Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
boys_san
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юни 2020 06:00
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2007

Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Мнение от boys_san » 16 Фев 2021 11:23

Здравейте колеги ,
търсих в търсачката, но не намерих подходящата тема за да продължа там ,затова
пиша по един повод ,който половината тук сигурно са имали.

Предстои ми закупуване на едно ярисче 1.0 ,68коня ,2003 . Колата обаче е с шуменски номера ,аз
искам да си я регистрирам със софийски.Забатачиха се нещата с нотариуса ,но да кажем,че другата
страна не могат да си оправят нещата ,защото са с пълномощни и пълен батак .НО да речем ,
осъществаваме сделката и веднага на същия ден мисля да ида в КАТ да подам за нови номера(софийски)
и да я прехвърля на мое име .

Знае ли някой от вас как точно са стъпките ,къде трябва да се иде (гише 2,стая 3, ....),какво
ще трябва да нося,предсатвям и т.н. Чета че ще минава задължително канал,щом ще сменям номерата,
някъде ми се мерна че ще ми изсикват да имам пожарогасител,жилетки и прочие и прочие,за което не
съм сигурен дали ги има от старите собственици щото са малко зле тия хора. Отделно понеже не са
я карали зимата ,а само лятото, колата е с летни гуми,възможно ли е КАТ да ми откажат да ми дадат
номера или нещо да ми направят проблем затова ,че съм с летни гуми ,но все пак сега я купувам и
веднага отивам ,не би трябвало да ми откажат да я пререгистрирам заради това.От друга страна
грайфера на летните е добър и мисля че покрива критерия за сезона.

Просто наистина някой ,който скоро е минал по тези стъпки или е запознат до болка с поредността
на стъпките при такъв вид прехвърляне на собственост + смяна на номерата ще ми е в много полза
за да не се лутам в дебрите на КАТ Дървеница.

Благодаря ви предварително tongue.gif tongue.gif tongue.gif

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Мнение от YoKK » 16 Фев 2021 14:46

За КАТ Дървеница не знам, но стъпките принципно са следните: приготвяш си голям и малък талон, оригинал на нотариално заверен договор за покупко-продажба + едно ксерокопие на същия; валидна гражданска отговорност на автомобила, лична карта; дебитна карта или кеш. На гишето ти вземат двата талона и копието на договора, попълват ти един формуляр и те пращат в халето с канала. Там ти вземат формуляра и проверяват физически колата за съответствие на номер рама и двигател, като ти свалят и регистрационните табели. Ако чичото е станал накриво, може да ти търси и аптечка, пожарогасител и авариен триъгълник. Изкарваш колата от халето и чакаш да те извикат по високоговорител на определено гише. Там плащаш и ти подготвят формуляр за новите талони и табели. Излизаш и чакаш да те викнат в халето за монтаж на табелите. Там ти монтират номерата, дават ти талоните и си готов ;) Успех

boys_san
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юни 2020 06:00
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2007

Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Мнение от boys_san » 16 Фев 2021 15:24

Наистина перфектно описано и подробно разбито на стъпки ,много съм ти благодарен за което :)
tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Мнение от Krachunov » 16 Фев 2021 17:32

За да не разчиташ, чичото да се е наспал. Купи си пожарогасител жилетка и тн. Във всяка бензиностанция ги има за по 30 лева. Относно гумите в България НЯМА изискване по закон да си с летни гуми. Гумите трябва да бъдат с минимум грайфер 4 мм ако не се лъжа. Огледай си светлините, за да не се окаже че ще те върнат за някое габаритче. Ако имаш притеснения има фирми, които предлагат тази услуга срещу 50-80 лева и ти не си губиш времето. Те се познават там с който трябва и нещата минават бърже. За тях им трябва нотариално заверено пълномощно, че искаш да ти регистрират колата.

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Мнение от bigchicken » 16 Фев 2021 22:54

Значи, да добавя, на бариерата търсиш чичко полицай със жилетка, който раздава номерата. С номерчето на опашката до бариерата под навеса. След това с документа от това гише пак при чичо полицай, който ти казва на кой канал да се сложиш. Ако не ти е казал още с даването на номера. След каналите чакаш на страничните гишета за нов талон и номера, които си щракваш сам. Вече не слагат оня нит, оправяй се :) Носи си отвертка примерно :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

boys_san
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юни 2020 06:00
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2007

Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Мнение от boys_san » 17 Фев 2021 05:36

bigchicken написа: 16 Фев 2021 22:54 Значи, да добавя, на бариерата търсиш чичко полицай със жилетка, който раздава номерата. С номерчето на опашката до бариерата под навеса. След това с документа от това гише пак при чичо полицай, който ти казва на кой канал да се сложиш. Ако не ти е казал още с даването на номера. След каналите чакаш на страничните гишета за нов талон и номера, които си щракваш сам. Вече не слагат оня нит, оправяй се :) Носи си отвертка примерно :)
Знаех си аз че тука е мястото. СТават все по-полезни отговорите

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Мнение от BOz » 17 Фев 2021 12:33

Аз ще добавя по-важното - не се мятай на тази кола със слепи очи, предвид историята, с която започна. Там ще ти е по-големият проблем от тези в КАТ.
Да не споменаваме вече, че и номера не си задължен да го сменяш, но надали е важно в случая.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

boys_san
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юни 2020 06:00
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2007

Прехвърляне на собственост и нови номера в КАТ

Мнение от boys_san » 17 Фев 2021 18:46

BOz написа: 17 Фев 2021 12:33 Аз ще добавя по-важното - не се мятай на тази кола със слепи очи, предвид историята, с която започна. Там ще ти е по-големият проблем от тези в КАТ.
Да не споменаваме вече, че и номера не си задължен да го сменяш, но надали е важно в случая.
Защо да не се мятам какво и е ?
Това са просто документи,като се орпавят и вече е моя след нотариуса,вече аз ще си и бера гайлето ,така да се каже.
Номера не съм задължен ,както и аз казах ,но го искам силно.+това ще си плащам данка тук на место ,а не където е в момента.И така е най-правилно:)
punk.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 61 госта