Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 10 Дек 2019 19:07

Здравейте, Колеги!
Лека-полека се замислям за наследник на достойната ни Корола (ще "трябва" може би да я отстъпя на баща ми :) ). Откровенно съм фен на Тойота/Лексус, но не и сляп такъв, та взех да се оглеждам и за смислени алтернативи в този ценови клас. Имам възможност да взема изключително изгоден лизинг тук в Германия (сложно за обяснение), конкретно за МБ. Допада ми C200 бензин- 184 коня, 2л турбо, с много добър каталожен разход и добра динамика (2018 година на изключително малко км за около 24 000 Е). Алтернативно се заглеждам в Камрито, ново, доста по-скъпо, но и за сметка на това пък ново и хибридно. Също така и Lexus IS300h (слабост ми е много отдавна) пак 2018, и пак по-скъп от Бенца, пак хибрид.

Моите размишления са следните: Мерцедесът и Лексусът са сходни като размери и багажници, плюс на единия е хибридната система, на Мерцедеса разбира се, че има сервизи за обслужване на всеки ъгъл И в моя случай излиза едни около 6 000 Евро по- евтино. Камрито пък е най-голямо от 3те изброени, хибридно е (бонус спрямо Мерцедеса), но за момента е и най-скъпо, визирайки конкретни оферти (от много скоро е на пазара и е много слабо застъпено тук, съответно на това и почти няма такива коли на малко км). Карал съм и трите коли и като усещане ми харесват и трите. Достатъчно "премиум" са за моя вкус и трите (даже и Тойотата).

Конкретният ми въпрос към вас е: според вас, ако някой от вас има наблюдение, разбира се, в каква степен Мерцедесът е "безпроблемен" и дълго издръжлив като Лексус/Тойота (при мен марката се доказа в това отношение!). Карам на година по над 45 000км и това е много важно за мен. Бихте ли предпочели една добре оборудвана Ц-Класа пред добре оборудван IS или Камри с оглед на горе посоченото? Въпросът може би не е много на място в този форум, но ценя мнението ви :thumbsup:

Благодаря предварително! Поздрави :cheers:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от Shishkovi » 10 Дек 2019 20:53

Здравей, Колега съфорумец ! Дай Боже всекиму такава приятна дилема 🤔 ! Относно съвет към самите коли не мога да дам адекватна оценка по простата причина, че нямам пряк допир с толкова нови автомобили. Субективно обаче мисля, че с оглед на доброто сервизиране, от което ще имаш често нужда(най-малко 2 пъти годишно ще сменяш масло) логичния избор е Бенца. От към качество, комфорт и естетика бих със затворени очи избрал Камри-то ! Сигурно много колеги биха скочили на лексуса и никой от тях няма да съжалява естествено !
П.С. Никак не обичам да предлагам и друг вариант, когато човек ясно е посочил кандидатите. Имайки в предвид насоката към хибрид, няма как да пренебрегнем пионерът Приус ! rolleyes.gif

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 10 Дек 2019 21:14

Ами Приус не ми харесва по 3 причити- външният му вид е за моя вкус отвратителен, май ще дойде малко малък за нашите семейни навици и ми е откровенно много слаб. ТО на Мерцедес струва горе - долу колкото на Лексус в Германия, а и най - близкият сервиз на Лексус ми е на 85 км (и точно 4 сервиза на Мерцедес в околността)! Услугата да ми го взимат от вкъщи и да ми го връщат струва 40 Евро, т. е. винаги трябва и тях отгоре да слагам в сметката, за огромно съжаление. А и при положение, че Мерцедесът ще ми излезе 24 000 - 25 000 Евро за кола на около 7-8 000 км 2017- 2018 година и мога да го взема изключително преференциално май изборът клони натам. Надявам се, ако го взема, да не съжалявам по отношение на издръжливостта му- Авенсисът го "пенсионирам" при жена ми, та ми трябва на мен. А за съжаление при мен колите много бързо остаряват на километраж...

ПС.. Камрито ми грабна окото, но за под 35 000 Евро не може да се намери все още, т. е. с 10 бона над Ц-класата, които не ми се дават
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от Shishkovi » 10 Дек 2019 23:23

Когато решиш отново да смениш колата, Мерцедеса ще се продаде по-лесно и по изгодно, макар и с висок километраж !

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от mfandakov » 11 Дек 2019 08:21

Щом въртиш по 40/50 К на година явно пътуваш за работа по аутобаните сутрин и вечер,и ако е така за какво ти е хибрид.Взимай Мерцедеса а и виждам че ти харесва. :thumbsup:
worthy.gif

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 11 Дек 2019 09:54

Да, карам по 140км аутобан на ден. Реално най-логичното е да взема дизел, но по политически причини в Германия това няма да се случи.... Хибридът си го мисля като идея, защото и той е икономичен, ако не го караш с над 130, лично съм го тествал с Камри и с IS 300h. Дават около 5,5/100, което си е повече от приемливо. Времената на безконтролно летене в Германия отминават, трафикът стана брутален и не го позволява все по-често. Но е възможно напълно Цетката да взема, както споменах, поради изкл. изгодните схеми на финансиране в конкретния случай. Просто ме интересуваше дали някой от вас има някакъв опит с нея, било то позитивен или негативен. Все пак не мк се виси редовно в сервиз, Тойотите ми ме разглезиха в това отношение наистина.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от Shishkovi » 11 Дек 2019 10:12

Здравейте ! Разгледах какви моторизации се предлагат при Цедките. На Пропан бутан няма , но има брутално як и икономичен Хибрид. Може би единственото, което е неприятно, ще е цената! Така или иначе при плащане на месечни вноски, икономията от гориво ще компенсира по-високата сума. Незнам доколко имам право, защото нямам представа с колко е по-скъп(предполагм с около 50%).
https://www.auto-data.net/bg/mercedes-b ... onic-38100

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 11 Дек 2019 10:25

Газ така или иначе не е опция за мен. Хибридът им е страхотен, но все още е много скъп (за тия пари бих си взел Lexus GS450h без да се замисля), а и багажникът е много малък.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от slowtraveler » 11 Дек 2019 10:52

Щом въртиш доста километри - бих ти препоръчал да бягаш от турбиниран двигател.... Да, за него е добре да е загрят и да си поддържа нормален работен режим (а не старт/стоп), но при всички случаи е нещо, което доста активно се износва- все пак в такива режими се върти и с над 100х.об/мин..... Разбира се, ако смяташ да го сменяш като стане на 120-150х.км - МБ би бил добра опция особено ако е по-евтин...
IS е с доста малък багажник, но пък ми хареса като пътно поведение (на премиерата го карах в дъжд извънградско/градско и магистрала)... Включително и в по-екстремни режими - очаквах да е 'по-палав' заради задното, но вървеше по релси - явно доста 'затегнато' ESP...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 11 Дек 2019 11:13

Точно и моят страх е от 2л турбиниран двигател. Да, би ми излязла по-евтина Ц-ката, но и нямам намерение да я сменям след 120 000км. От трите изброени откровено тя си струва чисто финансово, но мога да се опитам да измуфтя и Тойота-дилъра ми за някое Камри, все пак отдавна им текат лигите по мен, все пак съм им най-редовният клиент в сервиза с моя годишен пробег. tooth.gif . Винаги споменавам един мой приятел луд фен на МБ. Е, кара една нова Е-Класа АМГ-фейслифт, която за няма 50 000 км вече претърпя дефект на въздушното окачване, панорамният покрив издава паразитни звуци, все едно се возиш в Тойота, износва накладки по някаква причина много бързо.... все неприятни дефекти за един премиум бранд. От такива работи ме е страх и мен, просто защото не мога да изкарам един работен ден без кола.
ПС. За съжаление май в днешно време от мощните бензинови не турбиниран остана само 3л двигател на БМВ в 340. Но и цената му е солена, а и не си падам по БМВ.
Абе ще го мисля още, не бързам въобще със смяната, може би ще е след около година. Пък току виж се хвърля на IS, въпреки най-малкия му багажник. С едина кутия отгоре се решва проблемът. А и Авенсисът си остава в семейството ни, а той си е предостатъчен като багажник..
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от Not_active_user_1 » 12 Дек 2019 20:41

Баси дилемата! wacko.gif
И к'во има да се чудиш! Вземаш камри и не се занимаваш с глупости! Проследи американските сайтове да видиш какви километри въртят тези коли в САЩ, Канада и къде ли не! Ако търсиш нещо безпроблемно, то Камри е твоята кола. Ако търсиш ефтенийката и проблемите си вземи немската и си бий главата с нея! Лексуса е ОК, ако търсиш лукс. Ако той не ти е приоритете си вземи Камри и си решаваш проблемите. Тези повече пари ще ги дадеш за Камри, но то ще ти се отблагодари. С Мерцедеса ще си вътре с двата крака. Евтинията ще ти излезе през носа! Особенно щом въртиш по толкова много километри задължително си вземи здрава кола, а не да мислиш къде ти бил наблизо сервиза, къде не и т.н. Предпочиташ да ти е наблизо и да си редовен посетител или да ти е далече и да ходиш само за обслужване?
П.С. моята малка дилема беше между Камри и РАВ4. Камри е жестока откъм комфорт и удобство, но пък за мен Равката е по-практична, защото ще си вземам каравана и ми трябва от време на време 4х4. Та замисли се и за РАВ4, което не е никак лош вариант. Обаче се чака много за новия модел. Стария е със сходни параметри и можеш на него да се метнеш, ако искаш. Удобен е и много приятен за каране. С един и същи двигател са 2,5 и няма да имаш никакви изненади в това отношение.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от Not_active_user_1 » 13 Дек 2019 14:31

Пропуснах да попитам, защо в дилемата я няма Корола? rolleyes.gif
На цената на Мерцедеса си вземаш нова, добре оборудвана Корола и си решаваш проблемите!
Хибрида с 2.0 двигателя е супер забавен и приятен за каране. Направи тест драйв и ще разбереш за какво ти говоря. Доста добре върви колата и на всичкото отгоре е икономична. Много приличен автомобил! Приус а мислех с такъв да го заменям, но сърце не ми дава. Проблемът е, че не се разваля! Искам нещо да ме накара да се отърва от него. За сега не ми дава никакъв повод да го направя. За новия Приус нещата и при мен са така, както при теб. Просто не ми харесва. Королата е доста по-изпипана!
Според мен дилемата е Корола или Камри. Ако парите не са голям проблем и държиш на комфорта и лукса - Камри, ако искаш балансиран вариант цена, икономия, добър комфорт то - Королата! :thumbsup:

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от BOz » 13 Дек 2019 15:55

slowtraveler написа: 11 Дек 2019 10:52 Щом въртиш доста километри - бих ти препоръчал да бягаш от турбиниран двигател...
Не съм съгласен.
За мен реалността да умре батерията на хибрида е по-голяма от това да ти умре турбината. И от личен опит го казвам. tooth.gif
dracunculus написа: 11 Дек 2019 11:13 За съжаление май в днешно време от мощните бензинови не турбиниран остана само 3л двигател на БМВ в 340.
Няма БМВ без турбо. Както вече почти не можеш да намериш такива автомобили. Само някой евтини или крайно еко насочени модели стил Камри.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от slowtraveler » 13 Дек 2019 16:19

BOz написа: 13 Дек 2019 15:55 За мен реалността да умре батерията на хибрида е по-голяма от това да ти умре турбината.
Разбира се всеки има свои доводи и опит...
На колко години и х.км ти умря батерията? При активно каране няма да издържи 10г, колкото и е гаранцията?
На служебния дизел хвърлихме турбината на 120х.км.... От личен опит ти го казвам... :whistle:
Ако въртя активно километри, и гаранцията на батерията ми е 10г, едва ли би ме притеснило това, че трябва да си я сменят например на 200х.км/5-та година......
Тя до 10-та година ще си е извървяла целият жизнен път и е време за бракуване на целият автомобил....
Докато при турбинираният автомобил 'ще цъфнеш' на 220-250х.км (ако преди това не те нагреят еколозите ако е дизел), ама автомобилът ти няма да е в гаранция...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от BOz » 13 Дек 2019 17:14

slowtraveler написа: 13 Дек 2019 16:19 При активно каране няма да издържи 10г, колкото и е гаранцията?
Да, няма да издържи. Може и да издържи, ама малко вероятно. Както и обратното - турбината по-скоро би издържала с по-малка вероятност да се предаде. Да не забравяме, че една турбина има огромен шанс да издържи целия живот на автомобила, дори и да стане на 30 години, а една хибридна батерия да издържи до тогава граничи с лудостта на надеждата. tooth.gif
Също Да не забравяме, че и колегата е в Германия, където условията на гаранцията на батерията е малко по-различна:
https://www.toyota.de/service_und_zubeh ... t/garantie
И пак повтарям - за мен турбината на един двигател да умре при интензивна употреба е по-малко вероятно от това да ти умре батерията на хибрида.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта