Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от BOz » 04 Юни 2020 09:54

chukich написа: 04 Юни 2020 07:37 Той ми обясни, че най-голям контрол/изисквания по качеството на елементите се правят първата година и последната година от производство на определен модел/поколение кола.Няма толкова значение за коя поточна линия.
Това не е така.
Има си едни цикли, които се следват много стриктно. Има си така наречените цикли на встъпване, след това време през което може да поправиш дадения първоначален цикъл на продукта, ако се появят дефекти, след това стабилизация и накрая идва съществения цикъл, при който се измерва броя на модулите, които са дефектирали в процентно съотношение, през което време се изпълнява съществения договор между доставчика и ОЕМ-а.
И точно поради тази причина през първите бройки на производство дефектите са най-големи, защото се отстраняват дизайн и/или производствени проблеми и като мине този период, тогава встъпват тежките клаузи за брой проблемни модули.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от iovkito » 04 Юни 2020 10:38

Вече всичко по колите е изпилено до тоталния минимум, гони се само печалба. Вчера си монтирах теглич на рав4-ката, задната броня е дебела колкото кофичка от кисело мляко, не знам производствената ѝ цена дали надвишава 10$. Тегличът е по-тънък и по-лек от този на авенсиса. Гледам, че шкодите ги намалиха с 25%, явно складовете им са пълни си непродадени коли, поне се разбра, че реално си слагат толкова допълнителна надценка, която сега махат, защото рядко се намират купувачи, които в момента са готови да дадат 50к за октавия??! С тойотите не е по-различно, реалната цена на рав4 е 40-45к, авенсис 30-35к, короли 25-30, яриси 18-20. Всичко друго е надуване на балон.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от urb » 04 Юни 2020 11:03

Хората купуват от България и ги продават навън. Масово при това. В Румъния са по скъпи определено. Не мисля че си струва. Освен за чакането, просто може да си избереш налична. Много е неприятно да се чака 3 месеца. А като кажат 3 - става и 5-6-7. Защото дадеш ли капарото си им в кърпа вързан. И през това време може да излезе намаление или по-добри оферти и определено е кофти тръпка това.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от dracunculus » 04 Юни 2020 11:04

Че цените растат е факт. Но така е с всичко. От както съм в Германия например, вече са 8 години, поскъпна драстично всяко едно нещо. Започвайки от храна и напитки, наеми (много осезаемо), велосипеди, горива (актуално поевтиняха заради моментното положение, но скоро и това ще мине), автомобили също, разбира се. Не смятам, че е нормално един добре оборудван Голф да бие към 40 000 Евро, Королата и тя някъде там, 38, 39к. Шкоди, Опели и т.н. стигат до над 45к Евро. Мерцедес Е-Класа струва колкото преди години струваше S-Klasse и т.н. и т.н. Има голяма инфлация от години и тя си дава отражението. И покачването на цените е за съжаление неизбежно. Отдавна се примирих, че следващата ми кола (от класа на Авенсиса) няма да е под 35 000 Евро, просто няма как да стане.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от urb » 04 Юни 2020 11:07

Сега заради короната ще има големи намаления да се изчисти стока. Глупаво е да капарираш и след 6-7 месеца да разбереш че има промоция 10 процента надолу. А ти си се набълбукал. За мен е тъпо да се пазари без колата да е произведена. В щатите отиваш в шоурума и след ден два си взимаш колата. Понякога веднага. А нас тук се опитват да ни цакат - реално ги финансираш да произведат колата.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от dracunculus » 04 Юни 2020 13:46

В момента вече ги има намаленията. На моменти са за до 1/4 от стойността. Камри в момента мога да купя за точно 30 500 Евро НОВО при каталожна цена на същото (даже същата кола в шоу-руума) до преди 3 месеца над 41 000! Поевтиняха коли от всякави марки, поевтинха и цените на недвижимите имоти в Германия. Ще видим до кога. И малко по темата. Мисля все пак, че въпреки намаленията пак кола от България е по-евтино да си купи колегата
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от Hursa » 04 Юни 2020 14:37

В България такива намаления няма. С такова намаление излиза по-евтино от Германия и не с малко.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от dracunculus » 04 Юни 2020 17:58

В момента определено, но не и по принцип. Колко дълго ще се задържат ниските цени никой не може да каже. Ако някой е решил сега да купува определено има смисъл. Въпреки че не знам дали ако не се пазариш по-интензивно с българските дилъри няма пак да ти излезе по-малко. Гледам сега Камри най-високо ниво в ТМ Ауто - 74 500лв. Аз като цяло, например, като редовен клиент там получавам без никакъв пазарлък 17% отстъпка. Така беше поне при Авенсиса ми. Това би означавало при Камрито точно 61 835лв. Това е цена почти като тази в Германия, която по-нагоре споменах. Аз лично бих успял в София да спазаря и по-голяма отстъпка, имам си своите методи tooth.gif . Мисля, че от раз бих го спазарил за 59600лв (20%, толкова ми намалиха при Королата). В Германия съм пробвал не веднъж, допълнителните отстъпки от цените, особено ако и без това са намалени са минимални!
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

centil
Мнения: 934
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от centil » 04 Юни 2020 21:10

Ето, че и отстъпки от порядъка на 15-17-20% са възможни в България. А @LEXUS твърдеше, че не е възможно
viewtopic.php?p=376496#p376496
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от BOz » 04 Юни 2020 21:35

https://www.toyota.bg/current-offers/av ... i_na_sklad

Значи или най-икономичното, или най-харчещото. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от dracunculus » 04 Юни 2020 22:05

Начинът по който винаги успявам (функционира особено добре, ако си им редовен клиент и плащаш директно цялата сума, а не на лизинг през тяхната лизингова компания) е следният: обличаш се леко шикозно, отиваш там и им казваш директно- "парите не са никакъв проблем, имам ги директно, мога да си позволя каквото и да е, даже и премиум автомобил, ама искам да остана верен на марката, ала бала. Е тая кола в ъгъла ми харесва, мога да си я позволя, НО тая цена не ми пасва, в Германия ми предлагат по-добра оферта (което винаги е пълна лъжа spell.gif )....какво можем да направим по въпроса?" Без майтап, по този начин си купувам винаги доста изгодни автомобили. Трябва да си убедителен. Да направиш впечатление, че мангизи имаш и ЩЕ си купиш нова кола, без значение дали от тях или не ! И разбира се, че ще направят и невъзможното да те спечелят с добра оферта! Пробвайте...
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от iovkito » 05 Юни 2020 10:32

Някой правил ли е тест драйв на 2,0 хибрид в корола? Изглежда ми като най-удачния вариант от целия списък с налични автомобили.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от dracunculus » 05 Юни 2020 10:54

Да, карах я. И като хеч и като комби. Останах много приятно впечатлен. Много е пъргава, много повече от Авенсиса ми, от който също не мога да се оплача като за това, което представлява. Королата си тегли доволно, както от място, така и на аутобана от 100 до Vmax (194 по километраж). Добре обезшумена е , стегнато окачване, добри материали вътре (беше високо ниво на оборудване). Разход даде , доколкото си спомням около 5,6 смесен (някъде там беше, като в града се държеше около 4те литра), което включваше град, междуградско и магистрала с яко газ. Карах я няколко дни (беше сервизна кола, докато моята беше за оправяне на една деруга по бронията). За това време смених хечбекът с комби, беше им потрябвал междувременно и ми дадоха комбито. Разлика в поведението не долових.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от Hursa » 05 Юни 2020 11:08

По добре да се пробва. На чуждо впечатление не може да се разчита. А и зависи с каква нагласа се "пробва".
(и сигурно ще я тествате, след това споделете smile.gif)
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Процедура по закупуване на нова Toyota от Румъния и/или друга членка на ЕС?

Мнение от nicktodorov » 05 Юни 2020 11:51

Hursa написа: 05 Юни 2020 11:08 По добре да се пробва. На чуждо впечатление не може да се разчита. А и зависи с каква нагласа се "пробва".
(и сигурно ще я тествате, след това споделете smile.gif)
Абсолютно съм съгласен с това. Много зависи от каква кола идвате и какво очаквате.
Аз преди това карах 1.8TSI 180hp и Королата въпреки същите коне на хартия, е доста далеко като динамика.
Да, поносимо, но не каквото бих искал...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 55 госта