Съвет за Първа Кола

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Съвет за Първа Кола

Мнение от iovkito » 30 Дек 2020 12:24

Взимай си голяма кола, с независимо задно окачване. Щом ще караш извънградско, няма по-логичен избор. Шкода октавия втора генерация е наистина добър избор, вече са достатъчно евтини. Авенсиси също има за тези пари, само да не се нашиеш на някой д-кат с ремонти за 5к.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Mimiko
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2021 00:10
Местоположение: София

Съвет за Първа Кола

Мнение от Mimiko » 03 Фев 2021 13:50

Здравейте. И аз търся кола, но 4-та подред:)
Клоня към Avensis 1.8 или 2.0, комби, автоматик,бензин. Ако ми се получи, до 7.5 К, с обслужване и регистрация.
Знам че във форума е разисквано, но когато четох във форума на Ауди, последната кола, която имах, без да искам купих рядко срещан двигател и е добре да избегна тази глупост. Аз съм карък жена и от три коли две се оказаха със счупен автоматик, а на Аудито гръмна двигателя. 🙄😃
За това моля за съвет, кои мотори + авт. скоростни кутии на Авенсис са по-надеждни?
Освезаема ли е разликата в разхода на 1.8 и 2.0? Видях в Гугъл, но във форума прочетох, че много зависи от тех.състояние. Колата ще я ползвам предимно за извънградско и може би няма да ме натоварва финансово, ако взема 2.0.
Приятел ме посъветва да не купувам мотор под 2.0(имали проблеми), но във от форума разбрах, че газ се слага трудно и почти невъзможно на по-големите двигатели.
Avensis спрямо RAV-4, къде ще имам по-щадящи разходи?
И много харесах един Subaru outback 2.5 с фабрична газ, който е с 1.3К по-евтин, но предполагам частите са далеч по-скъпи от тези на Тойота и ме наплашиха с марката и тежките ремонти, които може да се появят в перспектива.
Дали някой може да потвърди?
Знам че от кола до кола има разлика, но ще ми е полезно да получа насоки:)
Безаварийно и благодаря ако някой се включи.

Аватар
kuzmanov2021
Мнения: 36
Регистриран на: 28 Яну 2021 14:42
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Camry 2015

Съвет за Първа Кола

Мнение от kuzmanov2021 » 04 Фев 2021 20:35

Мен ако питаш :
вземи си това камри - здрав двигател и ходова част
https://m.mobile.bg/details/11597255777586294
Км - ми се струват малко за тая година , ама инак запазена изглежда
само дето е ръчка - това не харесвам .
то да ти се откара- сменяш скорости-градско - все едно лупаш ......без да казвам :censored:

Mimiko
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2021 00:10
Местоположение: София

Съвет за Първа Кола

Мнение от Mimiko » 13 Фев 2021 15:07

Здравей:) Честно казано, като видя салон с тези имитиращи дърво лайсни.., не знам защо, но ми бърка в очите. Обаче ще имам предвид коментара ти като насока. Благодаря!
Толкова четох и рових, че главата ми е форум, но поне разбрах на къде да се насоча. За Субару, не бих помислила вече. Ако си намеря моята Тойота, ще съм щастлива.
:cheers:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта