Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от mapamop » 23 Май 2022 18:52

Виж Акима какво ти е писал - о-пръстена на шийката на щеката е съвсем миниатюрен и влиза със усилие. Не не невъзможно да се е скъсал и да е излетял. Съответно да навлиза влага и зимна химия навътре.
Отделно на Авенсиса в сервизното ръковоство на 1ZZ-FE, бяха наблегнали да се проверят о-пръстените на щеката и на тръбичката (левия край на втората снимка), при проверка за течове на вакуум/несанкциониран от дебитомера въздух.
При мен го нямаше о-пръстена на щеката горе, никога не го е имало откак имам колата, а долния пръстен се беше вдървил и сечението на материала беше сигурно почти наполовина на новия. Имаше и лек разлив на масло, но не мога да кажа на 100% дали беше от о-пръстена или просто олято с масло. Разбира се говоря за двигател на 360 000 и 16 години - при теб е много рано тоя пръстен да е дал фира. Но горния си е съвсем лесно да изчезне. Голямото количество ръжда вътре по тръбичката ми беше приблизително до първия "завой" от дясно наляво на долната снимка, след последния на практика почти нямаше, защото там вече се плиска маслото, и поне малко от малко има маслени пари да омазняват метала. Така че си мисля че дали със щеката, твърда корда или някаква пластмасова тръбичка с неособено голяма дължина ще разбереш има или няма. О-пръстена на щеката го добавих от някакъв комплект мисля купуван от Лидъл - засега не се е разложил, въпреки че не мога да си спомня пишеше ли че е маслоустойчив. Дори и на бройка да го купиш - пак ще е жълти стотинки.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
memorex
Мнения: 811
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от memorex » 23 Май 2022 18:58

На къси разстояния като се кара ,не стига времето за изпарение на влагата от картера.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 23 Май 2022 19:04

Кара се ежедневно на 70км сутрин и 70 км следобед, накуп. Къси разстояния от по 7-10-15км въртя само през уикенда. Ще проверя тръбичката, както е предложил колегата и ще върна информация.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
memorex
Мнения: 811
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от memorex » 23 Май 2022 19:28

Може и PCV да се провери за всеки случай.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 23 Май 2022 20:06

Фиидбек да дам. Преди малко погледнах пак. Пръстенчето си е там, щеката си влиза в тръбичката бая плътно, от това не би трябвало да е. Със самата щека се опитах пробно да обера вътрешните стени на тръбичката- не излезе ръжда. Маслото беше почти на 100% избистрено- 4 часа след последното шофиране, утайка съвсем малко на върха на щеката само. Ще го наблюдавам и следващия път ще наблегна на това на ТО. Както каза и Akima колата е гаранционна. Ако възникне нещо- има си гаранция. Благодаря сърдечно за включването, колеги. :thumbsup:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от slowtraveler » 24 Май 2022 08:55

Винаги има и водни изпарения, конденз и леко киселинна среда в картера.... Нормално е в горните части да има следи и от ръжда... А ръждата се образува обикновено в места, които по-рядко се мият от маслото, имат досег с въздух/кислород, имат по-активна промяна на температурата (например вътре - горещо, а 'стената' - студена) и т.н... Т.е. идеалните места за образуване са капака на главата (там клапаните често пръскат доста масло, което не позволява активна ръжда, но въпреки това - често се среща), или тръбичката за измерване на нивото на маслото - тръбичката е на вън/студена, няма активна вентилация или пръски масло през нея и т.н..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 24 Май 2022 09:33

Да, явно има условия за ръжда. Все пак се надявам филтърът да си върши работата и да чисти маслото, и да не се задръства лесно. Днес го погледнах, след 70км шофиране- никакви следи, бистро масло, явно е незначителен проблем. :thumbsup:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от mapamop » 24 Май 2022 11:05

Досега не съм се замислял какво ще стане ако капна няколко капки от прясно източеното масло, в тръбичката когато го сменят или направо си изцедя остатъците в тубите от новото....
Не говоря да налея някакви грандомански количества...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
ico1
Мнения: 280
Регистриран на: 22 Окт 2014 18:09
Местоположение: Асеновград
Автомобил: LEXUS RX 450hl
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от ico1 » 24 Май 2022 12:04

Не съмна 100% сигурен но защо си мисля ,че в Тойота сменят маслото през щеката.
LEXUS RX450hl

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от mapamop » 24 Май 2022 12:53

На новите не знам как е. На T25/1ZZ-FE се източва през масления филтър мисля че имаше пробка и на картера.
Това с източването през щеката, доколкото знам е извращение на магарцедес и май и те я зарязаха тая практика...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 07 Окт 2023 10:44

Feedback след изминати 104 500км. Би било смислено да се включа пак поради факта, че IS-ът си остана бутиков модел в Европа и има много малко екземпляри като цяло и съответно много малко информация изобщо.

Позитивните ми впечатления до сега се потвърдиха абсолютно..Комфортът и безупречността на материалите в интериора не мръднаха, с малкото изключение, че подлакътникът отпред взе леко да скърца, като се облегнеш на него- оказа се познат проблем в ниския и среден сегмент на Лексус, разглобих го и му подложих тъничко парче плат вътре- заспа безупречно. Нищо друго не се промени или износи ни най-малко. Интериорът не скърца иначе никъде! Кожата на седалките и по вратите е все едно нова, даже на лявото бедро на шофьора. Технически проблеми абсолютно никакви, бях преди 2 седмици на ТЮВ за първи път, казаха, че рядко виждат толкова скучна кола за проверка (в позитивния смисъл tooth.gif ). Спирачните апарати не се раздрънкаха, както критикуваше един колега тук във форума. Ръжда няма по нито една част от под или окачване (с покритие е). Разходът се кротна на 6 до 6,5 в ежедневието ми (смес от Аутобан, град и малко междуградско), макс. разход до сега 9,5-9,6 с много много зор. Свикнах много на пътното поведение- за мен перфектната комбинация от тежък автомобил със задно предаване и разпределение 50:50 на теглото. Тракцията е феноменална, особено при потегляне с газ, даже на мокро. В завой има страхотна стабилност

Негативен пункт- един от малкото, но основен- системата за разпознаване на пътните знаци е , особено на Аутобана, където знаците висят основно НАД платното, слабо казано инсуфициентна. Разпознава в макс. 1/3 от случаите и дразни много. На междуградски път е доста по-точна, но пак е не толкова добра- за сравнение- в Авенсиса ми работи почти безупречно във всякакви условия bash.gif .

Липсата на Андроид Ауто не ми се нрави на моменти, в това отношение си личи консервативността на Концерна за онова време, еле се усетиха и подобриха свързаността към 2020, но няма да сменям кола заради това.

С две думи- покупката си струваше и съм доволен. С недостатъците мога да живея без проблем, на моменти дразнят, но предимствата и позитивните впечатления преобладават значително. Надявам се с тази тема да съм помогнал все на някого през годините.

Поздрави :cheers:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

prgrssr
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Мар 2024 20:04
Местоположение: България
Автомобил: Lexus IS300h f-sport 2018
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от prgrssr » 14 Мар 2024 20:38

Здравей dracunculus, от скоро съм собственик на Lexus IS 300h F-sport, колата е на 66 000 км и с активна гаранция. Преди няколко дни след автомивка отворих багажника и от покритието на дясната панта се изля доста вода, но го свързах с това, че може би от силната струя на водата някак си е влязла там. Но днес след силен дъжд ситуацията се повтори. Интересното е,че на огледа на колата преди да я купя също беше дъждовно и даже в момента валеше, но доста слабо и като отворих багажника нищо не се изля. Днес се разчетох в чуждестранни форуми и се оказа, че това е доста срещан проблем и идва от уплътнението около задното стъкло( поне така бяха написали на 2 места).Като огледах моето уплътнение до колкото може да се види отвън прилепва доста добре към багажника, отделно почистих и отводнителните канали които водят към стоповете(имаше малко мръсотия). Сблъсквал ли си се с този проблем, ако при следващия дъжд или автомивка пак се случи това, ще я карам в Тойота да си я гледат. И вторият ми въпрос е имаш ли скърцане от задната част вътре в купето при бавна скорост и преминавана през неравности, при мен се чува - качих една приятелка отзад да слуша от къде се чува, и тя твърди, че идва от тавана, някъде между тавана и началото на задното стъкло. Малко ми е странно кола на толкова малко километри да скърца . Другата ми кола е CT200H на 167000 км и нямам такива оплаквания.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от Akima » 14 Мар 2024 23:15

По ВЪПРОС 1:
Като начало извадете, почистете и върнете внимателно обратно уплътнението на багажника - тъкмо ще си проличи пипано ли е купето или е заводски дефект.
Възможно е автомобилът да е имал интервенции в тази зона - не сте предоставили данни за застрахователна история.

По ВЪПРОС 2:
В тавана има изолационни блокове - сегментирани - и специфични крепежи.
Ако е пипан от неоторизиран персонал - с цел поставяне на GPS за КАСКО или ремонт на детайл от покрива - може да се получи проблем с "акустиката" - тракане и скърцане.
Не е упоменато с кой вид таван сте.

Накратко:
Пуснете ми номер на шаси тук или на ЛС.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от dracunculus » 15 Мар 2024 11:23

Здрасти, колега рrgrssr. Радвам се, че има и други с тази кола, която лично мен продължава да ме очарова и след 3 години.... На кратко и по двата въпроса- не, нямам такива проблеми (при мен отзад пука и скърца детското столче само). Но Akima ти е дал насока за размисъл. А между другото, би ли могъл да споделиш в каква степен се усеща адапривното окачване в различните режими при F-Sport варианта? :cheers:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

prgrssr
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Мар 2024 20:04
Местоположение: България
Автомобил: Lexus IS300h f-sport 2018
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Нов Автомобил - Камри хибрид / Lexus IS300h / Mercedes C200?

Мнение от prgrssr » 15 Мар 2024 15:26

Akima написа: 14 Мар 2024 23:15 Накратко:
Пуснете ми номер на шаси тук или на ЛС.
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта