Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Да остане ли Ravenger във форума

Анкетата свършва на 10 Авг 2020 13:26

1.Да
6
22%
2.Не
21
78%
 
Общо гласове: 27

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от gimara » 07 Авг 2020 21:29

Revenger написа: 07 Авг 2020 20:55 И така - би ли цитирал поне един мой пост, а и дори част от пост, който нарушава правилата на форума, та камо ли и да подлежи на наказание?
Правилата са си правила и едно от тях гласи:
4.4. Тъй като форумът е частен, в редица случаи модераторите и администраторите си запазват правото да не обосновават действията си!!!

Аватар
Revenger
Мнения: 830
Регистриран на: 27 Яну 2020 21:25
Местоположение: In the middle of nowhere
Автомобил: Toyota Aygo, 2017

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от Revenger » 07 Авг 2020 21:34

Аха, сега вече всичко е ясно!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от slowtraveler » 07 Авг 2020 22:20

Офтопик
► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Revenger
Мнения: 830
Регистриран на: 27 Яну 2020 21:25
Местоположение: In the middle of nowhere
Автомобил: Toyota Aygo, 2017

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от Revenger » 08 Авг 2020 03:44

С горния пост най-учтиво помолих колегите да започнат да дават отрицателни мнения за мен, защото дотогава бяха все положителни. Може и да греша, но не виждам нищо осъдително в това.
Колкото до останалото - според мен е глупаво и принизяващо нивото на форума с разни малоумни измишльотини да бъдат отстранявани от него хора, единствената "вина" на които е била, че по някакъв начин са написали тук общоизвестни истини, които обаче са противоречали на твоите "знания" - например че с дебитомер се мери масата на входящия въздух, а не обема му, че няма разлика между болт и винт, за което ти трябваше чак да проверяваш в учебниците на баща ти, за да се увериш, че е наистина така, що е то въртящ момент, SSD и много други.
Лично на мен ми е все тая, защото от това нито заплатата ми ще стане по-малка, нито авторитета ми сред стойностните хора. Повтарям - от това губи форума, собствения ти форум, който заради личното ти честолюбие се лишава от познания по такива елементарни, но важни неща като описаните по-горе, а и много други.
Колкото до предишна анкета, действително не знаех за нея. Наличието й за мен означава, че вероятно и преди е имало колега/колеги, който/които са имали "неблагоразумието" да споделят тук противоположни на "знанията" ти твърдения. Сегашното й повторение е недвусмислен знак какво очаква всеки следващ. Което, нека повторя, с нищо не ми вреди лично, но е в ущърб на собствения ти форум, а и в голяма степен обяснява защо с течение на времето при повече от 20 000 колеги тук редовно пишат само 4-5 от тях, при това много внимавайки да не би да ти противоречат с нещо.

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от gimara » 08 Авг 2020 09:10

Revenger написа: 08 Авг 2020 03:44 че по някакъв начин са написали тук общоизвестни истини, които обаче са противоречали на твоите "знания"
Revenger написа: 13 Юли 2020 17:46 Не можах да се стърпя :D
От тема в този раздел :D

уредите са с монофазен/да не говорим, че има и с трифазен/ ток

Някой до се сеща за домакински уреди с трифазен ток?

Аватар
Revenger
Мнения: 830
Регистриран на: 27 Яну 2020 21:25
Местоположение: In the middle of nowhere
Автомобил: Toyota Aygo, 2017

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от Revenger » 08 Авг 2020 10:03

Нямам спомен да съм твърдял, че съм безгрешен.
Действително се оказа, че един от повече от 20 000 колеги в този форум има в дома си уреди на трифазен ток.
Незначителна подробност, разбира се, е това, че трифазната инсталация в дома му е била предварително инсталирана, както и че случаят е в Германия.
Последно промяна от Revenger на 08 Авг 2020 10:13, променено общо 1 път.

Аватар
mapamop
Мнения: 4078
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 291 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от mapamop » 08 Авг 2020 10:13

Revenger написа: 08 Авг 2020 03:44 С горния пост най-учтиво помолих колегите да започнат да дават отрицателни мнения за мен
Revenger написа: 08 Авг 2020 03:44 разни малоумни измишльотини да бъдат отстранявани от него хора, единствената "вина" на които е била
След като "не ти харесват" нито правилата, нито аудиторията защо продължаваш да "помпиш" кофти репутация все още?
Правилата са написани и определени от управленският екип - така са решили, така са направили.
Представи си да се изсипя във вас, и да започна да ти давам акъл? Как да си подредиш дома? Какво да се сготви за вечеря?
Аз ще спя на голямото легло в спалнята, защото е по-полезно за мен, а ти на дюшек на пода в хола, за да си оправиш стойката, че нещо ми се виждаш прегърбен...
Тези столове ще ги сменим, защото в дебелите книги пише че трябва да са други, а ти не разбираш от тези неща и си купил тези евтини боклуци.
Със сигурност няма да ме изтраеш повече от 1-2 часа, и ще ме нариташ като бясно куче. А аз ще ти се обидя дълбоко, защото съм ти казал истината за тези неща, а ти ми се отплащаш с неблагодарност и протестираш...
И на двете места правилата са такива - Like or fly...
На твое място, просто щях да зарежа всичко и да отида някъде другаде, където ще ме оценят подобаващо, и ще се чувствам полезен и уважаван подобаващо, вместо да приличам на панаирджийска мечка. Пейзаните да се наслаждават на това което са сътворили, и по-късно да открият разликата.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
Revenger
Мнения: 830
Регистриран на: 27 Яну 2020 21:25
Местоположение: In the middle of nowhere
Автомобил: Toyota Aygo, 2017

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от Revenger » 08 Авг 2020 10:21

Нещо отново си в грешка.
Правилата на този форум, така както са написани, са много добри и ми харесват, иначе въобще нямаше да се регистрирам тук.
Бедата е, че те не се спазват точно от тези, които са ги написали, при това оставяйки си вратичка, че тъй като, видите ли, форумът бил частен, те можели да си правят каквото искат без обяснения, т.е. да нарушават правилата без проблеми.
Иначе, както и стана въпрос по-горе, досега поне няма случай аз да съм нарушил някое от правилата в този форум.
Неслучайно никой не може да цитира подобен случай, а се измъкват с това, нека повторя, че форумът бил частен и те можели да правят каквото си искат.

Аватар
mapamop
Мнения: 4078
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 291 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от mapamop » 08 Авг 2020 10:35

Revenger написа: 08 Авг 2020 10:21 форумът бил частен и те можели да правят каквото си искат
Осигуряваш си хостинг, пускаш си форум и пишеш правилата, по които смяташ че трябва да вървят нещата. Тогава ще можеш и ти свободно да определяш правилата, защото ще си си "вкъщи". Тук си в дома на този екип, и спазваш някаква граница на търпение, или отлиташ другаде.
Виж по-горе. И аз не съм счупил нищо във вас. По правилото на гостоприемството трябва да ме вземеш предвид, но премазвайки границите на житейското ти търпение, какво ще получа? Целувки или шут през вратата? Същото е - налагам ти правила на поведение, на твоя територия.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
Revenger
Мнения: 830
Регистриран на: 27 Яну 2020 21:25
Местоположение: In the middle of nowhere
Автомобил: Toyota Aygo, 2017

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от Revenger » 08 Авг 2020 10:45

Тъй като времето ми е ценно, а и нямам навика да споря с такива като теб, ще ти отговоря съвсем кратко - не приемам поучения от човек, ненаписал нищо смислено, а основната му функция тук е да припява на администраторите и модераторите.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от Kiki » 08 Авг 2020 12:36

Revenger написа: 08 Авг 2020 10:45 не приемам поучения от човек, ненаписал нищо смислено, а основната му функция тук е да припява на администраторите и модераторите.
Ето затова модераторите са пуснали тази тема по твой адрес.
Сам си просиш icon_n_bann и ми се струва, че скоро ще си го получиш.
Ти имаш самочувствието, че твоите постова са смислени? Евала. bow.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
mapamop
Мнения: 4078
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 291 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от mapamop » 08 Авг 2020 12:50

Revenger написа: 08 Авг 2020 10:45 човек, ненаписал нищо смислено, а основната му функция тук е да припява
Успя да ме разкриеш tooth.gif
Надявах се на твой гръб да понаправя още малко черешки/пчелички/звездички и да ми оцветят името в тъмно зелено, за да ми подхожда на цвета на краставиците на таратора. Ама ти с твоето неразумно поведение, ще ми провалиш плановете, като те ритнат предсрочно. :help:
То и Слави пееше по разни политконцерти, ама я го виж сега къде е? Всеки момент ще влезе в парламента, и ще захлеби някоя паричка. Аз да не съм чак толкова по-глупав? Все един цвят на именцето ми може да си изкарам от "големите" ...
Та на първата част от цитата:
Колко поста пусна за твоето Aygo? Колко поста пусна за решени технически проблеми, свързани с марката "Тойота"?
Аз не си спомням да произвеждат гуми, гайки, винтове, фикуси, газ, мас, пирони и SSD устройства...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
Filbor
Мнения: 1055
Регистриран на: 16 Окт 2014 15:39
Местоположение: Бургас - София
Автомобил: Renault Zoe Intens 2021, R135
Благодарил/а: 5 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от Filbor » 08 Авг 2020 13:06

Контра-предложение: Да се направи модератор за бъдещ раздел за шевни машини Тойота, че такъв липсва tooth.gif tooth.gif tooth.gif
08.2014-11.2021
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от slowtraveler » 08 Авг 2020 14:36

Revenger написа: 08 Авг 2020 03:44 С горния пост най-учтиво помолих колегите да започнат да дават отрицателни мнения за мен, защото дотогава бяха все положителни. Може и да греша, но не виждам нищо осъдително в това.
Неслучайно гледах да не се намесвам в темата, и дори не съм гласувал...
Защо смяташ, че имаш каквото и да е право/авторитет и т.н. да съветваш хората да дават каквото мнение ТИ искаш?!
В интерес на истината - учудва ме, че въобще повдигаш такъв въпрос/съвет... Какво целиш с това? Да се направиш на 'жертва'? Да обидиш колегите, че действат под чуждо въздействие?

Ако искаш просто да напуснеш форума и затова искаш 'негативни отговори' - това би било лично твое решение, и съвсем не би зависило от някаква си анкета....
Но в случая явно искаш да останеш, и затова правиш опит да 'протестираш' и да обиждаш хората, които са гласували против оставането ти във форума.
Напомням, че докато въпросът дали въобще да участваш във форума е лично твое, оставането ти във форума вече не е твое еднолично решение...
Просто се двоумях дали да стане мое еднолично решение, и реших да се доверя на участниците във форума - те са дали много на този форум като технически издържани твърдения, съвети и т.н. И включително и в офтопик темите, но съвсем не по такъв дразнещо заядлив начин - в края на краищата форумът е създаден за взаимопомощ и удоволствие, а не да се създават дрязги и т.н.....
Офтопик
► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1221
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Искате ли Ravenger да остане да пише във форума

Мнение от dracunculus » 08 Авг 2020 15:43

Revenger, а ти ли определяш дали колегата до сега "не е написал нищо смислено във форума"? Като почнем с подобни нападки не е нужно да се чудим после, като си спечелим врагове.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: max-2 и 84 госта