Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от LEXUS » 07 Авг 2022 22:15

Ама колега, ти мислиш ли,че Lexus LS няма двойни стъкла. Всичко зависи от класа. Не може да изискваш екстри от високите класове при коли в по-ниските.
Щом си предубеден, това е твое мнение. Никой не обиждаш, ценя мнението ти, но аз също имам свои убеждения и просто не споделям нещата,които пишеш. Това нито означава,че се сърдя, нито ,че обиждаш, нито пък аз обиждам. Смятам,че Ауди са доста трошливи коли и определено смятам,че Lexus e по-комфортната кола. Но това не са обиди,а лични предпочитания и критерии. Ти държиш на двойни стъкла и естествена кожа. Естествената кожа е последния проблем на един автомобил, това са предразсъдъци, вече масово се използва еко кожа,която изглежда фантастично.
И Лексус са сред най-големите в премиум сегмента и това става ясно както от цените им и това,че са по-малко достъпни за масовия клиент,така и от това,че не разчитат на продажби в Китай,които повдигат продажбите,както правят Мерцедес,Ауди и БМВ, общо взето 50% от продажбите са им на китайци.
Както и технологично ,когато Лексус продаваше хибриди, ауди още тракаха с разни дизелови редосеялки като в Голф,даже с еднакви двигатели с Голф. Както и да е, личното мнение не е обида към другото и този форум се слави като толерантен терен за обмяна на мнения.

А като говорихме за безшумност, откъдето тръгнахме разговора, оказа се,че както Toyota Rav4, така и Lexus NX450h, които ти толкова критикуваш за липса на двойни стъкла, са по-тихи сравнени с данните,които представи за твоето Ауди:

https://www.autobild.de/artikel/lexus-n ... 99427.html

https://www.auto-motor-und-sport.de/tes ... che-daten/
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Мирослав Петков
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 07 Авг 2022 22:33

Започна да се впрягаш.
Да вярно е че ауди са чупливи,нали такова карам.
Но отговора е ,щом имаш пари за премиум автомобил ,трябва и да можеш да си плащаш да го караш.
Да вярно е ,че хибридната система е най добре развита при тойота.
Относно децибелите,не знам от къде събираш данни. Най добре е субективното усещане,караш едната и караш другата. С тази CVT кутия ,ти казах че шума при високи скорости няма как да е по нисък от ауди. Ауди при пълна газ ,ми бие 8 ма на 240км и освобождава мотора. Лексус при 200 ще звучи като пасатора ми в кухнята,защото това са максималните обороти на тази кутия.
Относно естествената кожа:
Незабравима е миризмата на естествената кожа в чисто нов ,автомобил! Премиум усещане!
Влизайки в нов с изкуствена кожа ,ми мирише предимно на пластмаса.
Последно промяна от Мирослав Петков на 08 Авг 2022 00:00, променено общо 2 пъти.

yankov1988
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Авг 2022 22:35
Местоположение: Асеновград
Автомобил: rav4 phev

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от yankov1988 » 07 Авг 2022 22:42

Привет колеги :) може ли малко да ви отклоня от лексусите :)
Преди 3 дена поръчах RAV4 PHEV който живот и здраве трябва да пристигне април месец.
1 Чудих се тези от вас които вече притежават такъв колко време им пристигна след първоначално обявената дата?
2 Какво друго намирате като минус в колата освен че е шумна?

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от LEXUS » 07 Авг 2022 22:47

Мирослав Петков написа: 07 Авг 2022 22:33 Започна да се впрягаш.
Много хубаво мнение, хареса ми :D :thumbsup: Доста добре обосновано.
Мирослав Петков написа: 07 Авг 2022 22:33 Относно децибелите,не знам от къде събираш данни
За децибелите данните са от тези два линка от тестовете на Auto Bild и Auto Motor und Sport
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Hursa » 07 Авг 2022 22:49

Не ми се вярва, освен ако не наричате климатика - термопомпа (а той си е такава). Но могат да споделят притежателите на модела.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от LEXUS » 07 Авг 2022 22:56

yankov1988 написа: 07 Авг 2022 22:42 2 Какво друго намирате като минус в колата освен че е шумна?
Извод,че RAV4 е шумен няма, всичко е въпрос с какво сравняваш.
А и според данните от германските тестове Toyota RAV4 Plug-in Hybrid е доста безшумен. Това казват германците. 72db при 160км/ч. е безшумен автомобил според мен, това според тези данни от тестовете.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Мирослав Петков
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 07 Авг 2022 22:56

https://www.rav4world.com/threads/my-he ... ed.318676/

Ето колегите си имат тема: " Термопомпата ми умря" tooth.gif

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Hursa » 07 Авг 2022 22:58

Мирослав Петков написа: 07 Авг 2022 22:33 Лексус при 200 ще звучи като пасатора ми в кухнята,защото това са максималните обороти на тази кутия.
При хибрида на Тойота - има "симулиране" на повишаваща предавка - королата, например - подържа 189 км/ч (по километраж) при около и под 4000 оборота (не са постоянни, а зависят от условията).
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Мирослав Петков
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 07 Авг 2022 23:00

Hursa, знам чето го и изгледах една камара клипове
Тойта не препоръчват по продължително време да се поддържат такива обороти,не успява да се охлади кутията. Даже някъде във форумите ,четох някъде че на един юнак ,са му отказали гаанция,имало следи от прегряване.
Както .на един собственик на Supra, му отказват гаранция защото дрифтил с нея(мотора родил), като обърни внимание на рекламата на този автомобил - " За спортни изживявания" 🤣
Последно промяна от Мирослав Петков на 08 Авг 2022 00:02, променено общо 2 пъти.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Hursa » 07 Авг 2022 23:13

За термопомпата - все пак се съмнявам да се предлага на нашия пазар (не че е нещо толкова особено). А и като чета темата - май не е безпроблемна, особено след като дори при работещ ДВГ има проблем и не се затопля купето.
На клиповете е едно, друго е когато се шофира подобен автомобил при различни условия. (Дали е шумна - не знам, дори не съм виждал на живо плъгин рав. smile.gif Но дано има кардинални различия между него и королата.)
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Мирослав Петков
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 07 Авг 2022 23:18

Hursa ,този проблем го имат и тези с чистите електрички. Термопомпата като един истински климатик ,става неефекнивен при температури под -5-8 градуса. Чети във форума на Тусон плъгин,там дори при +5 градуса ,не успяват да карат чисто на ток
П.п те нямат термопомпа и завиждат на Раф-жиите🤣

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Hursa » 07 Авг 2022 23:21

Не съм срещал в ръководството ограничения за поддържане на "висока скорост", ако може да се нарече "висока" скорост от 180 км/ч (каквото е ограничението). Не съм забелязал и да мърда указателя на температурата - стои си на средата. Все пак - 4000 оборота са дори под дадените при които се достига максималния въртящ момент (при королата с двулитровия двигател, но предполагам, че е подобно и при хибридния рав, дори по ниски). И вярно, трудно се подържа продължително време дори такава скорост по нашите магистрали.
Иначе си е нормално, как да кара на ток - след като кара хибрид и иска да му е топло, без термопомпа, освен ако няма ел нагревател. Но защо рав да не може да се стопли от двигателя, явно има проблем в схемата.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Мирослав Петков
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 07 Авг 2022 23:32

Проблема не е в двигатела,а в е CVT - о.
Тези неща ги научих,като написах в чичо Гугъл,отказани гаранции от Тойота. В Канада хибридите от 2019 до 2020 им отказват ръжда по конектора на кабел от хибридната сиснема, отдолу под багажника се намира. Казват ,че не бил част от хибридната система. Там са завели колективен иск, проблема е че снега го обработват със сол и това разказва играта на конектора. Плащат си по 6000 долара за нов кабел. Интересно е че каго попитах за гаранцията на този кабел в БГ тойота ,се измъкнаха с това че наште били произведени в япония, а онези в завода им в Канада. Така че,хибридажиите да се нагласят ,след 3 тата година да плащат. Ако тука чистят със сол,защото няма идея в БГ с какво чистят.
За високи скорости,само магистралата за инстанбул
Там карам с 240 забоден темпомат,неща които Лексус не може ppp.gif
На тази магистрала ми се е случвало,при 260 по ограничение,да ме задминава пловдивска панамера
Последно промяна от Мирослав Петков на 07 Авг 2022 23:49, променено общо 2 пъти.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Hursa » 07 Авг 2022 23:47

Кое да е проблем на cvt (в случая не е и вариатор). Просто, когато се иска по-добро ускорение (или се натовари по друга причина, при изкачване например) - степенната скоростна кутия "връща предавки" и също вдига обороти. При cvt и "е-cvt" - се случва същото, но безстепенно.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Мирослав Петков
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 07 Авг 2022 23:54

Малко ми е лош англииския. Гледах клип за устройство на кутията и това новото планитарно колело в esvt.
Кутията не сменя предавки, а посредством планитарното колело, като дръпнеш газта,намаля по някакъв начин обороти,имитирайки превключване на по голяма предавка.
Та кутията си има горна граница на обороти на въртене,Ограничена е , и от там 195 км макс спиид.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 59 госта