харесва. w00t.gif
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Покритие на гаранция

Мнение от biro » 07 Юни 2022 21:45

Ма хорото си е екстра.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

OVI
Мнения: 230
Регистриран на: 24 Яну 2022 22:06
Местоположение: Sofia
Автомобил: RAV4, MY2022, 2.5 HSD Luxury
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Покритие на гаранция

Мнение от OVI » 10 Юни 2022 22:51

slowtraveler написа: 05 Юни 2022 15:12
travelboy1965 написа: 05 Юни 2022 15:06 И по-скъпо Каско за 5 години
В това не съм сигурен... Каското на Лизинга бе доста 'преференциално' защото лизингодателя и застрахователя бяха под една 'шапка' и предложението им бе доста по-ниско от всяка друга алтернатива... Дори и ако се обърна индивидуално към същият застраховател...
Моя братовчедка се върна 2017 г. в България след 20+ години живот в Америка.
Взе си някакво Волво на лизинг. Тя хич не беше доволна от условията на цялата схема (по нейни думи в USA тия неща са доста опростени), но в крайна сметка се договори с лизингодателя.
На третата година я удариха странично, при маневра в подземен паркинг на един МОЛ. И каско-застрахователя нещо и отказваше да плати за оправянето. Наща се вдигна, отиде и стовари проблема на самия лизингодател- "колата де юре е ваша, или се разберете със застрахователя да ремонтира проблема, или идвайте и си взимайте ламарините в този вид, аз спирам да плащам, и ще си търся друга кола. Като си я вземете пак ще трябва да я оправяте, ако искате да я продадете, но това вече няма да е мой проблем". И след няколко тристранни разговора всичко беше оправено и покрито застрахователя.

Така че, това също може да е аргумент защо да вземеш с лизинг (спорд мен)- в подобни щекотливи ситуации, би могъл да ползваш самия лизингодател като средство за натиск...

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Покритие на гаранция

Мнение от alexander79 » 02 Юли 2022 18:31

Никога не съм имал проблеми с отремонтиране на щети. Даже са повтаряли боядисване заради неприемане от моя страна на свършената работа.
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта