Първа кола - Toyota Corolla E110?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
rolp
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2020 20:19
Местоположение: България

Първа кола - Toyota Corolla E110?

Мнение от rolp » 23 Яну 2020 20:25

Здравейте, оглеждам се за купуване на първа кола.
Търся нещо евтино откъм поддръжка, с нисък разход, желателно е да е под 100к.с, с бензинов двигател (ако има газова уредба ще е супер) и да е що годе комфортно при пътуване (задължително да има и климатик.)
Бюджетът е доста малък (около 2000лв), но не искам да хвърлям много пари за първа кола.

В началото разглеждах Honda Civic 6, но попаднах на една тема "Искрено и лично за Хонда Сивик 6" в Хонда форуме и се разубедих. Прочетох, че не е комфортна при по-дълъг път и шумоизолацията и е много зле.
В последно време се заглеждам по Toyota Corolla 8 (E110) понеже прочетох, че са доста издържливи и прилични коли.
Искам да попитам няколко неща за въпросните тойоти.

1. Как са като издържливост и скъпа ли е поддръжката (спрямо хонда сивик 6)?
2. Как е обезшумяването при по вискоите скорости (над 90)?

Загледал съм се в 2 и ще се радвам да споделите какво мислите за тях.
1. https://www.auto.bg/obiava/13119914/toyota-corolla
2. https://www.auto.bg/obiava/43353585/toyota-corolla-1-3

На външен вид първата ми допада доста повече и е много по-запазена спрямо 2рата. Това, което ме спира при нея е двигателя и това, че няма АГУ.
Поразрових в форума и прочетох, че точно този мотор е с фабричен дефект и харчи масло.
Втората е в доста по-окаяно състояние (ударена е отпред и отзад), но пък има сложена газова уредба и май е с по-издържлив двигател.

Ще се радвам ако споделите мнението си и за 2те.

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Първа кола - Toyota Corolla E110?

Мнение от boyanmt » 23 Яну 2020 22:09

Здравей,колега!
Добре е че имаш предпочитания за бъдещия ти автомобил,но нека да разгледаме нещата така:
-бюджет = максимум 2000лв.
В тези пари очакваш приличен автомобил,който да гори малко,да вози прилично,да има ефтина поддръжка,да прилича на автимобил,ако има забравено газово-да дойде дюшеш tooth.gif ..и на не последно място-да има климатик.
Еми,реално погледнато...трудна работа,граничеща с невъзможността.
Първия екземпляр-"напудрен" за продаване. Предполагам че ще има подмолни камъни,но нищо не ти пречи да го провериш в доверен сервиз. Поискай тест драйв,мини по неравности,пробвай съединител и спирачки! Ауспуха ако е мазен- БЕГИ11 w00t.gif
Втората кола- ами тя доста мърлива ми се вижда. Явно собственика въобще нищо не влага в нея,или това му е работното магаре...с 2 думи...на мен не ми харесва. После,удряна отпред/отзад...трябва да се провери геометрия..но за тези пари,определено геометрията няма да излезе. tooth.gif
Късмет все пак!

rolp
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2020 20:19
Местоположение: България

Първа кола - Toyota Corolla E110?

Мнение от rolp » 23 Яну 2020 23:26

Ясно ми е, че за около 2000 трудно може да се намери нещо читаво, но се надявам да излезе нещо.
От време на време за тези пари намирам някоя причина, поне на външен вид хонда сивик 6, но малко се разубедих от тях след това, което прочетох за комфорта (били шумни и возели твърдо).
Ето няколко които съм намерил:
https://www.auto.bg/obiava/87765367/hon ... c-1-4i-gaz
https://www.auto.bg/obiava/36555398/honda-civic-1-4-lpg

Преди 1-2 дни имаше една, която беше същата като тази от първия линк, но беше с климатик. Явно някой я е купил.
Можете ли да споделите малко лични впечатления как се представя Corrolla-та като возене и комфорт спрямо сивик-а.

А относно по-запазената Corolla от първия линк дали ще е възможно да излезе след VIN проверка, информация дали е правен ремонт на двигателя и дали е правена смяна на "Short Block".
Прочетох го в тази тема в форума и двигателят и е сред изброените с проблем "1,4l 4ZZ-FE":
viewtopic.php?f=29&t=1030&p=351753&hilit=4ZZ+FE#p351753

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Първа кола - Toyota Corolla E110?

Мнение от Akima » 23 Яну 2020 23:33

 ! Съобщение от: Akima
Налична е тема.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта