Avensis 2007-2008

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Congo
Мнения: 71
Регистриран на: 28 Сеп 2018 11:35
Местоположение: BG/EU
Благодарил/а: 1 път

Avensis 2007-2008

Мнение от Congo » 13 Фев 2021 17:27

Надявам се да не пускам поредната досадна тема. Очертава се смяна на колата и един от основните варианти е Авенсис от модела до 2008. Следващият от 2009 определено не ми допада като вид отвън. Интересува ме всичко отрицателно, което може да се каже за въпросния модел. Питам за лошото, защото хубавите неща не топлят много, ако има масов и скъп проблем. Двигателят изглежда ще е 1.8 VVT-i. Сега съм на дизел (Пежо 406) и не че не ми харесва, но заниманията с FAP/DPF филтри ме карат да се насоча към бензин (с газ) за следващата. Ето по-конкретни теми:

1) Става ли за ГИ този двигател? Чувам новите бензини с директно впръскване не са за газ, но този сякаш не е такъв.
2) Шанс за ръжда като цяло?
3) 129к.с. стигат ли за нормален вървеж?
4) Окачването добро ли е? Предпочитам да вози меко, не вземам завои със 120.
5) Как са цените на оригиналните части? Имам предвид неща, специфични за модела, а не елементи от окачването, които имат заместители. Примерно разни ръчки, копчета, пластмаси, капачки и подобни, които може да се наложи да се сменят и не се намират здрави на старо.
6) Има ли слабости с ел. инсталацията - прояви на неоткриваеми аномалии или подобни неща.
7) Автоматичните кутии успешни ли са? Едва ли ще поема риска, но все пак ме интересува. Ако рядко се повреждат и се намират на старо може да мисля като вариант.
8) Тапицериите издържливи ли са?
9) Някакви крайно изненадващи технически решения има ли? Например чувах за някакво Рено, че трябвало да се смъкне гумата за да се смени крушка на фар. (В Пежо има една глупост с моторче, което отваря клапата за въздуха на купето и от напъване се счупва пластмасовата ос на зъбното колело. Това масово се случва, а разглобяването не е много приятно.)
10) Като разход какво може да се очаква в градски условия?
11) Как стоят нещата с катализатора - запушва ли се нещо, на удобно място ли е за крадене.
12) Поява на скърцания в купето?

Като гледам обявите ми прави впечатление, че цветовете са доста ограничени - масово само светло/тъмно сиви и черни.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Avensis 2007-2008

Мнение от gimara » 13 Фев 2021 18:31

Congo написа: 13 Фев 2021 17:27 Надявам се да не пускам поредната досадна тема.
Вече я пуснахте. Ползвайте търсачката за "Avensis T25", "1.8 VVT-i" и т.н. И като прочетете всичко изписано за колата и двигателя, питайте в съответната тема, ако нещо не ви е ясно.

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта