Измама в Toyota

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Измама в Toyota

Мнение от Airfan » 05 Юли 2020 22:47

Би било редно да ви уведомят, че има разминаване в километрите на автомобила, което щеше да ви светне лампата, че има нещо нередно. Посъветвайте се с адвокат. Това с техническата грешка не ми звучи сериозно просто.
Изображение Изображение

vfr800
Мнения: 462
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 66 пъти

Измама в Toyota

Мнение от vfr800 » 05 Юли 2020 22:48

Един въпрос от моя страна относно батериите, може би не е съвсем по темата, но все пак да питам :). Виждам че потребителя Boz притежава хибриден автомобил и е доста наясно с опциите в TechStream. Въпроса ми е, има ли възможност да се провери колко цикъла е направила хибридната батерия ? Следи ли се софтуерно тази стойност ? Знам че по-старите бяха NIMH и там цикъл е доста относитлено понятие , но все пак :)

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Измама в Toyota

Мнение от BOz » 05 Юли 2020 22:58

vfr800 написа: 05 Юли 2020 22:48 Въпроса ми е, има ли възможност да се провери колко цикъла е направила хибридната батерия ?
Не, защото не работи (не се използва) на принцип на "цикли", които се дават на батериите.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
WoLF
Мнения: 2631
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 249 пъти
Получена  благодарност: 112 пъти

Измама в Toyota

Мнение от WoLF » 05 Юли 2020 23:21

Трити грешки наскоро = довиждане, не мерси :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
ppeneva
Мнения: 184
Регистриран на: 02 Яну 2019 10:33
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Hatch 2005 1.4 D4D MMT
Благодарил/а: 2 пъти

Измама в Toyota

Мнение от ppeneva » 06 Юли 2020 01:10

Колега, търсете си правата, не се оставяйте да ви прецакат!

Аватар
biro
Мнения: 2647
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Измама в Toyota

Мнение от biro » 06 Юли 2020 08:04

Човекът е отишъл за диагностика и преглед. Направили са му я, не е имало грешки, какво са виновни в Благоевград? Не е отишъл за проверка на историята, за да му кажат за пробега.
Някой тук измисли, че не са му казали преди колко км са изтрити грешки. А дали са трити грешки всъщност не става ясно.
Италианския собственик е захвърлил колата в някоя морга, та ако беше изрядна нямаше да я хвърли, а да си я кара. Сигурно има и други проблеми по колата. Там не сменят масло на посочените интервали ако не е в гаранция.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Измама в Toyota

Мнение от peterhr » 06 Юли 2020 10:05

А кой е изтрил грешките? В Италия, в Благоевград ? Защо не са казали какви са грешките? В трети сервиз след това?

Компютъра на колата показва ли дали са трити грешки и кога са изтривани?

Това с км - възможно е да са си върнати. Ако италианеца е врътнал още 30 000км след сервиза и след това е оставил колата за продаване. Тя е минала психологическата граница от 200К км. Странно е, ако е така, че нашия търговец не е намалил още от километрите. Ако колата е по-запазена, е по-нормално да снижи километрите до към "нормалните" 130К или 140К.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Измама в Toyota

Мнение от Akima » 06 Юли 2020 15:07

90% от участниците в тази тема пишат за спорта...

Релевантните факти са, че дамата е закупила 6-годишен употребяван автомобил, внос от държава, известен износител на "скрап" за Източна Европа.
Аз като потребител и на нови автомобили, и на "оглозгани ябълки" втора употреба, се учудвам защо се закупува HSD без Програма „10 години безплатна грижа за хибридната батерия“.

Не е възможно да се тества пакетът от призматични клетки само за половин час при дилър.
Съветвам всички Ви да четете преди да правите покупки и гръмки изказвания.

Дамата наистина може да се обърне към адвокат и да се насочи към разваляне на сделката поради скрити дефекти на вещта-предмет, това е разбира се при условие, че при покупката е декларирана реално платената стойност, а не са правени икономии и от документация и данъци.

Не виждам каква вина търсите в друг освен в себе си и продавача - това са 2-те страни, които имат интерес от осъществяване на сделката.
На всеки дилър в РБ му е известно, че клиент с автомобил на 6+ години, закупен н-та употреба няма да се появи повече за сервизна дейност, нито пък ще си закупи нова хибридна батерия, при положение, че само във Варна има 3 сервиза, специализирали в ремонта на такива батерии.

Изслушахме Ви оплакването, разлаяхме троловете, получихте разни съвети, предложения и акъли - дано поне като безплатна психотерапия форумът да е на необходимото ниво.

Изберете си опция и се придържайте към решението си:
1.Ремонт.
2.Иск срещу продавача.
3.Мрънкане по форумите.
4.Продажба на следващия фен на оферти/промоции/акции/COVID сделки.

Бъдете здрави и успех.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Hursa
Мнения: 4920
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Измама в Toyota

Мнение от Hursa » 06 Юли 2020 16:06

Akima написа: 06 Юли 2020 15:07 Не е възможно да се тества пакетът от призматични клетки само за половин час при дилър.
Т. е. този тест, който извършва тойота дилъра е измама и ни вземат пари с тази измама? Не носят отговорност за резултатите от неадекватните си тестове?
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Измама в Toyota

Мнение от Akima » 06 Юли 2020 16:20

Hursa написа: 06 Юли 2020 16:06 Т. е. този тест, който извършва тойота дилъра е измама и ни вземат пари с тази измама?
Бих внимавал с такива изказвания в публичното пространство.
Аз като съм заплащал за диагностика в различни представителства винаги съм бил наясно, че получавам "моментна снимка на състоянието", само дете може да вярва, че данните в даден блок/модул не са били и не могат да бъдат манипулирани.

Ако засегнатата дама съобщи за коя услуга точно е заплатила можем да разберем и ние какво се е случило:

1.Заплатена е диагностика с GTS - в рамките на представителството.
2.Правен е тест драйв с диагностика и живи данни за заряд/разряд в РЕАЛНО ВРЕМЕ.

Разликата в цената на 2-те услуги е сериозна - не съм сигурен дали малките представителства дори могат да отделят сервизен техник за 2-3 часа тест и дали дори съществува такава услуга в ценоразписа им.
Ставката за труд я знаем всички.
Повечето интелигентни покупки се правят с "двойно застраховане" - дилърска диагностика и проверка при независим специалист в дадената марка.

При последната диагностика, която аз правих на RX400h, за да съберем данни за батерията изминахме 100 км градско във Варна - отне ни часове...

Запомнил съм от покойния ми дядо:
"Човек получава това, за което плаща."
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Hursa
Мнения: 4920
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Измама в Toyota

Мнение от Hursa » 06 Юли 2020 16:44

Akima написа: 06 Юли 2020 16:20 Аз като съм заплащал за диагностика в различни представителства винаги съм бил наясно, че получавам "моментна снимка на състоянието"
Моментна снимка при едночасов тест - от "Toyota сертифицирани служители"
► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Измама в Toyota

Мнение от dracunculus » 06 Юли 2020 17:44

От кой закупи автомобила, че не ми става ясно? От Тойота Благоевград ли? Защото, ако не е от тях, не виждам защо те ще са виновни за разминаването в километрите. Някой друг по веригата е манипулирал колата . А, че батерията може да се скапе след прегледа там смятам и аз, че е възможно
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

kaloian
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Юли 2020 09:03
Местоположение: Казанлък
Автомобил: toyota auris

Измама в Toyota

Мнение от kaloian » 06 Юли 2020 22:07

Досега си мислех че се ходи на сервиз за консултация или за отстраняване на проблем,сега обаче разбирам че една не малка част от вас ходят там да си губят времето и парите.

kaloian
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Юли 2020 09:03
Местоположение: Казанлък
Автомобил: toyota auris

Измама в Toyota

Мнение от kaloian » 06 Юли 2020 22:10

А в моят случай се оказа че в официален сервиз на touota,можеш да си загубиш и времето и парите.

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Измама в Toyota

Мнение от TATI » 07 Юли 2020 07:26

► Виж съдържание
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта