Собственик на CLK пита за Yaris 1.5 (105кс.)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Skohi
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юли 2020 00:12
Местоположение: София
Автомобил: Мерцедес CLK w208

Собственик на CLK пита за Yaris 1.5 (105кс.)

Мнение от Skohi » 28 Юли 2020 00:50

Здравейте, собственик съм на Мерцедес CLK w208 (136кс.) на метан - тромав, но много икономичен.
Имам желанието да си закупя и по-динамичен автомобил за почивните дни. Преди съм карал по-малък автомобил (Пежо 206) и малките хечбеци са ми слабост.
Тук идва и скорошния ми интерес към Toyota и най-вече модела Yaris 1 с 1.5 (105кс.). Имам следните въпроси и ще съм Ви много благодарен за всеки отговор:

1. Притежава ли достатачно динамика и добро управление този модел, с този двигател, за да носи истинско удовлствие при шофиране (нямам познат с когото да тествам автомобила)?
2. Моторът от 1.5л. със 105кс. надежден ли е като цяло и има ли популярни недостатаци?
3. Има ли значителна разлика в автомобилите от модела произведени по-рано (2001) и по-късно(2005)?
4. Слабости, които да следя при покупка.
5. В случай, че автомобилът стане новия всекидневен за жена ми в един момент - има ли проблеми при поставяне на газова уредба?

В случай, че се досещате за полезна информация за един потенциален собственик на този автомобил - споделете. Благодаря Ви. smile.gif

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Собственик на CLK пита за Yaris 1.5 (105кс.)

Мнение от LEXUS » 30 Юли 2020 23:51

Skohi написа: 28 Юли 2020 00:50 1. Притежава ли достатачно динамика и добро управление този модел, с този двигател, за да носи истинско удовлствие при шофиране (нямам познат с когото да тествам автомобила)?
Това зависи от твоите критерри за достатъчна динамика. Двигателят е пъргав, колата е лека и повратлива.Доколкото знам е стабилна за управление. Но си мисля,че с тази височина няма да е най-динамичната кола, въпреки че T Sport е по-ниска. Много приятна пъргава кола за каране.
Skohi написа: 28 Юли 2020 00:50 2. Моторът от 1.5л. със 105кс. надежден ли е като цяло и има ли популярни недостатаци?
Доколкото знам моторът е абсолютно безпроблемен.
Skohi написа: 28 Юли 2020 00:50 3. Има ли значителна разлика в автомобилите от модела произведени по-рано (2001) и по-късно(2005)?
Зависи какво разбираш под значителни :D Фаровете са променени,стопове,мисля и брони. Тапицерии в интериора,мисля,че преди фейслифта воланът няма възможност за регулиране в дълбочина, но може и да греша. :cheers:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Собственик на CLK пита за Yaris 1.5 (105кс.)

Мнение от Akima » 31 Юли 2020 00:45

Търсачката.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Baidu [Spider] и 73 госта